Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Απο τη στιγμη που υπαρχουν οι φωτογραφιες στα νηματα μπορει ο καθενας να μετρησει . Αν καποιος αλλος βγαλει νουμερα κοντα στα δικα μου τοτε υπαρχει μια αποκληση . Αν αλλοι βγαλουν νουμερα κοντα σε αυτα που επρεπε να ηταν τοτε εγω εκανα λαθη και στις 3 περιπτωσεις.
Κουμπαρε στην πραγματικη ζωη φοραω γυαλια παντως .
 

tasos33

Well-Known Member
Απο τη στιγμη που υπαρχουν οι φωτογραφιες στα νηματα μπορει ο καθενας να μετρησει . Αν καποιος αλλος βγαλει νουμερα κοντα στα δικα μου τοτε υπαρχει μια αποκληση . Αν αλλοι βγαλουν νουμερα κοντα σε αυτα που επρεπε να ηταν τοτε εγω εκανα λαθη και στις 3 περιπτωσεις.
Κουμπαρε στην πραγματικη ζωη φοραω γυαλια παντως .
Εκανα screen shot την φωτογραφια , μεγενθυνα και δεν ειδα χαμενα graft, αντε να μην εχουν μετρηθει 50 graft στην χειροτερη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και που είσαι ακομα. Κλινικές που πληρώνεις με το μοσχευμα να φουσκώνουν μοσχευματα.
Εκεί είναι καθαρο κλέψιμο να σου λένε μεγαλύτερο αριθμό και να παίρνουν αέρα λεφτά.
Μέτρησα Και το δικό μου κεφάλι από μια φωτό και άλλο ένα άλλης κλινικής. Μπράβο στον Μάκη που έκανε την αρχή. Με καλή φωτογραφία ξέρεις τι έχεις στη ληπτρια.
Ίσως δείξω τις μετρήσεις. Σε εμένα μέτρησα 2230 μοσχευματα που είναι πολύ κοντά σε αυτό που ήξερα. Το άλλο που μέτρησα έχει σοβαρή απόκλιση.
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες μετά από πολύμηνη αποχή λόγω προσωπικών προβλημάτων (που ευτυχώς λύθηκαν) επανέρχομαι μιας και βλέπω ζωηρή κίνηση στο νήμα μου. Να πω λοιπόν ότι δεν μέτρησα ένα, ένα τα τριχοθυλάκια που βγήκαν και μπήκαν ωστόσο, δεν έχω λόγω να μην πιστέψω την DHI μιας και δεν πληρωνόνταν με το μόσχευμα αλλά με τη συνεδρία. Σε κάθε περίπτωση τα τριχοθυλάκια ταξινομήθηκαν και μετρήθηκαν από τις βοηθούς νοσηλεύτριες κάτι που φαίνεται στην 1η σελίδα του νήματός μου. Σε κάθε περίπτωση, όπως έχω δηλώσει, είμαι ευχαριστημένος και περιμένω να μπω για τη δεύτερη ώστε και να πυκνώσω λίγο μπροστά αλλά και να καλύψω το πίσω τμήμα το οποίο ολοένα και ανοίγει. Παραθέτω κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες σχεδόν 3 χρόνια μετά την 1η μεταμόσχευση.
 

Συνημμένα

  • front.jpg
    front.jpg
    817 KB · Προβολές: 801
  • left.jpg
    left.jpg
    886.2 KB · Προβολές: 825
  • right.jpg
    right.jpg
    520.8 KB · Προβολές: 788

nik1994

Active Member
Παίδες μετά από πολύμηνη αποχή λόγω προσωπικών προβλημάτων (που ευτυχώς λύθηκαν) επανέρχομαι μιας και βλέπω ζωηρή κίνηση στο νήμα μου. Να πω λοιπόν ότι δεν μέτρησα ένα, ένα τα τριχοθυλάκια που βγήκαν και μπήκαν ωστόσο, δεν έχω λόγω να μην πιστέψω την DHI μιας και δεν πληρωνόνταν με το μόσχευμα αλλά με τη συνεδρία. Σε κάθε περίπτωση τα τριχοθυλάκια ταξινομήθηκαν και μετρήθηκαν από τις βοηθούς νοσηλεύτριες κάτι που φαίνεται στην 1η σελίδα του νήματός μου. Σε κάθε περίπτωση, όπως έχω δηλώσει, είμαι ευχαριστημένος και περιμένω να μπω για τη δεύτερη ώστε και να πυκνώσω λίγο μπροστά αλλά και να καλύψω το πίσω τμήμα το οποίο ολοένα και ανοίγει. Παραθέτω κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες σχεδόν 3 χρόνια μετά την 1η μεταμόσχευση.
Kαλησπέρα φίλε, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βάζεις καθημερινά προιόντα πύκνωσης, πχ τοπικ η μανε, η εχεις μια πυκνωση σωστη ωστε να μην χρειαζεται να επεμβεις με τετοια προιοντα?
 

theoxaris

Member
Παίδες μετά από πολύμηνη αποχή λόγω προσωπικών προβλημάτων (που ευτυχώς λύθηκαν) επανέρχομαι μιας και βλέπω ζωηρή κίνηση στο νήμα μου. Να πω λοιπόν ότι δεν μέτρησα ένα, ένα τα τριχοθυλάκια που βγήκαν και μπήκαν ωστόσο, δεν έχω λόγω να μην πιστέψω την DHI μιας και δεν πληρωνόνταν με το μόσχευμα αλλά με τη συνεδρία. Σε κάθε περίπτωση τα τριχοθυλάκια ταξινομήθηκαν και μετρήθηκαν από τις βοηθούς νοσηλεύτριες κάτι που φαίνεται στην 1η σελίδα του νήματός μου. Σε κάθε περίπτωση, όπως έχω δηλώσει, είμαι ευχαριστημένος και περιμένω να μπω για τη δεύτερη ώστε και να πυκνώσω λίγο μπροστά αλλά και να καλύψω το πίσω τμήμα το οποίο ολοένα και ανοίγει. Παραθέτω κάποιες συγκριτικές φωτογραφίες σχεδόν 3 χρόνια μετά την 1η μεταμόσχευση.
Μία χαρά αποτέλεσμα
 

piros75

Well-Known Member
Kαλησπέρα φίλε, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βάζεις καθημερινά προιόντα πύκνωσης, πχ τοπικ η μανε, η εχεις μια πυκνωση σωστη ωστε να μην χρειαζεται να επεμβεις με τετοια προιοντα?

καλημέρα Νικ, όχι δεν βάζω τίποτα, στην πραγματικότητα τα μαλλιά φαίνονται πιο πυκνά απ' ότι στις φωτογαφίες, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο πυκνά όσο η μεταβατική φυσική ζώνη. Ο στόχος είναι κάποια στιγμή να μπω να βάλω λίγα μοσχεύματα ακόμα μπροστά και να φτιάξω και το πίσω, όμως σε γενικές γραμμές θα μπορούσα να ζήσω και με αυτό το αποτέλεσμα (μπροστά όχι πίσω).
 

leas

Well-Known Member
Φίλε Πιρο έχεις αρκετά συντηρητικό πλάνο αλλά και όχι τόσο μεγάλο θέμα για την ηλικία που είσαι.. Αν εσύ με το μπροστά είσαι ικανοποιημένος μην το αγγίξεις καν.. Κοίταξε όμως το κραουν όταν έρθει η ώρα να επέμβεις να προσέξεις πολύ γιατί η πύκνωση εκεί αν δεν μιλάμε για εντελώς άδεια περιοχή είναι ρίσκο αν δεν πας σε τοπ γιατρό.. Επίσης το κραουν σου από. Ποια ηλικία ξεκίνησε να ανοίγει;;
 
Μπλουζα