Pantel, fue, 2838 grafts, 13-14/07/2017

Stripar

Established Member
Μια χρησιμη επισημανση : Με δεδομένο ότι έχει αποφασιστει να ακολουθηθει δικαστική οδός επιλυσης της διαφορας, συμβουλεύω το φίλο pantel να μην γραφει υπό την επηρεια του θυμου του (ο οποιος ειναι κατανοητος) γιατι το μεσο ειναι δημόσιο και ότι γραφει ενδεχομένως να χρησιμοποιηθει εναντιον του στο δικαστήριο. Θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις απο εδώ και πέρα και οχι λόγια εν θερμώ.
Συγνώμη γι αυτό που θα πώ Γιάννη ,
και δέν ξαναγράφω τίποτα για να μήν φέρω σε δύσκολη θέση την διαχείριση

"Θα του κλάσουν μία τρίχα απο τα αρ*ίδ*α"

Το Θύμα εδώ είναι ο Παντελής και όχι η κλινική!.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John1924

Active Member
Pantel, το "μπορώ να το αποδείξω" ειναι μεγάλη κουβέντα και μακαρι να ήταν τοσο απλό. Ενα θέμα ειναι να έχεις δίκιο και άλλο θέμα να μπορεσεις να το αποδειξεις στο δικαστήριο. Συμβουλεύσου κάποιον νομικό και θα καταλάβεις τι εννοώ
 

pantel

Active Member
Παντελή θα σε παρακαλέσω, όπως και τους υπόλοιπους, να μην αρχίσουμε διάλογο με την εταιρία. Θα υπάρξει χρόνος για εξηγήσεις. Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι δεν έγινε ανάλυση της περίπτωσης έτσι ώστε με αντικειμενικό τρόπο (μετρήσεις) να προσδιοριστεί το τι πρέπει να περιμένει ο υποψήφιος σαν αποτέλεσμα. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, το αποτέλεσμα σου θα ήταν πολύ διαφορετικό αν είχες λόγο 2.5 σε σχέση με το 1.9 ή αν η τρίχα σου είναι 60μ αντί για 50μ. Πέρα από την φύτρωση αυτές οι παράμετροι παίζουν καθοριστικό ρόλο στην εικόνα του αποτελέσματος και πρέπει να εξηγούνται αναλυτικά στους υποψηφίους προς μμ.
Οκ φίλε κατανοητω όμως Εγώ έχω θέσει δύο πολυ σημαντικά ζητήματα ενώπιον της κλινικής και περιμένω να απαντηση εδω γι αυτα τα δυο και μετα δεν θα απαντησω ξανα. Επισης φιλε μου καλε την πληροφορηση ηταν υπόχρεοι να μου την δώσουν και όχι να με παραπλανούν. Όσο αφορά την παραπλάνηση ζήτω πίσω ολόκληρο το ποσό της μεταμόσχευσης και το ζήτημα κλείνει εδώ. Αναμένω στις επόμενες ώρες τηλέφωνο από την εταιρία αν δεν, δεν προκείτε να ησυχάσω. Γιατί ούτε μετρήσεις έκαναν ούτε τίποτα παρά μόνο ένα σχέδιο πάνω στο κεφαλι μου με ενα μαρκαδόρο.
 

pantel

Active Member
Επισης παρακαλω ολα τα μελοι να μην σχολιασουν ξανα επι του θεματος για να μπορεσει η εταιρια να απαντηση στα ζητηματα μου. Και αν εφοσον φιλε @CVIAL απαντησει συγκεκριμενα στις ερωτήσεις που τους έκανα να κλείσει το νήμα. Ευχαριστώ πολύ και αναμένω τη απάντηση από τη εταιρία.
 

John1924

Active Member
Συγνώμη γι αυτό που θα πώ Γιάννη ,
και δέν ξαναγράφω τίποτα για να μήν φέρω σε δύσκολη θέση την διαχείριση

"Θα του κλάσουν μία τρίχα απο τα αρ*ίδ*α"

Το Θύμα εδώ είναι ο Παντελής και όχι η κλινική!.
Στριπαρ, το ζήτημα δεν ειναι ποιος έχει δίκιο. Ολοι έχουμε ματια και κρίση και μπορουμε να το διαπιστώσουμε. Το θέμα ειναι να προστατευθούν τα συμφέροντα και τα δικαιώματα των μελών όσο πιο αποτελεσματικά γίνεται και να μην γυρίσουν μπουμερανγκ τυχόν λόγια που ειπωθηκαν εν βρασμώ και μπορει να αποτελεσουν βάση για νομικές ενέργειες εναντίον του εκάστοτε μέλους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Stripar έφερες σε δύσκολη θέση την διαχείρηση. Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και οι εκφράσεις, και από τον pantel, ο οποίος αν εννοεί σοβαρά αυτά που λέει καλό είναι να ακούσει τον John.

Θα παρακαλέσω από εδώ και στο εξής μόνο σχολιασμό ουσίας. Επίσης θα παρακαλούσα την κλινική να απαντήσει, αν το επιθυμεί, στην παραπάνω ερώτηση μου.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

pantel

Active Member
Stripar έφερες σε δύσκολη θέση την διαχείρηση. Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και οι εκφράσεις, και από τον pantel, ο οποίος αν εννοεί σοβαρά αυτά που λέει καλό είναι να ακούσει τον John.

Θα παρακαλέσω από εδώ και στο εξής μόνο σχολιασμό ουσίας. Επίσης θα παρακαλούσα την κλινική να απαντήσει, αν το επιθυμεί, στην παραπάνω ερώτηση μου.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Φίλε και στα δύο δικά μου ερωτήματα και μετα να κλείσει το νημα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Pantel, δεν υπάρχει λόγος να κλείδωσει το νήμα. Ο λόγος που το κλείδωσα προσωρινά ήταν για να κατέβουν οι τόνοι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Κλινική HDC

HDC Hair Clinic
Cvial,

Η δότρια του Pantel έχει κατά μέσο όρο 80 fu/cm2.

Ίσως είναι ενδιαφέρον να αναφέρουμε ότι στη συνάντηση που είχαμε με τον Pantel και συζητώντας ότι πέφτουν τα μεταμοσχευμένα του μαλλιά ο ίδιος τράβηξε με δύναμη τα μαλλιά του και δεν έπεσε ούτε και μια τρίχα. Επιπρόσθετα, αναρωτηθήκαμε λόγω της πυκνότητας αν έβαλε toppik και μας είπε ότι ο λόγος που φαίνονται τόσο πυκνά είναι διότι έβαλε κερί.

Περαιτέρω, αναμένουμε απάντηση από το φόρουμ κατά πόσο αποδέχεται την πρόταση μας για να στείλει εκπρόσωπο για να γίνει η εκτίμηση του αποτελέσματος του Pantel, και να γίνει η μέτρηση των μοσχευμάτων που έχουν φυτρώσει στην παρουσία σας και για όσα μοσχεύματα δεν έχουν φυτρώσει θα πληρωθεί σε μετρητά στην παρουσία εκπροσώπου σας.

Επίσης, προτείνουμε ότι εκτός από τα έξοδα εισιτηρίου, διαμονής και οδοιπορικών που θα καλύψει η κλινική για τον εκπρόσωπο σας, να δώσουμε και το ποσό των 100 ευρώ ανά ημέρα για διατροφή και έξοδα από απώλεια εργασίας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ για την απάντηση και την προτασή σας. Δεν τίθεται θέμα πληρωμής εξόδων, εισιτηρίων, κλπ. Αν αποφασίσουμε να κατέβουμε θα το κάνουμε με δικά μας έξοδα με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση του φόρουμ και εφόσον φυσικά το επιθυμεί και ο Παντελής. Επί του παρόντος νομίζω ότι είναι καλύτερα να περιμένουμε ένα διάστημα 3-4 μηνών έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η φύτρωση και μετά να πάρουμε τις τελικές αποφάσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Δε
Cvial,

Η δότρια του Pantel έχει κατά μέσο όρο 80 fu/cm2.

Ίσως είναι ενδιαφέρον να αναφέρουμε ότι στη συνάντηση που είχαμε με τον Pantel και συζητώντας ότι πέφτουν τα μεταμοσχευμένα του μαλλιά ο ίδιος τράβηξε με δύναμη τα μαλλιά του και δεν έπεσε ούτε και μια τρίχα. Επιπρόσθετα, αναρωτηθήκαμε λόγω της πυκνότητας αν έβαλε toppik και μας είπε ότι ο λόγος που φαίνονται τόσο πυκνά είναι διότι έβαλε κερί.

Περαιτέρω, αναμένουμε απάντηση από το φόρουμ κατά πόσο αποδέχεται την πρόταση μας για να στείλει εκπρόσωπο για να γίνει η εκτίμηση του αποτελέσματος του Pantel, και να γίνει η μέτρηση των μοσχευμάτων που έχουν φυτρώσει στην παρουσία σας και για όσα μοσχεύματα δεν έχουν φυτρώσει θα πληρωθεί σε μετρητά στην παρουσία εκπροσώπου σας.

Επίσης, προτείνουμε ότι εκτός από τα έξοδα εισιτηρίου, διαμονής και οδοιπορικών που θα καλύψει η κλινική για τον εκπρόσωπο σας, να δώσουμε και το ποσό των 100 ευρώ ανά ημέρα για διατροφή και έξοδα από απώλεια εργασίας.
Δεν απαντήσατε σε αυτά που ρώτησα. Όσον αφορά αν τράβηξα τα μαλλιά μου και δεν έπεσε τρίχα. Εγώ σας είπα όταν βάζω μινοξιδιλη πέφτουν. Πάλι λέτε ψέματα. Και για το τοπίκ Εγώ σας είπα άρα μην αναρωτιέστε. Ψεύτες.
 

pantel

Active Member
Cvial,

Η δότρια του Pantel έχει κατά μέσο όρο 80 fu/cm2.

Ίσως είναι ενδιαφέρον να αναφέρουμε ότι στη συνάντηση που είχαμε με τον Pantel και συζητώντας ότι πέφτουν τα μεταμοσχευμένα του μαλλιά ο ίδιος τράβηξε με δύναμη τα μαλλιά του και δεν έπεσε ούτε και μια τρίχα. Επιπρόσθετα, αναρωτηθήκαμε λόγω της πυκνότητας αν έβαλε toppik και μας είπε ότι ο λόγος που φαίνονται τόσο πυκνά είναι διότι έβαλε κερί.

Περαιτέρω, αναμένουμε απάντηση από το φόρουμ κατά πόσο αποδέχεται την πρόταση μας για να στείλει εκπρόσωπο για να γίνει η εκτίμηση του αποτελέσματος του Pantel, και να γίνει η μέτρηση των μοσχευμάτων που έχουν φυτρώσει στην παρουσία σας και για όσα μοσχεύματα δεν έχουν φυτρώσει θα πληρωθεί σε μετρητά στην παρουσία εκπροσώπου σας.

Επίσης, προτείνουμε ότι εκτός από τα έξοδα εισιτηρίου, διαμονής και οδοιπορικών που θα καλύψει η κλινική για τον εκπρόσωπο σας, να δώσουμε και το ποσό των 100 ευρώ ανά ημέρα για διατροφή και έξοδα από απώλεια εργασίας.
Φοβάστε να απαντήσετε σε αυτά που ρώτησα? Απο εδώ καταλάβετε τη σοβαρότητα και ειλικρίνεια αυτής της εταιρίας.
 

pantel

Active Member
Όσο αφορά για τη μέτρηση των μοσχευμάτων σε 3 μήνες διευθέτηστε ραντεβού για μέτρηση.εγω Είμαι σύμφωνος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα μετρηθούν από την στιγμή που υπάρχουν μοσχεύματα από την 1μμ, για να βγει συμπέρασμα έπρεπε να έχουν μετρηθεί τα μοσχεύματα της 1ης μμ. Κάτι τέτοιο έχει γίνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

pantel

Active Member
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα μετρηθούν από την στιγμή που υπάρχουν μοσχεύματα από την 1μμ, για να βγει συμπέρασμα έπρεπε να έχουν μετρηθεί τα μοσχεύματα της 1ης μμ. Κάτι τέτοιο έχει γίνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τίποτα δεν έγινε. Ούτε μέτρηση ούτε τίποτα. Έχουν μια φωτογραφία πριν τη μμ. Και θα τα μετρήσουν από εκεί. Αστεία πράγματα. Και δεν θα μετρήσουν τρίχες Αλλά τα μοσχευμα είτε είναι μονοτριχα είτε δυτριχα είτε τρίτριχα. Δηλαδή πχ αν ένα μόσχευμα είναι τρίτριχο και από αυτό απώλεσω μια τρίχα αυτό δεν θεωρείτε απώλεια? Ερώτηση κάνω γιατί μπορεί να κάνω και λάθος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

crossfire

Well-Known Member
Δηλαδή πχ αν ένα μόσχευμα είναι τρίτριχο και από αυτό απώλεσω μια τρίχα αυτό δεν θεωρείτε απώλεια? Ερώτηση κάνω γιατί μπορεί να κάνω και λάθος.

Σ' αυτό κάνεις λαθος......
Παντελή , μην αφήνεις τον πανικό να σε παρασύρει και πας από λάθος σε λάθος.
Γνώμη μου, πάρε τις οποίες αποφάσεις σου μετά τη συνάντηση που θα κάνετε στους 3 μήνες από τώρα.
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει.......
 

tasos33

Well-Known Member
Παντελο εξαρχής ήσουν ανυπόμονος και παρορμητικος, όχι ότι αυτό φταίει βέβαια για το μέτριο έως τώρα αποτέλεσμα, αλλά όλες οι κινήσεις που πρέπει να κάνεις θέλουν καθαρό μυαλό πράγμα το οποίο αυτή τη στιγμή δεν διαθέτεις και λογικό είναι γιατί είσαι απογοητευμένος.

Όπως και να χει αυτή η ένταση μόνο κακό σου κάνει ακόμα και στα μαλλιά σου, άσε το τρίμηνα κι να περάσει και μετά ήρεμα και συντεταγμενα θα κινηθείς ανάλογα.

Βέβαια με λόγο 1.9 δεν θα μπορούσες να περιμένεις και πολλά ακόμα και αν δεν είχες τριχόπτωση στα μμ μαλλιά σου.
Δες τον @ANAR που είχατε τον ίδιο λόγο, στην δεύτερη μμ έκανε ένα touch up και διόρθωσε το μπροστινό μέρος από την πρώτη μμ του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές το partial growth, δεν θεωρείται απώλεια ενώ επι της ουσίας είναι. Αυτός είναι και ο λόγος που ο Erdogan το γύρισε σε keep.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα