RETROGRADE ALOPECIA και πως αντιμετωπίζεται χειρουργικά part 3

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ειλικρινα, κυριε Αναστασακη, λυπαμαι αν θεωρειτε οτι το σχολιο μου ηταν υβριστικο.

Θεωρω οτι εχω καποιες αμυδρες γνωσεις γλωσσολογιας. Με βαση αυτες φρονω πως σε κανενα σημειο δεν σας προσβαλα ή σας εβρισα.

Σας παρακαλω μπορειτε να μου υποδειξετε εστω και ενα σημειο που υπηρξα προσβλητικος;

Προσωπικα απλα διατυπωσα μια απορια που αφορα στη μελλοντικη βιωσιμοτητα των grafts. Τιποτα περισσοτερο. Νομιζω οτι ειναι μια απολυτα λογικη απορια.

Σας ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν μπορεσετε να μου παραθεσετε εστω και σημειο προσβλητικο ή υβριστικο.

Σας ευχομαι ολοψυχα υγεια και ευτυχια. Καλες γιορτες και ευτυχισμενο το καινουργιο ετος.

λ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Καλησπέρα και από εμένα. Γιατρέ μπράβο σας που αναλαμβάνετε τέτοιες περιπτώσεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά στον ασθενή σας και να δει επιτέλους την εικόνα που επιθυμεί στον καθρέφτη του. Πραγματικά με στεναχωρεί το γεγονός ότι πολλά μέλη γίνονται ξαφνικά ειδήμονες και κάνουν τα νήματα τελείως "καφενείο " θα το πω ευγενικά. TOL νομίζω καταλαβαίνεις την έννοια " εριστικός " καθηγητής είσαι, οπότε κατάλαβε πως μπορείς να είσαι προσβλητικός χωρίς απαραίτητα να βρίζεις. Θερμή παράκληση, για να μπορεί κάποιος να διαβάζει τα νήματα χωρίς να χάνεται σε τσακωμούς, σταμάτησε το. Διαβάζω το Forum από το 2012 περίπου και τότε ήταν πραγματικά πολύ πιο εύκολο να πάρει κάποιος πληροφορίες μέσα από εικόνες και αποτελέσματα. Το ανέφερα και σε άλλο νήμα. Ας μην είμαστε όλοι τόσο ξερολες. Δεν ξέρω τα του επαγγέλματος σου, όσο δεν ξέρεις και εσύ τα περί του δικού μου . ( αξιωματικός στον ΕΣ) .
Τώρα αν το αποτέλεσμα είναι τραγικό όπως τα άλλα χειρουργεία στα οποία είχε υποβληθεί ο ασθενής, τότε μπορούμε να πούμε την γνώμη μας ( ή στο κάτω κάτω να μην πάμε σε αυτόν τον γιατρό για επέμβαση)
 

Rigos

Member
Δεν υπάρχει βιβλιογραφια αλλά το έχω δει να συμβαινει πολυ συχνα.
Θέλει τουλάχιστον 12-18 μηνες αγωγή όμως πριν φανει αποτέλεσμα.
Έχετε δηλαδή πότε παρατηρήσει ασθενή να έχει δει αποτέλεσμα όταν είναι στη φιναστερίδη, μετά από το 12μηνο; Προσωπικά είμαι σε orally finasteride ΚΑΙ dutasteride για 13 μήνες και δεν έχω δει ούτε καν σταθεροποίηση της κατάστασης, ετών 26, NW4. Υπάρχει περίπτωση να έχουν κάτι άλλο να μου δώσουν τα φάρμακα που δε μου το έχουν δώσει ακόμα; σκεφτόμουν να σταματήσω εντελώς τα χάπια γι'αυτό.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Καλησπέρα και από εμένα. Γιατρέ μπράβο σας που αναλαμβάνετε τέτοιες περιπτώσεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά στον ασθενή σας και να δει επιτέλους την εικόνα που επιθυμεί στον καθρέφτη του. Πραγματικά με στεναχωρεί το γεγονός ότι πολλά μέλη γίνονται ξαφνικά ειδήμονες και κάνουν τα νήματα τελείως "καφενείο " θα το πω ευγενικά. TOL νομίζω καταλαβαίνεις την έννοια " εριστικός " καθηγητής είσαι, οπότε κατάλαβε πως μπορείς να είσαι προσβλητικός χωρίς απαραίτητα να βρίζεις. Θερμή παράκληση, για να μπορεί κάποιος να διαβάζει τα νήματα χωρίς να χάνεται σε τσακωμούς, σταμάτησε το. Διαβάζω το Forum από το 2012 περίπου και τότε ήταν πραγματικά πολύ πιο εύκολο να πάρει κάποιος πληροφορίες μέσα από εικόνες και αποτελέσματα. Το ανέφερα και σε άλλο νήμα. Ας μην είμαστε όλοι τόσο ξερολες. Δεν ξέρω τα του επαγγέλματος σου, όσο δεν ξέρεις και εσύ τα περί του δικού μου . ( αξιωματικός στον ΕΣ) .
Τώρα αν το αποτέλεσμα είναι τραγικό όπως τα άλλα χειρουργεία στα οποία είχε υποβληθεί ο ασθενής, τότε μπορούμε να πούμε την γνώμη μας ( ή στο κάτω κάτω να μην πάμε σε αυτόν τον γιατρό για επέμβαση)
Αντιπαράθεση δηλαδή να μην υπάρχει?
Σε forum είμαστε και ο κάθε ένας μας μπορεί να λέει ότι γουστάρει αρκεί να μην βρίζει αλλιώς υπάρχει και BAN από τον moderator.
Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε σε ένα forum για τρίχες να μην λέμε το αν δεν μας αρέσει κάτι, η το αντίθετο ότι κάτι μας αρέσει?
Ο K Αναστασάκης πολύ με μήνυσης και δεν ξέρω εγώ τι, απειλές δικαστήρια και να χα με να λέγαμε.
Σε forum είναι, και έχει αποκαλέσει άτομα εδώ μέσα ας τα πούνε αυτή πως τους έχει αποκαλέσει με τι χαρακτηρισμούς, έχει βάλει περιστατικό με τοππικ πιο παλιά που εγώ προσωπικά δεν το πρόλαβα γιατί δεν ήμουν μέλος.
Δυσφήμιση δεν κάνει κανεις, το αποτέλεσμα κρίνουν.
Δηληδή μερική δεν πιάνεστε από πουθενά.
Εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα να χωρίσω με τον k Αναστασάκη. Απλά βλέπω και με τα ματια κρίνω ένα αποτέλεσμα. Και στην τελική δεν ξέρω και πολλά για MM, αλλα όπως και να το κάνουμε το μάτι δεν λέει ψέματα.
Και εγώ ο ίδιος θα ήθελα να πάρο ένα καλύτερο αποτέλεσμα, όχι ότι δεν πήρα αλλα θα μπορούσε να είναι καλύτερο από την HDC αλλα τους τα χώνω δεν είμαι λάτρης κάποιας κλινικής και κριτική θα κάνω.

Μάγκες σε forum είμαστε και ο κάθε ένας άσχετος η όχι μπορεί να εκφραστή όπως θέλει και να έχει γνώμη δίκια του ΤΈΛΟΣ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Έχετε δηλαδή πότε παρατηρήσει ασθενή να έχει δει αποτέλεσμα όταν είναι στη φιναστερίδη, μετά από το 12μηνο; Προσωπικά είμαι σε orally finasteride ΚΑΙ dutasteride για 13 μήνες και δεν έχω δει ούτε καν σταθεροποίηση της κατάστασης, ετών 26, NW4. Υπάρχει περίπτωση να έχουν κάτι άλλο να μου δώσουν τα φάρμακα που δε μου το έχουν δώσει ακόμα; σκεφτόμουν να σταματήσω εντελώς τα χάπια γι'αυτό.
Ναι, αλλα στη δική σου περιπτωση δεν θα ημουν αισιοδοξοσ.
Αρκει να μην νομιζεις οτι δεν έχεις αποτελεσμα.
διότι αποτελεσμα ιεναι και η σταθεροποιηση!
 

