Returning hope

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Returning hope

Georgex6 είπε:

ευχαριστω george μηπως μπορεις να μου πεις που ειναι και το post που εκανες για το δερματολογο σου γιατι δε το βρισκω? Αν καταλαβα καλα ο δερματολογος σου κανει τη θεραπεια με βλαστοκυτταρα και δεν εχει δει αποτελεσματα ή εχουν παει αλλοι και ξερει οτι δεν δουλευει. Μπορεις να μου πεις τι σου ειπε περιπου...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

Λοιπον παιδια φαινετε οτι εχουν φτιαξει και πουλανε μια κρεμα με tb4-7 analog http://www.actistem.com/#order
η επιτυχια που εμφανιζουν ειναι με scalp injections αρα δεν μπορουν να ισχυριστουν κατι για τη κρεμα ακομη
επειδη ομως ψάχνομαι το τελευταίο καιρό για κατι διαφορετικό τη δευτέρα θα το παραγγείλω!!!!
http://www.adistem.com/application/hair-growth.htm
 

Joda

Member
Απ: Returning hope

ρε george δεν ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα?θα τελειωσει πολυ γρηγορα πισευω..
επισης απ οτι διαβαζα αν καταλαβα σωστα η κρεμα εχει μικρη ποσοτητα tb4-7..ισχυει κατι τετοιο?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

Απαντηση απο την εταιρεια
" The cream has been tried for MPB. The English company is doing a trial on MPB with a the peptide in a tonic with botanicals and another Australian company is trying the peptide in a tonic with various essential oils. A plastic surgery group (HT Clinics) in Athens and Rome that specialize in FUE are trying it along with FUE as a cream and is noticing that it reduces the time for patients to get a full set of hair following FUE transplant

I have given it as samples to a number of individuals as a cream with different stage MPB. What they observed is that it stimulate hair growth wherever hair follicles are still existing. The hair comes out faster, thicker and color goes back to original. Some follicles at the end of their life cycle will come back to life.[/size] We have also seen this in individuals partaking in our type II diabetes pilot trial where the investigators are injecting 10mg of peptide weekly subcutaneously. In a bald area where there are no follicles hair will not appear.

We had seen these effects on hair in patients that we gave back their adipose-derived stem cells by intravenous route during trials. When we investigated what the stem cells are secreting to cause this effect on hair with the Australian Proteome Facility we found that TB4 (and the sequence we patented) to be highly secreted, which would account for the effect we where seeing.

I am not an expert on hair physiology but it does have a remarkable effect on hair growth, but it will not do anything in an area where the follicles have died. It is also an extremely safe substance. The small peptide derivative we manufacture has also shown exceptional stability. Our interest is mostly in its unique anti-inflammatory effect and we are running trials with this cream for topical use for osteoarthritis. We are not yet marketing this product but we are happy to supply your group creams through the www.actistem.com website and we would appreciate any feedback from your group.

οι πρωτες πληροφοριες μιλανε για μια μη λιπαρη κρεμα
αν εχεις μακρια μαλλια θα ειναι προβλημα να την απλωσεις γιατι ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα και ειναι ακριβο προιον
πρεπει να τη χρησιμοποιεις καθε βραδυ συμφωνα με τις οδηγιες και θα διαρκεσει μαλλον 3 με 4 εβδομαδες
δεν εχει παρενεργιες
μπορει να διατηρηθει θερμοκρασια δωματιου για 6 μηνες
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

Joda είπε:
ρε george δεν ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα?θα τελειωσει πολυ γρηγορα πισευω..
επισης απ οτι διαβαζα αν καταλαβα σωστα η κρεμα εχει μικρη ποσοτητα tb4-7..ισχυει κατι τετοιο?
περιεχει 1mg Thymosin Beta 4.
 

Joda

Member
Απ: Returning hope

το θεμα ειναι αν το 1 mg ειναι ok..δεν ξερω κ πολλα για τις ποσοτητες αλλα 1 mg μου φαινεται λιγο..
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

Leone είπε:
Τι σχεση εχει με την fue που λεει πιο πανω?
λεει οτι μια κλινικη στην αθηνα και στη ρωμη που ειδικευεται στη fue το χρησιμοποιει μετα την μεταμοσχευση για πιο γρηγορα αποτελεσματα κατι δηλαδη σα το regaine αλλα πιο δυνατο
το θεμα ειναι πια κλινικη ειναι αυτη dhi??? δε ξερω αν τους περναμε ενα τηλ θα διναν αραγε πληροφοριες anyway εγω εχω παραγγηλει ηδη 2 jars
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

Σημερα παρελαβα τελικα παιδια
πολυ μικρο το βαζακι δε ξερω ποσο θα με βγαλει θα ξεκιναω απο μπροστα και θα απλωνω προς τα πισω δε βρισκω αλλη λυση
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Returning hope

Γιώργο πόσο σου πήγε το βαζάκι? Λέω να το δοκιμάσω έχω αρκετές τρίχες που είναι ψιλοπεθαμένες αλλά υπάρχουν στο κεφάλι μου χρόνια τώρα, ψιλές και άχρωμες.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Returning hope

40+euro το βαζακι με τα μεταφορικα υπολογισε
ειναι πολυ μικρο ομως
ενα παιδι στο regrowth που διαβαζα χαλαει 1 τη βδομαδα
ειμαι περιεργος να δω αν θα χει αποτελεσματα
 

Jakard

New Member
Απ: Returning hope

Georgex6 είπε:
40+euro το βαζακι με τα μεταφορικα υπολογισε
ειναι πολυ μικρο ομως
ενα παιδι στο regrowth που διαβαζα χαλαει 1 τη βδομαδα
ειμαι περιεργος να δω αν θα χει αποτελεσματα

Κανει τιποτα αυτο που πηρες φιλε ?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα