Raoul, fue, κοχ, 935 grafts, 29/10/2012

raoul

New Member
Παιδια όλα καλα πηγανε. Ξεκινήσαμε στις 11 και τελειώσαμε γύρω στις 4. Βάλαμε 935 θυλάκια σύνολο. Ο γιατρός μου Μπενουα Κοχ είναι γάλλος από τη κλινική του παρισιού. Δεν πόνεσα καθολου, μάλιστα δεν ένιωσα τίποτα! Μόνο στην πρώτη ένεση ένιωσα ένα τσίμπημα. Κοιμήθηκα 2 ωρίτσες και όλη η ομάδα ήταν πάρα πολύ cool... Να ρωτησω κατι; Εχω κατι κακαδια γυρω από τις τριχες που μου βαλανε. Ποτε θα φυγουν? Είναι η 5η μερα σημερα και ακομη εχω αρκετα…ασε που με τρωει το κεφαλι μου σε κατι φασεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Raoul χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Τα κακαδάκια είναι φυσιολογικά και αφορούν την επούλωση των «πληγών» στη λήπτρια, θα φύγουν σιγά, σιγά μέχρι τις 10 μέρες με τα λουσίματα. Φαγούρα που έχεις, στη δότρια ή στη λήπτρια; γενικά και η ελαφριά φαγούρα φυσιολογική είναι, απλά εννοείται δεν ξύνεις καθόλου το κεφάλι στη λήπτρια. Εμένα το μεντρολ με βοήθησε σε αυτό τον τομέα.
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Απαράδεκτη hairline...Για μένα τουλάχιστον...Καλή επιτυχία πάντως...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Περίεργο σχήμα όντως..δεν έχω ξανάδει κάτι τέτοιο
 

raoul

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Ρε παιδια με τρομάξατε και πήρα τηλέφωνο. Η απάντηση που μου δώσανε είναι ότι το σχήμα πρέπει να είναι πριονωτο γιατί έτσι είναι από φυσικού μας. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν ότι έγινε πιο εντονα πριονωτο γιατί έπρεπε λέει να ακολουθήσουν και να καλύψουν κάποια λιμανάκια που υπήρχαν από την υπάρχουσα hairline. θα προσπαθώ να ανεβαζω φωτογραφίες μου για να βλέπουμε το αποτελεσμα. Παντως μέχρι στιγμής που έχει φύγει ο μαρκαδόρος και η πολύ κοκκινίλα μου αρέσει.
 

londonakis

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Μην ανησυχεις κι εμενα πριονωτο hairline μου κανανε απλα εγω επεμενα να ειναι ελαφρως πριονωτο γιατι το προτιμω ετσι. Οταν ειχα δει ενα φιλο μου που ειχε κανει ειχε εντονα πριονωτο και απορησα αλλα μετα το μηνα που αρχισαν να βγαινουν τα μαλλια ηταν οντως πετυχημενο. Καλη επιτυχια φιλε.
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

londonakis είπε:
Μην ανησυχεις κι εμενα πριονωτο hairline μου κανανε απλα εγω επεμενα να ειναι ελαφρως πριονωτο γιατι το προτιμω ετσι. Οταν ειχα δει ενα φιλο μου που ειχε κανει ειχε εντονα πριονωτο και απορησα αλλα μετα το μηνα που αρχισαν να βγαινουν τα μαλλια ηταν οντως πετυχημενο. Καλη επιτυχια φιλε.

ισχύει αυτό που λέει ο londonakis η φυσική μας hairline δεν είναι ίσια και γι’ αυτό πάντα σε μια σωστή μεταμόσχευση δίνεται ένα πριονωτό σχήμα. Το δικό σου είναι έντονα πριονωτό, αλλά όντως παρατηρώντας τις φωτογραφίες του πριν φαίνεται ότι η hairline που σου είχε απομείνει έκανε από μόνη της κάποια «περίεργα ανοίγματα» οπότε μάλλον είχε δίκιο ο γιατρός σου. Μην τρομάζεις, σε 1 μήνα (και λιγότερο) θα έχεις ακριβώς την εικόνα που θα έχει η νέα σου hairline.
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

KostasT είπε:
n094, είδα μια διαφήμιση στο fb, που έγραφε για κάποια προσφορά στην εν λόγω εταιρία. Αποφάσισα να πάρω τηλ και μου μίλησε κάποιος ιατρός -αν δεν κάνω λάθος-. Ρώτησα τι είδους προσφορά, και μου είπαν με €2000 θα τοποθετήσουν 2,000 τρίχες. Αυτό τι σημαίνει πρακτικά? Πόσα θυλάκια είναι στην ουσία? -δηλ. πόσες 'εμφυτεύσεις' θα πραγματοποιηθούν στην λήπτρια περιοχή? Ρωτάω γιατί έχω κάποια αραίωση στο hairline ['λιμανάκια'] και θέλω πριν κάνω οποιανδήποτε ενέργεια, να μου πει κάποιος εάν είναι όντως 'προσφορά' ή όχι.. Έχω διαβάσει ότι κάθε θυλάκιο αποτελείται από 2 ή 3 τρίχες. Αυτοί θα εισαγάγουν 1,000 ή 700 θυλάκια εν ολίγοις? Καλό είναι να μην υπάρχουν παρερμηνείες σε μια τέτοιου είδους επέμβαση..

Αγαπητέ φίλε, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις ξανά μαζί τους και να τους ρωτήσεις όλα αυτά που ρωτάς εμένα. Πάντως ως μια γενική απάντηση πρέπει να ξέρεις ότι στην μπροστινή γραμμή (hairline) θα πρέπει να τοποθετηθούν μόνο μονότριχα θυλάκια (νόμος για μια σωστή μμ hairline) οπότε λογικά 2000 τρίχες στην περίπτωσή σου σημαίνει πάνω από 1000 θυλάκια-μοσχεύματα σίγουρα. Επίσης, όλα αυτά μπορούν να γίνουν σε μια μέρα. Για σιγουριά πάρε τους τηλέφωνο ξανά και ρώτα τους τα πάντα. Όσο για το αν είναι προσφορά…. αν όντως μπουν από 1000 μοσχεύματα και πάνω, σίγουρα είναι και μάλιστα πολύ καλή, αν συγκρίνεις τις τιμές που παίζουν διεθνώς.
 

raoul

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Τελικα Κωστα την εκανες τη μεταμφυτευση;
Κλεινω ενα μηνα περιπου. Ολα κομπλε. Εχουν πεσει οι περισσοτερες τριχες.. νιωθω λιγο αδειος αλλα ξερω πρεπει να περιμενω. Βαζω μινοξιδιλη και τα σαμπουαν που μου εδωσαν. Ελειπα ταξιδι και τωρα ειδα. Δε προλαβα να σου απαντησω φιλε.
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Raoul,
παρότι η φωτογραφία σου είναι λίγο θολή και τα περισσότερα μοσχεύματα έχουν ήδη πέσει, επιβεβαιώνεται αυτό που ισχυριζόμουν πιο πάνω, ότι δηλαδή η hairline σου είναι απολύτως φυσική. Τώρα από τον 4-9 μήνα θα δούμε και τελικά το αποτέλεσμα. Εσένα πως σου φαίνεται η hairline σου, εννοώ το σχήμα γιατί από πυκνότητα δεν μπορούμε να την κρίνουμε ακόμα… ;;;
 

GeoGrek

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Εγώ δεν μπορώ να δω καν τη φωτό. Ούτε τη μικρογραφία, ούτε όταν πατάω να φορτώσει. Δεν ανοίγει.... Αν μπορείς να το κοιτάξεις, θα με ενδιέφερε να δω τη νέα φωτογραφία σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Ναι με την αλλαγή του server υπήρξαν τέτοια προβλήματα και σε εμένα.... τις τελευταίες φωτογραφίες μου δεν τις έβγαζε για ένα περίεργο λόγο και αναγκάστηκα να τις ξανά ανεβάσω...
 

raoul

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Την ξαναανεβάζω την φωτογραφια παιδες. Την εχω τραβηξει απο το κινητο μου.
Εδω ειχα φτιαξει ενα αλμπουμ οταν δεν μπορουσα να ανεβασω φωτογραφιες.
http://imgur.com/a/OOxX1#0
Την αλλη εβδομαδα εχω ραντεβου να με δουν θα ανεβασω και τοτε νεες καλυτερες.
 

raoul

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Τράβηξα 3 φωτογραφίες με το κινητό παιδες. Είμαι στον 3ο μηνα τωρα.. δεν μπορω να πω..γινεται δουλιτσα αλλα νομιζω οτι ακομη εχω δρομο μπροστα μου...
Χαθηκαν οι αλλες φωτο, τις ξαναβαζω για να δειτε την διαφορα.
Βαζω μινοξιδιλη 1 φορα την μερα..καμια φορα ξεχναω.. Εχω πολυ αγχος με την δουλεια. Μπορει να επηρεάσει αυτο την εξελιξη μου?


Παρακαλούμε διορθώστε τα παρακάτω σφάλματα πριν συνεχίσετε:
Μας συγχωρείτε αλλά δεν μπορείτε να επισυνάψετε το αρχείο αυτό επειδή φτάσατε το όριο συνημμένων σας που είναι 2 MB
??????????
δεν μπορω να βαλω αλλες?
 

Συνημμένα

  • φωτογραφία 1.JPG
    φωτογραφία 1.JPG
    92.7 KB · Προβολές: 470
  • φωτογραφία 2.JPG
    φωτογραφία 2.JPG
    111 KB · Προβολές: 563

londonakis

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Έχει στα σημαντικά θέματα βάλει ο διαχειριστής οδηγίες. Μπορείς να κοιτάξεις εκεί..
 

raoul

New Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

[attachment=4543]
[attachment=4541]
[attachment=4542]

Παίδες είμαι στον 6ο μήνα. Ήδη βλέπω τρελή διαφορά. Ανέβασα επιτέλους τις φωτογραφίες, είχα πάει την προηγούμενη εβδομάδα να με δουν. Μου είπανε οτι εχω ακομη 6 μηνες μεχρι το οριστικο αποτελεσμα. Θα ξαναπαω σε 3 μηνες παλι. Πως σας φαινεται?


[attachment=4544]Αυτό είναι το πριν


http://raoul31.imgur.com/
 

Συνημμένα

  • MxdnHuw.jpg
    MxdnHuw.jpg
    632 KB · Προβολές: 542
  • EF0l2gO.jpg
    EF0l2gO.jpg
    669.8 KB · Προβολές: 545
  • ThXib0q.jpg
    ThXib0q.jpg
    661.7 KB · Προβολές: 481
  • T5Kcf.jpg
    T5Kcf.jpg
    199.3 KB · Προβολές: 473

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Αρκετα καλα πηγαινεις φιλε μου.Η διαφορα ειναι εμφανεστατη.2 ερωτησεις μονο θελω να σου κανω.Η πυκνωση που σου εκαναν σε εχει ευχαριστησει?Και αν φαινεται πιο αραιη η δοτρια.Ειδα προσφατα καποιον που απο τα πολλα ισως fue ειχε αρκετα αραιη δοτρια και μου φανηκε λιγο ασχημο αυτο.
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Raoul το αποτέλεσμά σου είναι πάρα πολύ καλό. Μικέ, εμένα με 4.500 μοσχεύματα από το κεφάλι, φαινότανε λίγο μόνο όταν το ξύριζα (πριν το SMP μου), όταν το είχα από 2 χιλιοστά και πάνω δεν φαινότανε τίποτα, οπότε μάλλον του Ραουλ που του πήρανε περίπου 1000 μοσχεύματα λογικά η δότρια θα φαίνεται ανέγγιχτη ακόμα και αν την ξυρίσει.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση 935 θυλακια στη DHI

Εύκολη δουλειά φαινεται αλλα εχει βγει ενα καλο αποτελεσμα! Μπράβο απο μενα!
 
Μπλουζα