witcher

Well-Known Member
Αντιπαράθεση δηλαδή να μην υπάρχει?
Σε forum είμαστε και ο κάθε ένας μας μπορεί να λέει ότι γουστάρει αρκεί να μην βρίζει αλλιώς υπάρχει και BAN από τον moderator.
Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε σε ένα forum για τρίχες να μην λέμε το αν δεν μας αρέσει κάτι, η το αντίθετο ότι κάτι μας αρέσει?
Ο K Αναστασάκης πολύ με μήνυσης και δεν ξέρω εγώ τι, απειλές δικαστήρια και να χα με να λέγαμε.
Σε forum είναι, και έχει αποκαλέσει άτομα εδώ μέσα ας τα πούνε αυτή πως τους έχει αποκαλέσει με τι χαρακτηρισμούς, έχει βάλει περιστατικό με τοππικ πιο παλιά που εγώ προσωπικά δεν το πρόλαβα γιατί δεν ήμουν μέλος.
Δυσφήμιση δεν κάνει κανεις, το αποτέλεσμα κρίνουν.
Δηληδή μερική δεν πιάνεστε από πουθενά.
Εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα να χωρίσω με τον k Αναστασάκη. Απλά βλέπω και με τα ματια κρίνω ένα αποτέλεσμα. Και στην τελική δεν ξέρω και πολλά για MM, αλλα όπως και να το κάνουμε το μάτι δεν λέει ψέματα.
Και εγώ ο ίδιος θα ήθελα να πάρο ένα καλύτερο αποτέλεσμα, όχι ότι δεν πήρα αλλα θα μπορούσε να είναι καλύτερο από την HDC αλλα τους τα χώνω δεν είμαι λάτρης κάποιας κλινικής και κριτική θα κάνω.

Μάγκες σε forum είμαστε και ο κάθε ένας άσχετος η όχι μπορεί να εκφραστή όπως θέλει και να έχει γνώμη δίκια του ΤΈΛΟΣ.
Συμφωνώ μαζί σου. Σε όλες τις κλινικές γίνονται κριτικές από τα μέλη, όμως δεν είδαμε κανένα γιατρό ή κλινική να επιτίθεται στα μελη και να τους απειλεί με μηνύσεις. Πρώτη φορά βλέπουμε κλινική στο φόρουμ να απειλεί τα μέλη που κάνουν κριτική στα αποτελέσματα της κλινικής ότι θα τους κάνει μήνυση, και να τους χαρακτηρίζει με διάφορα κοσμητικά επίθετα ώστε να τους κάνει να σταματήσουν να εκφράζουν την άποψη τους. Κάθε μέλος σε ένα φόρουμ έχει δικαίωμα να λέει αυτό που βλέπει και να μη φοβάται τον κάθε γιατρό μην του επιτεθεί. Στην προκείμενη περίπτωση ο @tol εξέφρασε κάποιες λογικές απορίες του και η κλινική άρχισε να του επιτίθεται και να τον απειλεί με μηνύσεις επειδή τόλμησε να εκφράσει την άποψη του η οποία βασίζεται σε λογικά επιχειρήματα. Τέτοιες συμπεριφορές κλινικών προς τα μέλη είναι απαράδεκτες και δεν χωράνε σε ένα ανεξάρτητο φόρουμ που ο καθένας έχει δικαίωμα στην ελεύθερη διατύπωση των απόψεων του χωρίς φόβο και bullying από την κλινική.
 

Bigk

Well-Known Member
Αντιπαράθεση δηλαδή να μην υπάρχει?
Σε forum είμαστε και ο κάθε ένας μας μπορεί να λέει ότι γουστάρει αρκεί να μην βρίζει αλλιώς υπάρχει και BAN από τον moderator.
Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε σε ένα forum για τρίχες να μην λέμε το αν δεν μας αρέσει κάτι, η το αντίθετο ότι κάτι μας αρέσει?
Ο K Αναστασάκης πολύ με μήνυσης και δεν ξέρω εγώ τι, απειλές δικαστήρια και να χα με να λέγαμε.
Σε forum είναι, και έχει αποκαλέσει άτομα εδώ μέσα ας τα πούνε αυτή πως τους έχει αποκαλέσει με τι χαρακτηρισμούς, έχει βάλει περιστατικό με τοππικ πιο παλιά που εγώ προσωπικά δεν το πρόλαβα γιατί δεν ήμουν μέλος.
Δυσφήμιση δεν κάνει κανεις, το αποτέλεσμα κρίνουν.
Δηληδή μερική δεν πιάνεστε από πουθενά.
Εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα να χωρίσω με τον k Αναστασάκη. Απλά βλέπω και με τα ματια κρίνω ένα αποτέλεσμα. Και στην τελική δεν ξέρω και πολλά για MM, αλλα όπως και να το κάνουμε το μάτι δεν λέει ψέματα.
Και εγώ ο ίδιος θα ήθελα να πάρο ένα καλύτερο αποτέλεσμα, όχι ότι δεν πήρα αλλα θα μπορούσε να είναι καλύτερο από την HDC αλλα τους τα χώνω δεν είμαι λάτρης κάποιας κλινικής και κριτική θα κάνω.

Μάγκες σε forum είμαστε και ο κάθε ένας άσχετος η όχι μπορεί να εκφραστή όπως θέλει και να έχει γνώμη δίκια του ΤΈΛΟΣ.
 

Bigk

Well-Known Member
Προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από όσα είπα. Αν ξαναδιαβάσεις αυτά που έγραψα θα καταλάβεις τι εννοώ. Εννοώ ότι κάποιες συμπεριφορές κουράζουν... και το νήμα γίνεται δυσνόητο και πολύ δύσκολα μπορεί κάποιος να εξάγει συμπεράσματα.
 

Stratos

Well-Known Member
Ναι, αλλα στη δική σου περιπτωση δεν θα ημουν αισιοδοξοσ.
Αρκει να μην νομιζεις οτι δεν έχεις αποτελεσμα.
διότι αποτελεσμα ιεναι και η σταθεροποιηση!
μεγάλη υπόθεση η σταθεροποίηση αν είχες προδιάθεση για συνέχιση της τριχόπτωσης. έχει δίκιο ο γιατρός.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από όσα είπα. Αν ξαναδιαβάσεις αυτά που έγραψα θα καταλάβεις τι εννοώ. Εννοώ ότι κάποιες συμπεριφορές κουράζουν... και το νήμα γίνεται δυσνόητο και πολύ δύσκολα μπορεί κάποιος να εξάγει συμπεράσματα.
Κουράζουν η αποψης που έχει κάποιος πάνω σε κεφαλια που έχουν γίνει MM?
εμενα δεν μου κουράζουν γιατί έτσι μαθαίνεις και κάτι περισσότερο.
Αν δεν θέλει ο Ιατρός να απάντηση ας μην έχει και παράπονα από τον κάθε έναν που έχει άποψη. Αν θέλει επεμβαίνει και απαντάει πάνω στην MM που έκανα και παρουσίασε αλλιώς μόκο.
Όταν αφού και παρουσιαστεί κάτι, η ο ίδιος η ανεξαρτετι παρουσίαση, η θα μας απαντάει όμορφα και ωραία και ας μην συμφωνούμε (όχι εγώ προσωπικά για τι είμαι λίγο άσχετος) αλλα στους άλλους που έχουν άποψη. Αλλιώς όπως έγραψα μόκο μην μιλάς και ας έχουμε όλοι η άλλη την γνώμη μας.

Τώρα αν κουράζουν η όχι δεν νομίζω ο κάθε ένας έχει τον τρόπο του όταν ρωτάει κάτι, δεν είμαστε όλοι το ίδιο και δεν έχουμε την ίδια μόρφωση. Εφόσον δεν βρύση τον άλλον όλα Ok, ας γραφή ο κάθε ένας όπως ξέρει, φυσικά πάνω στην κάθε περίπτωση είτε λέγεται TOL είτε λέγεται F1GHT3R.

τέλος αυτά ήθελα να γράψω και αν ξαναχρειαστεί θα τα γράψω.
Έφυγα για καφεδάκι. Και χρονια πολλά και καλά μυαλά σε όλους μας. :) ;)
 

tol

Well-Known Member

Κυριε Αναστασακη, επειδη το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να παρεξηγηθει η σταση μου απο τα υπολοιπα μελη του forum, οφειλω να δωσω μια ερμηνεια για τη μελλοντικη μου αποχη απο τα νηματα σας.

Δε θελω να φανω πρωτα απ' ολα ασυνεπης απεναντι στον εαυτο μου. Ποτέ δεν εχω βιωσει το φοβο. Εχω αναπτυξει μια τετοια φιλοσοφια ζωης που δεν με αγγιζει καμια φοβια. Πολλοι που με γνωριζουν καλα, η ιδια μου η οικογενεια απορουν πως βρισκω τη δυναμη και μενω απαθης ακομη και σε σοβαρα ζητηματα, οπως π.χ. αυτο του θανατου.

Επομενως, η αποφαση μου σε καμια περιπτωση δεν ειναι απορροια φοβου για τις απειλες που εκτοξευσατε εναντιον μου.

Εξαλλου, αν σας ειχα φοβηθει, θα ειχα αποσυρθει εδω και πολυ καιρο, αφου δεν ειναι η πρωτη φορα που με απειλειτε με μηνυσεις. Πολλες φορες στο παρελθον εχετε καταφυγει σε τετοιου ειδους πρακτικες.

Ωστοσο, επειδη εκτος απο αφοβια εχω μεσα μου και εμπεδωμενη την αισθηση του σεβασμου, θα δεχθω με απολυτο σεβασμο την εκκληση σας να σταματησω να σχολιαζω στα νηματα της κλινικης.

Αν και θεωρω παραλογο να μη μπορουν τα μελη να ασκουν κριτικη με επιχειρηματα, να διατυπωνουν ευλογες αποριες, να μην υπαρχει ελευθεροστομια, απο δω και περα θα απεχω απο τα νηματα σας.

Με εχετε κατηγορησει πολλες φορες οτι λειτουργω ως φερεφωνο αλλων γιατρων με σκοπο να πληξω τη φημη σας. Νομιζω, ομως, οτι κανείς δεν μπορει να βρει ουτε ενα προσωπικο μου σχολιο, οπου λειτουργω ως "ψαρας" πελατων για καποια κλινικη. Μοναδικο μου μελημα ηταν παντοτε η διαφορετικη οπτικη γωνια, ο πλουραλισμος, η αποτροπη παραπλανησης μη εμπειρων μελων.

Αν θεωρειτε οτι η κριτικη που σας ασκουσα ηταν κακοπροαιρετη και υποκινουμενη, σας ζητω ειλικρινα συγγνωμη.

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να προοδευετε στον τομεα των μεταμοσχευσεων, να εξελισσεστε και να προσφερετε τις καλυτερες δυνατες υπηρεσιες στους πελατες σας. Και, φυσικα, σας στελνω τις ολοθερμες ευχες μου για υγεια και προσωπικη ευδοκιμηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
Σε ένα ελεύθερο φόρουμ υπάρχει συζήτηση, διάλογος και αντίλογος.
Δεν καταλαβαίνω @tol γιατί θα πρέπει να ζητάς συγνώμη σε μια ευγενική τοποθέτηση που έκανες και ζήτησες συγκεκριμένες απαντήσεις.
Αν θέλουν κάποιοι να επιβάλουν με ύφος 1000 καρδιναλιων επιστημονικές απόψεις σε συνέδρια ή σε προσωπικά τους βιβλία μπορούν να το κάνουν και όποιος θέλει ακούει ή αγοράζει για να μάθει.
Εδώ μέσα θα υπάρχει ελεύθερος λόγος,όπως ισχύει σε κάθε φόρουμ, θα γίνονται ερωτήσεις και αν θέλει ο εκάστοτε γιατρός απαντάει.
Εμείς που διαβάζουμε, θα κρίνουμε σύμφωνα με αποτελέσματα και εικόνες που θα βλέπουμε.

Ο σεβασμός κερδίζεται.... Δεν επιβάλλεται!
 

nick90

Well-Known Member
Όπως τόνισαν και τα μέλη πιο πάνω, όπως κάθε φόρουμ έτσι και αυτό πρέπει να είναι ελεύθερο και να μπορεί ο καθένας να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις-ερωτήσεις του και να γίνεται ελεύθερα κριτική ώστε κάθε κλινική να βελτιώνεται και όχι να επιτρέπει μόνο τα χειροκροτήματα ενώ να γίνεται επίθεση στα μέλη που ασκούν κριτική.
Το να μη μπορούν τα μέλη να εκφράζουν ελεύθερα τις απόψεις τους για τα αποτελέσματα των κλινικών αυτόματα μετατρέπει το φόρουμ σε σελίδα διαφήμισης των κλινικών, κάτι που ευνοεί μόνο τις κλινικές, και χάνει την μεγάλη δυναμική που είχε το φόρουμ καθώς παύει πλέον να λειτουργεί σαν μοχλός πίεσης των κλινικών...
 

panos1234

Well-Known Member
Όπως τόνισαν και τα μέλη πιο πάνω, όπως κάθε φόρουμ έτσι και αυτό πρέπει να είναι ελεύθερο και να μπορεί ο καθένας να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις-ερωτήσεις του και να γίνεται ελεύθερα κριτική ώστε κάθε κλινική να βελτιώνεται και όχι να επιτρέπει μόνο τα χειροκροτήματα ενώ να γίνεται επίθεση στα μέλη που ασκούν κριτική.
Το να μη μπορούν τα μέλη να εκφράζουν ελεύθερα τις απόψεις τους για τα αποτελέσματα των κλινικών αυτόματα μετατρέπει το φόρουμ σε σελίδα διαφήμισης των κλινικών, κάτι που ευνοεί μόνο τις κλινικές, και χάνει την δυναμική του το φόρουμ καθώς παύει πλέον να λειτουργεί σαν μοχλός πίεσης των κλινικών.

Έτσι ακριβώς.
Θα φοβόμαστε να ρωτήσουμε, και θα απειλούμαστε με μήνυση αν κάποια ερώτηση δεν αρέσει?
Αυτά είναι το λιγότερα αστεία ως χαρακτηρισμός, για να μην αρχίσουμε να μιλάμε και εμείς με την γλώσσα την επιστημονική.
Εδώ μέσα θα διαβάζουμε, θα κρίνουμε και θα απαντάμε. Η αρχική διάθεση πιστεύω από όλα τα μέλη είναι να μαθαίνουν, σύμφωνα με αυτά που βλέπουν και να γίνεται διάλογος.
Κανένα μέλος από ότι βλέπω εγώ τόσα χρόνια δεν άρχισε να βρίζει ξαφνικά λες και είναι ανισορροπος.
Όταν σε προκαλέσει κάποιος ίσως να μπεις στη διαδικασία να απαντήσεις όπως πρέπει.

Ας κάνει λοιπόν την παρουσίαση της η κάθε κλινική, (όποια και αν είναι αυτή) και από εκεί και πέρα θα λαμβάνει τις όποιες ερωτήσεις κρίνουν τα μέλη.
Το αν απαντήσει ή όχι θα κριθεί φυσικά και από μέλη και από επισκέπτες.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχει κολλήσει με το ,εσείς οι 5-6 ο Αναστασάκης ..καλά μην κάτσω να γράψω για αυτό που είπες ότι τους αλλάζεις τη ζωή σε αυτούς που έρχονται..τα έχουμε πει 1000 φορές αλλά κανεις ότι δεν τα ακούς γτ δεν σε συμφέρουν..ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΤΟ 99% από αυτούς που έρχονται..τους δίνεις πολύ συντηρητικά αποτελεσματα σε τιμές που άλλοι με αυτά τα λεφτά δίνουν αποτέλεσμα που ούτε στον ύπνο σου ..όσο για τις ειρωνίες για πορνογκομενες κτλ που είπες πιο πίσω,βλέπω ότι και εδώ οι γνώσεις σου,σε ακαδημαϊκό επίπεδο ..για έρευνες μιλάς πάλι κτλ..καταρτισμένος φουλ..τασακης,κόψε τον παπά εδώ και άσε τις παπατζες και τις ειρωνίες και περιορισου στα του φόρουμ και άσε τα πολλά πολλά για προσωπικές ζωές και τι είναι ο καθένας..που εκτός από τριχοθυλάκια μου είσαι και μέντιουμ.για να μην ασχοληθώ και εγώ και άλλοι με το τι είσαι εσύ σε προσωπικό επιπεδο
 

nick90

Well-Known Member
Έτσι ακριβώς.
Θα φοβόμαστε να ρωτήσουμε, και θα απειλούμαστε με μήνυση αν κάποια ερώτηση δεν αρέσει?
Αυτά είναι το λιγότερα αστεία ως χαρακτηρισμός, για να μην αρχίσουμε να μιλάμε και εμείς με την γλώσσα την επιστημονική.
Εδώ μέσα θα διαβάζουμε, θα κρίνουμε και θα απαντάμε. Η αρχική διάθεση πιστεύω από όλα τα μέλη είναι να μαθαίνουν, σύμφωνα με αυτά που βλέπουν και να γίνεται διάλογος.
Κανένα μέλος από ότι βλέπω εγώ τόσα χρόνια δεν άρχισε να βρίζει ξαφνικά λες και είναι ανισορροπος.
Όταν σε προκαλέσει κάποιος ίσως να μπεις στη διαδικασία να απαντήσεις όπως πρέπει.

Ας κάνει λοιπόν την παρουσίαση της η κάθε κλινική, (όποια και αν είναι αυτή) και από εκεί και πέρα θα λαμβάνει τις όποιες ερωτήσεις κρίνουν τα μέλη.
Το αν απαντήσει ή όχι θα κριθεί φυσικά και από μέλη και από επισκέπτες.
Εκεί έχουμε καταντήσει πάντως να φοβούνται πολλοί να πουν την άποψη τους στις παρουσιάσεις της συγκεκριμένης κλινικής, καθώς πλέον λίγοι ασκούν κριτική και αναλύουν τα περιστατικά της. Και οι υπόλοιποι που κάποτε ασκούσαν κριτική και έκαναν ανάλυση περιστατικών έχουν σωπάσει λόγω των απειλών της κλινικής...Εσύ δεν το έχεις παρατηρήσει αυτό ; Αν αυτό θέλουμε να μετατρέψουμε το φόρουμ σε σελίδα διαφήμισης των κλινικών, τότε να αφαιρέσουμε και τα σχόλια και να επιτρέπονται μόνο τα LIKE, προκειμένου να κάνουν οι κλινικές ανενόχλητες την διαφήμιση τους και να μην μιλάει κανείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

panos1234

Well-Known Member
Εκεί έχουμε καταντήσει πάντως να φοβούνται πολλοί να πουν την άποψη τους στις παρουσιάσεις της συγκεκριμένης κλινικής, καθώς πλέον λίγοι ασκούν κριτική. Και οι υπόλοιποι έχουν σωπάσει λόγω των απειλών της κλινικής...Εσύ δεν το έχεις παρατηρήσει αυτό ; Αν αυτό θέλουμε να μετατρέψουμε το φόρουμ σε σελίδα διαφήμισης των κλινικών, τότε να αφαιρέσουμε και τα σχόλια και να επιτρέπονται μόνο τα like, προκειμένου να κάνουν οι κλινικές ανενόχλητες την διαφήμιση τους.

Τέτοιου είδους συμπεριφορές αγαπητέ @nick90 στα μέλη αλλά και στους επισκέπτες που είναι κατά εκατοντάδες στο φόρουμ, πρέπει να γίνονται αντιληπτές και να λαμβάνονται υπόψιν στη τελική επιλογή τους.
Ένα φόρουμ υγιές και ζωντανό από μέλη και απόψεις δεν έχει ανάγκη κανέναν γιατρό με τέτοια στάση και αλαζονεία.
Και αν θέλει ο συγκεκριμένος γιατρός να με βάλει και εμένα στην ομάδα των 5-6....γιναμε 6-7 τώρα.
Και να είναι σίγουρος πως η ομάδα αυτή κάθε μέρα θα μεγαλώνει.
 

dim d

Well-Known Member
Σε εμένα που έχω χαμηλά στον σβέρκο και πίσω απο τα αυτιά retro δεν έχει πυκνώσει ποτέ με την φίνα.
δεν θα αλλαξει την εικονα της δοτριας η φινα αλλα θα την θωρακισει σε περαιτερω απωλειες..οριακα δεν θα αλλαξει κι την εικονα της ληπτριας.
 
Μπλουζα