Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργειε

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

πόσο καιρό παίρνεις φινα foras ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

στην αρχη ο οργανισμος ανδτιδραει

ειναι και ασυνηθιστος στην ουσια βλεπει κανα sides και το κοβει εγω βαζω 2 φορες την μερα σπιρονολακτονη και 2 λοσιον η μια με μινοξ και η αλλη με dht block καταστευης δικης μου

και στην καθε λοσιο απο 6 χαπια ντουτα μεσα το συνολο 12 και στις δυο απο τις οποιες βαζω καθε μερα

και sides ιδιαιτερο δεν εχω αν εχω χασει κατι απο την στυση μου δεν πρεπει να ειναι πανω απο 5%

οτι βαζω ειναι τοπικο σε λοσιον μεσα και οχι σε χαπι
 

Foras

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Σπύρος είπε:
πόσο καιρό παίρνεις φινα foras ;

Λοιπόν είχα πάρει πέρσι απο τον Φεβρουαριο μέχρι τον Ιουνιο αν θυμαμαι καλα(1/5), δηλαδη ήμουν 18 και το ξαναρχισα φέτος τον Ιανουριο.(1/4)
Να προσθέσω οτι πέρσι που το είχα πάρει πρώτη φορα είχα μειωμένη λιμπιντο-σπερμα για 5-6 μερες το πολυ.
Φετος είναι ολα φυσιολογικα μεχρι στιγμής :D
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Σε εμενα εχω δει ελαχιστη διαφορα κ αυτη μονο κατα καιρους. Κυριως οταν υπαρχει μεγαλη διακυμανση στην ποσοτητα που εχω παρει εμφανιζεται κα κανα side (μειωση libido-κυριως το πρωι κ ποιοτητα σπερματος) αλλα μετα απο λιγες μερες επανερχονται ολα φυσιολογικοτατα ;D

Παντως στον 4ο μηνα χρησης ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενος απο τη χρηση-βεβαια το αποτελεσμα οφειλεται στο συνολο της θεραπειας-σε μεγαλυτερο ποσοστο ομως πιστευω στη φινα
 

Άκης

Administrator
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Και εγώ με χρήση κάτω του 1mg, δεν έχω πρόβλημα πουθενά.
Κανονικά και οι πρωινές στύσεις, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν κάνει τπτ η φινα
 

dim74

Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

εγω ειμαι στον 10ο μηνα φιναστεριδης...απογοητευση ως τωρα!αποτελεσματα ανυπαρκτα!μηδεν παρενεργειες επισης!θα παρω ακομα κανα διμηνο φιναστεριδη (με ελπιδα μηπως δω κατι στο διμηνο...) και μετα τελος!μονο τοπικα...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

αναρωτιεμαι ρε dim74 βαζεις αρκετα πραγματα και καθόλη την διαρκεια της μερας και δεν εχεις δει τπτ
 

magic810

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

παιδες η χρηση της μινοξιδιλης ειναι σαφης.....2 φορες την ημερα πρωι βραδυ.....τωρα βλεπω μερικους οπως και εγω οτι περιμενουμε απο την μινοξιδιλη να δωσει κατι με μια χρηση την ημερα εννοω regrowth γιατι και να διατηρησεις τους θυλακες με προιοντα dht blocker κτλ......καλως .....δεν νομιζω ομως οτι με το να τους διατηρεις θα σου μεγαλωσουν κιολας.....βλεπω dim74 οτι χρησιμοποιεις οτι κυκολφορει στην αγορα απο προιοντα...... :p δεν συμφωνω καθολου με αυτη την τακτικη(θεραπεια) μιας και το κεφαλι πρεπει να συνηθησει μια θεραπεια.......μπορει και να ειμαι λαθος.....
αναφερομαι στις επιθετικες θεραπειες.....για οσους γνωριζουν και για οσους δεν γνωριζουν ειναι οι θεραπειες που αφοσωνεσαι σε ενα δυο προιοντα και του δινεις και καταλαβαινει........αυτες οι θεραπειες παιρνουν ενα εξαμηνο....αλλωστε δεν αναφερεται τυχαια και το εξαμηνο.......
Επισης βλεπω παιδια που λενε ειδα αποτελεσματα με αυτο σε ενα μηνα......αυτο απο μερους μου αμφισβητηται.....μηπως καλυτερα θα ηταν να σκεφτουν τι ηταν αυτο που χρησιμοποιουσαν πριν απο ενα μηνα???????
Επισης να κανω και μια διαπιστωση εχω παρατηρησει παιδια που αφοσιωθηκαν σε μια θεραπεια και δεν τους επιασε πανικος ...με το να προσθετουν καθε λιγο και λιγακι οτιδηποτε λεει ειτε ο ενας ειτε ο αλλος αποτελεσματικο και δεν ξαναεμφανιστηκαν στο site ειπαν απλα εμενα η θεραπεια μου παει καλα...και απο τοτε αφαντοι.........
Τι θελω να πω ??????οτι ολοι εμεις που λεμε θα προσθεσω αυτο θα προσθεσω εκεινο ειμαστε ακομα εδω για να προσθετουμε προιοντα και αλλοι που ακολουθησαν πιστα συγκεκριμενες θεραπειες δεν ειναι πια εδω...μηπως αυτο λεει κατι???????
τι να πω μακαρι ρε παιδια να βρουμε τελικα μια λυση.....και να την ακολουθουμε πιστα....... ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

εν μερη συμφωνω εν μερη διαφωνω

παντως ομολογουμενος ειναι ενα καλο ποστ
 

magic810

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

lalakos είπε:
[quote author=magic810 link=topic=654.msg10451#msg10451 date=1238786514]
Εγω κοντευω να κλεισω 4 χρονια φιναστεριδης με αρκετα κενα διαστηματα στη χρηση της.

Magic810, θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρων να ανεβάσεις καμιά photo σου το πριν και μετά απο 4 χρόνια. Βλέπω ότι είσιαι n2. Εκεί έφτασες ή εκει ίσουν. Και αν ίσουν εκεί, πως ήταν και πως είναι τώρα.
[/quote]

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,459.0.html

νομιζω οτι τα διατηρω απλα....ειδικα στο μπροστινο μερος οπου ειναι δυσκολη περιπτωση αυτες οι φωτο ειναι επειτα απο χρηση revivogen με πολυ εντονο shedding.....ημουν σε καλυτερη κατασταση....

Παναγιωτη εκτιμω πολυ την γνωμη σου.... ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

ευχαριστω τα αισθηματα ειναι αμοιβαια !! :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member

BLuEArMy

Member

George3V

Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Βασικά δεν αναφέρονται όλες οι μελέτες σε 5mg,κάποιες αναφέρονται και σε δόσεις 1mg.Απλά έχουν 2 αναγνώσεις
πχ η μελέτη που αναφέρει ότι ενδέχεται να συνδέεται η φινα με καταθλιψη είναι για δόση 1 mg
είναι όμως μια μελέτη που έχει γίνει στο ιραν(!) -άρα τίθεται ζήτημα εγκυρότητας κατ εμε- και που σε τελική το συμπέρασμά της είναι ότι πρέπει να γίνουν κ άλλες μελέτες για να αποδειχτεί αν η φινα προκαλεί κατάθλιψη.

Παρότι έχω αρχίσει να παίρνω και γω φίνα δε τη θεωρώ εντελώς αθώο φάρμακο ακόμα και σε σχετικά μικρές δόσεις.Το γεγονός ότι χρησιμοποιείται κάποια χρόνια μας δίνει ένα παράθυρο ασφάλειας το όποιο βέβαια είναι σχετικό.Η ιατρική ούτως η άλλως στο ζήτημα των ορμονών δεν έχει ξεκαθαρίσει τι ακριβώς παίζει στον ανθρώπινο οργανισμό, ούτε τις αλληλεπιδρασεις και τις ισορροπίες που υπάρχουν στο 100%.
Θέλω να πιστεύω ότι αφού το φάρμακο κυκλοφορεί στην αγορά , εγκεκριμένο από τους μεγαλύτερους οργανισμούς υγείας οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας.Δε θα εκπλαγώ όμως αν κάποια μέρα ακούσω ότι αποδεδειγμένα η φίνα προκαλεί καταστάσεις που σήμερα δε τις γνωρίζουμε ή δε μπορούμε να τεκμηριώσουμε ότι προκαλεί.
Δε μπορώ να βάλω το χέρι μου στη φωτιά για τη φίνα.Τη χρησιμοποιώ με δική μου ευθύνη έχοντας υπόψη τις θετικές και αρνητικές κριτικές,στηρίζομε στο γεγονός ότι είναι εγκεκριμένη,πιθανολογώ ότι δεν προκαλεί κάτι μόνιμο και μη αντιστρεπτό και εύχομαι σε λίγα χρόνια να μη τη χρειαζόμαστε μιας και θα υπάρχουν καλύτερες θεραπείες. :)
 

George3V

Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

BLuEArMy είπε:
Αυτό επιβεβαιώνει αρκετούς από εμάς που δε θέλουμε να χαπακωθούμε για "τρίχες" όσο κι αν μας πονάνε.. :chinscratch

Επίτρεψε μου φίλε να σου πω ότι το ζήτημα δεν είναι το ποιος θα επιβεβαιωθεί ούτε το ποιος θα δικαιωθεί σε βάθος χρόνου.Υποφέρουμε όλοι από το ίδιο πρόβλημα και το ζήτημα είναι να το αντιμετωπίσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα και χωρίς κόστος στην υγεία μας.Τώρα αν η ανάγκη κάποιου για επιβεβαίωση είναι τόσο έντονη ας την αναζητήσει σε άλλους χώρους και όχι εδω μέσα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

George3V είπε:
[quote author=BLuEArMy link=topic=654.msg17071#msg17071 date=1251828663]

Αυτό επιβεβαιώνει αρκετούς από εμάς που δε θέλουμε να χαπακωθούμε για "τρίχες" όσο κι αν μας πονάνε.. :chinscratch

Επίτρεψε μου φίλε να σου πω ότι το ζήτημα δεν είναι το ποιος θα επιβεβαιωθεί ούτε το ποιος θα δικαιωθεί σε βάθος χρόνου.Υποφέρουμε όλοι από το ίδιο πρόβλημα και το ζήτημα είναι να το αντιμετωπίσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα και χωρίς κόστος στην υγεία μας.Τώρα αν η ανάγκη κάποιου για επιβεβαίωση είναι τόσο έντονη ας την αναζητήσει σε άλλους χώρους και όχι εδω μέσα.
[/quote]

Πο πο ποοο....μ'εστειλες!!!!!μακραν η καλυτερη απαντηση που θα μπορουσε να δωθει εδω........!!!!
 

aleksandros

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Τελος παντων οτι ειναι να γινει θα γινει!
Ισως η ποσοτητα του 1mg δεν επηρεαζει τοσο πολυ.
Εγω πηγα και τραβηξα μια ξουρα σημερα για να συνηθησω στην ιδεα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Ρε παιδιά, έλεος.
Οκ φοβάστε, ΔΕΝ σας λέω γι' αυτό, δεν είναι και δικαίωμα μου κιόλας.
Αλλά πάψτε να αναζητάτε στο NET για το τι ΦΟΒΑΣΑΙ ότι ΜΠΟΡΕΙ να πάθεις με την χρήση του proscar.
Πέφτετε σε άρθρα ΠΟΥ ΔΕΝ είναι για την τριχόπτωση ΑΛΛΑ αναφέρονται στην 5MG έκδοση του χαπιού.

Αυτό το άρθρο του http://nikchris.wordpress.com/2008/09/24/finasteride/ έχει συζητηθεί άπειρες φορές και μάλιστα όταν το προτοέβγαλε στην "φόρα" μου λέγανε εδώ "να δούμε τώρα τι θα πεις" και τέτοια.
Τελικά, αμφιβάλλω αν ο ίδιος γνώριζε ακριβώς το τι έγραφε και αν δεν ήταν μετάφραση των άρθρων και πιστεύω ότι με τις αναλύσεις μας που κάναμε εδώ, βάζοντας μια μια τις πηγές που ανέφερε, το κατάλαβε και πρόσθεσε της 13/2/2009 (από 24/9/2008 που ήταν το άρθρο) το εξής:
Το άρθρο αναφέρεται σε χρήση 5 mg φιναστερίδης.

Πάντως μου άρεσε και η συμμετοχή του Innotech στα σχόλια, μαζί με το απαραίτητο link προς το propeciahelp... :chinscratch

George3V, απλά :grinning-smiley
χαλαρά από τις καλύτερες απόψεις και απαντήσεις πάνω στο θέμα. ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

George3V είπε:
Επίτρεψε μου φίλε να σου πω ότι το ζήτημα δεν είναι το ποιος θα επιβεβαιωθεί ούτε το ποιος θα δικαιωθεί σε βάθος χρόνου.Υποφέρουμε όλοι από το ίδιο πρόβλημα και το ζήτημα είναι να το αντιμετωπίσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα και χωρίς κόστος στην υγεία μας.Τώρα αν η ανάγκη κάποιου για επιβεβαίωση είναι τόσο έντονη ας την αναζητήσει σε άλλους χώρους και όχι εδω μέσα.
μπράβο ρε άρχοντα-όμορφα και αποστομωτικά :worshipper
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα