Revivogen Και αποτελεσματα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Ακη με το Revivogen ειχες αναπτυξη νεων τριχων σε αδειανες επιφανειες του κεφαλιου ή απλα ενισχυση των υπαρχοντων τριχών?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Με το Revivogen είδα να ελλατώνεται αρκετά η τριχόπτωση, να δυναμώνει η τρίχα και να εμφανιστούν σε μερικά σημεία χνούδι (είμαι σε στάδιο 2, οπότε χνούδι είδα ελάχιστο μπροστά).
Το συγκεκριμένο όμως αρνούταν να συνεχίσει. Έτσι αποφάσισα να προσθέσω Rogaine και proscar (το συγκεκριμένο για λίγο διάστημα).
Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, πάρε ένα 6μηνο πακέτο. Θα δείς διαφορά στον 3ο μήνα (γι'αυτό και δεν σου λέω να πάρεις 3μηνο πακέτο).
Επίσης μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω σε 3 μήνες. Ακόμη και ανοιχτό να είναι.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Το συγκεκριμενο ομως αρνουταν να συνεχισει τη εννοεις με αυτο ακη οτι το συνιθησε ο οργανισμος και δεν ειχες αποτελεσματα μετα το 3 μινο?
Proscar δεν ειναι για να παρω μια αλλη παρενεργεια του proscar ειναι οτι σε ατομα πανω απο 45 καλιπτει τον καρκινο του προστατη δηλαδη αν κανεις εξετασεις για προστατη και υπαρχει προβλημα δεν φαινετε μου το ειπε ο πλαστικος χειρουργος + τις αλλες παρενεργειες που ειπατε!
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Εννοώ το χνούδι αδυνατούσε να συνεχίσει. Λογικό, αφού το revivogen έχει μεν συστατικά να δρα σαν διεγέρτης της τρίχας (επιμηκύνοντας τη φάση ανάπτυξης του θυλάκου της τρίχας), αλλά για να μην αλληλεπιδρούν με τα συστατικά για την DHT, τα πρόσθεσαν αλλά είναι "αδύναμα". Έτσι πρόσθεσα την rogaine πού είναι ασφαλώς δυνατότερη.
Εσύ έχεις βάλει/δοκιμάσει rogaine?
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Ακη χρισιμοποιω regaine 5% αλλα το κακο με αυτο ειναι οτι βγαζω τριχες στην πλατη αντι για το κεφαλη
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Χμμ, ένα από τα sides της rogaine.
Μήπως βάζεις παραπάνω από την συνιστώμενη ποσότητα?
Σε πόσο καιρό το είδες αυτό;

Εγώ εχω παρατηρήσει παρακράτηση νερού ορισμένες φορές.
Αλλά όταν πίνω πάνω από 5lt νερό, εξαφανίζεται (αλλά εμφανίζομαι εγώ συχνότερα τουαλέτα)
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Βαζω παραπανω σιγουρα το ειδα σε διαστημα 2 μηνων αυτο που σου λεω και αναγκαζομε να το σταματησω γιαυτο το λογο το χειμονα εχω παρατηρηση οτι εχω ερεθισμους απο το regaine 5%
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

τριχες στην πλατη ?????
παραξενο μου φαινετε αφου δεν περναει καμια τρελη ποσοτητα στο αιμα

χμμ εμενα το regaine μονο λιγο στην αρχη ερεθισε το δερμα της κεφαλης μου αλλα μετα ηταν οκ
αν ερεθιζετε και το δικο σου δερμα το tricomin ειναι το σαμπουαν που πρεπει να παρεις για να στρωσει το κεφαλι σου
με 2 φορες την εβδομαδα θα εισαι μια χαρα
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Όπως τα λέει ο παναγιώτης. Το tricomin θα σου κάνει να αισθάνεσαι το regaine σαν νερό.
Εγώ που το δοκίμαζα αυτό για να δω πώς μπορώ να κάνω την rogaine να μην με ενοχλεί, έπειτα από δοκιμές κατάλαβα ότι αν βάζεις tricomin πριν βάλεις regaine, το αφήσεις να στεγνώσει κανα 20' και μετά βάλεις regaine, είναι ότι καλύτερο.
Μετά με τον καιρό θα συνηθήσεις και δεν θα χρειάζεται πλέον.
Αλλιώς πάρε και βάλε αλόη βέρα σε ζελέ για τις κοκκινίλες και ερεθισμούς.
 

karaflas_1

New Member
Παντως εχω αρκετες ελπιδες να δω αποτελεσματα γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω χρησιμοποιηση dht blocker πιστευω οτι θα κανει καλη δουλεια
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Μα το block της dht είναι όλη η δουλειά.
Δοκίμασε το. Αν μέσα σε 3-4 εβδομάδες δεις έντονη τριχόπτωση, είσαι σε καλό δρόμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

ηρθε η παραγγελεια μου και λειπει το
Revivogen Thickening Conditioner

τους εστειλα εμαιλ για το λαθος τους και μου απαντησαν πως αυριο θα μου το στειλουν
και ζητησαν συγνωμη
τωρα μολις μου ερθει θα σας ενημερωσω
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Εγω το παρηγγηλα στις 21 και ακομα μου λεει οτι ερχετε αθηνα αλλα τιποτα τη να πω φοβαμε μιπως δεν ερθει τελικα .Παναγιωτη εσυ ποτε το παρηγγηλες?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

αν οχι στις 19 τοτε σιγουρα στις 20 το παραγγειλα
μια μερα πριν απο εσενα και το πηρα στις 26 χτες δηλαδη
σε 6 μερες το ειχα κιολας στα χερια μου μην ανησυχεις φιλε θα σου ερθει
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

σε αλλο ποστ εκανα upload την φωτο που μου ελεγε για το ποτε θα φτασει δες εκει την φωτο κανε κλικ να την δεις απο κοντα για να παρει μια ιδεα απο που ξεκινησε η αποστολη σε 2 μερες που ηταν σε 3 μερες που ηταν
απο ποιες χωρες περασε και τα σχετικα
με fedex ηρθε
εσυ για κανε upload μια φωτο για να δω με τη σου την εστειλαν και που βρισκε και απο που περασε
μηπως εχεις κανενα προβλημα σε κανενα τελωνειο και σου την καθυστερούν ??
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Τα ειδα αυτα που λες εφιγε απο sun valley στις 21 και στις 22 ηταν παρισι στις 23 εφιγε για αθηνα και εχουμε 27 και μου λεει in transit Athens gr. Δεν ειναι πολλες μερες για να ερθει απο παρισι εδω φοβαμε πολυ!
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Μακαρι να παει αθηνα αμα παει αθηνα μετα θα ερθει και Μιτιληνη που μενω βλεπεις ειμαι επαρχια και ειναι ακομα ποιο δυσκολα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

εμενα 23 εφυγε απο το παριση και 25 ηταν αθηνα και 26 το ειχα στα χερια μου
κοιταξε το λιγο σε 2 μερες απο αθηνα πηγε παρισι εμενα
ακομη δες μηπως εχουν καμια αργια κατα παριση δεν ξερω λεω μηπως
και τελος φοβαμαι μην σου κανουν καμια μαλακια στα τελωνεια
περιμενε 2 μερες ακομη και αν δεν σου ερθει τοτε αρχισε να ανησυχεις
αν και δεν νομιζω να γινει τπτ
 

karaflas_1

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

O Ακης ειπε οτι για να δουλεψει το revivogen θα δω εντονη ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ τις 2-4 εβδομαδες για ποιο λογο γινετε αυτο ξερεις?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

υπαρχουν πολλοι λογοι
ενας λογος ειναι οτι τα τριχοθυλακια ηταν σε ασχημη κατασταση και ηταν να πεσουν οι τριχες
ενας κύριος λογος που πιστευω ειναι οτι τα τριχοθυλακια μπαινουν σε φαση ενεργοποιησης
αυτο οφειλεται στο revivogen και πεφτουν φαντασου το κατι σαν συγχρονιασμο των τριχοθυλακιων
αυτο παει να πει δουλευει αν δεις εντονη τριχοπτωση στις πρωτες εβδομαδες κατα καποιον λογο να χαιρεσαι γιατι δουλευει και δουλευει πολυ καλα
εγω δεν ειδα τοσο εντονη τριχοπτωση βεβαια πιο μικρη
αλλα θα παρατηρησεις πως οι τριχες που θα αρχισουν να βγαινουν θα ειναι πολυ πιο χονδρες και πιο δυνατες
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα