Pyrithione Zinc

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
για το σπρει λεω πιστευω οτι δουλευει ... τωρα το πιο πιθανο ειναι να το αγορασω διοτι με εχει ψισει πολυ καθως 2 μηνες δεν αραιονω μονο με σαμποοαν και εχει περιοριστει η τριχοπτωση και βλεπο μια μικρη πυκνωση απο το σαμποοαν με πυριθιονιο ψευδαργιρο καθημερινης χρησης ... κουλο αλλα αν εστω με διατηρη σε καποιο βαθμο πιστευω οτι το σπρει θα μπορουσε να δωσει regrouth αυτο ειπα

πλακα κανω.:p
δοκιμασε το το σπρει,δεν εχεις να χασεις τιποτα,το κοστος ειναι μηδεν:9m::9m::9m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
baldy είπε:
z care λεγεται καπα?

ειναι αυτο http://www.ebay.com/itm/Z-CARE-Lotion-4-fl-Oz-25-Zinc-Pyrithione-/390197523140?pt=US_Skin_Care&hash=item5ad995b2c4


gianniskritikos2 είπε:
δεν σε πιασα οτι εκανες πλακα xD νομιζα καταλαβες οτι μιλαω για το σαμποοαν οτι δυνει regrouth :)

δινει αλλα λιγο:angel:
 

gianniskritikos2

Active Member
kapa επειδη γραφεις κατο κερατινε και ζινκ δεν βαζεις πια μινοχ?και αν οχι εισαι κοντα στο 2βδομαδο χωρις μινοχ και μονο με ζινκ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa επειδη γραφεις κατο κερατινε και ζινκ δεν βαζεις πια μινοχ?και αν οχι εισαι κοντα στο 2βδομαδο χωρις μινοχ και μονο με ζινκ?
Την σταμάτησα την μινοξ για να δω άμεσα τι θα κάνει ο ψευδαργυρος.
Οπως θα δεις και στις φωτο μου η μινοξιδιλη πλέον δεν μου προσφέρει σχεδόν τίποτα στους κροταφους.
Τα μαλλια που βλέπεις να ξεκινούν ειναι τα μεταμοσχευμενα,τα αλλα τα χνουδακια ειναι ότι απέμεινε απο την μινοξιδιλη


baldy είπε:
το σπρει ειναι απλως για δερματικες παθησεις,ψωριαση εκζεμα κτλπ

Γι αυτο ειναι φθηνο,τυχεροί είμαστε
 

gianniskritikos2

Active Member
μην κοιτας τι λεει baldy ειναι για αυτα που λεει αλλα εμεις πειραματιζομαστε... βλεπουμε τι κανει αν ελεγε οτι κανει δουλεια το προιον στην τριχοπτωση θα ηταν ειδη δοκιμασμενο και θα ειχαμε μια πρωτη αποψη... τωρα δεν εχουμε αποψη βλεπουμε μονο απο ερευνες και απο το τι θα δηξει στον καπα και πιθανων σε εμενα που μαλλον θα το αρχισω απο μηνα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
μην κοιτας τι λεει baldy ειναι για αυτα που λεει αλλα εμεις πειραματιζομαστε... βλεπουμε τι κανει αν ελεγε οτι κανει δουλεια το προιον στην τριχοπτωση θα ηταν ειδη δοκιμασμενο και θα ειχαμε μια πρωτη αποψη... τωρα δεν εχουμε αποψη βλεπουμε μονο απο ερευνες και απο το τι θα δηξει στον καπα και πιθανων σε εμενα που μαλλον θα το αρχισω απο μηνα

Ο ψευδαργυρος δεν ειναι κάτι καινούριο στην αλωπεκια,υπάρχει σαν συστατικό σε πολλά σκευάσματα,revivogen,crinagen,zix,λοσιον δερματολογων
Πέρα απο τον τίτλο του θέματος έχουμε και το zinc oxide με τα ίδια αποτελέσματα και πήρε το μάτι μου στο ebay κρέμα περιεκτικότητας 1%
 

baldy

Member
gianniskritikos2 είπε:
μην κοιτας τι λεει baldy ειναι για αυτα που λεει αλλα εμεις πειραματιζομαστε... βλεπουμε τι κανει αν ελεγε οτι κανει δουλεια το προιον στην τριχοπτωση θα ηταν ειδη δοκιμασμενο και θα ειχαμε μια πρωτη αποψη... τωρα δεν εχουμε αποψη βλεπουμε μονο απο ερευνες και απο το τι θα δηξει στον καπα και πιθανων σε εμενα που μαλλον θα το αρχισω απο μηνα

ΑΝ θες να πειραματιζεσαι οκ αλλα στο τελος η ζωη σου αναλωνεται γυρω απο αυτο.Το πιο πιθανο ειναι να μην κανεις τιποτα αλλα και να χαλας την ψυχολογια σου,η συνεχης ενασχοληση με το θεμα σου δημιουργει εμμονη και στο τελος σου χαλαει τη ζωη,το θεμα ειναι να ακολουθησεις μια θεραπεια που πραγματι να δινει κατι και φυσικα να ασχολεισαι οσο το δυνατον λιγοτερο με τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα.Το να ψεκαζεις το μαλλι σου με ψευδαργυρο αν πραγματι καει πολυ καλο τοτε ενταξει αλλα αν η επιρροη του ειναι ελαχιστη,αξιζει να μπαινεις καθημερινα σε αυτη τη διαδικασια
 

gianniskritikos2

Active Member
baldy κοιτα το θεμα ειναι οτι αν δεν εχει σκοπο κανεις να αφιεροσει χρονο δεν χριαζεται καν να μπαινει στο φορουμ... καθως οι λυσεις ειναι γνωστες... μπαινει στο φορουμ διαβαζει αντε κανει και μια ερωτηση και βγαινει.... εσυ εισαι καθημερινα ον... οπως βλεπω νομιζω λιπον πως αν θελουμε κατι καλυτερο πρεπει να πειραματηστουμε... ο χρονος που τρομε καθε μερα εδω μεσα για τι ειναι? για τα αποτελεσματα της μινοχ η τις φινας? η για την ελπιδα κατι καινουριου? εφοσον και εσυ ο ιδιος αφιερονεις χρονο ο χρονος που αφιερονεις ειναι για κατι καλυτερο απο τα ειδη υπαρχοντα... λες το πιο πιθανο ειναι να μην κανω τοποτα και να χαλαω την ψηχολογια μου αν σκεφτομασταν ολοι ετσι δεν θα δοκιμαζαμε τιποτα ουτε αιρολ τπτ παρα μονο μινοχ φινα και αντε και ενα ρεβιβο.. τπτ αλλο εδω υπαρχουν θεματα για 500 προιοντα και εγω εχω πιστη ολο και κατι καινουριο βγαινει και συζητιετε εδωμεσα καποτε κατι θα βγει δεν μπορει... αν δεν εχουμε πιστει να μην ξαναπατησουμε στο φορουμ ποτε... αυτη ειναι η λογικη μου οσο κινηγας κατι καποτε μπορει να το κερδισεις να σου πω κατι... πες οτι δουλευει και ειναι φτινο αυτο το σπρει χωρις παρενεργιες χωρις τιποτα εγω σου λεω εστω και να ειναι ικανο για διατηρηση αμα σκεφτομουν τωρα οπως ειπες μπορει να μην μαθενα για αυτο για τα επομενα 10 χρονια ασπουμε και να εμενα χωρις μαλλι... η πες οτι βγαινει κατι αλλο μεχρι να γινει πιο δημοφιλες μπορει να εχω χασει σοβαρο εδαφος που χα μην επανερχετε ... ετσι εγω προτιμο να σπαταλαω καποιο απο το χρονο μου πειραματιζοντας και ενημερονοντας τον εαυτο μου απο οτι καινουριο μπορει να προκυψει.....
 

gianniskritikos2

Active Member
νομιζω πως υπαρχει αλλα οχι με τον πυριθιονιο ψευδαργυρο το ειχε αναφαιρει ο καπα καποιες σελιδες πριν νομιζω ας σου απαντηση ο ιιδιος η καποιος που ξερει με σιγουρια
 

baldy

Member
gianniskritikos2 είπε:
baldy κοιτα το θεμα ειναι οτι αν δεν εχει σκοπο κανεις να αφιεροσει χρονο δεν χριαζεται καν να μπαινει στο φορουμ... καθως οι λυσεις ειναι γνωστες... μπαινει στο φορουμ διαβαζει αντε κανει και μια ερωτηση και βγαινει.... εσυ εισαι καθημερινα ον... οπως βλεπω νομιζω λιπον πως αν θελουμε κατι καλυτερο πρεπει να πειραματηστουμε... ο χρονος που τρομε καθε μερα εδω μεσα για τι ειναι? για τα αποτελεσματα της μινοχ η τις φινας? η για την ελπιδα κατι καινουριου? εφοσον και εσυ ο ιδιος αφιερονεις χρονο ο χρονος που αφιερονεις ειναι για κατι καλυτερο απο τα ειδη υπαρχοντα... λες το πιο πιθανο ειναι να μην κανω τοποτα και να χαλαω την ψηχολογια μου αν σκεφτομασταν ολοι ετσι δεν θα δοκιμαζαμε τιποτα ουτε αιρολ τπτ παρα μονο μινοχ φινα και αντε και ενα ρεβιβο.. τπτ αλλο εδω υπαρχουν θεματα για 500 προιοντα και εγω εχω πιστη ολο και κατι καινουριο βγαινει και συζητιετε εδωμεσα καποτε κατι θα βγει δεν μπορει... αν δεν εχουμε πιστει να μην ξαναπατησουμε στο φορουμ ποτε... αυτη ειναι η λογικη μου οσο κινηγας κατι καποτε μπορει να το κερδισεις να σου πω κατι... πες οτι δουλευει και ειναι φτινο αυτο το σπρει χωρις παρενεργιες χωρις τιποτα εγω σου λεω εστω και να ειναι ικανο για διατηρηση αμα σκεφτομουν τωρα οπως ειπες μπορει να μην μαθενα για αυτο για τα επομενα 10 χρονια ασπουμε και να εμενα χωρις μαλλι... η πες οτι βγαινει κατι αλλο μεχρι να γινει πιο δημοφιλες μπορει να εχω χασει σοβαρο εδαφος που χα μην επανερχετε ... ετσι εγω προτιμο να σπαταλαω καποιο απο το χρονο μου πειραματιζοντας και ενημερονοντας τον εαυτο μου απο οτι καινουριο μπορει να προκυψει.....

Ναι ειμαι εδω καθε μερα γιατι με ενοχλει αφανταστα και θελω να βρω μια λυση.Ειλικρινα ομως οτι και να βρισκω στο τελος δεν αξιζει,ηρθα εδω για να ενημερωθω αλλα και να προβαλλω και τις αντιρρησεις μου.Και μονο οτι καθε μερα θα πρεπει να ακολουθω μια θεραπεια ειναι ψυχοφθορο οποτε κοιτω να βρω κατι που πραγματι να ειναι καλο,δεν εχω διαθεση να πειραματιστω,δεν ειναι κατι ευχαριστο,κανω ερωτησεις ανταλλασω αποψεις,προβαλλω ενστασεις.Δεν το παιζω οτι δεν με απασχολει προφανως και με απασχολει και πολυ αλλιως δεν θα ημουν εδω.Αλλα σιγουρα δεν θα θελα να αναλωσω την ζωη μου ετσι.
 

weznem

Well-Known Member
mimis giova είπε:
τελικα υπαρχει αλλιλεπιδραση minox με zinc????????γιατι μπερδευτικα παλι..ξερω οτι υπαρχει..ισχυει????

ναι φιλε μου υπαρχει μειωντεαι η δραση της μινοξιδιλης,καλο ειναι να υπαρχουν 4ωρες διαφορα μεταξυ τετοιων σκευασματων..
 

mimis giova

Active Member
κανεισ δεν θελει ρε αδερφε αλλα ολοι προσπαθουμε για το καλητερο.δεν υπαεχει λογοσ αντιπαραθεσεισ...γενικα το λεω..,πρεπει εδω να ειμαστε σαν οικογενεια.εδω παρχουν παιδια π πυραματιζονται για ολουσ μασ..απλα πρεπει να το εκτιμαμαι..ευχαριστω
gianniskritikos2..ρωτησα γιατι βαζω το ζιχ κ εωγαλα το zinc,γι αυτο το λογο.
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
baldy κοιτα το θεμα ειναι οτι αν δεν εχει σκοπο κανεις να αφιεροσει χρονο δεν χριαζεται καν να μπαινει στο φορουμ... καθως οι λυσεις ειναι γνωστες... μπαινει στο φορουμ διαβαζει αντε κανει και μια ερωτηση και βγαινει.... εσυ εισαι καθημερινα ον... οπως βλεπω νομιζω λιπον πως αν θελουμε κατι καλυτερο πρεπει να πειραματηστουμε... ο χρονος που τρομε καθε μερα εδω μεσα για τι ειναι? για τα αποτελεσματα της μινοχ η τις φινας? η για την ελπιδα κατι καινουριου? εφοσον και εσυ ο ιδιος αφιερονεις χρονο ο χρονος που αφιερονεις ειναι για κατι καλυτερο απο τα ειδη υπαρχοντα... λες το πιο πιθανο ειναι να μην κανω τοποτα και να χαλαω την ψηχολογια μου αν σκεφτομασταν ολοι ετσι δεν θα δοκιμαζαμε τιποτα ουτε αιρολ τπτ παρα μονο μινοχ φινα και αντε και ενα ρεβιβο.. τπτ αλλο εδω υπαρχουν θεματα για 500 προιοντα και εγω εχω πιστη ολο και κατι καινουριο βγαινει και συζητιετε εδωμεσα καποτε κατι θα βγει δεν μπορει... αν δεν εχουμε πιστει να μην ξαναπατησουμε στο φορουμ ποτε... αυτη ειναι η λογικη μου οσο κινηγας κατι καποτε μπορει να το κερδισεις να σου πω κατι... πες οτι δουλευει και ειναι φτινο αυτο το σπρει χωρις παρενεργιες χωρις τιποτα εγω σου λεω εστω και να ειναι ικανο για διατηρηση αμα σκεφτομουν τωρα οπως ειπες μπορει να μην μαθενα για αυτο για τα επομενα 10 χρονια ασπουμε και να εμενα χωρις μαλλι... η πες οτι βγαινει κατι αλλο μεχρι να γινει πιο δημοφιλες μπορει να εχω χασει σοβαρο εδαφος που χα μην επανερχετε ... ετσι εγω προτιμο να σπαταλαω καποιο απο το χρονο μου πειραματιζοντας και ενημερονοντας τον εαυτο μου απο οτι καινουριο μπορει να προκυψει.....

εδω ειναι σωστος ο γιανναρος,αλλα σωστος εισαι και εσυ byldy..
δηλαδη ειναι θεμα οπτικης...
σιγγουρα αν υπηρχε κατι μαγικο δεν θα μασταν μαζοχες να λεμε οχι δεν το θελω,θελω να βαζω 2-3 τοπικα να λαδωνει το μαλλι..ετσι μου κανει κεφι η ραφλα μου...
αλλα αυτο δεν υπαρχει οποτε αν δεν πεις στον εααυτο σου το εξης: τι κανει πολυ καλη δουλεια με λιγο χρονο ντουταστεριδη θα σου πω την κουμπωνεις ομως??με τιποτα νομιζω.. εν ολιγοις αν θες τα σιγουρα(πραγμα που δεν ειναι κακο)παιρνεις φινα-μινοξιδηλ,αν την αντεξεις και εχεις τριχοπτωση σε νορμαλ επιπεδα και εισαι και στην αρχη θα σαι αρχοντας για μια 10ετια..ομως εχει παρενργειες το γ@μηδι και του ςπιανει σχεδον ολους αργα η γρηγορα,οποτε τοτε ψαχνεσαι,βαζεις ζιρτεκ και χιλιες διο μαλακιες για να δεις χαϊρι,τι να κανεις?? αυτο που ζητας ειναι το ιδανικο δεν υπαρχει ομως διχως παρενεργειες σοβαρες..ακομα.. :blush:


mimis giova είπε:
κανεισ δεν θελει ρε αδερφε αλλα ολοι προσπαθουμε για το καλητερο.δεν υπαεχει λογοσ αντιπαραθεσεισ...γενικα το λεω..,πρεπει εδω να ειμαστε σαν οικογενεια.εδω παρχουν παιδια π πυραματιζονται για ολουσ μασ..απλα πρεπει να το εκτιμαμαι..ευχαριστω
gianniskritikos2..ρωτησα γιατι βαζω το ζιχ κ εωγαλα το zinc,γι αυτο το λογο.

ενταξει κουβεντα κανουμε και ειναι εποικοδομιτικη σε αυτα τα πλαισια.αλλα συναμα ειμαστε μ@λακες διοτι σπαμαρουμε το θεμα!!
αν εννοεις ζιχ,εφοσον(του βαζεις) εχει μεσα ψευδαργυρο ισχυει οτι σου πα πιο πριν αλληλεπιδρα...
 
Μπλουζα