Reviews ποιοτικών βιολογικών σαμπουάν μέρος δεύτερο

Soralteno είπε:
Ασχολήθηκα πρόσφατα με τα σαμπουάν του Σουπερμαρκετ για να διαπιστώσω τι γίνεται και αν είναι εφικτό να βρεθεί από εκεί σαμπουάν που να είναι τουλάχιστο αξιοπρεπές στα συστατικά του.
Πλήρης πανωλεθρία, ακόμα και τα παιδικά είναι γεμάτα βλαβερά συστατικά.
Όλα σχεδόν ακολουθούν τη φόρμουλα SLS+άρωμα+χρώμα με μικρές διαφοροποιήσεις. Οι διαφορές στις τιμές μεταξύ τους είναι αξιοπρόσεκτες και προφανώς έχουν να κάνουν με το brand identity του καθενός, αλλά με τόσο μικρές διαφορές στην σύνθεση δεν νομίζω ότι αξίζει να το ψειρίζει κανείς.
Για την ιστορία και για αυτούς που δεν είναι διατεθειμένοι να ψωνίσουν αλλού, τα καλύτερα από άποψη συστατικών είναι τα timotei και ένα παιδικό από τη Johnsons από τη σειρά naturals

Πολύ σωστός!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis25

Member
Timotei ολα τα timotei? Η μονο το timotei brilliant repair; παντως το παιδικο της johnson εχω ακουσει οτι δεν ειναι σχεδιασμενα για να αφαιρουν σμηγμα και λαδωμα γιατι τα παιδια δεν τα εχουν αυτα τα προβληματα οποτε για τους ενηλικους μηπως δεν λειτουργουσαν. Η οχι?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ολα τα timotei που εγω είδα είχαν κατι να προσφέρουν στα συστατικα, σε αντίθεση με αλλα γνωστά ονόματα που ηταν απλώς αρωματισμένα sls. Το παιδικό Johnson's δεν ειναι το γνωστό στο κίτρινο μπουκάλι, αλλα ενα άλλο πιο ακριβό. Ολα πάντως ωχριούν μπροστά στα βιολογικά αγορασμένα απο iherb που εχω δοκιμάσει και η διαφορα ειναι μεγάλη.
 

Warp

Member
Καλησπερα,

Solterano, χρειαζομαι μια βοηθεια.. Το Isvara που αναφερεις ειναι αυτο?
http://goo.gl/bryiD7


Επισης μηπως εχει παραγγηλει ποτε απο το συγκεκριμενο site?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Warp είπε:
Καλησπερα,

Solterano, χρειαζομαι μια βοηθεια.. Το Isvara που αναφερεις ειναι αυτο? http://www.iherb.com/isvara-organics-shampoo-rosemary-thyme-olive-oil-3-fl-oz-88-72-ml/43116

Επισης μηπως εχει παραγγηλει ποτε απο το συγκεκριμενο site?

Ναι αυτο ειναι, σε μεγαλύτερο μέγεθος προφανώς. Απο το συγκεκριμένο site αγοράζω συχνά αλλα τώρα τελευταία έκαναν μια μπαρούφα σε ενα μέλος και ξενέρωσα.
 

Stripar

Established Member
Soralteno είπε:
Warp είπε:
Καλησπερα,

Solterano, χρειαζομαι μια βοηθεια.. Το Isvara που αναφερεις ειναι αυτο? http://www.iherb.com/isvara-organics-shampoo-rosemary-thyme-olive-oil-3-fl-oz-88-72-ml/43116

Επισης μηπως εχει παραγγηλει ποτε απο το συγκεκριμενο site?
Απο το συγκεκριμένο site αγοράζω συχνά αλλα τώρα τελευταία έκαναν μια μπαρούφα σε ενα μέλος και ξενέρωσα.

Θές να μοιραστείς μαζί μας την Μπαρούφα , μιάς και εγώ αγοράζω απο εκεί συχνά...να την έχουμε κατα νού?.
(Χωρίς να αναφέρεις το όνομα του μέλους-μόνο την περίπτωση)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

barman

Member
Μαγκες πανω στο θεμα του styling και ειδικοτερα σε hairspray οτι μα οτι καλυτερο κυκλοφορει ειναι το perfect hold hairspray της intelligent nutrients..
Εχω χαλασει χιλιαρικα σε προιοντα styling..
Αυτο ειναι οτι καλυτερο εχω βρει....
100% φυτικο..mat αποτελεσμα, πολυ δυνατο κρατημα,το μοναδικο που δεν μου κανει αλεργιες στο κεφαλι..και κατι βασικο,φευγει πανευκολα ακομα και με σκετο νερο!
Εγω εχω σωθει!!
Σε ενα διαφημιστικο μαλιστα το εβαζαν σε ποτηρι και το επιναν και καλα για να δειξουν ποσο αβλαβες ειναι!
Το μονο αρνητικο...η τιμη του!
 

Stripar

Established Member
Soralteno είπε:
Τα βιολογικά σαμπουάν που είναι hot στο εξωτερικό αυτό τον καιρό ανα κατηγορία είναι τα εξής:

Τα συνολικά καλύτερα:
1. Acure
2. John Masters


Κάποια στιγμή θα ήθελα πολύ να μάθω την αποψή σου για τις παραπάνω εταιρείες & ποιά προιόντα τους ξεχωρίζεις!...
Κάποια στιγμή...μήν αφήσουμε το ψάρεμα & τα μπάνια!
:10m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mengoni

Member
Θέλοντας να αγοράσω φυτικό σαμπουάν από το εξωτερικό σε μια συζήτηση που είχα σε ένα κατάστημα βιολογικών προίόντων μου είπαν να ΜΗΝ αγοράσω αν αυτό πρόκειται να εκτεθεί στην ακτινοβολία του τελωνείου καθώς περνάει τον έλεγχο γιατί όλα τα πολύτιμα συστατικά του καταστρέφονται!!! Ο μόνος ασφαλής τρόπος είναι με την παραδοσιακή μέθοδο ''του κουτιού'' όπου δεν εκτίθεται στην ακτινοβολία του τελωνείου!

Δεν ξέρω αν το έχει ξανακούσει κανένας αυτό!

Ας δώσει κάποιος τα φώτα του αν γνωρίζει...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Stripar είπε:
Soralteno είπε:
Τα βιολογικά σαμπουάν που είναι hot στο εξωτερικό αυτό τον καιρό ανα κατηγορία είναι τα εξής:

Τα συνολικά καλύτερα:
1. Acure
2. John Masters


Κάποια στιγμή θα ήθελα πολύ να μάθω την αποψή σου για τις παραπάνω εταιρείες & ποιά προιόντα τους ξεχωρίζεις!...
Κάποια στιγμή...μήν αφήσουμε το ψάρεμα & τα μπάνια!
:10m:

Δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα, έχω σκοπό να το κάνω στο μέλλον. Θεωρούνται και οι δύο εξαιρετικές στην ποιότητα των προϊόντων τους.
 

Stripar

Established Member
Σκέφτομαι πολύ σύντομα , συνδιαστικά με το

Isvara Rosemary Thyme Olive oil Shampoo + Conditioner
να ξεκινήσω και το Isvara Organics, Deep Conditioning Treatment

μία με δύο φορές την εβδομάδα μετά απο roller

Συστατικά:
Organic sweet almond oil, organic olive oil, organic evening primrose oil, organic rosa damascena (rose), jasminum grandiflorum (jasmine), organic citrus sinensis (orange), wild ormenis malt caulis (chamomile), organic lavendula angustifolia (lavender), essential oils of daucus carota (carrot seed), organic rosmarinus officinalis (rosemary), jasminum gradiflorum (jasmine), pelargonium graveolens (geranium), citrus uranium (neroli orange flower), rosa damascena (rose), organic cannaga odorata (ylang ylang)

Μετά απο δύο-τρείς ώρες λούσιμο , φυσικό στέγνωμα & καπάκι minox
ή
roller + minox , μόλις στεγνώσει η minox το συγκεκριμένο προιόν , παραμονή όλο το βράδυ & κατά την διάρκεια του ύπνου , και το πρωί λούσιμο

@Soralteno τι λές , θα δώσει κάτι?
 
Μπλουζα