Reviews ποιοτικών βιολογικών σαμπουάν μέρος δεύτερο

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Stripar είπε:
Σκέφτομαι πολύ σύντομα , συνδιαστικά με το

Isvara Rosemary Thyme Olive oil Shampoo + Conditioner
να ξεκινήσω και το Isvara Organics, Deep Conditioning Treatment

μία με δύο φορές την εβδομάδα μετά απο roller

Συστατικά:
Organic sweet almond oil, organic olive oil, organic evening primrose oil, organic rosa damascena (rose), jasminum grandiflorum (jasmine), organic citrus sinensis (orange), wild ormenis malt caulis (chamomile), organic lavendula angustifolia (lavender), essential oils of daucus carota (carrot seed), organic rosmarinus officinalis (rosemary), jasminum gradiflorum (jasmine), pelargonium graveolens (geranium), citrus uranium (neroli orange flower), rosa damascena (rose), organic cannaga odorata (ylang ylang)

Μετά απο δύο-τρείς ώρες λούσιμο , φυσικό στέγνωμα & καπάκι minox
ή
roller + minox , μόλις στεγνώσει η minox το συγκεκριμένο προιόν , παραμονή όλο το βράδυ & κατά την διάρκεια του ύπνου , και το πρωί λούσιμο

@Soralteno τι λές , θα δώσει κάτι?

Προχώρα, φαίνεται πολύ καλό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nothinggr

Member
Το thyme oil shampoo θέλει λίγη "προσοχή" πάντως . Στην τελευταία παραγγελία μου από iherb ήταν και τα 3 νερωμενα. Και έχει αναφερθεί και από άλλους το ίδιο φαινόμενο στα σχόλια του στο iherb.
 

Stripar

Established Member
nothinggr είπε:
Το thyme oil shampoo θέλει λίγη "προσοχή" πάντως . Στην τελευταία παραγγελία μου από iherb ήταν και τα 3 νερωμενα. Και έχει αναφερθεί και από άλλους το ίδιο φαινόμενο στα σχόλια του στο iherb.

Εγώ χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο σαμπουάν & Conditioner τουλάχιστον ένα χρόνο & δέν είχα ποτέ αντίστοιχο πρόβλημα...και στην πρόσφατη παραγγελία μου 3σαμπού + 2 conditioner ούτε πάλι!.

Πάντως καλά κάνεις και το αναφέρεις

Υ.Γ:Πώς έπραξε το Iherb?...Στα αντικατέστησε ή κου-ρούκου?
 

nothinggr

Member
Δεν ασχολήθηκα. Δεν νομίζω ότι θα έβγαζα άκρη. Τα χρησιμοποιώ όπως είναι. Φαντάζομαι τα συστατικά του δεν θα δουλεύουν 100% αλλά για τον καθαρισμό των μαλλιών είναι οκ.
Προσωπικά δεν θα ξαναπαραγγειλω το σαμπουάν.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
@Soralteno έχεις δοκίμασει προιόντα styling με όσο το δυνατόν λιγοτέρες βλαβερές ουσίες τόσο για το τριχωτό οσο και για το δέρμα?
Μπα, δεν χρησιμοποιώ προϊόντα styling. Αν ψάξεις πάντως θα βρεις και χωρίς βλαβερές ουσίες.
 

35007

Member
Αυτο που χρησιμοποιω εγω για styling των μαλλιων ειναι το τζελ αλοης. Και συγκρατει τα μαλλια και ογκο τους δινει και τα προστατευει. Χωρις βλαβερες ουσιες. Μακαρι να το ηξερα απο τα σχολικα μου χρονια που εβαζα ζελε του σουπερ μαρκετ με το κιλο.
 

Stripar

Established Member
Αυτο που χρησιμοποιω εγω για styling των μαλλιων ειναι το τζελ αλοης. Και συγκρατει τα μαλλια και ογκο τους δινει και τα προστατευει. Χωρις βλαβερες ουσιες. Μακαρι να το ηξερα απο τα σχολικα μου χρονια που εβαζα ζελε του σουπερ μαρκετ με το κιλο.

Μπορείς να βάλεις ένα λίνκ του προιόντος που δουλεύεις?.
Επίσης πόσο δυνατό κράτημα έχει?...απο το 0-10?
 

35007

Member
Υπαρχει και σε ενημερωμενα φαρμακεια στην ελλαδα. Εγω απο εδω το παιρνω δεν το παραγγελνω απο εξω. Το θεμα το κρατηματος ειναι σχετικο λιγο. Εξαρταται απο το μηκος των μαλλιων (εμενα ειναι κοντα) ή τις απαιτησεις του καθενος για το χτενισμα που επιθυμει να κανει. Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος παντως. Το αγοραζω 11 ευρω τα 200μλ.
 

poseidonas77

Well-Known Member
πολυ καλο φενεται....
σου αφηνει τιποτα καταλοιπα???
παλιοτερα ειχα παρει ενα του κορε που δεν εχει χημικα μεσα αλλα με ταραξε στα καταλοιπα...
λες και εχω πυτιριδα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Υπαρχει και σε ενημερωμενα φαρμακεια στην ελλαδα. Εγω απο εδω το παιρνω δεν το παραγγελνω απο εξω. Το θεμα το κρατηματος ειναι σχετικο λιγο. Εξαρταται απο το μηκος των μαλλιων (εμενα ειναι κοντα) ή τις απαιτησεις του καθενος για το χτενισμα που επιθυμει να κανει. Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος παντως. Το αγοραζω 11 ευρω τα 200μλ.
Ενδιαφέρον!...
Θα του ρίξω μία προσπάθεια όταν τελειώσει το Giovanni μου.

Μια τελευταία ερώτηση :
Απο θέμα κρατήματος , με κλίμακα απο το 0 εώς το 10 τί βαθμό του βάζεις?.
Αν το βαθμολογήσεις με 1 είναι απλό "νεράκι" & δέν έχει νόημα για μένα έστω

Thx
 

35007

Member
Η χρηση που κανω εγω ειναι η εξης, βρεχω τη μια παλαμη μου και βαζω στα ακροδακτυλα αυτης μια μικρη ποσοτητα τζελ, οσο ενα βρασμενο ρεβυθι ας πουμε. Μετα τριβω τις δυο παλαμες μεταξυ τους φέρνοντάς τες σε επαφη ετσι ωστε να επιτυχω διασπορα του προιοντος σε ολη την εκταση της επιφανειας αυτων. Επειτα απλωνω στα μαλλια. Δεν μου αρεσει το wet look γι αυτο μετα χρησιμοποιω πιστολακι. Εχω ενα καλο εργαλειο. Διοχετευει τον αερα υπο πιεση ενω εχει και 3 κλιμακες αερα, κρυο χλιαρο και ζεστο. Εγω επιλεγω τη ρυθμιση του χλιαρου για να μην επιβαρυνω το μαλλι. Κατ' αυτον τον τροπο και με τη βοηθεια μιας βουρτσας δινω στα μαλλια τη φορμα που επιθυμω. Ετσι εχω ενα φυσικο αποτελεσμα, κανεις δεν αντιλαμβανεται οτι εχω βαλει καποιο προιον styling.
Με τη χρηση που περιεγραψα θα το βαθμολογουσα με 6 ή 7 απο θεμα κρατηματος. Δεν κοκκαλωνει τα μαλλια και ουτε θα επιθυμουσα κατι τετοιο.
Καταλοιπα δεν αφηνει, μονο καλο κανει.
Εχετε υποψιν οτι η χρηση για την οποια προοριζεται ειναι η ενυδατωση ξηρων ερεθισμενων επιδερμιδων.
Το ιδιο προιον μπορει να χρησιμοποιηθει και ως οχημα για να βαζει καποιος αιθερια ελαια στα μαλλια του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Buster

New Member
Εδώ και δυο βδομάδες χρησιμοποιώ αυτό, κι έχω να πω τα καλύτερα.
naturado-savon-liquide-orient-bio-500-ml.jpg
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αυτο που χρησιμοποιω εγω για styling των μαλλιων ειναι το τζελ αλοης. Και συγκρατει τα μαλλια και ογκο τους δινει και τα προστατευει. Χωρις βλαβερες ουσιες. Μακαρι να το ηξερα απο τα σχολικα μου χρονια που εβαζα ζελε του σουπερ μαρκετ με το κιλο.
να και κάποιος που ξέρει το μυστικό. Μπορείς να το βρεις και φτηνότερα, 5,5€ το λίτρο
 

35007

Member
Soralteno τι γνωμη εχεις για τα συμπληρωματα αλοης? Τα προωθουν κυριως για το γαστρεντερικο ομως. Για την ΑΑ αξιζει δοκιμη?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno τι γνωμη εχεις για τα συμπληρωματα αλοης? Τα προωθουν κυριως για το γαστρεντερικο ομως. Για την ΑΑ αξιζει δοκιμη?
Διαβάζω μαρτυρίες ότι βοηθάνε στο γαστρεντερολογικό κομμάτι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Αν κάνει κάτι στα μαλλιά θα είναι υποστηρικτικό αλλά βέβαια δεν θα ξέρουμε αν δεν δοκιμάσουμε και όπως όλα τα φυτικά θέλει προσοχή για τυχόν αλλεργίες.
 

peter13

Member
Soralteno διαβασα πως δεν χρησιμοποιεις προιοντα για hairstyling αλλα μιας και θα κανω παραγγελια απο iherbπιο μου προτεινεις?θελω να εχει mat αποδοση και οχι το gel στυλ flipper ...θελω κατι ωστε να περνει φορμα το μαλλι και να ειναι οσο πιο φιλικο προς το τριχωτο μιας και πασχω απο ΣΔ... αυτο ειναι για style? Aubrey Organics, Men's Stock, Energizing Scalp Tonic, Ginseng Biotin ειχα βαλει αυτο στο καλαθι Aubrey Organics, Men's Stock, Hair Gel, Ginseng Biotin αλλα δεν ξερω αν ειναι το κλασσικο ζελε που λιγδιαζει το μαλλι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno διαβασα πως δεν χρησιμοποιεις προιοντα για hairstyling αλλα μιας και θα κανω παραγγελια απο iherbπιο μου προτεινεις?θελω να εχει mat αποδοση και οχι το gel στυλ flipper ...θελω κατι ωστε να περνει φορμα το μαλλι και να ειναι οσο πιο φιλικο προς το τριχωτο μιας και πασχω απο ΣΔ... αυτο ειναι για style? Aubrey Organics, Men's Stock, Energizing Scalp Tonic, Ginseng Biotin ειχα βαλει αυτο στο καλαθι Aubrey Organics, Men's Stock, Hair Gel, Ginseng Biotin αλλα δεν ξερω αν ειναι το κλασσικο ζελε που λιγδιαζει το μαλλι...
Δεν έχω δοκιμάσει το ζελέ (το οποίο είναι το δεύτερο) αλλά έχω εμπιστοσύνη στη μάρκα. Το πρώτο προϊόν που έχεις γράψει είναι τονωτικό, όχι ζελέ, δεν σου κάνει για κράτημα, μην το παραγγείλεις. Πιο εξειδικευμένα προϊόντα styling έχει η Giovanni, ή μπορείς βέβαια να βάλεις απλό ζελέ αλόης.
 

peter13

Member
Δεν έχω δοκιμάσει το ζελέ (το οποίο είναι το δεύτερο) αλλά έχω εμπιστοσύνη στη μάρκα. Το πρώτο προϊόν που έχεις γράψει είναι τονωτικό, όχι ζελέ, δεν σου κάνει για κράτημα, μην το παραγγείλεις. Πιο εξειδικευμένα προϊόντα styling έχει η Giovanni, ή μπορείς βέβαια να βάλεις απλό ζελέ αλόης.
Παραγγειλα το ζελε να δω πως θα ειναι...απο Giovanni παραγγειλα ενα shampoo που γραφεις giovanni brazilian keratin μιας και εγραψες σε ενα μελος πως δεινει ωραια λαμψη στο μαλλι...το conditioner της isvara να το βαζω μετα το λουσιμο με το shampoo?ψαχνω καποιο shampoo να καθαριζει καλα το τριχωτο απο την λοσιον που βαζω για την ΣΔ και την μινοξ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα