Revivogen Scalp Therapy

Stealth

New Member
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας ήρθα :p.Είμαι καινούργιος στο forum όπως θα καταλάβατε και έχω κατι θέματα με τα μαλλιά της κεφαλής μου.ΠΕΦΤΟΥΝ!Να μην τα πολυλογώ έχω δοκιμάσει διάφορα γιατροσόφια εμπορικά κυρίως,να μην τα κατονομάσω γιατί είναι πολλά και ευρέως γνωστά, αλλά αποτέλεσμα 0.Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε σαν πιό έμπειροι κάποιες μεθόδους ή κάποια φάρμακα(κρέμες,λοσιόν,οτιδήποτε εκτός από χάπια :knup:)με τα οποία θα μπορούσα να αντιμετωπίσω σε κάποιο βαθμό το πρόβλημά μου.Επίσυς να πω ότι η μεταμόσχευση δεν θα ήταν η λύση που θα ήθελα να ακούσω 7SFGSFG!Τέλος, για να δικαιολογήσω και τον τίτλο του θέματός μου,βρήκα σε ένα site μια "ανθολογία" απο προϊόντα της εν λόγω εταιρείας και συγκεκριμένα Revivogen Scalp Therapy + Shampoo + Conditioner στην τιμή των 150ευρώ.Τι λέτε,αξίζει?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Φίλε μου είμαι 26 χρονών.Τώρα,τις βαθμίδες δεν τις ξέρω,ίσως μπορείς να με βοηθήσεις σ'αυτό :chinscratch,αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις πάσχω απο ανδρογενή αλωπεκία,πολύ μεγάλο μέτωπο δηλαδή,άδειους κροτάφους (το λιμάνι του Πειραιά) και πολύ αραιό μαλλί μπροστά στο μέτωπο.Ανεβαίνει τάχιστα η γραμμή μου εν ολίγοις.Ελπίζω να βοήθησε η κακή περιγραφή μου!! :-[ :worshipper :worshipper.Έχεις κάτι να προτείνεις?
 

dim74

Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

http://www.hairlossgr.com/norwood για να δεις σε τι κλιμακα εισαι...
καλο ειναι να ξεκινησεις με μινοξιδιλη και σου προτεινω να την αγορασεις απο εδω... http://www.beautypaths.eu/el/category/39343236/product/393631383237/productdetails.aspx
μετα καλο ειναι το revivogen,αν θες να το παρεις οικονομικα αγορασε το απευθειας απο την ιδια την εταιρεια εδω http://www.revivogen.com/shop.html αν δεν θες να κανεις παραγγελια απο αμερικη αγορασε το απο ελλαδα εδω... http://www.revivogen.gr/E-shop/vmchk.html
αυτα τα δυο ειναι μια καλη αρχη αλλα θα πρεπει να εχεις υπομονη και διαθεση να ακολουθεις πιστα την θεραπεια και για μεγαλο διαστημα για να δεις τι αποτελεσματα θα εχουν σε σενα...
μετα απαραιτητα ενα καλο σαμπουαν,βαζε το revivogen και πιο αραια το fungoral.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Stealth είπε:
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας ήρθα :p.Είμαι καινούργιος στο forum όπως θα καταλάβατε και έχω κατι θέματα με τα μαλλιά της κεφαλής μου.ΠΕΦΤΟΥΝ!Να μην τα πολυλογώ έχω δοκιμάσει διάφορα γιατροσόφια εμπορικά κυρίως,να μην τα κατονομάσω γιατί είναι πολλά και ευρέως γνωστά, αλλά αποτέλεσμα 0.Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε σαν πιό έμπειροι κάποιες μεθόδους ή κάποια φάρμακα(κρέμες,λοσιόν,οτιδήποτε εκτός από χάπια :knup:)με τα οποία θα μπορούσα να αντιμετωπίσω σε κάποιο βαθμό το πρόβλημά μου.Επίσυς να πω ότι η μεταμόσχευση δεν θα ήταν η λύση που θα ήθελα να ακούσω 7SFGSFG!Τέλος, για να δικαιολογήσω και τον τίτλο του θέματός μου,βρήκα σε ένα site μια "ανθολογία" απο προϊόντα της εν λόγω εταιρείας και συγκεκριμένα Revivogen Scalp Therapy + Shampoo + Conditioner στην τιμή των 150ευρώ.Τι λέτε,αξίζει?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

:welc: καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!!!

Καταρχήν πρέπει όπωσδήποτε να διαβάσεις τα άρθρα του site:
http://www.hairlossgr.com/guide-for-men
http://www.hairlossgr.com/faq
http://www.hairlossgr.com/treatments
http://www.hairlossgr.com/homemade

Το "αμφιλεγόμενο" revivogen το χρησιμοποιούσα αποκλειστηκά για ένα χρόνο (την παλιά σύνθεση*). Η μόνη φράση που πιστεύω ότι είναι δίκαιη γι αυτό είναι ότι: Για τα συστατικά που έχει και για την ασφάλειά του αξίζει ως αγορά. Για την τιμή του δεν αξίζει. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και το super zix II που έχει εφάμιλλα συστατικά με το revivogen που τα αγοράζουμε και το φτιάχνουμε ως λοσιόν μόνοι μας. Εδώ είναι το θέμα του http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html .
Τώρα αν απ την άλλη θες να πάρεις το revivogen πάρε μόνο την λοσιόν. Το revivogen αν σε πιάσει θα σου δώση μόνο συντήρηση των υπάρχων μαλλιών σου, και αν είσαι πολύ πολύ τυχερός, περισσότερο όγκο στα μαλλιά.
Για επανέκφυση στην περιοχή των κροτάφων προτείνω διάλυμα μινοξιδίλης. Πάρε ή αυτή που σου πρότεινε ο dim74 πιο πάνω, η αυτήν της kirkland επίσης φθηνή http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm .
 

somari

Active Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

"Το revivogen αν σε πιάσει θα σου δώση μόνο συντήρηση των υπάρχων μαλλιών σου, και αν είσαι πολύ πολύ τυχερός, περισσότερο όγκο στα μαλλιά."

και το Ζιξ πρακτικά μονο αυτο δε κανει;;;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

somari είπε:
"Το revivogen αν σε πιάσει θα σου δώση μόνο συντήρηση των υπάρχων μαλλιών σου, και αν είσαι πολύ πολύ τυχερός, περισσότερο όγκο στα μαλλιά."

και το Ζιξ πρακτικά μονο αυτο δε κανει;;;

Ναι, αλλά υπερβολικά φθηνότερα!!! (με 53 ευρώ έχεις υλικά για να φτιάχνεις zix για 1 χρόνο)
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις και τα χρήσιμα links που παραθέσατε.Θα με βοηθήσουν να κάνω μια νέα αρχή!Η βαθμίδα μου σύμφωνα με την κλίμακα ειναι Νοrwood 3. Λοιπόν,ξεκινάω τις παραγγελείες και για τα αποτελέσματα θα τα λέμε στην πορεία.Ευχαριστώ και πάλι! :worshipper :worshipper
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Καλησπέρα.Επανέρχομαι για να αναφέρω την θεραπεία που ξεκίνησα μόλις χθες.Έχουμε και λέμε:Πρωί 1mg Μινοξιδίλη και βράδυ 1-2 mg Revivogen dht blocker(10-15 ψεκασμούς χρειάζομαι για να καλύψω την πάσχουσα περιοχή) .Για σαμπουάν έχω αγοράσει το Revita για χρήση 4/εβδομάδα maximum.Ο κατασκευαστής προτείνει 5 φορές την εβδομάδα αλλά το θεωρώ λίγο υπερβολικό.Τι λέτε,είμαι στον σωστό δρόμο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Stealth είπε:
Καλησπέρα.Επανέρχομαι για να αναφέρω την θεραπεία που ξεκίνησα μόλις χθες.Έχουμε και λέμε:Πρωί 1mg Μινοξιδίλη και βράδυ 1-2 mg Revivogen dht blocker(10-15 ψεκασμούς χρειάζομαι για να καλύψω την πάσχουσα περιοχή) .Για σαμπουάν έχω αγοράσει το Revita για χρήση 4/εβδομάδα maximum.Ο κατασκευαστής προτείνει 5 φορές την εβδομάδα αλλά το θεωρώ λίγο υπερβολικό.Τι λέτε,είμαι στον σωστό δρόμο?

Μια χαρά είναι η θεραπεία σου. Να δίνεις περισσότερο βάρος στις λοσιόν παρά στο σαμπουάν. Μεταξύ revivogen και μινοξιδίλης καλό λούσιμο πριν βάλεις το επόμενο για να μην μείνουν υπολοίματα.
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Ωραία Fenimore σ΄ευχαριστώ για το tip.Μπορείς σε παρακαλώ να μου λύσεις μια απορία με το θέμα ιδρώτα?Δηλαδή για παράδειγμα,μπορώ ας πούμε να βάλω το πρωί μινοξιδίλη και μετά από 1 ώρα να ιδρώσω ή θα χάσω αποτελέσματα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Stealth είπε:
Ωραία Fenimore σ΄ευχαριστώ για το tip.Μπορείς σε παρακαλώ να μου λύσεις μια απορία με το θέμα ιδρώτα?Δηλαδή για παράδειγμα,μπορώ ας πούμε να βάλω το πρωί μινοξιδίλη και μετά από 1 ώρα να ιδρώσω ή θα χάσω αποτελέσματα?

Για οποιδήποτε τοπικό το να ιδρώσεις είναι μείον στην αποτελεσματικότητά του. Δεν υπάρχουν πολλές λύσεις, ή προσπάθησε να μην ιδρώσεις όταν βάζεις το τοπικό... ή να το βάζεις διαφορετική ώρα.
 

Stealth

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Ερώτηση-απορία.Σαμπουάν που περιέχει ψευδάργυρο έχουμε πει ότι δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε πρίν την εφαρμογή μινοξιδίλης ή πρίν το Revivo?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Stealth είπε:
Ερώτηση-απορία.Σαμπουάν που περιέχει ψευδάργυρο έχουμε πει ότι δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε πρίν την εφαρμογή μινοξιδίλης ή πρίν το Revivo?

Πριν το ρεβιβο μπορείς άφοβα να λουστείς με το σαμπουάν του καθώς και το ρεβιβο εχει ψευδάργηρο. Καλύτερο θα ήταν πριν την εφαρμογή μινοξιδίλης να χρησιμοποιείς κάποιο αλλο χωρίς zinc, αλλά και πάλι αν το ξεβγάλεις πολύ καλά και περιμένεις λίγο πριν βάλεις μίνοξ πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Αγαπητέ φίλε stealth ξεκίνα με μινοξιδίλη τουλάχιστον και μη σπαταλάς πολύτιμο χρόνο και χρήμα σε προϊόντα που έχουν απογοητεύσει τους περισσότερους που τα χρησιμοποίησαν..

Και για του λόγου το αληθές δες την πορεία των θεραπειών των περισσότερων μελών: οι περισσότεροι το δοκίμασαν στην αρχή και μετά την απογοήτευσή τους στράφηκαν στα..."σκληρά" (μινοξ, φινα ).

το προηγούμενό μου μήνυμα για το revivogen διαγράφηκε απο τους υπεύθυνους του φορουμ. Μάλλον είναι προσβλητικό να γράφεις αρνητικά σχόλια για το revivogen σε αυτό το φόρουμ. Είχα λάβει και μήνυμα με σύσταση από τους διαχειριστές.
Γιατί έτσι βρε παιδιά; Εχουμε δικτατορία στο φόρουμ; Οι χρήστες που θάβουν το κάθε mexis ή capillarine είναι οι "political correct" και αυτοί που θάβουν το revivogen αντιφρονούντες;


Συγγνώμη αν στου διαχειριστές το μήνυμα φανεί ακατάλληλο προς δημοσίευση, αλλά απλά την πονεμένη γνώμη μου λέω για τα λεφτάκια και τον πολύτιμο χρόνο που έχασα με αυτό το προϊόν. Αν είχα ξεκινήσει από την αρχή με μινοξιδίλη δε θα ήμουν έτσι όπως είμαι τώρα. Το ρεβιβοτζεν και μετά το τρικομιν μου έκαναν μια τρύπα στο νερό και στο κεφάλι που θα μπορούσα να την είχα αποφύγει βαδίζοντας την πεπατημένη..
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Maria είπε:
Αγαπητέ φίλε stealth ξεκίνα με μινοξιδίλη τουλάχιστον και μη σπαταλάς πολύτιμο χρόνο και χρήμα σε προϊόντα που έχουν απογοητεύσει τους περισσότερους που τα χρησιμοποίησαν..

Και για του λόγου το αληθές δες την πορεία των θεραπειών των περισσότερων μελών: οι περισσότεροι το δοκίμασαν στην αρχή και μετά την απογοήτευσή τους στράφηκαν στα..."σκληρά" (μινοξ, φινα ).

το προηγούμενό μου μήνυμα για το revivogen διαγράφηκε απο τους υπεύθυνους του φορουμ. Μάλλον είναι προσβλητικό να γράφεις αρνητικά σχόλια για το revivogen σε αυτό το φόρουμ. Είχα λάβει και μήνυμα με σύσταση από τους διαχειριστές.
Γιατί έτσι βρε παιδιά; Εχουμε δικτατορία στο φόρουμ; Οι χρήστες που θάβουν το κάθε mexis ή capillarine είναι οι "political correct" και αυτοί που θάβουν το revivogen αντιφρονούντες;


Συγγνώμη αν στου διαχειριστές το μήνυμα φανεί ακατάλληλο προς δημοσίευση, αλλά απλά την πονεμένη γνώμη μου λέω για τα λεφτάκια και τον πολύτιμο χρόνο που έχασα με αυτό το προϊόν. Αν είχα ξεκινήσει από την αρχή με μινοξιδίλη δε θα ήμουν έτσι όπως είμαι τώρα. Το ρεβιβοτζεν και μετά το τρικομιν μου έκαναν μια τρύπα στο νερό και στο κεφάλι που θα μπορούσα να την είχα αποφύγει βαδίζοντας την πεπατημένη..

Γιατί δεν μας λές πόσο καιρό χρησιμοποίησες revivogen?
Ποια λεφτάκια σου έχασες? Έχει εγγύηση επιστροφής χρημάτων απ όσο ξέρω, εσύ δεν τα διεκδίκησες πίσω.
Δεν έχουμε δικτατορία, απλά να είμαστε δίκαιοι, όχι επειδεί Ξυπνήσαμε στραβά, μας φταίει το revivogen, χάσαμε την δουλεία μας, μας φταίει το revivogen, χωρίσαμε με την κοπέλα μας, μας φταίει το revivogen.
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen Scalp Therapy

Fenimore δεν "ξεσπάω" στο ρεβιβοτζεν επειδή ξύπνησα στραβά... Ούτε τη δουλειά μου έχασα, αν γινόταν κάτι τέτοιο, το ρεβιβοτζέν θα ήταν το τελευταίο που θα σκεφτομουν. Δίκαιοι είναι όσοι υπερσπίζονται το ρεβιβοτζέν κι άδικοι όσοι δεν το κάνουν; Το χρησιμοποίησα 4 μήνες στην αρχή-αρχή του προβλήματός μου και το μόνο που είδα ήταν σμηγματορροίκή δερματίτιδα. Και μη μου πείτε ότι το χρησιμοποίησα λίγο καιρό γιατί με το regaine αντέδρασαν αμέσως θετικά τα μαλλιά (είχα shedding και μετά δυνάμωσαν οι τρίχες, άλλο που μετά το σταμάτησα γιατί είχα ταχυκαρδία & πρήξιμο στο πρόσωπο).

Για την επιστροφή χρημάτων που λες μου δε γινόταν διότι είχαν περάσει οι 90 μέρες προθεσμία.

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να μιλάμε με σεβασμό για αυτό το προϊόν πια, εσένα σε βοήθησε Φενιμορ και με βρίσκεις άδικη στην κριτική μου;
 
Μπλουζα