Pyrithione Zinc

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
μακαρι ρε καπα να σε πιασει..good luck buddy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα εχει ενδιαφέρον μετα την πτώση της μινοξιδιλης αν μπορεί να κρατήσει η να δώσει κάτι.
Το κοστος ειναι μηδέν μονο για κροταφους,10 ευρω τον χρόνο και αν.....
 

gianniskritikos

New Member
ρε καπα δεν ξερω κιολας εσυ ξερεις και φτιαχνεις μονος λοσιον οποτε... μπορει να πεταξω και βλακια.. αλλα μηπως θα ηταν καλυτερα να μην κοψης την μινοχ μεχρη να σου ερθει η παραγγελια? η εισαι σιγουρος οτι με τα χαπια που εχεις φτιαξει την λοσιον ειναι κομπλε? το λεω αυτο γιατι αμα χασεις εδαφος λογο το οτι δεν ειναι σωστη η λοσιον ειναι κριμα ρε.... αμα εισαι σιγουρος οτι ειναι κομπλε τοτε οκ


το ΖΙΝC επισης κανει καλο και στην ΣΔ η στην ξυροδερμια ετσι?? πεζει να ειναι επιθετικο με το δερμα? διοτι ειναι 25% αν και σε μια σελιδα που ανεβασες λεει οτι ο ψευδαργιρος ειναι πολυ υπιος σχεδον καθολου τοξικος... αλλα ασπουμε τα σαμπουαν δεν πεζει να εχουν πανο απο 5% λογικα... το 25% παιζει να προκαλεσει ερεθυσμους ξυροδερμια η τπτ τετοια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
ρε καπα δεν ξερω κιολας εσυ ξερεις και φτιαχνεις μονος λοσιον οποτε... μπορει να πεταξω και βλακια.. αλλα μηπως θα ηταν καλυτερα να μην κοψης την μινοχ μεχρη να σου ερθει η παραγγελια? η εισαι σιγουρος οτι με τα χαπια που εχεις φτιαξει την λοσιον ειναι κομπλε? το λεω αυτο γιατι αμα χασεις εδαφος λογο το οτι δεν ειναι σωστη η λοσιον ειναι κριμα ρε.... αμα εισαι σιγουρος οτι ειναι κομπλε τοτε οκ


το ΖΙΝC επισης κανει καλο και στην ΣΔ η στην ξυροδερμια ετσι?? πεζει να ειναι επιθετικο με το δερμα? διοτι ειναι 25% αν και σε μια σελιδα που ανεβασες λεει οτι ο ψευδαργιρος ειναι πολυ υπιος σχεδον καθολου τοξικος... αλλα ασπουμε τα σαμπουαν δεν πεζει να εχουν πανο απο 5% λογικα... το 25% παιζει να προκαλεσει ερεθυσμους ξυροδερμια η τπτ τετοια?



Κόβω την μινοξιδιλη για να δω τα αποτελέσματα γρήγορα,και να έχω κατηφόρα δεν με νοιάζει,3 μέρες με μινοξιδιλη daktodor χρειάζομαι για να φτάσω στο ίδιο σημείο.
Το σπρέι ειναι 0,25%
 

gianniskritikos

New Member
η ερευνα ελεγε για 1% ε?


οπα καπα μπερδεφτηκα.... σορρυ διαβαζω μια σελιδα που εστειλες αυτη http://inhumanexperiment.blogspot.gr/2010/02/zinc-pyrithione-reduces-shedding-and.html η οποια λεει για το head&shoulders το οποιο χρησιμοποιο και εχει 1% δεν θα επρεπε να εχω βγαλει μαλλια με αυτη τη λογικη το χρησιμοποιο καθημερινα εδω και 8 μηνες..... και αραιονω ακομα και αν τα αποτελεσματα ειναι χειροτερα με 1% απο μινοχ οχι σε βαθως χρονου .... τοτε πως εσυ με 0.25% θα δεις αποτελεσμα ουσιαστικα 4 φορες χειροτερα.. επητα γιατι να μην χρησιμοποιεις head&shoulders που ειναι 1% και παραγκηλες κατι με 0.25 σορρυ αλλα ειμαι μπερδεμενος ξεδιαλυνε λιγο την κατασταση γιατι σιγουρα κατι λαθως καταλαβα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
η ερευνα ελεγε για 1% ε?


οπα καπα μπερδεφτηκα.... σορρυ διαβαζω μια σελιδα που εστειλες αυτη http://inhumanexperiment.blogspot.gr/2010/02/zinc-pyrithione-reduces-shedding-and.html η οποια λεει για το head&shoulders το οποιο χρησιμοποιο και εχει 1% δεν θα επρεπε να εχω βγαλει μαλλια με αυτη τη λογικη το χρησιμοποιο καθημερινα εδω και 8 μηνες..... και αραιονω ακομα και αν τα αποτελεσματα ειναι χειροτερα με 1% απο μινοχ οχι σε βαθως χρονου .... τοτε πως εσυ με 0.25% θα δεις αποτελεσμα ουσιαστικα 4 φορες χειροτερα.. επητα γιατι να μην χρησιμοποιεις head&shoulders που ειναι 1% και παραγκηλες κατι με 0.25 σορρυ αλλα ειμαι μπερδεμενος ξεδιαλυνε λιγο την κατασταση γιατι σιγουρα κατι λαθως καταλαβα

.
κανενα σαμπου δεν θα δωσει μαλλι η θα σταματησει αραιωση οτι και να εχει.
με λοσιον η κρεμα zinc,ισως κατι κανουμε
 

gianniskritikos

New Member
η ερευνα που λεει οτι εγεινε με σαμπουαν δεν εγινε ομως?εγω γιατι δεν βλεπω τιποτααπο βελτιωση πανο μου? λεει μινοχ 5% και σαμπουαν με 1%πυρ ψευδ πιο πανο λες οτι το σαμποο δεν προκυτε να σταματηση την τριχοπτωση αν καταλαβα καλα ομως απο την μεταφραση κατι τετοιο λεει μπορει να εχω καταλαυει λαθως . σε λοσιον οντως δεν εχει καμια σχεση καθως μενει στο κεφαλι και αποροφιετε ... οποτε εκει θα εχε μπονους σε σχεσει με σαμποο σιγουρα αλλα οπως ειπα η ερευνα με σαμποο δεν εγεινε? και αν ναι τοτε εγω που δεν βλεπω αποτελεσμα σημαινει οτι μαλλον εχω επιθετικη τριχωπτωση αφου ακομα αραιονω ?γιατι αυτο με τρομαζι διοτι αν εγινε σε σαμποο και λεει οτι εστω και καποιο αποτελεσμα ειχε για να μην εχω κανενα εγω σημαινει η οτι αραιονω ασχημα η οτι δεν καταλαβα τπτ απο το πειραμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
η ερευνα που λεει οτι εγεινε με σαμπουαν δεν εγινε ομως?εγω γιατι δεν βλεπω τιποτααπο βελτιωση πανο μου? λεει μινοχ 5% και σαμπουαν με 1%πυρ ψευδ πιο πανο λες οτι το σαμποο δεν προκυτε να σταματηση την τριχοπτωση αν καταλαβα καλα ομως απο την μεταφραση κατι τετοιο λεει μπορει να εχω καταλαυει λαθως . σε λοσιον οντως δεν εχει καμια σχεση καθως μενει στο κεφαλι και αποροφιετε ... οποτε εκει θα εχε μπονους σε σχεσει με σαμποο σιγουρα αλλα οπως ειπα η ερευνα με σαμποο δεν εγεινε? και αν ναι τοτε εγω που δεν βλεπω αποτελεσμα σημαινει οτι μαλλον εχω επιθετικη τριχωπτωση αφου ακομα αραιονω ?γιατι αυτο με τρομαζι διοτι αν εγινε σε σαμποο και λεει οτι εστω και καποιο αποτελεσμα ειχε για να μην εχω κανενα εγω σημαινει η οτι αραιονω ασχημα η οτι δεν καταλαβα τπτ απο το πειραμα

η ερευνα λεει για σαμπου,αλλα δεν πολυπιστευω οτι ακριβως διαβαζω.
πρωτα λογικη.
αν ηταν ετσι θα λουζομασταν με ενα σαμπουαν μινοξιδιλης και δεν θα κρατουσαμε την λαδιλα ολη την ημερα στο μαλλι


επισης ενα μελος δοκιμασε αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3761.html
zinc,azelaic,b6 και κατι πηγε να κανει στους κροταφους του
somari εισαι εδω?
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
η ερευνα λεει για σαμπου,αλλα δεν πολυπιστευω οτι ακριβως διαβαζω.
πρωτα λογικη.
αν ηταν ετσι θα λουζομασταν με ενα σαμπουαν μινοξιδιλης και δεν θα κρατουσαμε την λαδιλα ολη την ημερα στο μαλλι


επισης ενα μελος δοκιμασε αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3761.html
zinc,azelaic,b6 και κατι πηγε να κανει στους κροταφους του
somari εισαι εδω?



δεν εχει και αδικο φιλε,σωστο σε βρισκω...
 

thimios72

Member

kapa

Μέλος του προσωπικού
thimios72 είπε:
δηλαδη καπα ψεκασμα με αυτη τη λοσιον και μετα απο λιγο εφαρμογη 15αρας??
βαζεις κανονικα την μινοξιδιλη,κανεις μασαζ,οπως εκανες μεχρι τωρα.
στο καπακι ψεκαζεις κροταφους zinc,ξανα κανεις μασαζ σε κροταφους.η προπυλαινογλυκολη της μινοξ ειναι αρκετη.
συμφωνα με τα συστατικα αυτου του σπρει οχι μονο δεν λαδωνει αλλα θα απορροφησει λιγο την λαδιλα της μινοξιδιλης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
για να δουμε τι θα κανουμε.
η κατασταση τωρα με airol και μινοξ 5%,οταν με το καλο ερθει και το σπρει airol με zinc 0,25%
ουσιαστικα η κοντρα ειναι zinc 0,25% vs minox 5% μιας και η airol θα ειναι παρον και στις δυο περιπτωσεις.
ακουω στοιχηματα:fighting::fighting::fighting:
 

Συνημμένα

  • image_1361121501007017.jpg
    image_1361121501007017.jpg
    645.4 KB · Προβολές: 221
  • image_1361121536163708.jpg
    image_1361121536163708.jpg
    611.2 KB · Προβολές: 229
  • image_1361121569121078.jpg
    image_1361121569121078.jpg
    593.1 KB · Προβολές: 199

gianniskritikos2

Active Member
kapa o gianniskritikos ειμαι εχασα τον παλλιο κοδικο... γραφεις απανο για την προπυλαινογλυκολη και οτι ειναι αρκετη για να αποροφιθει λογο το οτι η μινοχ εχει.... ενας που περνει αφρο τι κανει? δεν αποροφιετε? αφρο μινοχ ενοω.... εξηγησε μου μια ποιος ο ρολος της σε μια λοσιον
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
kapa o gianniskritikos ειμαι εχασα τον παλλιο κοδικο... γραφεις απανο για την προπυλαινογλυκολη και οτι ειναι αρκετη για να αποροφιθει λογο το οτι η μινοχ εχει.... ενας που περνει αφρο τι κανει? δεν αποροφιετε? αφρο μινοχ ενοω.... εξηγησε μου μια ποιος ο ρολος της σε μια λοσιον

το συγκεκριμενο σπρει εχει μονο νερο και οινοπνευμα,λεω μεχρι στιγμης μεχρι να το εχω στα χερια για να δω αναλυτικα τα συστατικα του,εκδοχα.
για να απορροφηθει μια ουσια χρειαζεται γλυκερινη,η προπυλαινογλυκολη,η τρετινοινη,λιγοτερη απορροφηση κανει το οινοπνευμα,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις.
τωρα αν εννοεις αφρο μινοξιδιλης kirkland η rogain εχει τα καταλληλα οχηματα για να δουλεψει
 

gianniskritikos2

Active Member
για το σπρει λεω πιστευω οτι δουλευει ... τωρα το πιο πιθανο ειναι να το αγορασω διοτι με εχει ψισει πολυ καθως 2 μηνες δεν αραιονω μονο με σαμποοαν και εχει περιοριστει η τριχοπτωση και βλεπο μια μικρη πυκνωση απο το σαμποοαν με πυριθιονιο ψευδαργιρο καθημερινης χρησης ... κουλο αλλα αν εστω με διατηρη σε καποιο βαθμο πιστευω οτι το σπρει θα μπορουσε να δωσει regrouth αυτο ειπα
 
Μπλουζα