Roadtrip στο Βελγιο!

Hopefull

New Member
Παιδες το γραφω το παρακατω γιατι πολλες φορες λεμε οτι μια και ειμαστε στην αλλη ακρη του Ατλαντικου ειναι δυσκολο να τη ψαξουμε σωστα για τις μεταμοσχευσεις μαλλιων. Ομως υπαρχει μια μικρη χωρα στην Ευρωπη το Βελγιο οπου υπαρχουν αρκετες κλινικες μαλλιων με ειδικευση στην FUE και καλο feedback. Μιας και ειμαστε στην Ευρωπη αν σκεφτομαστε σοβαρα τη μεταμοσχευση μαλλιων, αντι να κλεινουμε κατευθειαν με οποια κλινικη ειναι εδω κοντα καλη ιδεα θα ηταν ενα hairtour στο βελγιο που ειναι και κοντα πριν προχωρησετε στα τυφλα χωρι να εχετε δει τιποτα. Και δε το λεω απλα για να βρειτε μια κλινικη απο κει και να τελειωνετε!Το γραφω για λογους research ΠΡΙΝ αποφασισετε οτι η μεταμοσχευση ειναι για σας!

Το βελγιο λοιπον εχει αρκετες κλινικες και γιατρους που ειναι και στα παγκοσμια forums. Μια ωραια ιδεα θα ητα να επικοινωνησετε με 4-5 κλινικες του Βελγιου να κανονισετε ενα προγραμμα να δειτε τους γιατρους και να τους ζητησετε να δειτε και ανθρωπους απο κοντα, να παρετε το αμαξακι ή το αεροπλανο και να κανετε ενα ταξιδακι για να μαθετε περισσοτερα αφου θα εχετε επισκεπτει οχι μια αλλα 4 με 5 κλινικες FUE. Ετσι αντι να ενημερωνεσται μονο απο τα forums θα εχετε δει και μαθει περισσοτερα πραγματα απο ποτε! Μετα γυρνατε πισω με καθαρο μυαλο καθεσται σκεφτεται τα ζυγιζετε και βλεπετε! Για οσους λοιπον ειναι ψιλο στα καγκελα καλο θα ηταν να ανοιξετε το μυαλο σας και να δειτε και αλλα πραγματα οχι μονο HDC ή Ελλαδα (γιατι προσφατα βλεπω οτι εχει μπει παλι στο καδρο)

Ας δουμε λοιπον μερικες κλινικες του βελγιου που γενικα υπαρχει καλη εικονα στα forums

1. BHR clinc DR. Bisanga
2. Pro hair clinic
3.DR. DE reys ( ηταν στη prohair ανοιξε μαγαζακι μονος του στο σπιτι και την εχει δει Dr. Woods.μονος του χωρις technicians)
4. dr. Feriduni
5.Dr. Jean Devroye
6. WHTC DR. Mwamba

Αυτες ξερω εγω και χωρις να λεω ποιους θεωρω καλους και ποιους μετριους, αυτο εξαρταται απο σας. Απλα υπαρχει μια μικρη μητροπολη των μεταμοσχεσευων και κυριως με FUE σε μια σχετικα μικρη χωρα. Αν πραγματικα θελετε να κανετε μεταμοσχευση μαλλιων οπως και δηποτε, τοτε καλο ειναι να ξερετε οτι μπορειτε να το ψαξετε και εξω απο τα forum αρκει να ξοδεψετε εξυπνα λιγο χρονο. Δεν χρειαζεται ουτε να παρετε σβαρνα το βορειο ημισφαιριο για να δειτε απο κοντα καλους γιατρους ή να κλεινετε κατευθειαν με μια εταιρια επειδη ενας στο forum ειχε καλο αποτελσμα και πατε και εσεις τυφλα απο πισω του. Δειτε οσο περισσοτερους γιατρους γινεται πριν το κανετε ειναι μεγαλη αποφαση και η γνωση ειναι δυναμη. Με αυτον τον τροπο η γνωση γινεται και λιγο πιο ευκολο να την αποκτησεις μιας και το Βελγιο ειναι κοντα μας και εχει και τοσους γνωστους γιατρους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Ωριος φιλαρακι.Παμε μια βολτα για καφε στο Βελγιο,μετα γυριζουμε,σκεφτομαστε και ξαναπαμε για μεταμοσχευση εκει.Μετα παμε Μπαχαμες,νησια Σαντουιτς με 2μετρα μοντελα και μετα πεφτουμε απο το κρεβατι μας εχοντας χτυπησει την καραφλα μας.Μαλλον εισαι απο αυτους που δεν γνωριζουν τι παει να πει κριση ακομα.Αν υπηρχε το χρημα θα ειχαμε παει οι περισσοτεροι.....γιαυτο να εισαι σιγουρος.
 
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

φιλε hopefull ακομα μια σωστη τοποθετηση σου.Εχω ήδη επισκεφτεί 2 γιατρούς απο αυτούς που ανέφερες.Για όσους δεν αρέσκονται στο ραντεβού στα τυφλά είναι μια πολύ καλή επιλογή τα consultations στην χώρα αυτή αφού όλες οι κλινικές είνα αξιόλογες.
Μικές δεν νομίζω να έπιασες το νόημα του ποστ.Οι μεταμοσχευσεις έχουν μεγάλο κόστος και σπάνια τελειώνεις με μια αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να το ψάξεις.Για όσους θέλουν να κάνουν μεταμόσχευση η καλύτερη προσέγγιση είναι αυτή.
Γνώμη μου μετά απο 2 μεταμοσχεύσεις που έχω κάνει και η μια πήγα στα τυφλά ενώ για την άλλη έκανα μεγάλη έρευνα είναι πολύ σημαντικό το να γνωρίζεις πρώτα τον γιατρό και μετά να παίρνεις οποιαδήποτε απόφαση.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Το επιασα το νοημα φιλε.Απλα τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα πλεον.Ευκολα δεν ηταν ουτε πριν την κριση ομως.Πιστευω οτι το 80% πλεον δεν σκεφτεται καν το θεμα μεταμοσχευσης λογω κρισης.Αν δεν εχεις υποχρεωσεις παιδια πχ και εχεις καποια λεφτα στην ακρη,παλι ειναι δυσκολο να δωσεις 5-6-7 χιλιαδες ευρω για μια μεταμοσχευση.Τωρα αν εχει ο μπαμπας φραγκα πολλα αλλαζει το πραμα.Και εγω εχω στην καβαντζα 2 δραχμες και ειχα καπου στην ακρη του μυαλου μου να κανω αργοτερα,τωρα ομως ουτε που το σκεφτομαι με την κατασταση αυτη που επικρατει.Εγω βεββαια εχω και αλλες υποχρεωσεις παιδια ,οικογενεια.Οποτε ταξιδακι στο Βελγιο ειναι για τους λιγους .....δυστυχως.
 
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

συμφωνω μαζι σου μικε.Ετσι ειναι τα πραγματα πλέον για όλες τις οικογένειες.Απλά η αλήθεια για την μεταμόσχευση είναι ότι πρέπει να έχεις αρκετά χρήματα στην άκρη γιατί με μια φορά δεν τελειώνεις και αν επιλέξεις γιατρό αναγνωρισμένο με πολλά αποτελέσματα η λύση είναι το εξωτερικό προς το παρον. Επίσης όπως όταν θέλεις να αγοράσεις ένα σπίτι ή ένα αυτοκίνητο δεν το κάνεις με ενα μαιλ αλλά πηγαίνεις απο κοντα και έχεις επαφή έτσι πρέπει να γίνεται και με την μεταμόσχευση.Consultation απο κοντα.
Εύχομαι να εισαι ευτυχισμένος με την οικογένεια σου, όλα να σου πανε καλά και να μην αργήσει η ώρα που θα μπορείς να κάνεις μεταμόσχευση.Απλά τότε η απόφαση σου να είναι αποτέλεσμα έρευνας και να μην πας σαν το γουρούνι για σφαγή όπως έχουν πάει αρκετοί.
 

horhitto4

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

και ποιος σου ειπε ρε μικε οτι το ποστ απευθυνεται σε σενα και σε οσους αντιμετωπιζουν κριση??ακομα και σε περιοδους κρισης παντα υπαρχουν και θα υπαρχουν οικογενειες που τους περισσευουν και οχι απλα τους περισσευουν αλλα δε ξερουν τι εχουνε....ακυρη η τοποθετηση σου..
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

ΜΙΚΕΣ είπε:
Ωριος φιλαρακι.Παμε μια βολτα για καφε στο Βελγιο,μετα γυριζουμε,σκεφτομαστε και ξαναπαμε για μεταμοσχευση εκει.Μετα παμε Μπαχαμες,νησια Σ**τουιτς με 2μετρα μοντελα και μετα πεφτουμε απο το κρεβατι μας εχοντας χτυπησει την καραφλα μας.Μαλλον εισαι απο αυτους που δεν γνωριζουν τι παει να πει κριση ακομα.Αν υπηρχε το χρημα θα ειχαμε παει οι περισσοτεροι.....γιαυτο να εισαι σιγουρος.

Δε παω πουθενα μαζι σου, edit μου ακουγεσαι και θα μου χαλασεις τις διακοπες. :tease:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

horhitto4 είπε:
και ποιος σου ειπε ρε μικε οτι το ποστ απευθυνεται σε σενα και σε οσους αντιμετωπιζουν κριση??ακομα και σε περιοδους κρισης παντα υπαρχουν και θα υπαρχουν οικογενειες που τους περισσευουν και οχι απλα τους περισσευουν αλλα δε ξερουν τι εχουνε....ακυρη η τοποθετηση σου..
Αν αναφερεται το post στο 10% επρεπε να το αναφερει.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Οκ το καταλαβαινω,ο καθενας σκεφτεται συμφωνα με την δικη του πραγματικοτητα.Αλλος ειναι μπακουρι με χρημα,αλλος με οικογενεια αλλος ζαμαν φου,αλλος εχει μπαμπα,γιαγια ,μαμα σπονσορες κτλ.Καποια πραγματα ομως κατα την αποψη μου που αναφερονται για τους περισσοτερους ειναι απιαστα ονειρα.
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Μικε ετσι οπως τα λες ή πρεπει να τη κλεισουμε την ενοτητα μετμοσχευσης μαλλιων μεχρι να περασει η κριση ή να μη τη διαβαζεις για να μη χαλιεσαι. Η ερυενα πριν τη μεταμοσχευση συνηθως σε γλιτωνει λεφτα αλλιως ας παιρναμε ολοι ενα ταξι και να πηγαιναμε στη Β.Κ στη D** και να τελειωναμε. Αμα ποσταρεις και στα forum θα παρεις και καλη τιμη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

hopefull είπε:
Μικε ετσι οπως τα λες ή πρεπει να τη κλεισουμε την ενοτητα μετμοσχευσης μαλλιων μεχρι να περασει η κριση ή να μη τη διαβαζεις για να μη χαλιεσαι. Η ερυενα πριν τη μεταμοσχευση συνηθως σε γλιτωνει λεφτα αλλιως ας παιρναμε ολοι ενα ταξι και να πηγαιναμε στη Β.Κ στη D** και να τελειωναμε. Αμα ποσταρεις και στα forum θα παρεις και καλη τιμη...
Μαλλον εισαι πιτσιρικας.Καλα κανεις κ σκεφτεσαι ετσι.Για τον πολυ κοσμο δεν ειναι πλεον ευκολο να παει ταξιδακι στο Βεlγιο για καφε.Αν θες να μιλησεις υπαρχει κ το Skype.
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν αναφερεται το post στο 10% επρεπε να το αναφερει.

Το Post mike αναφερεται σε συγκεριμενους ανθρωπους που εχουν αποφασισει οτι θελουν να κανουν μετμοσχευση οπως και δηποτε και ετσι κι αλλως θα ξοδεψουν ενα μεγαλο ποσο!!!

ξαναδιαβασε το!


Αν πραγματικα θελετε να κανετε μεταμοσχευση μαλλιων οπως και δηποτε, τοτε καλο ειναι να ξερετε οτι μπορειτε να το ψαξετε και εξω απο τα forum αρκει να ξοδεψετε εξυπνα λιγο χρονο. Δεν χρειαζεται ουτε να παρετε σβαρνα το βορειο ημισφαιριο για να δειτε απο κοντα καλους γιατρους ή να κλεινετε κατευθειαν με μια εταιρια επειδη ενας στο forum ειχε καλο αποτελσμα και πατε και εσεις τυφλα απο πισω του. Δειτε οσο περισσοτερους γιατρους γινεται πριν το κανετε ειναι μεγαλη αποφαση και η γνωση ειναι δυναμη.
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

ΜΙΚΕΣ είπε:
Μαλλον εισαι πιτσιρικας.Καλα κανεις κ σκεφτεσαι ετσι.Για τον πολυ κοσμο δεν ειναι πλεον ευκολο να παει ταξιδακι στο Βεlγιο για καφε.Αν θες να μιλησεις υπαρχει κ το Skype.

φιλε μου λες οτι να ναι και θα με κουρασει να σου εξηγησω... δεν εχεις καταλαβει καν το νοημα του πρωτου post. Σε καταλαβαινω ολοι εχουμε φαει φρικες απο την κριση αλλα ξεσπας σε λαθος μερος
 

horhitto4

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν αναφερεται το post στο 10% επρεπε να το αναφερει.
μην επρεπε να περασει και απο την επιτροπη της ευρωπαικης ενωσης ρε μικε.....διαβαζεις κατι που αναφερεται σε γιατρους μεταμοσχευσης πιθανον να μη μπορεις να ανταποκριθεις οικονομικα απλα το προσπερνας τι δε καταλαβενεις??
 

mindtrapper

Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Έλεος, 160€ κάνει να πας Βρυξέλλες 11 Σεπτέμβρη και να γυρίσεις 15. Και άλλα τόσα θα κάνει όταν πας για τη μεταμόσχευση, εκτός αν στα καλύψει η κλινική. Αν είναι να δώσεις 7-10 χιλιάρικα να κάνεις FUE τα 160€ θα σε σώσουν; Ίσα ίσα που θα δεις και 3-4 γιατρούς και παίζει να σου κάνουν και καμιά ευκολία αν τους πεις ότι θα πάω και σε αυτόν και αυτόν τον γιατρό.

Εσένα το πρόβλημα σου είναι ότι δεν έχεις για μεταμόσχευση αλλά φωνάζεις ότι είναι ακριβά να πας Βέλγιο. Ο Hopefull γράφει για κάποιον που είναι με τα λεφτά στο χέρι να κάνει μεταμόσχευση, δηλαδή είσαι εκτός θέματος ΜΙΚΕ. Το forum εδώ είναι λίγο σαν γυναικείο forum για ακριβές τσάντες ή παπούτσια (είδη πολυτελείας) και να σκάει μια και να λέει "κρατήστε ταγάρι ρε δεν έχουμε λεφτά". Λάθος forum, αν δεν έχεις δεν το διαβάζεις.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Τα 3 τελευταία μηνύματα διαγράφηκαν.

@hopeful, @otherdude,
Θα παρακαλέσω να σεβαστείτε τους κανονισμούς του φόρουμ για τις κλινικές και τους γιατρούς μεταμόσχευσης.

Αν θέλετε μπορείτε να δώσετε λινκ από φωτό επεμβάσεων των συγκεκριμένων γιατρών και να σχολιάσετε εκεί. Όχι προσωπικές γνώμες για το ποιος είναι καλύτερος από ποιον χωρίς δείγμα της δουλειάς τους.
 

Hopefull

New Member
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

Γραφεις σε λαθος thread! Γραφτο στο σωστο σημειο να σου απαντησω γιατι ανοιξες μεγαλο θεμα...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Roadtrip στο Βελγιο!

hopefull είπε:
Γραφεις σε λαθος thread! Γραφτο στο σωστο σημειο να σου απαντησω γιατι ανοιξες μεγαλο θεμα...

Με συγχωρείς, μπέρδεψα τα θεματα, τα μετέφερα στο σωστό, απάντησε μου αν θες...
 
Μπλουζα