Pgd(2) blockers και pge(2) agonist . πως τις ρυθμίζουμε

Mageiras

Member
Το καστορελαιο καθως κ η sulfasalazine θα σου μειώσει την Ε1,(η οποία ειναι κανονική).

Αυτο θα σου προκαλέσει παρενέργειες στη λίμπιντο.
Εχεις μετρήσει την dht κ Ε1?
Γιατι? Αφου τρωω σπανακι και μπροκολο με ελαιολαδο καθε μερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mageiras

Member
Μαγειρα το σχημα σου ειναι πολυ ενδιαφερον και ελπιδοφορο...να ενημερωνεις για την εξελιξη
Ναι εννοειται.Απο σουλφασαλαζιν παιρνω ενα χαπακι 500 mg σε καμια βδομαδα σκεφτομαι να τα κανω 2 αν δεν μου βγαλει side effects
 

Mageiras

Member
Θα θελα να βαλω και Stemoxydine 5% αλλα βγαινει λιγο ακριβα...επισεις δεν ξερω ποτε.. μου φαινονται πολλα ηδη αυτα που βαζω
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
To Sulfasalazine το παιρνουμε χωρις συνταγη?
Αυτο το LiCl, ειναι ασφαλες? Απο που το αγοραζουμε?
 

Mageiras

Member
To Sulfasalazine το παιρνουμε χωρις συνταγη?
Αυτο το LiCl, ειναι ασφαλες? Απο που το αγοραζουμε?
To Sulfasalazine το πηρα απο το φαρμακειο χωρις συνταγη.. πηγα το ζητησα μου το εδωσε. Ειχα βρει πριν στο γαληνο την εμπορικη του ονομασια.Δεν προτεινω σε καποιον να το παρει και γω το παιρνω με δικη μου ευθυνη.Το LiCl δεν ξερω που εχει ουτε τι ειναι ακριβως.
 

Συνημμένα

  • WIN_20151013_075822.JPG
    WIN_20151013_075822.JPG
    185.1 KB · Προβολές: 9

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Α ωραία, ευχαριστώ.
Επισης κανα φθηνο alternative του stemox υπάρχει? Γιατι απο οτι βλεπω ειναι πανακριβο (γυρω στα 70/μηνα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
πριν προχωρηστε με το Sulfasalazine ψαξτε το καλα.
εγω το θεωρησα επικινδυνο σαν θεραπεια γι αυτο και δεν το προχωρησα.
απο οσο ξερω τα ανοσοκατασταλτικα μπορει να προκαλεσουν δημιουργια καρκινικων ογκων,για την ακριβεια μπορει να εμποδισουν τον οργανισμο να τους πολεμησει.
αν κανω λαθος διορθωστε με
 

Mageiras

Member
πριν προχωρηστε με το Sulfasalazine ψαξτε το καλα.
εγω το θεωρησα επικινδυνο σαν θεραπεια γι αυτο και δεν το προχωρησα.
απο οσο ξερω τα ανοσοκατασταλτικα μπορει να προκαλεσουν δημιουργια καρκινικων ογκων,για την ακριβεια μπορει να εμποδισουν τον οργανισμο να τους πολεμησει.
αν κανω λαθος διορθωστε με
Πολυ σωστα τα λες.Ειναι φαρμακο και θελει προσοχη.Εγω σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω για κανα 3 μηνο 4 μηνο και αυτο αν δεν νιωσω καποια ενοχληση.. εστω και μικρη
 
Γιατι? Αφου τρωω σπανακι και μπροκολο με ελαιολαδο καθε μερα
Νομιζω τα εχουμε κανει Σαλάτα!

Το μπρόκολο μειώνει επισης την pgd2 κ κατα συνέπεια κ την Ε1.

Το σπανάκι οταν δεν υπάρχει περίπτωση detoxification ανεβάζει κιαλλο τη dht.

Το sulfasalazine μειωνει κι αυτο την Ε1.

Και το βασικό πρόβλημα ειναι η reductase.

Τι να πω, μήπως εχεις βγάλει σχολη Αλεξιπτωτιστων?
Γιατί βλέπω θα σου ταίριαζε, δεν φοβασε τίποτα.
 

Συνημμένα

  • images-100.jpeg
    images-100.jpeg
    13.7 KB · Προβολές: 3

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mageiras

Member
Νομιζω τα εχουμε κανει Σαλάτα!

Το μπρόκολο μειώνει επισης την pgd2 κ κατα συνέπεια κ την Ε1.

Το σπανάκι οταν δεν υπάρχει περίπτωση detoxification ανεβάζει κιαλλο τη dht.

Το sulfasalazine μειωνει κι αυτο την Ε1.

Και το βασικό πρόβλημα ειναι η reductase.

Τι να πω, μήπως εχεις βγάλει σχολη Αλεξιπτωτιστων?
Γιατί βλέπω θα σου ταίριαζε, δεν φοβασε τίποτα.
Οπως ακριβως το λες σαλατα τα κανω!Το μπροκολο μ αρεσει οπως και το σπανακι οπως και το ελαιολαδο..δεν τα τρωω για την τριχοπτωση . Αλεξιπτωτιστων ισως... Σχολη παπατζηδων σιγουρα οχι..
 
Τελευταία επεξεργασία:

GiannisTak

Active Member
Mην χάνετε τον καιρό σας ασχολούμενοι με ζητήματα που 1)δεν είναι ξεκαθαρισμένα και 2)οι πηγές σας είναι μερικά δημοσιογραφικά άρθρα.
Επειδή ακούστηκε ότι μία προσταγλανδίνη βρέθηκε αυξημένη στο τάδε σημείο με φλεγμονώδες εξίδρωμα (για παράδειγμα) δεν σημαίνει ότι αν την μειώσεις θα έχεις και θεραπεία,..
Και τώρα λίγη επιστήμη...
Oι προσταγλανδίνες PGE1 και 2 είναι αγγειογενετικές και αποτελούν την κύρια αγγειογενετική ενέργεια η οποία παράγεται από τα 3Τ3 διαφοροποιημένα λιποκύτταρα. Τα πολικά λιπίδια (προσταγλανδίνες) είναι χημειοτακτικά για τα ενδοθηλιακά κύτταρα αλλά διεγείρουν και τον πολλαπλασιασμό τους.
Αυξημένα επίπεδα προσταγλανδινών παρατηρούμε σε καρκινικούς όγκους, τραύματα, ενεργοποιημένα μακροφάγα και φλεγμονώδη εξιδρώματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pithikas

Well-Known Member
Mην χάνετε τον καιρό σας ασχολούμενοι με ζητήματα που 1)δεν είναι ξεκαθαρισμένα και 2)οι πηγές σας είναι μερικά δημοσιογραφικά άρθρα.
Επειδή ακούστηκε ότι μία προσταγλανδίνη βρέθηκε αυξημένη στο τάδε σημείο με φλεγμονώδες εξίδρωμα (για παράδειγμα) δεν σημαίνει ότι αν την μειώσεις θα έχεις και θεραπεία,..
Και τώρα λίγη επιστήμη...
Oι προσταγλανδίνες PGE1 και 2 είναι αγγειογενετικές και αποτελούν την κύρια αγγειογενετική ενέργεια η οποία παράγεται από τα 3Τ3 διαφοροποιημένα λιποκύτταρα. Τα πολικά λιπίδια (προσταγλανδίνες) είναι χημειοτακτικά για τα ενδοθηλιακά κύτταρα αλλά διεγείρουν και τον πολλαπλασιασμό τους.
Αυξημένα επίπεδα προσταγλανδινών παρατηρούμε σε καρκινικούς όγκους, τραύματα, ενεργοποιημένα μακροφάγα και φλεγμονώδη εξιδρώματα.
Το ξέρουμε οτι στους καρκινικους όγκους ειναι αυξημένη η Pge2, γιαυτο κ οι pge2 ενεργοποιητες (agonist) εφαρμόζονται τοπικα και οχι σ'ολο το σώμα.
Τώρα αν είσαι πολέμιος της θεωρίας Cotsareli, πρέπει να έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο.
Οποτε περιμένουμε να μας αναπτύξεις τη δικιά σου θεωρεία.(φυσικά θέλουμε μετρησεις, κι οχι απλά λογια)
 

GiannisTak

Active Member
Φυσικά και δεν είμαι πολέμιος του Kωτσαρέλη και των πολύ σοβαρών ερευνών του. Ξαναδιάβασε τί γράφω.
Επίσης δεν είμαι τόσο προπέτης ώστε να βγάζω συμπεράσματα από τις επικεφαλίδες 2-3 άρθρων στο διαδίκτυο και να παριστάνω τον ειδικό στο φόρουμ γράφοντας κουταμάρες του τύπου "τσιμπημένη η Ε1 εδώ" και ρίξτην με μπρόκολα και σπανάκια.
Χρειάζεται περισσότερη σοβαρότητα και λιγότερη βιασύνη. Όταν ολοκληρωθούν και δημοσιευτούν οι έρευνες, οι ειδικοί επιστήμονες θα βγάλουν συμπεράσματα.
 
Φυσικά και δεν είμαι πολέμιος του Kωτσαρέλη και των πολύ σοβαρών ερευνών του. Ξαναδιάβασε τί γράφω.
Επίσης δεν είμαι τόσο προπέτης ώστε να βγάζω συμπεράσματα από τις επικεφαλίδες 2-3 άρθρων στο διαδίκτυο και να παριστάνω τον ειδικό στο φόρουμ γράφοντας κουταμάρες του τύπου "τσιμπημένη η Ε1 εδώ" και ρίξτην με μπρόκολα και σπανάκια.
Χρειάζεται περισσότερη σοβαρότητα και λιγότερη βιασύνη. Όταν ολοκληρωθούν και δημοσιευτούν οι έρευνες, οι ειδικοί επιστήμονες θα βγάλουν συμπεράσματα.
Πήγαινε λοιπον εσυ να θεραπεύσεις τους 400.000 ανδρες που εχουν πάθει μη αντιστρεπτες side effects απο Φινα, Φυσικά να χρησιμοποιήσεις κ την βοήθεια των ειδικών επιστημόνων (που δεν εχουν βρει μέχρι τώρα τη λύση).
Και μετά βλέπουμε αν το Σπανάκι έχει σχέση με κουταμάρες.
Βέβαια να ρωτήσεις κ τους ειδικούς επιστήμονες της Bayer γιατί κάνανε τέτοιο κακό σε τόσους ανθρώπους?
 

GiannisTak

Active Member
Δεν είμαι γιατρός καλέ μου άνθρωπε.
Όμως από τις γνώσεις που έχω στη Βιοχημεία-Ιστολογία-Κυτταρολογία, μπορώ αμέσως να καταλάβω ότι γράφεις ό,τι σου κατέβει. Δεν χρειάζεται να έχω βρει πρώτα το φάρμακο κατα της φαλάκρας για να το κρίνω, έτσι δεν είναι;
 
Δεν είμαι γιατρός καλέ μου άνθρωπε.
Όμως από τις γνώσεις που έχω στη Βιοχημεία-Ιστολογία-Κυτταρολογία, μπορώ αμέσως να καταλάβω ότι γράφεις ό,τι σου κατέβει. Δεν χρειάζεται να έχω βρει πρώτα το φάρμακο κατα της φαλάκρας για να το κρίνω, έτσι δεν είναι;
Κι εγω πιστεύω οι γνώσεις Τεχνολογίας Ενζύμων που έμαθα στο Εθνικο Μετσοβειο Πολυτεχνείο τα 3 τελευταία χρονια των Σπουδών μου, ειναι πολυ απαραίτητες για την ερμηνεία της Τριχωπτωσης.
 
Μπλουζα