Regaine

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

raffo333

New Member
Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

Συγχαρητήρια για το forum, έψαξα αλλα δεν βρήκα απάντηση,
τι κάνετε με το λάδωμα που προκαλεί ?.. απλός το συνηθίζεται και κυκλοφορείτε με λαδωμένα μαλλιά?
Ευχάριστο
Raffo
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ZAF

New Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

Μπορεις να παραγγειλεις Rogaine foam. Στεγνωνει πολυ γρηγορα και δεν λαδωνει τα μαλια
 
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

προσωπικα ποτε δεν βγενω εξω αν εχω λοσιον πανω μου, regaine βαζω η 1 η 2 φορες την μερα, αν βαλω 1 βαζω πριν τον υπνο και το πρωι λουσιμο αν βαλω 2 βαζω το μεσημερι που σιγουρα θα ειμαι σπιτι για 2-3 ωρες. σιγα μη βγω εξω με λαδωμενο μαλι :down
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

οτι χειροτερο το λαδωμενο μαλλι παιδια...δεν παλευεται με την καμια.....
 

dim74

Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

δυστυχως να τα εχουμε ολα δεν γινεται...καθενας κανει τις επιλογες του...ουτε μπορουμε να βαζουμε λοσιον και μετα να μην βγαινουμε απο το σπιτι,ουτε να λουζομαστε τρεις φορες την μερα!εγω παντως προτιμω το εστω λιγο λαδωμενο μαλλι παρα την καραφλα...δεν το συζητω καν!
 

Hopefull

New Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

ρε παιδια δε χρειαζεται να χετε λαδωμενο μαλλι απλα λιγο ψαξιμο χρειαζεται...εγω που ειχα λαδωενο μαλλι με το regaine 5% π Dr.lee δεν ειχα προβλημα ουτε και με το foam...μη μενετε απλα σε οτι ειναι διαθεσιμο στην ελληνικη αγορα και υποφερετε με λαδωμενα μαλλια ψχτε το λιγο.

το λαδωμενο μαλλι απο εμπειρια το λεω ειναι οτι χειροτερο για την υγεια του τριχωτου της κεφαλης και για καλα αποτελεσματα απο treatments αμα δεν αντεχετε το 5% και λαδωνει το μαλλι πολυ γυριστε το στο 2% και θα στε καλυτερα
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

raffo333 είπε:
Συγχαρητήρια για το forum, έψαξα αλλα δεν βρήκα απάντηση,
τι κάνετε με το λάδωμα που προκαλεί ?.. απλός το συνηθίζεται και κυκλοφορείτε με λαδωμένα μαλλιά?
Ευχάριστο
Raffo

Λοιπον εγω ανακάλυψα ενα κολπο για το λάδωμα
Εαν εχω βαλει λοσιον και μετα απο 3-4 ωρες χρειαστει να βγω εξω και ειναι ακομα το μαλλι λαδωμένο κανω για 1λεπτο πιστολακι και η λαδίλα εξαφανίζεται
Για δοκιμασε το σε εμενα πιάνει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

Λοιπον εγω ανακάλυψα ενα κολπο για το λάδωμα
Εαν εχω βαλει λοσιον και μετα απο 3-4 ωρες χρειαστει να βγω εξω και ειναι ακομα το μαλλι λαδωμένο κανω για 1λεπτο πιστολακι και η λαδίλα εξαφανίζεται
Για δοκιμασε το σε εμενα πιάνει

γιατι δεν τα πλενεις? 3-4 ωρες θα εχει αποροφηθει σιγουρα
το regaine δεν εχει υνοπνευμα μεσα?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

Αμα ειναι κατι ξαφνικο δεν μπορω να τα πλύνω 1 λεπτο μπιστολάκι και ειναι οκ :tease:
Το ριγκειν εχει οινόπνευμα
 

show_palmettos

New Member
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

ΣΠΥΡΟ....το spectral λαδωνει....αλλα και το revivogen λαδωνει
το πρωτο ομως εχει και dht blockers και μινοξιδιλη! το δευτερο εχει μονο dht blockers ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Mινοξιδίλης και Λαδωμενα μαλλια

εγώ συγκρίνω το dnc-l με τα προϊόντα υγρής μινοξ. που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα,
και μου κάνει μεγάλη διαφορά στο θέμα λάδωμα

ξέρω τι περιέχει,όπως και δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει το "θαύμα" μόνο του ;)
 

hamurabi

New Member
γεια σας παιδια. εχω προβλημα κυριως πισω στο κεφαλι εχω αρκετα αραιωση.
Περνω 3-4 χρονια regaine...
αρχικα ειχε κανει πολυ καλη δουλεια μετα με τον καιρο σαν να το συνηθησε το κεφαλι μου και εμεινα σταθερος...τωρα εχω κατι μηνες που νοιωθω ενα "καψιμο" στην περιοχη που βαζω ριγκειν(πισω) καθως και λιγη φαγουρα και εχω παρατηρησει εντονη τριχοπτωση.
τι ακριβως συμβαινει πιστευετε;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: regaine

Καλως ηρθες φιλε
Μετα απο τοσα χρονια λογικο ειναι να μην μπορει απο μονο του το ριγκειν να σου δώσει το κατι παραπανω
Πρεπει να βαλεις κατι για να σταματήσεις την τριχόπτωση το ριγκειν δεν το κανει αυτο
Διαβασαι στο φορουμ τα θεματα και ρωτα μετα οτι θες
 

hamurabi

New Member
Απ: regaine

βασικα αποφασισα αρχικα να προσθεσω και fungoral και αργοτερα πιθανον και proscar.
Η ερωτηση μου ειναι αλλη ομως... γιατι ξαφνικα αρχισα να εχω φαγουρα+ελαφρυ καψιμο πισω+ τριχοπτωση;
Αν η τριχοπτωση πλεον θεωραιται φυσιολογικη τοτε γιατι εμφανιστηκε η φαγουρα+το ελαφρυ καψιμο;

ευχαριστω προκαταβολικα και (δυστηχως ;D) καλως σας βρηκα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα