Regaine...

papa-philips

New Member
Χρησιμοποιω regaine εδω και 6 μηνες με την συμβουλη δερματολογου.Τους πρωτους μηνες ειδα μεγαλη τριχοπτωση και ετσι πηγα στον δερματολογο.Μου ειπε οτι μετα τους 4 μηνες βλεπεις αποτελεσμα.Μετα τους 4 μηνες ειδα να μειωνεται η τριχοπτωση.Στον εκτο μηνα ομως ειδα ξανα την τριχοπτωση των προτων μηνων.Εχω χασει ηδη πολλες τριχες απο τοτε που αρχισα το regaine και μπαινω στον εβδομο μηνα με συνεχη τριχοπτωση.Δηλαδη το ξεκινησα για καλο και μου χει κανει πολυ κακο παρα καλο.
Αξιζει να το συνεχισω περαιτερω με την ελπιδα οτι θα πιασει αργοτερα η θεραπεια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Χρησιμοποιω regaine εδω και 6 μηνες με την συμβουλη δερματολογου.Τους πρωτους μηνες ειδα μεγαλη τριχοπτωση και ετσι πηγα στον δερματολογο.Μου ειπε οτι μετα τους 4 μηνες βλεπεις αποτελεσμα.Μετα τους 4 μηνες ειδα να μειωνεται η τριχοπτωση.Στον εκτο μηνα ομως ειδα ξανα την τριχοπτωση των προτων μηνων.Εχω χασει ηδη πολλες τριχες απο τοτε που αρχισα το regaine και μπαινω στον εβδομο μηνα με συνεχη τριχοπτωση.Δηλαδη το ξεκινησα για καλο και μου χει κανει πολυ κακο παρα καλο.
Αξιζει να το συνεχισω περαιτερω με την ελπιδα οτι θα πιασει αργοτερα η θεραπεια?
δεν υπαρχει περιπτωση να παρει τα πανω της.
αυτο λεγεται πτωση της μινοξιδιλης και δεν υπαρχει επιστροφη.
οπως και να χει συνεχισε την για το επιβεβαιωσεις.
ειναι ο λογος που την σταμτησαν οσοι το βιωσαν.
 

papa-philips

New Member
δεν υπαρχει περιπτωση να παρει τα πανω της.
αυτο λεγεται πτωση της μινοξιδιλης και δεν υπαρχει επιστροφη.
οπως και να χει συνεχισε την για το επιβεβαιωσεις.
ειναι ο λογος που την σταμτησαν οσοι το βιωσαν.
Θα μου επανελθουν καθολου οι τριχες που εχασα αν το σταματησω?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Θα μου επανελθουν καθολου οι τριχες που εχασα αν το σταματησω?
υπαρχουν σπανιες περιπτωσεις που καποιοι κοψανε την μινοξιδιλη και εγιναν καλυτερα.
εσυ εισαι χειροτερα απο τοτε που την ξεκινησες?
 

papa-philips

New Member
Πηγα στον δερματολογο που προτεινε το regaine και μου παροτρυνε να το συνεχισω για αλλους 6 μηνες.Γιατι λεει στον χρονο πανω ειναι το pick της θεραπειας αυτης και το τοτε βλεπουμε αν θα το συνεχισεις.
Επισης μου διαβεβαιωσε οτι το regaine δεν μπορει να σε κανει χειροτερα παρα μονον καλιτερα.

Το θεμα ειναι οτι εχω εντονη τριχοπτωση.Το θεμα ειναι οτι φταιει το regaine ή επειδη προχωραει η α.α.
Λεει μπουρδες ο γιατρος οτι δεν μπορει να στα χιροτερεψει τα μαλλια το regaine?
Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.Να το συνεχισω μηπως και βοηθησει τελικα.Μου τα κανει χειροτερα τα μαλια και αντι για καλο κανω κακο?Ή εχει δικιο ο γιατρος οτι δεν μπορει να τα κανει χειροτερα.
 

papa-philips

New Member
28 ημουν 2 nw πριν κανα χρονο.Και ειμαι στην αρχη για nw 3 vertex

Παντως μετρησα τις τριχες που επεσαν σημερα μπορει να ταν και λιγο πανω απο 150
 

Dynamics

Active Member
28 ειμαι εγω nw 2 v πως καταφερνεις και μετρας?μετα απο λουσιμο εγω εως 13-15 τριχες μονο εκει μπορω και μετραω!
 

papa-philips

New Member
πηγα στον νιπτηρα και τιναζα τα μαλια μεχρι να πεσουν ολες μια μερα μετα απο το τελευταιο λουσιμο+οι τριχες που κολουσαν στα δαχτυλα οταν εβαζα το regaine με το οποιο δεν ξερω τι να κανω αν θα το συνεχισω ή οχι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

summerhill

New Member
τι θα πει πτωση της μινοξιδιλης? μετα απο κάποιο καιρό δεν έχει αποτέλεσμα η μινοξ? εγώ άρχισα να το παίρνω πριν 2,5 μ.ηνεσ σε συνδυασμό με frezyderm και εχω δει αποτελέσματα. είναι αλήθεια όμως πέρσυ που το έβαλα για 3 μήνες, είδα αποτέλεσμα και πάλι και το έκοψα μετά την διακοπή του ήμουν σε χειρότερη κατάσταση απ ότι ημουνα πριν το ξεκινήσω. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή θα περιερχ'ομουν σε αυτή την κατάσταση ούτως ή άλλως και να μην το έπαιρνα ποτέ
 

cradle007

New Member
Χρησιμοποιώ το Regaine αφρό εδώ και τρεις μήνες πρωί - βραδύ.

Θέλω να ρωτήσω πως καταλαβαίνουμε πότε υπάρχει το shedding (το οποίο είναι φυσιολογικό από τη χρήση του φαρμάκου τους πρώτους μήνες) και πότε η παρενέργεια που αναφέρεται ως αυξημένη τριχόπτωση οπότε και πρέπει να σταματήσει η χρήση του φαρμάκου.

Χρησιμοποιούσα το Regaine υγρό και πριν δύο χρόνια για τρεις μήνες και είχα τα ίδια συμπτώματα που έχω και τώρα: Αυξημένη τριχόπτωση και πόνο στη περιοχή που αραιώνει (μπροστά). Χρησιμοποιώ τον αφρό στους κροτάφους που έχουν χαθεί οι τρίχες (εκεί δεν πονάω) και μπροστά κέντρο που έχω πολύ αραίωση (εκεί πονάω πολύ).
 
Μπλουζα