Revivogen Scalp Therapy

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Fenimore δεν "ξεσπάω" στο ρεβιβοτζεν επειδή ξύπνησα στραβά... Ούτε τη δουλειά μου έχασα, αν γινόταν κάτι τέτοιο, το ρεβιβοτζέν θα ήταν το τελευταίο που θα σκεφτομουν. Δίκαιοι είναι όσοι υπερσπίζονται το ρεβιβοτζέν κι άδικοι όσοι δεν το κάνουν; Το χρησιμοποίησα 4 μήνες στην αρχή-αρχή του προβλήματός μου και το μόνο που είδα ήταν σμηγματορροίκή δερματίτιδα. Και μη μου πείτε ότι το χρησιμοποίησα λίγο καιρό γιατί με το regaine αντέδρασαν αμέσως θετικά τα μαλλιά (είχα shedding και μετά δυνάμωσαν οι τρίχες, άλλο που μετά το σταμάτησα γιατί είχα ταχυκαρδία & πρήξιμο στο πρόσωπο).

Για την επιστροφή χρημάτων που λες μου δε γινόταν διότι είχαν περάσει οι 90 μέρες προθεσμία.

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να μιλάμε με σεβασμό για αυτό το προϊόν πια, εσένα σε βοήθησε Φενιμορ και με βρίσκεις άδικη στην κριτική μου;

Δίκαιο είναι να μιλάς για κάτι που δοκίμασες το απαραίτητο χρονικό διάστημα ώστε να γίνετε σωστή πληροφόρηση. Όχι να λες 100 φορές κάτι αβάσιμο και τόσο απόλυτο. Αν εσύ πιστεύει ότι 4 μήνες χρήσης με ένα φυτικό dht-blocker ήταν αρκετοι για να σχηματίσεις τόσο ένθερμο αρνητισμό τότε πάω πάσο.

Πολλά από τα συστατικά του revivogen καταπολεμούν την ΣΔ, δεν την χειροτερεύουν. Κι εγώ είχα ΣΔ παλλιά. Αν το revivogen με τον 1 χρόνο χρήσης που έκανε κακό στην ΣΔ τότε έπρεπε να έφευγαν κομμάτια από το κεφάλι μου.

Συγκρίνεις το regrowth ενος growth stimulant με την συντήρηση που σου δίνει ενα φυτικό τοπικο blocker?
Τις φωτογραφίες μου από 1 χρόνο revivogen τις έχω ποστάρει. Τα έχω γράψει αναλυτικά εκεί για το τι έκανε και τι όχι.

Το πρόβλημα των μαλλιών δεν θεραπεύεται το ίδιο εύκολα και για τα 2 φύλλα.
Για σένα που είσαι γυναίκα είναι πολύ εύκολο να προτείνεις "βαρια" θεραπεία σε κάποιον άντρα. Για πιο λόγο να μην ρισκάρει πρώτα με πιο ελαφρές θεραπείες?

Πριν από 2 χρόνια όταν γράφτηκα στο φόρουμ ήσουν από τους πρώτους που μου απάντησαν και με συμβούλεψαν. Δεν χρειάζετε να σου θυμίσω τις συμβουλές σου, και πάλι τότε έκραζες το revivogen. Οι φωτογραφίες της κατάστασής μου όπως είναι τώρα μετά από 2 χρόνια είναι η απάντησή μου προς εσένα.

Ούτε εγώ θυμάμε να είδα επανέκφυση με το revivogen σε 1 χρόνο. Τι πρέπει να κάνω δηλαδή? Να τους βάλω βόμβα? Δείχνεις άτομο που δεν έχει καθόλου υπομονή και απλά αρχίζεις και κράζεις σε ότι δεν δούλεψε σε εσένα.
Καμία θεραπεία δεν έχει 100% αποτέλεσμα σε όλους, όσο δυνατή και να είναι.

Τέτεια μηνύματα σαν τα δικά σου μόνο κακό προκαλούν στο φόρουμ γι αυτό μην απορείς άμα διαγράφονται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Αγαπητέ φίλε stealth ξεκίνα με μινοξιδίλη τουλάχιστον και μη σπαταλάς πολύτιμο χρόνο και χρήμα σε προϊόντα που έχουν απογοητεύσει τους περισσότερους που τα χρησιμοποίησαν..
Εμένα προσωπικά δεν με απογοήτευσε. Γνώριζα ότι χρησιμοποιώ ένα προϊόν πιο light από τα άλλα. Επίσης έχω ανεβάσει και εικόνες από την χρήση του (1 έτος).

Maria είπε:
Και για του λόγου το αληθές δες την πορεία των θεραπειών των περισσότερων μελών: οι περισσότεροι το δοκίμασαν στην αρχή και μετά την απογοήτευσή τους στράφηκαν στα..."σκληρά" (μινοξ, φινα ).
Τα σκληρά που λες σε σχέση με το revivo είναι σαν να λες ότι θα βάλεις νερό αντί για βενζίνη. Καμία σχέση, μην συγκρίνεις κάτι που λαμβάνεται εσωτερικά (φίνα) με κάποιο τοπικό.

Maria είπε:
Συγγνώμη αν στου διαχειριστές το μήνυμα φανεί ακατάλληλο προς δημοσίευση, αλλά απλά την πονεμένη γνώμη μου λέω για τα λεφτάκια και τον πολύτιμο χρόνο που έχασα με αυτό το προϊόν. Αν είχα ξεκινήσει από την αρχή με μινοξιδίλη δε θα ήμουν έτσι όπως είμαι τώρα. Το ρεβιβοτζεν και μετά το τρικομιν μου έκαναν μια τρύπα στο νερό και στο κεφάλι που θα μπορούσα να την είχα αποφύγει βαδίζοντας την πεπατημένη..
Σεβαστή η πονεμένη σου γνώμη :)
Είσαι σίγουρη ότι έχεις ανδρ. αλωπεκία;

Επίσης μην περιμένεις από ένα τοπικό να σου κάνει την δουλειά σε λίγο καιρό και φυσικά μην συγκρίνεις "δυνατά" προϊόντα με πιο light.
Επίσης να σου απαντήσω σε ένα άλλο σου ποστ, τα προϊόντα στην αρχική σελίδα του site που ανέφερες λέγονται "Εναλλακτικά προϊόντα από δοκιμές χρηστών" και μπήκαν εκεί για αυτό τον λόγο. Αν ψάξεις γενικά, θα δεις ότι οι απόψεις διίστανται σχετικά με τα προϊόντα που αναφέρεσαι.
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Άκη είναι διαπιστωμένο ότι έχω ανδρογεννετικη αλωπεκία, δυστυχώς!! :( Μακάρι να ήταν κάποια άλλη μορφή, θα αντιμετωπιζόταν ίσως πιο εύκολα...

Σκληρά εννοώ τα χημικά, έναντι του φυσικού ρεβιβοτζέν, χωρίς να συγκρίνω χάπια με τοπικά, εννοώ απλά ότι από τις φυσικές λύσεις που αρχικά προτιμούμε σαν πιο ασφαλείς στο τέλος πάμε στη μινοξ και στα χάπια, όταν δούμε ότι τα αποτελέσματα δεν είναι ικανοποιητικά με τα εναλλακτικά προϊόντα.

Τα προϊόντα που υπάρχουν στις εναλλακτικές λύσεις είναι ένα μέρος του τεράστιου αριθμού παρόμοιων προϊόντων που κυκλοφορούν στο εμπόριο. Επειδή όμως ίσως μόνο αυτά έχουν χρησιμοποιηθεί από μέλη του φόρουμ, μόνο αυτά εμφανίζοντια εκεί, και λογικό είναι άλλωστε, δεν θα περίμενε κανείς να απαριθμούνται όλα..

Όμως μην προσπαθούμε να τα υπερασπιστούμε σαν πιο αποτελεσματικά από οποιαδήποτε άλλα που κυκλοφορούν, και μην διαγράφετε τα μηνύματα όποιου μέλους εκφράζεται αρνητικά προς αυτά. Και ας μην χαρακτηρίζονται spammer μέλη του φόρουμ που τηρούν τους όρους και γράφουν κόσμια εδώ και 3 χρόνια στο φόρουμ με σοβαρότητα και σκεπτόμενοι πριν ποστάρουν κάτι, γιατί το είδα κι αυτό!!
Συγκεκριμένα, δέχτηκα p.m. του Fenimore μετά το πρώτο σημερινό μου ποστ στην παρούσα συζήτηση ότι δε θα ανεχτεί άλλο να - άκουσον, άκουσον- σπαμάρω κι ότι αν δεν απαντήσω θα διαγραφεί και αυτό, όπως είχε διαγράψει και το μήνυμα που ποσταρα πριν κάποιες μέρες. Μάλιστα μου είπε ότι παραπληροφορώ κι αν δε μου αρέσουν οι θεραπείες να μην τις κάνω, σε τόνο έντονα επικριτικό.

Δε νομίζω ότι αρμόζουν τέτοια αφοριστικά pm από moderators ενός φόρουμ που θέλει να καλείται ελεύθερο και ανοιχτό στην ανταλλαγή απόψεων.

Ακη σε ευχαριστώ για τα πάντοτε κόσμια και ευγενικά σου, εύστοχα σχόλια!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Όμως μην προσπαθούμε να τα υπερασπιστούμε σαν πιο αποτελεσματικά από οποιαδήποτε άλλα που κυκλοφορούν, και μην διαγράφετε τα μηνύματα όποιου μέλους εκφράζεται αρνητικά προς αυτά. Και ας μην χαρακτηρίζονται spammer μέλη του φόρουμ που τηρούν τους όρους και γράφουν κόσμια εδώ και 3 χρόνια στο φόρουμ με σοβαρότητα και σκεπτόμενοι πριν ποστάρουν κάτι, γιατί το είδα κι αυτό!!
Συγκεκριμένα, δέχτηκα p.m. του Fenimore μετά το πρώτο σημερινό μου ποστ στην παρούσα συζήτηση ότι δε θα ανεχτεί άλλο να - άκουσον, άκουσον- σπαμάρω κι ότι αν δεν απαντήσω θα διαγραφεί και αυτό, όπως είχε διαγράψει και το μήνυμα που ποσταρα πριν κάποιες μέρες. Μάλιστα μου είπε ότι παραπληροφορώ κι αν δε μου αρέσουν οι θεραπείες να μην τις κάνω, σε τόνο έντονα επικριτικό.
Δε νομίζω ότι αρμόζουν τέτοια αφοριστικά pm από moderators ενός φόρουμ που θέλει να καλείται ελεύθερο και ανοιχτό στην ανταλλαγή απόψεων.

Άκουσε να δεις δεσποινίς, υποχρέωση μου είναι να προσέχω τι γράφετε στο φόρουμ ώστε να είναι δίκαιη και σωστή η πληροφόρηση όλων μας. Δεν είναι δουλειά μου να ασχολούμε με τα κόμπλεξ σου και τα ψυχολογικά σου.
Σου έκανα χάρη που δεν διέγραψα το ποστ σου και το pm στο έστειλα γιατί αποφεύγεις συνέχεια να ανοίξεις διάλογο γιατί δεν σε συμφέρει προφανός. Γράφεις τις ασυναρτησίες σου και την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια. Θα μπορούσα απλά να το σβήσω και να τελειώσει η ιστορία, και όχι να σου δώσω το λόγο να απαντήσεις και να υπερασπιστείς τον εαυτό σου και να μου την λες και από πάνω.
Εγώ αντιθέτος το ειρωνικό δικό σου pm που με κατηγορείς για χίλια δύο και ότι διαφημίζω το revivogen δεν θα το βγάλω στον αέρα γιατί σέβομαι την ιδιωτικότητα του καθενώς.

Τι ακριβώς σε πείραξε στο pm? Εσύ δεν ξέρω πως το είδες, εγώ απλά είπα αυτό που θα κάνω, και όντως θα το έκανα. Εσυ είσαι αυτή που είπες πιο πανω ότι ισχύει δικτατορία στο φόρουμ απο τις παρεμβάσεις μου. Σε πείραξε αυτό, το ότι πας σε κάθε νέο μέλος και το αποθαρύνεις είναι καλό νομίζεις? Πως νιώθει νομίζεις όταν του λες έτσι?

Δεν έχω να πω κάτι άλλο μαζί σου, αν δεν σ'αρέσει το φόρουμ μπορείς να αποχωρήσεις, αν όχι, μην νομίζεις ότι θα σ'αφήσω να συνεχίσεις το spamming. όχι όσο περνάει από το χέρι μου.
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Σκληρά εννοώ τα χημικά, έναντι του φυσικού ρεβιβοτζέν, χωρίς να συγκρίνω χάπια με τοπικά, εννοώ απλά ότι από τις φυσικές λύσεις που αρχικά προτιμούμε σαν πιο ασφαλείς στο τέλος πάμε στη μινοξ και στα χάπια, όταν δούμε ότι τα αποτελέσματα δεν είναι ικανοποιητικά με τα εναλλακτικά προϊόντα.

Όμως μην προσπαθούμε να τα υπερασπιστούμε σαν πιο αποτελεσματικά από οποιαδήποτε άλλα που κυκλοφορούν, και μην διαγράφετε τα μηνύματα όποιου μέλους εκφράζεται αρνητικά προς αυτά. Και ας μην χαρακτηρίζονται spammer μέλη του φόρουμ που τηρούν τους όρους και γράφουν κόσμια εδώ και 3 χρόνια στο φόρουμ με σοβαρότητα και σκεπτόμενοι πριν ποστάρουν κάτι, γιατί το είδα κι αυτό!!
Συγκεκριμένα, δέχτηκα p.m. του Fenimore μετά το πρώτο σημερινό μου ποστ στην παρούσα συζήτηση ότι δε θα ανεχτεί άλλο να - άκουσον, άκουσον- σπαμάρω κι ότι αν δεν απαντήσω θα διαγραφεί και αυτό, όπως είχε διαγράψει και το μήνυμα που ποσταρα πριν κάποιες μέρες. Μάλιστα μου είπε ότι παραπληροφορώ κι αν δε μου αρέσουν οι θεραπείες να μην τις κάνω, σε τόνο έντονα επικριτικό.

Δε νομίζω ότι αρμόζουν τέτοια αφοριστικά pm από moderators ενός φόρουμ που θέλει να καλείται ελεύθερο και ανοιχτό στην ανταλλαγή απόψεων.

Ακη σε ευχαριστώ για τα πάντοτε κόσμια και ευγενικά σου, εύστοχα σχόλια!
Βασικά Μαρία το Revivogen (μιας και αναφέρεσαι σε αυτό), είναι ίσως το μόνο "εναλλακτικό" που έχει κάνει έρευνα (του κώ$ου βέβαια σε σχέση με τις άλλες, αλλά δεν παύει να είναι έρευνα), σε σχέση με τα άλλα.

Επίσης λογικό είναι να περνάς κάποια στιγμή από τα "ελαφρά" και να καταλήγεις στα σκληρά, ο καθένας θέλει το καλύτερο με το λιγότερο κόστος (πχ revivo VS proscar).
Πάντως δεν μπορείς να κρίνεις κάποιο προϊόν στον 4ο μήνα χρήσης του. Μιλάμε για προϊόν που το έχουν κάνει "ψιλοελαφρύ" για να μην προκαλεί κοκκινίλες και άλλες παρενέργειες. Το συγκεκριμένο είναι πάρα πολλά χρόνια στο "κουρμπέτι" και αυτό και μόνο σημαίνει ότι κάτι κάνει (ή ότι ο γιατρός του έχει κάνει καλή δουλειά στο θέμα μάρκετινγκ, δεν αντιλέγω).

Πάντως με το να λες ότι το συγκεκριμένο προϊόν κατά κάποιο τρόπο "προωθείτε" από εδώ και χωρίς να έχει αποτελέσματα (άρα στα "αυτιά" κάποιου σημαίνει "συναγερμός"), αυτόματα (και χωρίς να το θέλεις) μειώνεις αυτό που προ ανέφερες "ενός φόρουμ που θέλει να καλείται ελεύθερο και ανοιχτό στην ανταλλαγή απόψεων"
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Άκης είπε:
Πάντως δεν μπορείς να κρίνεις κάποιο προϊόν στον 4ο μήνα χρήσης του. Μιλάμε για προϊόν που το έχουν κάνει "ψιλοελαφρύ" για να μην προκαλεί κοκκινίλες και άλλες παρενέργειες. Το συγκεκριμένο είναι πάρα πολλά χρόνια στο "κουρμπέτι" και αυτό και μόνο σημαίνει ότι κάτι κάνει (ή ότι ο γιατρός του έχει κάνει καλή δουλειά στο θέμα μάρκετινγκ, δεν αντιλέγω).

Ίσως είναι λίγος ο χρόνος αλλά δε μπορούσα να του δώσω κι άλλο χρόνο γιατί μου προκαλούσε δερματίτιδα..

Άκης είπε:
Πάντως με το να λες ότι το συγκεκριμένο προϊόν κατά κάποιο τρόπο "προωθείτε" από εδώ και χωρίς να έχει αποτελέσματα (άρα στα "αυτιά" κάποιου σημαίνει "συναγερμός"), αυτόματα (και χωρίς να το θέλεις) μειώνεις αυτό που προ ανέφερες "ενός φόρουμ που θέλει να καλείται ελεύθερο και ανοιχτό στην ανταλλαγή απόψεων"

Ναι, έχεις δίκιο, αλλά με το να σου διαγράφουν το μήνυμα που θάβει το ρεβιβοτζέν είναι σα να σε φιμώνουν, κι από αυτό καταφαίνεται ότι υπάρχει κάποιου είδους λογοκρισία..

Ειλικρινά Άκη, θεωρώ το φορουμ ανεξάρτητο αλλά η πράξη του mod να διαγράψει το ποστ μου ήταν λίγο απάράδεκτη, κατά την ταπεινή μου άποψη, την οποία μάλιστα εκφράζω δημοσίως, ακριβώς επειδή πρόκειται για ανοιχτό forum κι όχι με απειλητικό pm. Ούτε έβρισα , ούτε έθιξα κανένα ούτε τα συμφέροντα κανενός!!! και...προς θεου, δε spamαρα!!!! :D :D
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Ίσως είναι λίγος ο χρόνος αλλά δε μπορούσα να του δώσω κι άλλο χρόνο γιατί μου προκαλούσε δερματίτιδα..

Τις δερματίτιδες τις οφείλεις μονο στον οργανισμό σου.


Maria είπε:
αλλά η πράξη του mod να διαγράψει το ποστ μου ήταν λίγο απάράδεκτη, κατά την ταπεινή μου άποψη, την οποία μάλιστα εκφράζω δημοσίως, ακριβώς επειδή πρόκειται για ανοιχτό forum κι όχι με απειλητικό pm. Ούτε έβρισα , ούτε έθιξα κανένα ούτε τα συμφέροντα κανενός!!! και...προς θεου, δε spamαρα!!!! :D :D

Εγώ δεν απειλώ, ότι λέω το εννοώ. Και κάτι μου λέει ότι θα σου διαγράψω πολλά ακόμα μηνύματα. Στο φορουμ μαθένουμε απο τις εμπιρίες μας και ο καθένας κρίνει από αυτές, όταν λές κάτι 1 φορά είναι πληροφορηση, όταν το λες 100 ειναι spam.
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Fenimore είπε:
Άκουσε να δεις δεσποινίς, υποχρέωση μου είναι να προσέχω τι γράφετε στο φόρουμ ώστε να είναι δίκαιη και σωστή η πληροφόρηση όλων μας. Δεν είναι δουλειά μου να ασχολούμε με τα κόμπλεξ σου και τα ψυχολογικά σου.
Σου έκανα χάρη που δεν διέγραψα το ποστ σου και το pm στο έστειλα γιατί αποφεύγεις συνέχεια να ανοίξεις διάλογο γιατί δεν σε συμφέρει προφανός. Γράφεις τις ασυναρτησίες σου και την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια. Θα μπορούσα απλά να το σβήσω και να τελειώσει η ιστορία, και όχι να σου δώσω το λόγο να απαντήσεις και να υπερασπιστείς τον εαυτό σου και να μου την λες και από πάνω.

Μήπως εσύ είσαι ο κομπλεξικός με τα ψυχολογικά που λες οτι μου έκανες και χάρη που δε διέγραψες το μήνυμά μου; Σε ευχαριστώ που είσαι τόσο καλός αλλά από ότι βλέπω σου στοίχισε πολύτο ότι μου έδωσες το λόγο να "σου την πω κι από πάνω"!! Δεν θέλω να σου την πω, ήθελα να εκφράσω τη διαφωνία μου.. όποιος διαφωνεί μαζί σου , δε σου τη λέει, γι'αυτό μη νευριάζεις τόσο πολύ!!

Κι όσο για το ότι αποφεύγω το διάλογο έχεις άδικο, διότι δημοσίως δε με ρώτησες κάτι ώστε να κάνουμε διάλογο, αντιθέτως έστειλες πρώτα p.m.


Fenimore είπε:
Δεν έχω να πω κάτι άλλο μαζί σου, αν δεν σ'αρέσει το φόρουμ μπορείς να αποχωρήσεις, αν όχι, μην νομίζεις ότι θα σ'αφήσω να συνεχίσεις το spamming. όχι όσο περνάει από το χέρι μου.

Μου φαίνεται έχεις ορκιστεί να με καταδιώξεις μέχρι την άκρη του κόσμου!!
Δεν είπα ότι δε μου αρέσει το φόρουμ, δε μου αρέσει το φίμωμα που επιχείρισες να κάνεις σβήνοντας ένα ποστ που είχα στείλει προ καιρού κι ο τρόπος που αντέδρασες όταν διαμαρτυρύθηκα. Λυπάμαι αν εξακολουθείς να πιστεύεις ότι κάνω spamminng επειδή διαφωνώ με σένα και κατακρίνω το ρεβιβοτζεν!
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Καλύτερα να σταματήσετε την συγκεκριμένη διαμάχη, δεν θα καταλήξει πουθενά...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Μήπως εσύ είσαι ο κομπλεξικός με τα ψυχολογικά που λες οτι μου έκανες και χάρη που δε διέγραψες το μήνυμά μου; Σε ευχαριστώ που είσαι τόσο καλός αλλά από ότι βλέπω σου στοίχισε πολύτο ότι μου έδωσες το λόγο να "σου την πω κι από πάνω"!! Δεν θέλω να σου την πω, ήθελα να εκφράσω τη διαφωνία μου.. όποιος διαφωνεί μαζί σου , δε σου τη λέει, γι'αυτό μη νευριάζεις τόσο πολύ!!

Κι όσο για το ότι αποφεύγω το διάλογο έχεις άδικο, διότι δημοσίως δε με ρώτησες κάτι ώστε να κάνουμε διάλογο, αντιθέτως έστειλες πρώτα p.m.

Εσύ με κατηγορείς με ψέματα ότι σε εκβίασα και τέτεια. Πες, με πια πρόταση άρχιζε το pm που σου έστειλα??? Μήπως άρχιζε με την φράση "Πληροφοριακά και μόνο..." ? Μήπως επίσης σου έγραψα ότι δεν μ'αρεσει να εκμεταλεύομαι την θέση μου και να σβήνω μηνύματα? Γιατί μου φαίνεται πήρες ότι κομάτι σε σύμφερε να πάρεις απο το pm και έβγαλες την ετυμηγορία ότι εγώ σε απείλησα.
Δεν ήξερα ότι θες και συστημένη επιστολή για να μιλήσουμε στο φόρουμ, συγνώμη. Οσες φορές παλιότερα σχολίασα το κράξιμο που έριχνες στο ρεβιβοτζεν ποτέ δεν απάντησες πίσω. Αλλά αυτό δεν θα ξαναγίνει, γιατί απλά τέτοιου είδους μηνύματα θα φεύγουν.

Maria είπε:
Μου φαίνεται έχεις ορκιστεί να με καταδιώξεις μέχρι την άκρη του κόσμου!!
Δεν είπα ότι δε μου αρέσει το φόρουμ, δε μου αρέσει το φίμωμα που επιχείρισες να κάνεις σβήνοντας ένα ποστ που είχα στείλει προ καιρού κι ο τρόπος που αντέδρασες όταν διαμαρτυρύθηκα. Λυπάμαι αν εξακολουθείς να πιστεύεις ότι κάνω spamminng επειδή διαφωνώ με σένα και κατακρίνω το ρεβιβοτζεν!

Ούτε εμένα μ'αρέσει το φίμωμα που έκανα, αλλά έπρεπε να γινει και θα ξαναγίνει αν χρειαστεί για να διασφαλιστεί πληροφορηση του φορουμ. Την εχεις πει την γνώμη σου για το ρεβιβοτζεν ήδη υπερβολικα πολλές φορές, δεν πρόκειτε να της πεις άλλες, και κακός τα γραφώμενα σου υπάρχουν ακόμα, αλλά δεν περνάει μόνο από το χέρι μου.
Δεν υποστηρίζω το revivogen, απλά είμαι δίκαιος μαζί του. Όποιο μέλος γράφει ότι θέλει να ξεκινήσει με το ρεβιβοτζεν πάντα του προτείνω super zix II.

@Ακη οκ συγνώμη για τα offtopic, τελευταίο μήνυμα το δημοσιεύω γιατί το έχω ήδη γράψει, δεν το συνεχίζω. Ευχαριστώ.
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Fenimore είπε:
Εγώ δεν απειλώ, ότι λέω το εννοώ. Και κάτι μου λέει ότι θα σου διαγράψω πολλά ακόμα μηνύματα. Στο φορουμ μαθένουμε απο τις εμπιρίες μας και ο καθένας κρίνει από αυτές, όταν λές κάτι 1 φορά είναι πληροφορηση, όταν το λες 100 ειναι spam.

Τότε κι όποιος πει 100 φορές καλό λόγο για το ρεβιβοτζεν ή για την αιρόλ, όπως ο καπαμαρου που γουστάρει την αιρολ, είναι σπάμμερ.. Έλεος φενιμορ...

Δε χρειάζεται να δείχνεις τέτοια μικρότητα λέγοντας "κάτι μου λέει ότι θα σου διαγράψω πολλά ακόμα μηνύματα." Κρίμα να γίνεται κάποιος Mod και να νομίζει ότι κατακτάει τον κόσμο!!! (για να το πω κομψά).

Αν θες να ποστάρω το pm σου δεν έχω πρόβλημα αλλά δε χρειάζεται να κάνουμε σαν μικρά παιδιά. Ας λήξουμε αυτή τη συζήτηση, όπως είπε κι ο Άκης δε θα βγάλει πουθενα. Καλό βράδυ και με συγχωρείς αν σε πρόσβαλλα - σύγχυσα, δεν ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

ακη για αυτο το προιον ειχες εκφρασει καλα λογια απο τον πρωτο καιρο λειτουργιας του σαιτ,αποτελεσμα ηταν να το δοκιμασω εγω οπως και πολλα ατομα απο εδω μεσα.το εβαζα για αρκετους μηνες(αν θυμαμαι καλα οκτω) πριν κοντα τρια χρονια.τρομερη λαδιλα και τιποτα ιδιαιτερο ως αποτελεσμα.
ολο αυτα τα χρονια εχω διαβασε ιαρκετους απο εδω μεσα που το εβαζαν για πολλους μηνες,με γνωμες δυστυχως οχι θετικες.αποδειξη πως κανενα παλιο μελος δεν το βαζει πλεον(εστω και αν υπαρχει ο αντιλογος του φτηνου zix).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

όπως ο καπαμαρου που γουστάρει την αιρολ, είναι σπάμμερ..
ειμαι σπαμμερ,τσεπωνω φακελακια ???
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.15.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.30.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2642.45.html
 

sito

Active Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

dim74 είπε:
ακη για αυτο το προιον ειχες εκφρασει καλα λογια απο τον πρωτο καιρο λειτουργιας του σαιτ,αποτελεσμα ηταν να το δοκιμασω εγω οπως και πολλα ατομα απο εδω μεσα.το εβαζα για αρκετους μηνες(αν θυμαμαι καλα οκτω) πριν κοντα τρια χρονια.τρομερη λαδιλα και τιποτα ιδιαιτερο ως αποτελεσμα.
ολο αυτα τα χρονια εχω διαβασε ιαρκετους απο εδω μεσα που το εβαζαν για πολλους μηνες,με γνωμες δυστυχως οχι θετικες.αποδειξη πως κανενα παλιο μελος δεν το βαζει πλεον(εστω και αν υπαρχει ο αντιλογος του φτηνου zix).

δειτε στο θεμα μου για το ρεβιβο. Σε μενα τουλαχιστον κατι κανει και το βλεπω.

Φυσικά όμως αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να κάνει σε όλους
 

tirakise

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Να πω και εγώ την αποψή μου σχετικά με το revivogen (αν και έχω πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ).
Το χρησιμοποιώ 2,5 χρόνια περίπου σχεδών κάθε βράδυ (1,5ml-2ml) + kirkland minoxidil 1ml-1,5ml, 4 με 5 ώρες πριν βάλω revivogen + fungoral (1 φορά την εβδομάδα)
Το αποτέλεσμα αυτής της θεραπείας είναι να έχω παραμείνει στο ίδιο επίπεδο και λίγο καλύτερο (λίγο χνούδι στους κροτάφους) από ότι ήμουν πριν 2,5 χρόνια. Δηλαδή δεν επιδηνώθηκε η κατάσταση μου,ίσα ίσα η τρίχα δυνάμωσε και έχουν όγκο τα μαλλιά. Είμαι νοργουντ 2 και 32 ετών.
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Ειρήνη υμίν παιδιά :grandpa:.Καταρχήν αυτό που θέλω για την ώρα,είναι να μπει πάτος στο βαρέλι του προβλήματός μου και ευελπιστώ ότι έχω κάνει μια καλή αρχή.Maria,δεν προτίθεμαι προς το παρόν να καταφύγω σε βαρύτερες θεραπείες αφ'ενός γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και αφ'ετέρου γιατί η ΤΑΠΕΙΝΗ μου άποψη δεν είναι και η καλύτερη για μεθόδους όπως αυτή που προανέφερες.Άλλωστε, θα το είχες καταλάβει αν διάβαζες σωστά το 1ο μου μήνυμα.Τέσπα, ποτέ δεν είμουν απόλυτος οπότε βλέποντας και κάνοντας.The battle has just begun! ;D
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Καλησπέρα!Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μεγάλη ξηροδερμία χωρίς όμως να έχω κνησμό.Μάλιστα, χθες συγκεκριμένα κατά την ώρα που έβαζα το revivogen μου έτσουζε κάπως το κεφάλι.Δεν είναι τραγική η κατάσταση, απλά το αναφέρω διότι δεν είναι ούτε μήνας που χρησιμοποιώ την θεραπεία.Γιατί έτσι ρε παιδιά?Μήπως κάνω κάτι λάθος?Μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ κάποιο σαμπουάν ή λάδι που να καταπραϋνει την ξηροδερμία?Ή είναι απόλυτα φυσιολογικό και τζάμπα ανησυχώ?

Υ.Γ.:Η θεραπεία μου όπως έχω ξαναπεί ειναι μινοξ,revivo,σαμπουάν revita 2/εβδομάδα και τις υπόλοιπες λούζομαι με εμπορίου.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Stealth είπε:
Καλησπέρα!Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μεγάλη ξηροδερμία χωρίς όμως να έχω κνησμό.Μάλιστα, χθες συγκεκριμένα κατά την ώρα που έβαζα το revivogen μου έτσουζε κάπως το κεφάλι.Δεν είναι τραγική η κατάσταση, απλά το αναφέρω διότι δεν είναι ούτε μήνας που χρησιμοποιώ την θεραπεία.Γιατί έτσι ρε παιδιά?Μήπως κάνω κάτι λάθος?Μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ κάποιο σαμπουάν ή λάδι που να καταπραϋνει την ξηροδερμία?Ή είναι απόλυτα φυσιολογικό και τζάμπα ανησυχώ?

Υ.Γ.:Η θεραπεία μου όπως έχω ξαναπεί ειναι μινοξ,revivo,σαμπουάν revita 2/εβδομάδα και τις υπόλοιπες λούζομαι με εμπορίου.

Μπορείς να βάζεις ζελέ από αλόη βέρα ή emu oil που είναι πολύ καραπραυντικά για την επιδερμίδα. Επίσης για καθημερινό λούσιμο επέλεξε κάποιο φυτικό/οργανικό όπως αυτό http://shop.sixwise.com/bathshowergeleconomicalgallonsize.aspx ή πράσινο σαπούνι παράλληλα με το revita.
Πολλοί με τοπικές θεραπείες έχουν παρατηρήση ξηροδερμίες κτλ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσο περνά ο καιρός το δέρμα συνιθίζει τα τοπικά και φαγούρα - ξηροδερμίες μειώνονται (εκτός από εξερέσεις).
 

dim74

Member
Πριν λιγες μερες εκανα μια νεα παραγγελια απο εδω http://www.revivogen.gr/ στο σαμπουαν.
Σε συζητηση που ειχα μαζι τους τους ανεφερα πως τα προιοντα ειναι σχετικα ακριβα,συγκριτικα με το ιδιο το σαιτ της εταιρειας στην Αμερικη.
Μου απαντησαν πως στην Αμερικη δεν υπαρχει το 23% ΦΠΑ που υπαρχει στην χωρα μας και πως απο εκει ουσιαστικα προκυπτει αυτη η διαφορα τιμης.
Αφου τους ανεφερα πως ετσι αρκετα ατομα παραγγελνουν απο το εξωτερικο το προιον μου ειπαν πως θα κοιταξουν να κανουν ειδικα για το φορουμ(τους ενημερωσα πως ειμαι μελος) καποια εκπτωση ωστε να μην υπαρχει αυτη η διαφορα.Χθες μου ειπαν πως οποιος γραφει στην παραγγελια του τον κωδικο DERMAMED θα εχει εκπτωση 15% σε ολα τα προιοντα.
 

Sam

New Member
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι καινούριος εδώ σαν μέλος αλλά σας παρακολουθώ καιρό και σας διαβάζω. Τον Φεβρουαριο που περασε συνειδητοποίησα πως ειχε αρχίσει να αραιώνει ο δεξιός μου κρόταφος λίγο πιο πάνω και πήγα στη δερματολόγο και μου έδωσε minoxidil/regain. Το ξεκίνησα αμέσως και όλα άρχισαν να πηγαίνουν καλύτερα. Στα μέσα Μαίου όμως άρχισα να χάνω άπειρες τρίχες. Λουζόμουν και έμεναν 40 τρίχες στα χέρια μου! Φρίκαρα και δεν ήξερα τι να κάνω. Άρχισα να βάζω regain πλέον σε όλο το κεφάλι μου και η τριχόπτωση συνέχιζε. Παω στη δερματολόγο και μου λέει ότι δεν εχω πρόβλημα, οτι το μαλλι μου ειναι πολύ πυκνό ακόμα και να σταματήσω για να φανεί σίγουρα το αν έχω πρόβλημα! Εγω δεν την άκουσα και πήγα και αγόρασα τις anacaps της Ducray, σαπούνι της frezyderm, δαφνέλαιο και σαμπουαν για την τριχόπτωση της Biotrin μεσα στο οποίο έβαλα κανέλα. Ξεκίνησα και Ω3 και βιταμινη C και ψευδάργυρο. Κάπως έφτιαξαν τα πράγματα αλλά και πάλι η τριχόπτωση τρομερή. Αποφάσισα λοιπόν να καταφύγω στο revivogen. Στη δεύτερη φορά που το έβαλα περναω το χερι μου μεσα απο το κεφάλι μου και δεν μένει ούτε μια τρίχα στα χέρια. Μια μέρα το ξεχασα, τσουπ περναω το χερι απο το κεφαλι και μενουν 20 τρίχες στο χέρι. ξανα βαζω και παλι ουτε μια, ουτε για δείγμα. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν πιστεύετε οτι δουλευει το revivogen ή αν ειναι κατι αλλο απο όλα αυτά που κάνω. Kαι αν όντως ειναι το revivogen τοτε πιο συστατικό του μπορεί να είναι? Λέτε το saw palmetto να με πιανει τόσο καλά? Γιατί αν ειναι έτσι τότε να παω να αγορασω και συμπλήρωμα διατροφής saw palmetto. Τι λέτε? Ευχαριστω πολύ :D
 
Μπλουζα