Revivogen Και αποτελεσματα!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καταλοιπα απο revivogen

το καθε μπουκαλακι ειναι 60ml
η ποσοτητα που προτεινειη εταιρια ειναι 2ml την μερα
καθε μπουκαλε δεν μπορει να κραταει πανο απο 1 μηνα

πως τα καταφερες και δεν τελειωσε το πρωτο μπουκαλι σε 3 μηνες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zax

New Member
Απ: καταλοιπα απο revivogen

Βαζω σε μια πολυ μιλρη περιοχη στην μπροστινη γραμμη γιαυτο.παιζει τπτ με ημορομηνια ληξεωσ μηπως?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καταλοιπα απο revivogen

και φυσικα παιζει ημερομηνια ληξεως
τσεκαρε τα μπουκαλια καπου γραφουν
αν παρεις απο την επισημη σελιδα εκει εχουν φρεσκα
αν παρεις απο αλλου τσεκαρε το αν θυμαμαι καλα εχουν 3 χρονια αν ειναι σραγιστα εμενα τα τελευταια που πηρα γραφουν παραγωγη 08 απριλιο και ληγουν το 11

για την ποσοτητα απλωσε 2ml στην περιοχη μου εχεις προβλημα
 

zax

New Member
Απ: καταλοιπα απο revivogen

Ενταξει τοτε φρεσκα ειναι.απο το σιτε τους τα πηρα

Γιατι ρε συ να βαλω τοσο πολυ?βαζω μονο στο frontal hairline..αμα βαλω 2μλ εκει 8α τρεχει ποταμι σε ολο το μετωπο.
Ο σκοπος δεν ειναι να "βρεχεις" την περιοχη?γιατι να βαλω παραπανω κ να παει χαμενο?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καταλοιπα απο revivogen

καλο ειναι να το απλωσεις σε ολο το μερος μπροστα ακομη και εκει που δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα
τωρα το ποσο θα βαλεις ειναι θεμα δικο σου αποκλειστικα
εγω βαλω ενα 1ml κανω ενα ελαφρυ μασαζ
και ακομη 1ml απλωσω στην περιοχη που θελω

η επισημη εταιρια προτεινει 2ml τωρα εσυ αν θες να βαλεις μονο σε ενα μικρο σημειο
ειναι δικαωμα σου,, αλλα για να προτεινουν 2ml κατι ξερουν παραπανω
 

zax

New Member
Απ: καταλοιπα απο revivogen

δεν ξερω μπορει να εχεις κ δικιο.εγω πιστευω παντως οτι αυτο με την προτρινομενη δοση ειναι σαν αυτο το κολπο στα σαμπουαν που λενε "για συχνη χρηση"...ξερεις για να τελειωσει κ να πας να παρεις κ αλλο ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καταλοιπα απο revivogen

αυτο που λες εχει μια λογικη φιλε μου
αλλα το προιον λεει για 3μηνη χρηση

θα μπορουσαν να βαζουν τα μισα ml και να σου λενε παλιι για 3μηνη χρηση
και να ειναι μεσα η μιση ποσοτητα

καταλαβαινω το σκοπτικο σου
αλλα αν το σκεφτουμε ετσι τοτε κλαφτα χαραλαμπε (που λενε)

μετα πιστευω πως γιναν δοκιμες δεν νομιζω πως εκει μπορουν να βαζουν λιγοτερο γιατι προσπαθουν να αποδειξουν οτι δουλευει
και η ποσοτητα ειναι αυτη
τελος παντων οικονομια θα κανω απο αλλα και αλλα ασκοπα λεφτα που πεταω
οικονομια για μια λοσιον για τα μαλλια που ειναι και η ελπιδα μας δεν θα κανω

ειναι οπως το βλεπει ο καθενας
 

Άκης

Administrator
Απ: καταλοιπα απο revivogen

zax, πολλοί είναι αυτοί που έκραξαν την εταιρία γιατί στο σύνολο της λοσιόν, έχουν πολύ μικρές ποσότητες από τα υλικά.
Αν βάζεις λίγο, θα βάζεις ακόμα λιγότερα από τα συστατικά αυτά και δεν μπορείς να ξέρεις αν έχει αποτέλεσμα.
Σωστή η σκέψη σου, δε λέω, αλλά σκέψου και να ισχύει αυτό που σου λέω.
 

bilr09

New Member
Απ: καταλοιπα απο revivogen

geia sas.osoi xrisimopoieite to revivogen exete dei apotelesmata?kano therapeia me regaine 5% k epeidi eimai se arxiko stadio de thelo na paro xapia proscar.skeftomoun na sindiaso regainei me revivogen.ti gnomi exete?stin ellada mporei na to vrei kaneis to revivogen?giati den to sistinei kaneis dermatologos?exo rotisei arketous.einai axiopisti san etaireia k apo parenergeies exei tpt?eyxaristo
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: καταλοιπα απο revivogen

bilr09 είπε:
geia sas.osoi xrisimopoieite to revivogen exete dei apotelesmata?kano therapeia me regaine 5% k epeidi eimai se arxiko stadio de thelo na paro xapia proscar.skeftomoun na sindiaso regainei me revivogen.ti gnomi exete?stin ellada mporei na to vrei kaneis to revivogen?giati den to sistinei kaneis dermatologos?exo rotisei arketous.einai axiopisti san etaireia k apo parenergeies exei tpt?eyxaristo
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,139.0.html
-έχει αποτέλεσμα
-δεν έχει παρενέργειες
-θα χρειαστείς και fungoral 2%(από φαρμακείο 7,5€)
- δεν υπάρχει στην Ελλάδα,εκτός από την κατασκευή του Admin (http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html)
- είναι ουσιαστικά τροποποίηση του big3,χωρίς proscar
 

Άκης

Administrator
Απ: καταλοιπα απο revivogen

Σωστός ο Σπύρος.
Να συμπληρώσω ότι όσο αφορά τους Έλληνες γιατρούς, ασφαλώς και δεν το γνωρίζουν, ούτε το Zix σαν όνομα, ούτε το Revivogen.
Μην σε κάνει να νομίζεις ότι επειδή δεν το γνωρίζουν οι Έλληνες γιατροί, δεν κάνει και δουλειά.
Απλώς το ένα είναι homemade και το άλλο είναι καλλυντικό που "κινείται" μόνο Αμερική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Viggen

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Καλησπέρα συναγωνιστές !

Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα , θέτω την ερώτησή μου εδώ.

Εδώ και 4 μήνες χρησιμοποιώ Revivogen. Οι καλές κριτικές που διάβασα στο hairloss.gr με ώθησαν σε αυτό.
Ταυτόχρονα χρησιμοποιώ και Μινοξιδίλη 5% (Regaine).

Είμαι σχεδόν στο τέλος του 4 μπουκαλιού Revivogen και μου κάνει εντύπωση οτι εξακολουθώ να έχω τριχόπτωση. Με τον όρο τριχόπτωση εννοώ γύρω στις 30-40 τρίχες την ημέρα κυρίως όταν βάζω το Revivogen, το Regaine, ή οταν χτενίζομαι.

Ερωτώ , λοιπόν , τούς χρήστες του συγκεκριμένου προϊόντος (και οποιονδήποτε άλλον έχει εμπειρία φυσικά).
Θεωρείται φυσιολογική αυτή η απώλεια τριχών ή αυτό που έχω διαβάσει οτί "μετά απο λίγο καιρό το Revivogen σταματάει την τριχόπτωση" ισοδυναμεί με πλήρη διατήρηση των τριχών χωρίς να πέφτει ούτε μία ?

Αναφέρω επίσης οτι τώρα έχω αραιώσει αρκετά και δυστυχώς αυτό είναι εμφανές ,τουλάχιστον σε μένα, όπως και οτι στα μέσα με τέλη του δεύτερου μήνα χρήσης είχα τρελό shedding που ευτυχώς τώρα σταμάτησε.

Συνεχίστε την πολύ καλή δουλεια στο site :)
 

ikon

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Χρησιμοποιώ το revivogen απο τον Ιανουάριο... έχω πετάξει ότι άλλο χρησιμοποιούσα (tricomin, regain και διάφορα άλλα) και κράτησα μόνο το revivogen.
Προσωπικά το θεωρώ απίθανο, σε εμένα τουλάχιστον κάνει δουλειά.

ΥΓ. shedding δεν είχα ποτέ, side-effects δεν έχω προσέξει μέχρι τώρα (σε αντίθεση με το regaine που μου έδωσε τρυχοφυία στο σώμα και συνεχείς πονοκεφάλους).
 

Viggen

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Viggen είπε:
Είμαι σχεδόν στο τέλος του 4 μπουκαλιού Revivogen και μου κάνει εντύπωση οτι εξακολουθώ να έχω τριχόπτωση. Με τον όρο τριχόπτωση εννοώ γύρω στις 30-40 τρίχες την ημέρα κυρίως όταν βάζω το Revivogen, το Regaine, ή οταν χτενίζομαι.

Ερωτώ , λοιπόν , τούς χρήστες του συγκεκριμένου προϊόντος (και οποιονδήποτε άλλον έχει εμπειρία φυσικά).
Θεωρείται φυσιολογική αυτή η απώλεια τριχών ή αυτό που έχω διαβάσει οτί "μετά απο λίγο καιρό το Revivogen σταματάει την τριχόπτωση" ισοδυναμεί με πλήρη διατήρηση των τριχών χωρίς να πέφτει ούτε μία ?

Μπορώ να έχω μια απαντησούλα σε αυτό παρακαλώ ? :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Viggen είπε:
Μπορώ να έχω μια απαντησούλα σε αυτό παρακαλώ ? :)

ειναι γνωστο λοιπον οτι μεχρι και κοντα στις 100 τριχες την μερα χανει ενας μεσος ανδρας
αυτες ειναι φυσιολογικες τιμες οποτε τα μαλλια που χανεις ειναι φυσιολογικα

και οταν λεμε φυσιολογικα εννουμε οτι τοσες τριχες χανουν και οι ανθρωποι οι οποιοι δεν εχουν προβλημα με την ανδρογενετικη αλωπεκια

τα αποτελεσματα του revivo θα τα δεις μετα το 6μηνο
επισης η μινοξιδιλη σε αποσταση τους ενος με του αλλου κατα 3 ωρες ειναι μια σπουδαια προσθηκη

κατα την γνωμη μου το revivo ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του
 

t28b

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια σε όλους για τη συμβολή τους στο να γίνει τόσο δημιουργικό αυτό το forum.
Έχω μια ερώτηση για τους χρήστες του revivogen. Το παραγγέλνετε κατευθείαν από το επίσιμο site (revivogen.com)? Αποστέλεται σχετικά γρήγορα? Γνωρίζετε αν επιβαρινόμαστε πολύ στα μεταφορικά?
Ευχαριστώ!
 

dim74

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

εχει απαντηθει απειρες φορες...καλυτερα να το παρεις απο το ιδιο το σαιτ...λιγες μερες εχει παραδοση και τα μεταφορικα ειναι περιπου 25 δολλαρια.
 

t28b

New Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

Ευχαριστώ πολύ dim74! Συγγνώμη για την επανάληψη αλλά είμαι καινούργιος στο forum και δεν εχς προσανατολιστεί πλήρως.
 

aris@

Member
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

καλησπερα και χρονια πολλα!

Χρησιμοποιω regain 5% εδω και εναμιση χρονο και σκεφτομαι να δυναμωσω τη θεραπεια μου προσθετωντας revivogen και ενα καλο σαμπουαν οπως nizoral.

1. Αξιζει να μπω στο revivogen συνδιαστικα με το regain η να παραμεινω μονο στο τελευταιο..?
2. Το παραπανω σαμπουαν κανει καλο συνδιασμο με τα παραπανω η να προτιμησω κατι αλλο..? Επισης κατι για πιο συχνη χρηση σαμπουαν τι να προτιμησω..?

Απο regain ειμαι ευχαριστημενος αλλα το μαλλι μου εχει γινει ξηρο και εχω ξηροδερμια τι να κανω?
μια εντονη κοκκινιλα σε συνδιασμο με ξηροδερμια στη μυτη και στη γυρω περιοχη εχει να κανει με το regain και τη ξηροδερμια ενδεχομενως που εχει προκαλεσει η ειναι κατι αλλο..?

ευχαριστο εκ των προτερων.. :)
κλιμακα 3V norwood
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen Και αποτελεσματα!

aris@ δεν είναι σίγουρο ότι το revivogen κάνει για την κλίμακα που είσαι (απευθύνεται σε norwood < 3) :chinscratch

δες λίγο τα υπόλοιπα τοπικά μπλοκερ και σκέψου (καλύτερα) το proscar 1/8-1/6

το fungoral είναι καλός συνδυασμός,εναλλάξ ημέρες με Neutrogena T gel ή Frezyderm Hair Force men
μπορείς να χρησιμοποιείς Frezyderm Hair Force Mask για ενυδάτωση και αλόη τζελ για τους ερεθισμούς από regain (20' λεπτά μετά το regain)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα