Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργειε

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pro_i

New Member
Ρε παιδία διαβάζοντας διάφορα posts εδώ μέσα μου φαίνεται πως 1 στους 2 έχει παρενέργειες με το proscar και το σταματάει. Έχω άδικο; Σε καμια περίπτωση δεν παίζει να είναι το 2% όπως αναφέρεται γενικά. Και είναι αρκετός κόσμος εδώ για να μπορεί να βγει ένα λογικό ποσοστό. Τί λέτε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

side που να μας κάνει να το κόψουμε...δεν νομίζω
οι περισσότεροι είτε το σταμάτησαν προσωρινά, είτε φοβήθηκαν τον ίσκιο τους και περισσότερο το σταμάτησαν για τον φόβο των Ιουδαίων
 

giorgos 29

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Σπύρος είπε:
side που να μας κάνει να το κόψουμε...δεν νομίζω
οι περισσότεροι είτε το σταμάτησαν προσωρινά, είτε φοβήθηκαν τον ίσκιο τους και περισσότερο το σταμάτησαν για τον φόβο των Ιουδαίων
Εσυ Σπυρο γιατι το σταματησες?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

είναι λίγο κουραστικό αυτό που με ρωτάς (11ος που ρωτάει!) αλλά δεν βαριέσαι...

λέω να τεκνοποιήσω (δεν το βλέπω με την δουλειά και το forum!) και επειδή δεν υπάρχουν έρευνες/μελέτες για τεκνοποίηση και παράλληλη χρήση φινα,το'ριξα στα τοπικά για 3-6 μήνες και προσεύχομαι μην χάσω ότι έκανα σε 7-8 μήνες proscar... ::)
 

Teri

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Σπύρος είπε:
είναι λίγο κουραστικό αυτό που με ρωτάς (11ος που ρωτάει!) αλλά δεν βαριέσαι...

λέω να τεκνοποιήσω (δεν το βλέπω με την δουλειά και το forum!) και επειδή δεν υπάρχουν έρευνες/μελέτες για τεκνοποίηση και παράλληλη χρήση φινα,το'ριξα στα τοπικά για 3-6 μήνες και προσεύχομαι μην χάσω ότι έκανα σε 7-8 μήνες proscar... ::)
:D :D :D

Xαλάρωσε Σπύρο και όλα θα γίνουν
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

πλάκα κάνω - την υγεία βάζω πάνω απ'όλα-τα άλλα παλεύονται ;)
 

Teri

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Σπύρος είπε:
πλάκα κάνω - την υγεία βάζω πάνω απ'όλα-τα άλλα παλεύονται ;)

Aν ενοείς σωματική οκ, αλλά ψυχολογική κινδυνεύουμε να την χάσουμε με τον τυφώνα Death Valley που μας πλήτει κάθε μήνα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

ξέρεις καλά ότι κάτι τέτοιοι "γιατροί" δεν με τρομάζουν,ούτε με πτοούν - έρχονται και παρέρχονται ;) ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

lunatic είπε:
Ρε παιδία διαβάζοντας διάφορα posts εδώ μέσα μου φαίνεται πως 1 στους 2 έχει παρενέργειες με το proscar και το σταματάει. Έχω άδικο; Σε καμια περίπτωση δεν παίζει να είναι το 2% όπως αναφέρεται γενικά. Και είναι αρκετός κόσμος εδώ για να μπορεί να βγει ένα λογικό ποσοστό. Τί λέτε;
Δεν διαβάζεις καταρχάς το σύνολο των ατόμων που ήταν μέλη και δεν μπαίνουν πλέον, των επισκεπτών που δεν έγιναν μέλη κλπ.
Μπορεί να έχουν 10 άτομα στα 500, δεν το γνωρίζουμε. Εγώ βασικά είδα στην αρχή, όπως όλοι και όπως αναφέρει και η εταιρία άλλωστε. Με τον καιρό, σταμάτησαν.
Εμφανιζόταν μόνο όταν είχα μεγάλες αποκλείσεις στην δόση, επειδή δεν έκοβα σωστά το χάπι.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

τελικά πρέπει να είμαι πολύ χοντρόπετσος ::) :p

για 2 μήνες αρχικά που έπαιρνα φινα χωρίς αργινίνη,ελάχιστα side είχα και περισσότερο το "νέρωμα"(ξενέρωμα!)του σπέρματος... :-\ :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

το χω διαβασει απλα ρωταω εσενα που τη δοκιμασες σπυρο
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

δεν είχα πρόβλημα/ανάγκη - το πήρα γιατί το είδα εδώ όταν εγγράφηκα

δεν εμφάνισα κάτι το φοβερό από sides - χαλαρά ήμουν όλο τον καιρό που έπαιρνα φινα :-\
 

lalakos

Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Άλλος ένας που δεν είδε τίποτα σοβαρά side είμαι και εγώ στους 4 μήνες proscar. Το μόνο που είδα ήταν οι πρωινές στύσεις. Όχι όμως προβλήματα στύσης. Ούτε νερομένο σπέρμα ούτε γυναικομαστία ούτε τίποτα. Τώρα μετά απο 4 και κάτι μήνες proscar οι πρωινές στύσεις δεν μπορώ να πώ πως επέστρψαν, αλλά είναι με τις μέρες τους. Άλλη φορά υπάρχει, άλλη φορά όχι. Ίσως να είναι αυτό που λέει ο Άκης. Με το μάτι παίζει πάρα πολύ η δόση που παίρνεις και ίσως αυτό να είναι η αίτία που άλλες μέρες έχω και άλλες όχι.

Κατά τα άλλα είμαι σε μία φάση τώρα που ενώ το proscar έχει δόσει ως τώρα πολύ καλά αποτελέσματα, εδώ και ένα μήνα δεν βλέπω καμιά τραγική αλλαγή στο hairline που έχω το πρόβλημα. Ενώ μέσα σε 3 μήνες γέμισε με τρίχες το hairline μου, εξακολουθούν να είναι σε μικρό μέγεθος λες και δεν μεγαλώνουν άλλο. Τώρα είναι περίπου στο 1 εκατοστό και πάρα πολλές άλλες που τις βλέπεις φυσικά μόνο από κοντά. Βέβαια έχουν περάσει μόνο 4 μήνες που πραγματικά είναι λίγο το διάστημα. Πρέπει να κάνεις χρόνο για να δεις ΚΑΛΟ αποτέλεσμα.

Keep finastering και όλα θα πάνε καλά :p
 

magic810

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Εγω κοντευω να κλεισω 4 χρονια φιναστεριδης με αρκετα κενα διαστηματα στη χρηση της...παρενεργειες ομως δεν ειχα....τουλαχιστον οχι κατι εξωτερικο.....τωρα αν μου εμφανισει στη πορεια δεν μπορω να το ξερω και μακαρι οχι....
Αλλα ειμαι της αποψης οτι αν τυχον βρεθει κατι πολυ δυνατο τοπικα που να αντικαθιστα την χρηση της φιανστεριδης ακομα καλυτερα.....
Ποιος δεν θα το ηθελε αλλωστε......
Μακαρι να δουλεψουν τα τοπικα σκευασματα οπως η ντουταστεριδη....αλλα και παλι πιστευω οτι θα δωσει ανεπιθυμητες ενεργειες.....
Οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.......... ::)
εγω παντως συνεχιζω ακαθεκτος μεχρι τελικης πτωσεως..... :p
 

lalakos

Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

magic810 είπε:
Εγω κοντευω να κλεισω 4 χρονια φιναστεριδης με αρκετα κενα διαστηματα στη χρηση της.

Magic810, θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρων να ανεβάσεις καμιά photo σου το πριν και μετά απο 4 χρόνια. Βλέπω ότι είσιαι n2. Εκεί έφτασες ή εκει ίσουν. Και αν ίσουν εκεί, πως ήταν και πως είναι τώρα.
 

magic810

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

lalakos είπε:
[quote author=magic810 link=topic=654.msg10451#msg10451 date=1238786514]
Εγω κοντευω να κλεισω 4 χρονια φιναστεριδης με αρκετα κενα διαστηματα στη χρηση της.

Magic810, θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρων να ανεβάσεις καμιά photo σου το πριν και μετά απο 4 χρόνια. Βλέπω ότι είσιαι n2. Εκεί έφτασες ή εκει ίσουν. Και αν ίσουν εκεί, πως ήταν και πως είναι τώρα.
[/quote]

lalakos εχω ανεβασει καποιες φωτο μου.....νομιζω τις εχει βαλει ο ακης στα αποτελεσματα....σκεψου αυτες τις φωτο αλλα με περισοτερο μαλλι στους κροταφους.....
 

Foras

New Member
Απ: Proscar-Τελικά τί ποσοστό απο εδώ μέσα έχει παρενέργει

Εγω πάντως δεν εχω απολυτως κανενα side μεχρι τωρα(19,5 χρονων)...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα