Post Finasteride Syndrome

WalzBlue

New Member
τι συμβαινει με το post finasteride syndrome? γιατι καποιοι ισχυριζονται οτι εχουν για καιρο προβλημα στην στυση παρολο που διεκοψαν τα χαπια? αν ισχυει τοτε γιατι ειναι δυσκολο να εντοπιστει το προβλημα?

οταν κάποιος έχει στυτικη δυσλειτουργια κάνει αιματολογικες εξετάσεις και υπέρηχο στην περιοχή. Αν οι εξετάσεις δείξουν καλές, τότε που μπορεί να οφείλεται η δυσλειτουργια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
τι συμβαινει με το post finasteride syndrome? γιατι καποιοι ισχυριζονται οτι εχουν για καιρο προβλημα στην στυση παρολο που διεκοψαν τα χαπια? αν ισχυει τοτε γιατι ειναι δυσκολο να εντοπιστει το προβλημα?

οταν κάποιος έχει στυτικη δυσλειτουργια κάνει αιματολογικες εξετάσεις και υπέρηχο στην περιοχή. Αν οι εξετάσεις δείξουν καλές, τότε που μπορεί να οφείλεται η δυσλειτουργια?
Εικάζεται οτι υπάρχει, ή υπερδιόρθωση των ορμονών προς τα κάτω, ή μόνιμη επαναρύθμιση, με αποτέλεσμα να έχει σταματήσει κάποιος την θεραπεία αλλά το σώμα του να έχει πλέον διαφορετική ομοιόσταση στο συγκεκριμένο θέμα. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που ενώ έχουν καθημερινά πρωινές στύσει που είναι αυτόματες και μη ελεγχόμενες και δηλώνουν οτι δεν υπάρχει μηχανικό πρόβλημα, δεν έχουν στύσεις σε ερεθίσματα σεξουαλικά που υποδηλώνουν ψυχολογικό θέμα.
 

WalzBlue

New Member
Εικάζεται οτι υπάρχει, ή υπερδιόρθωση των ορμονών προς τα κάτω, ή μόνιμη επαναρύθμιση, με αποτέλεσμα να έχει σταματήσει κάποιος την θεραπεία αλλά το σώμα του να έχει πλέον διαφορετική ομοιόσταση στο συγκεκριμένο θέμα. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που ενώ έχουν καθημερινά πρωινές στύσει που είναι αυτόματες και μη ελεγχόμενες και δηλώνουν οτι δεν υπάρχει μηχανικό πρόβλημα, δεν έχουν στύσεις σε ερεθίσματα σεξουαλικά που υποδηλώνουν ψυχολογικό θέμα.
Στην περιπτωση που ανέφερες δεν θα φαινόταν κάτι στις εξετάσεις (αιματολογικές πχ)?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εχεις τουλαχιστον 10 noctors εδω μεσα φιλε μου.
Δεν με χρειαζεσαι εμενα.
Σε αλλο νημα προτειναν σε γυναικα 26 χρονων να παρει φιναστεριδη...

Οποτε το postfinasteride syndrome ειναι σιγουρα παιχνιδακι για αυτούς
ο @WalzBlue μπορει πολυ ευκολα να βρει τα στοαιχιεα μου να κλεισει ραντεβου στο ιατρειο μου να τον βοηθησω ως επαγγελματιας.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εχεις τουλαχιστον 10 noctors εδω μεσα φιλε μου.
Δεν με χρειαζεσαι εμενα.
Σε αλλο νημα προτειναν σε γυναικα 26 χρονων να παρει φιναστεριδη...

Οποτε το postfinasteride syndrome ειναι σιγουρα παιχνιδακι για αυτούς
ο @WalzBlue μπορει πολυ ευκολα να βρει τα στοαιχιεα μου να κλεισει ραντεβου στο ιατρειο μου να τον βοηθησω ως επαγγελματιας.

Εμαθες να διαβαζεις στο σχολειο η ξεχασες τα ελληνικα στη Μπρατισλαβα που πηγες και σπουδασες επειδη δεν μπορουσες να πιασεις ιατρικη στην Ελλαδα;; βλεπεις κανεναν να της προτεινει να παρει φιναστεριδη; Ισα ισα που οι περισσοτεροι της ειπαν να παει σε ειδικο.

Το μονο που εχεις να προσφερεις τελευταια ειναι ειρωνικα σχολιακα επιπεδου γυμνασιου.
 

dlazaros

Well-Known Member
Στην περιπτωση που ανέφερες δεν θα φαινόταν κάτι στις εξετάσεις (αιματολογικές πχ)?
Ας υποθέσουμε οτι το σώμα σου έχει παραγωγή 100μγ dht και η φιναστερίδη στην μειώνει σε 60μγ αλλά αισθάνεσαι περίεργα και την σταματάς. Το σώμα σου όμως για κάποιο λόγο τώρα βγάζει 40μγ απο τα 100 που έβγαζε πρίν απο μόνο του χωρίς φάρμακο. Πως θα το μετρήσεις με εξετάσεις? Μόνο εαν είχες κάνει πρίν και είχες baseline και κάνεις πάλι μετά και δείς την διαφορά

@Anastasakis Hair Clinic
Η επαγγελματική ιδιότητα δεν σημαίνει και απαραίτητα μόρφωση, ούτε επίπεδο, ούτε χαρακτήρα. Αυτά φαίνονται απο την συμπεριφορά μας...
 

Bigk

Well-Known Member
Εμαθες να διαβαζεις στο σχολειο η ξεχασες τα ελληνικα στη Μπρατισλαβα που πηγες και σπουδασες επειδη δεν μπορουσες να πιασεις ιατρικη στην Ελλαδα;; βλεπεις κανεναν να της προτεινει να παρει φιναστεριδη; Ισα ισα που οι περισσοτεροι της ειπαν να παει σε ειδικο.

Το μονο που εχεις να προσφερεις τελευταια ειναι ειρωνικα σχολιακα επιπεδου γυμνασιου.
Screenshot_20240227_143756.jpg
Ζελεδακια mollers για την άνοια...
 

JimKan1

Well-Known Member

Εχεις εγκεφαλικη δυσλειτουργια; απ'το "μπορεις να λαβεις φιναστεριδη αν εισαι γυναικα", που ειναι απαντηση στο σχολιο "δεν μπορεις να λαβεις φιναστεριδη αν εισαι γυναικα" εσυ καταλαβαινεις οτι της το συστηνω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εμαθες να διαβαζεις στο σχολειο η ξεχασες τα ελληνικα στη Μπρατισλαβα που πηγες και σπουδασες επειδη δεν μπορουσες να πιασεις ιατρικη στην Ελλαδα;; βλεπεις κανεναν να της προτεινει να παρει φιναστεριδη; Ισα ισα που οι περισσοτεροι της ειπαν να παει σε ειδικο.

Το μονο που εχεις να προσφερεις τελευταια ειναι ειρωνικα σχολιακα επιπεδου γυμνασιου.
Εχεις δικιο.
Αμόρφωτος.
Tωρα ΚΑΙ επιθεση στον @Bigk
Screenshot 2024-02-27 at 14-53-06 Ανδρογενετική αλωπεκεία στις γυναίκες.png
 

Gianney

Well-Known Member
Εχεις τουλαχιστον 10 noctors εδω μεσα φιλε μου.
Δεν με χρειαζεσαι εμενα.
Σε αλλο νημα προτειναν σε γυναικα 26 χρονων να παρει φιναστεριδη...

Οποτε το postfinasteride syndrome ειναι σιγουρα παιχνιδακι για αυτούς
ο @WalzBlue μπορει πολυ ευκολα να βρει τα στοαιχιεα μου να κλεισει ραντεβου στο ιατρειο μου να τον βοηθησω ως επαγγελματιας.
Γιατρέ αυτό είναι ένα θέμα που μπορεί να ενδιαφέρει αρκετούς στο φόρουμ.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εχεις δικιο.
Αμόρφωτος.
Tωρα ΚΑΙ επιθεση στον @Bigk
Προβολή συνημμένου 62546

Μαλλον δεν εχεις θεμα αναγνωσης αλλα αντιληψης του τι διαβαζεις, ακομα χειροτερα

Σε επιασε και ο πονος για τον Bigk, οταν αποκαλουσες ασθενη σου μπακαλογατο δεν σε ειδα τοσο ευαισθητοποιημενο
 

Gianney

Well-Known Member
Στο βιντεο με τη φιναστεριδη στο τελος κανει αναφορα οποιος ενδιαφερεται. Περιληπτικα.
Ναι είχα δει και ένα παλιότερο βίντεο του γιατρού και γενικά πως ξεκίνησε το ζήτημα αυτό από έναν στο ίντερνετ
 

Kostas97

Well-Known Member
Γιατρέ ειλικρινά μας τρολάρετε αν εννοείτε ότι δεν καταλάβατε τι έγραψε ο @JimKan1

Προκειται για περιπτωσεις case by case και οι αναφορες ειναι ελαχιστες, οποτε καταλαβαινεις οτι δεν αποτελει κανονα μεχρι σημερα. Οποτε ναι υπαρχουν γυναικες που εχουν παρει, πιθανως 26χρονες να μην υπαρχουν καν, κυριως μετα την εμμηνοπαυση, αλλα δεν ειναι για πειραματα.

Ασετα αν τωρα γινουν ολα σουπα... οκ
 

Bigk

Well-Known Member
Εχεις εγκεφαλικη δυσλειτουργια; απ'το "μπορεις να λαβεις φιναστεριδη αν εισαι γυναικα", που ειναι απαντηση στο σχολιο "δεν μπορεις να λαβεις φιναστεριδη αν εισαι γυναικα" εσυ καταλαβαινεις οτι της το συστηνω;
Δεν πειράζει... και ο παππούς μου με άνοια ήταν και δεν τον παρεξηγουσαμε...
 
Μπλουζα