Proscar vs finar

tasos33

Well-Known Member
αρα εως ττωρα εχουμε αντρακλα παπαγια αγαβη αν θυμαμαι καλα για να συγκεντρωνουμε σιγα σιγα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
Το generic fina που διαβαζω ειναι το γενοσημο?
Παντως ρε σεις σε διαφορα φορα του εξωτερικου που διαβαζω με χρηση φινας υπαρχουν ατομα που εχουν κρατησει τα μαλια τους πανω απο 5 χρονια...ακομα και 10..ειναι δυνατον?
 

lalakis

Active Member
Καπα δε το περιμενα απο σενα να πεσεις στα σκληρα ναρκωτικα τοσο ψαχμενο ατομο
 
Και εγώ το προσπάθησα αυτό Τάσο, δηλ. να τα βάλω ολά μάζι και να καλειψω όλες τοις περιπτωσεις με ενα σκεύασμα. Όμως δεν γίνεται γιατί αντιδρούν αμα τα βάλεις όλα τα βότανα μάζι και εξουδετερώνονται και μετα είναι άχρηστα και δεν ενεργεί κανένα. Γιαυτό ο καθένας πρεπει να κρατάει σημειώσεις για το δικο του υπέρ λειτουργούν ένζυμο και όχι για το ένζυμο του γείτονα. Εδώ βλέπει κανεις τα διάφορα ειδη Αλοπεκιας.
.http://www.belgraviacentre.com/blog/what-are-the-different-types-of-alopecia/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα δε το περιμενα απο σενα να πεσεις στα σκληρα ναρκωτικα τοσο ψαχμενο ατομο
ειπα να αρχισω και εγω τα σκληρα ναρκωτικα:p
μην νομιζεις αν δω οτι αρχιζει να μου ριχνει λιμπιντο θα φαει τριποντο στα σκουπιδια,απλα μεχρι στιγμης πανε ολα καλα....
 
ειπα να αρχισω και εγω τα σκληρα ναρκωτικα:p
μην νομιζεις αν δω οτι αρχιζει να μου ριχνει λιμπιντο θα φαει τριποντο στα σκουπιδια,απλα μεχρι στιγμης πανε ολα καλα....
Υπάρχει μια φοβερή ποιότητα χυμός λιτσι, αυτό είναι το μονο που θα σε βοηθήσει. Κατεψυγμένο να πάρεις 1 κιλό. Γιατί δεν εχεις reductase που μετατρέπει σε DHT αλλά είναι ενα άλλο ένζυμο. Θα προσπαθήσω να το ξαναβρω να σου πω λεπτομέρειες. Το ένζυμο το δικο σου είναι πολυ σπανιο και δεν πρεπει τα άλλα μελοι να πιστέψουν οτι μπορεί να χρησιμοποιήσουν αυτή τη λύση. Τον χυμό τον αγόρασαν απο την frullati.gr είναι εξαιρετικής ποιότητας. Και βγάλε αυτές
τοις απαισιοδοξιες που εργαψες στο προφίλ σου. Σε μια βδομάδα το ένζυμο θα είναι τελείως ψοφιο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Υπάρχει μια φοβερή ποιότητα χυμός λιτσι, αυτό είναι το μονο που θα σε βοηθήσει. Κατεψυγμένο να πάρεις 1 κιλό. Γιατί δεν εχεις reductase που μετατρέπει σε DHT αλλά είναι ενα άλλο ένζυμο. Θα προσπαθήσω να το ξαναβρω να σου πω λεπτομέρειες. Το ένζυμο το δικο σου είναι πολυ σπανιο και δεν πρεπει τα άλλα μελοι να πιστέψουν οτι μπορεί να χρησιμοποιήσουν αυτή τη λύση. Τον χυμό τον αγόρασαν απο την frullati.gr είναι εξαιρετικής ποιότητας. Και βγάλε αυτές
τοις απαισιοδοξιες που εργαψες στο προφίλ σου. Σε μια βδομάδα το ένζυμο θα είναι τελείως ψοφιο.
μια ερωτηση.
πως ξερεις οτι εγω εχω το ταδε ενζυμο,απο που το συμπερασμα?
 

tasos33

Well-Known Member
καλα τα σκεφτεται αλλαλογω βιασυνης υποθετω δν τα γραφει αναλυτικα ωστε να καταλαβουμε το σκεπτικο του επακριβως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Από διαίσθηση ...και ΕΣΥ τώρα
δεν υπαρχει αλλος τροπος
καλα τα σκεφτεται αλλαλογω βιασυνης υποθετω δν τα γραφει αναλυτικα ωστε να καταλαβουμε το σκεπτικο του επακριβως
περα απο την πλακα εγω διαβασα 4 φορες το μηνυμα του για να καταλαβω τι λεει,και δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα
 

Δημητρης38

Active Member
Το generic fina που διαβαζω ειναι το γενοσημο?
Παντως ρε σεις σε διαφορα φορα του εξωτερικου που διαβαζω με χρηση φινας υπαρχουν ατομα που εχουν κρατησει τα μαλια τους πανω απο 5 χρονια...ακομα και 10..ειναι δυνατον?

oχι ... και πως ξερουν ποσο μαλλι θα χασουν τα επομενα 5-10 χρονια και πιστευουν οτι το κρατησε η φινα ?
Ξερω πολλα παραδειγματα μ ατομα που καραφλιασαν ενω κανανε θεραπεια με φινα
και σε ξενα φορουμς υπαρχουν χρηστες φινας που ποσταρουν φωτογραφιες και ειναι ΝW6 και βαλε ....
Καποιοι απο αυτους περηφανευονται οτι η φινα τους βοηθησε (ελεος)

μια ερωτηση.
πως ξερεις οτι εγω εχω το ταδε ενζυμο,απο που το συμπερασμα?

Εμενα μου ειπε οτι με το φρουτο παπαγια θα κανω τριχα - καραβοσκοινο
Μονο εγω ομως..κανενας αλλος... η λυση βρισκεται στο ενζυμο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
με εχεται καψη τελειως...τι ενζυμο ρε παιδια??κ στον καθενα γιατι ειναι διαφορετικο??κ με τι εξετασεις το βρισκουμε????
 

Δημητρης38

Active Member
με εχεται καψη τελειως...τι ενζυμο ρε παιδια??κ στον καθενα γιατι ειναι διαφορετικο??κ με τι εξετασεις το βρισκουμε????

To ποιος ειναι ο καμμενος ολοι το ξερουμε, αλλα ειμαστε ευγενικοι και δεν το λεμε ...
 
Βραβο Μίμη αυτή η ερώτηση που έκανες είναι πολύ σπουδαία.
Βέβαια δεν είναι εύκολα να σου απάντηση γιατί να είναι τεσσερα τα ένζυμα και να μην ηταν μονο ενα και να ξεμπερδευαμε. Αυτο ομως ειναι μαλλον λογω οτι ο Θεος εφτιαξε ανδρα και γυναικα.
Αν ηχαμε μονο άνδρες δεν θα υπήρχε στον κοσμο η θηλυκη ορμόνη και δεν θα ηχαμε προφανώς και το ένζυμο aromatase που μετατρέπει την τεστοστερόνη σε εστραδιολη(θηλυκη ορμόνη).
Πάντως για την δεύτερη ερώτηση που είναι Πολύ Σπουδαια!!
Κάνουμε εξετάσεις 3 ορμονών δηλ. Την Τ την DHT και την εστραδιολη.
Μετα έχουμε:

Όταν η Τ είναι χαμηλή και η DHT υψηλη σημαίνει οτι υπέρ λειτουργεί η alpha reductase type I ειται η type II και μετατρέπει την Τ με υπερβολικό ζήλο σε DHT. http://www.hairloss-reversible.com/articles/hn10.htm
http://www.healthline.com/health/mens-health/what-causes-low-energy-men
Όταν παλι έχουμε χαμηλή Τ κανονική DHT άλλα υψηλη εστραδιολη σημαίνει η aromatase μετατρέπει με υπερβολικό ζήλο την Τ σε εστραδιολη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
καπα επειγοντως μετεφερε τα ποστ του γιωργου σε ενα θρεντ να γραφουμε εκει τα περι παπαγιας κτλ γιατι θα χασουμε τον μποθσουλα...εγω τον εχασαδηλαδη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα επειγοντως μετεφερε τα ποστ του γιωργου σε ενα θρεντ να γραφουμε εκει τα περι παπαγιας κτλ γιατι θα χασουμε τον μποθσουλα...εγω τον εχασαδηλαδη
δεν εχει νοημα επειδη ειναι απαντησεις σε αλλα μηνυματα και δεν θα υπαρχει ροη συζητησης.
αντιθετα εδω http://www.hairlossgr.com/threads/Τζελ-φιναστεριδης.10134/
ολα τα μηνυματα που μεταφερα δενουν επειδη ο καθε ενας απαντουσε η στο φιναρ η στο τζελ φιναστεριδης
 
πιστευετε οτι το κοψιμο του proscar/propecia και η παραμονη τους καποιες μερες εκτος συσκευασιας επηρεαζουν την συσταση τους ή/και την αποδοτικοτητα τους?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω κοβω καμια 5-6 χαπια στα 4-5 μερη και τα εχω μερες.
Δε πιστευω να χανουν αποδοτικοτητα.Τα εχω μεσα σε κιντερ αυγο εκπληξη.Δηλαδη τι?
Θα εξατμιστει κατι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω μπορω να υπογραψω οτι το προπεσια δουλευει και 32 μερες κομμενο το καταλαβαινα απο τις παρενεργειες.
 
Μπλουζα