Pantel, fue, 2838 grafts, 13-14/07/2017

Tsek

Well-Known Member
Φίλε δεν είναι σκοπός μου να επηρέασω οτιδήποτε απ εδώ. Εξαλλου δεν βλεπω να νοιαζεται καποιος αν γραψω εδω μεσα και προ παντων δεν νομιζω να νοιαζει ουτε την εταιρια που με εκανε. Οτι και να γραψετε/ψουμε αυτοι παλι δουλεια πολύ θα εχουν και δεν επηρεάζονται. Απλά ενημερώνω γιατί θέλω να ακούω τις συμβουλές σας.
Το έχω πει αυτό και επειδή εργάζομαι σε χώρο όπου οι πελάτες μου γράφουν σε φόρουμ και σάιτ σας λέω πως απο έτσι είναι απο μέσα η κατάσταση.
Η κάθε επιχείρηση έχει την γραμμή και την ρότα της.
Αλοίμονο αν ασχολούνται με το μακρύ και το κοντό που γράφει ο καθένας.
Απόδειξη ότι λένε αυτο που τους συμφαίρει. 95%φύτρωση και άντε βγάλε άκρη ,δεν πα να τα γράφεις και στο facebook? . Στα ιατρικά θέματα πολύ δύσκολα βρίσκεις λύση. Πρέπει να φέρει γνωμάτευση απο εμπειρογνώμονα και διάφορα άλλα που είναι κόστος σε χρόνο ψυχικη ηρεμία και χρήμα. Ελπίζω απλά να έπαθαν ενα παροδικό σοκ λος τα μαλλιά του και να επανέλθουν μέσα σε ενα τρίμηνο-τετράμηνο . Οποιαδήποτε άλλη εξέλιξη θα είναι επώδυνη δυστυχώς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
95% φυτρωση οκ. κυριοι δεν μπορω παρα να σας κανω μηνυση , οκ εχουν την ροτα τους και εμεις την δικη μας , ο παντελης δεν θα μασησει και καλα θα κανει ... και στην τελικη απο την στιγμη που παιχτηκε τετοια μουφα και αυτοι αταραχοι παιζουν την κασσετα ΜΗΝΥΣΗ εστω για την τιμη των οπλων
 

tasos33

Well-Known Member
95% φύτρωση λέει? Χαχαχχα τι πίνουν. Θα μας τρελάνουν. Και στο παντελή αν θυμάμαι καλά του είχαν πάρει παραπάνω από 2.5 ευρώ.

Παντελο καλό θα ήταν να περιμενεις πρώτα κάνα τρίμηνο όμως και μετά να κάνεις ότι είναι να κάνεις. Βάρα αλύπητα.
 

vlafo

Well-Known Member
95% φυτρωση οκ. κυριοι δεν μπορω παρα να σας κανω μηνυση , οκ εχουν την ροτα τους και εμεις την δικη μας , ο παντελης δεν θα μασησει και καλα θα κανει ... και στην τελικη απο την στιγμη που παιχτηκε τετοια μουφα και αυτοι αταραχοι παιζουν την κασσετα ΜΗΝΥΣΗ εστω για την τιμη των οπλων
Oπως τα λέει ο tsek είναι αλλά αν είναι σοβαρή εταιρία θα πρέπει να επανορθώσει άμεσα μόλις τελειώσει η όλη διαδικασία και να τον καλέσει να του κάνει διορθωτική.Εννοείται δωρεάν.Αλλιώς είναι το χειρότερο παράδειγμα εικόνας για μια εταιρία.
Βέβαια για να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου με ενδιαφέρει πολύ να μάθω σε τι ποσοστό συμβαίνει αυτό το χάλι.Δύσκολο γιατί πρέπει να έχεις τα αρχεία της εταιρίας.Αλλά απαράδεκτ έστω και για μία φορά.
 

Κλινική HDC

HDC Hair Clinic
Χθες έγινε η συνάντηση στην κλινική με τον φίλο Pantel όπως ο ίδιος έχει αναφέρει πιο πάνω και με λύπη μας έχει διαπιστωθεί ότι ο ίδιος είχε υψηλότερες προσδοκίες από ότι η μεταμόσχευση μαλλιών μπορεί να του προσφέρει, ειδικά από μια διορθωτική διαδικασία όπως ήταν στην περίπτωση του.

Στην φωτογραφία αυτή, που ο ίδιος ο Pantel έχει δημοσιεύσει στην 1η σελίδα του παρόντος νήματος, φαίνεται η τοποθέτηση των τριχοθυλακίων της 1ης και 2ης ημέρας και η εκτενείς έκταση της κάλυψης με 2838 μοσχεύματα, άρα και η πυκνότητα πρέπει να είναι ανάλογη. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε περεταίρω ανάλυση της συγκεκριμένης μεταμόσχευσης χωρίς να παραθέσουμε περισσότερες φωτογραφίες στο φόρουμ. Επίσης να διευκρινίσομε ότι δεν έχουν αφαιρεθεί τα μοσχεύματα του Γκούρα και παραμένουν ως είχαν.

Κατά τη χθεσινή συνάντηση έχουν βγει φωτογραφίες για κάποιες από τις οποίες ο ίδιος ο Pantel συμφώνησε ότι απεικονίζουν την πραγματική εικόνα του αποτελέσματος του. Εάν μας επιτρέπει ο ίδιος μπορούμε να παραθέσουμε συγκριτικές φωτογραφίες πριν και μετά.

Επιπλέον έχουμε προτείνει στον Pantel όπως όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα – στους 9 μήνες – να γίνει μέτρηση των μοσχευμάτων που έχουν φυτρώσει. Σε περίπτωση που δεν έχουν φυτρώσει κάποια μοσχεύματα είμαστε διατεθειμένοι να του επιστρέψουμε τα λεφτά όσων μοσχευμάτων δεν έχουν φυτρώσει. Η μέτρηση θα γίνει με microcamera (proscope) που δείχνει αντικειμενικά πόσα μοσχεύματα υπάρχουν ανά τετραγωνικό εκατοστό και αφαιρώντας τα μοσχεύματα του Γκούρα θα μας δώσει τα μοσχεύματα της HDC. Πιστεύουμε ότι αυτή είναι μια δίκαιη λύση και για τα δύο μέρη.

Περαιτέρω, καλούμε τον Moderator Cvial, ή όποιο άλλο εκπρόσωπο κρίνει το φόρουμ όπως έρθει στην Κύπρο, με όλα τα έξοδα πληρωμένα από την HDC για να γίνει μια συνάντηση με τον Pantel, να γίνει εκτίμηση του αποτελέσματος, να παρθούν φωτογραφίες και να παρατεθούν στο φόρουμ.

Κλείνοντας, να πούμε ότι πρώτο μας μέλημα στην Κλινική HDC είναι η παροχή άρτιων και καλά τεκμηριωμένων αποτελεσμάτων αλλά και η ικανοποίηση όλων των πελατών μας και μας λυπεί που δεν τα καταφέραμε στην περίπτωση του Pantel. Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε στην διάθεση του για ότι μας χρειαστεί.
 

Συνημμένα

  • post op.jpg
    post op.jpg
    213.8 KB · Προβολές: 390

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλέσω να μην ανοίξουμε διάλογο με την κλινική. Θα κάνω μόνο εγώ 2 ερωτήσεις:

1. Μετρήσατε πάχος τρίχας?
2. Έχετε αναλυτικά στοιχεία των graft που εξήχθησαν (αριθμό 1τ, 2τ, 3τ, κλπ)
 

Κλινική HDC

HDC Hair Clinic
Cvial δεν μετράμε το πάχος της τρίχας και τα αναλυτικά στοιχεία των μοσχευμάτων που εξήχθησαν έχουν ως ακολούθως:

1η ημέρα:

Μονότριχα: 601

Δίτριχα: 639

Τρίτριχα: 332

2η ημέρα:

Μονότριχα: 275

Δίτριχα: 743

Τρίτριχα: 248

Σύνολο: 2,838


Να σημειώσουμε ότι η HDC χρησιμοποιεί 600 μοσχεύματα μονά για τη δημιουργία hairline που είναι τα μονότριχα της πρώτης ημέρας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ για την απάντησή σας. Άρα μίλαμε για χαμηλό λόγο γύρω στο 1.9. Μετρήσατε πυκνότητα δότριας σε διάφορα σημεία (occipital, paretial, temporal), και αν ναι μπορείτε να μας δώσετε τα στοιχεία?
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
Να παρακαλέσω την κλινική να αφαιρέσει τη φωτογραφία μου. Επίσης επειδή με προκάλεσαν να αναφέρω ότι η προσδοκίες μου ήταν άλλες και ο λόγος είναι ότι ο μάνατζερ της εταιρίας γνωστός σε όλους σας για τις μεθόδους του μου έδειξε κατά την πρώτη συναντηση φωτογραφία άλλου πελάτη τους για να μου δείξει πως Έτσι θα γίνω ένα περίπου. Που αυτό είναι συνεπακόλουθω με την απογοήτευση μου όσο αφορά το αποτέλεσμα. Επίσης μου έλεγαν εχθές ότι τα μαλλιά μου πέφτουν γιατί είναι φυσιολογικό. Δηλαδή έκαναν τον κύκλο τους. Τα μεταμοσχευμενα έκαναν τον κύκλο τους στους 6 μήνες? Έχω συλλέξει μεταμοσχευμενα για απόδειξη που έχουν πέσει. Εγώ θα περιμένω ακόμα 3 μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα. Οι φωτογραφίες που έχουν τραβήξει εχθές είναι σε ένα δωμάτιο ολοσκοτεινο και όχι κάτω από φως. Που ένα περίπου αλλοιώνουν έστω και σε μικρό βαθμό το πρόβλημα. Επίσης το νομικό θέμα είναι άλλο. Μου δημιουργήθηκαν μερικά προβλήματα εξ επαιτιοητας τους τα οποία θα τα παραθέσω στο δικαστήριο εφόσον δεν ζητήσουν συγγνώμη. Είτε για τα ψεύδη από τον μάνατζερ τους ο οποιος χθες αρνηθηκε τα παντα μπροστα απο τον διευθυντη για το τι κανει στις συναντήσεις και δεν ανέχομαι από κανένα να με λέει ψευτη είτε για την παραπλάνηση μέσω φωτογραφιών από άλλο πελάτη. Γιατί αυτό με έκανε να πληρώσω 7100 ευρώ. Αν μου έλεγαν Έτσι και έτσι ξεκάθαρα πράγματα δεν θα την έκανα. Οπόταν θα πάμε δικαστικός για να ειπωθούν πολλά που δεν ξέρετε. Τα οποια θα σας αφησουν εκπληκτους.!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Να προσθέσω ότι ειμαι πλήρης απογοητευμένος για το αποτελεσμα όμως με γνώση ότι βελτιώθηκε η εικόνα μου μετά τη μμ. Βεβαια ομως περίμενα πολύ περισσότερα. Και τονίζω πως ο γιατρός Μάρας χθες μου ανέφερε ότι το ποσόστο φυτρώσης μου είναι στο 95%.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Επίσης επειδή με προκάλεσαν να αναφέρω ότι η προσδοκίες μου ήταν άλλες και ο λόγος είναι ότι ο μάνατζερ της εταιρίας γνωστός σε όλους σας για τις μεθόδους του μου έδειξε κατά την πρώτη συναντηση φωτογραφία άλλου πελάτη τους για να μου δείξει πως Έτσι θα γίνω ένα περίπου.

Είτε για τα ψεύδη από τον μάνατζερ τους ο οποιος χθες αρνηθηκε τα παντα μπροστα απο τον διευθυντη για το τι κανει στις συναντήσεις και δεν ανέχομαι από κανένα να με λέει ψευτη είτε για την παραπλάνηση μέσω φωτογραφιών από άλλο πελάτη.

Είναι γνωστές οι πρακτικές και οι λάσπες που ρίχνει σε αλλες κλινικές ο Θόδωρας προκειμένου να κλείσει την πώληση.
Αυτό που δέν καταλαβαίνει είναι ότι στο τέλος της ημέρας αυτό γυρνάει μπούμερανγκ,
και υπάρχουν πολλά πρόσφατα παραδείγματα εκτός του Παντελή!.

Το ότι άλλες κλινικές δέν του έχουν στείλει εξώδικα για την αλλοίωση της πραγματικότητας και την παραπλάνηση που ασκεί , είναι απορίας άξιο.

Οπόταν θα πάμε δικαστικός για να ειπωθούν πολλά που δεν ξέρετε. Τα οποια θα σας αφησουν εκπληκτους.!!
Χαίρομαι που έχεις τσαγανό και δέν μασάς !.
Πολλές φορές κάποια πράγματα πρέπει να φτάνουν στα άκρα, προκειμένου να βάλουν νερό κάποιοι στο κρασί τους...
 

pantel

Active Member
Χθες έγινε η συνάντηση στην κλινική με τον φίλο Pantel όπως ο ίδιος έχει αναφέρει πιο πάνω και με λύπη μας έχει διαπιστωθεί ότι ο ίδιος είχε υψηλότερες προσδοκίες από ότι η μεταμόσχευση μαλλιών μπορεί να του προσφέρει, ειδικά από μια διορθωτική διαδικασία όπως ήταν στην περίπτωση του.

Στην φωτογραφία αυτή, που ο ίδιος ο Pantel έχει δημοσιεύσει στην 1η σελίδα του παρόντος νήματος, φαίνεται η τοποθέτηση των τριχοθυλακίων της 1ης και 2ης ημέρας και η εκτενείς έκταση της κάλυψης με 2838 μοσχεύματα, άρα και η πυκνότητα πρέπει να είναι ανάλογη. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε περεταίρω ανάλυση της συγκεκριμένης μεταμόσχευσης χωρίς να παραθέσουμε περισσότερες φωτογραφίες στο φόρουμ. Επίσης να διευκρινίσομε ότι δεν έχουν αφαιρεθεί τα μοσχεύματα του Γκούρα και παραμένουν ως είχαν.

Κατά τη χθεσινή συνάντηση έχουν βγει φωτογραφίες για κάποιες από τις οποίες ο ίδιος ο Pantel συμφώνησε ότι απεικονίζουν την πραγματική εικόνα του αποτελέσματος του. Εάν μας επιτρέπει ο ίδιος μπορούμε να παραθέσουμε συγκριτικές φωτογραφίες πριν και μετά.

Επιπλέον έχουμε προτείνει στον Pantel όπως όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα – στους 9 μήνες – να γίνει μέτρηση των μοσχευμάτων που έχουν φυτρώσει. Σε περίπτωση που δεν έχουν φυτρώσει κάποια μοσχεύματα είμαστε διατεθειμένοι να του επιστρέψουμε τα λεφτά όσων μοσχευμάτων δεν έχουν φυτρώσει. Η μέτρηση θα γίνει με microcamera (proscope) που δείχνει αντικειμενικά πόσα μοσχεύματα υπάρχουν ανά τετραγωνικό εκατοστό και αφαιρώντας τα μοσχεύματα του Γκούρα θα μας δώσει τα μοσχεύματα της HDC. Πιστεύουμε ότι αυτή είναι μια δίκαιη λύση και για τα δύο μέρη.

Περαιτέρω, καλούμε τον Moderator Cvial, ή όποιο άλλο εκπρόσωπο κρίνει το φόρουμ όπως έρθει στην Κύπρο, με όλα τα έξοδα πληρωμένα από την HDC για να γίνει μια συνάντηση με τον Pantel, να γίνει εκτίμηση του αποτελέσματος, να παρθούν φωτογραφίες και να παρατεθούν στο φόρουμ.

Κλείνοντας, να πούμε ότι πρώτο μας μέλημα στην Κλινική HDC είναι η παροχή άρτιων και καλά τεκμηριωμένων αποτελεσμάτων αλλά και η ικανοποίηση όλων των πελατών μας και μας λυπεί που δεν τα καταφέραμε στην περίπτωση του Pantel. Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε στην διάθεση του για ότι μας χρειαστεί.
Καθόλου δεν σας λυπεί. Γιατί δεν παραδεκτηκετε τα λαθοι που έγιναν από τον μάνατζερ σας κατά τη πρώτη συνάντηση και τον αφήσατε να ψευδαιτε συνεχώς για να καλύψει τις επικινδυνες και παραπλανητικές του μεθόδους. Που αυτό επιμένω και τονίζω ότι είχε συνεπακόλουθω να πληρώσω 7100 που αν γνώριζα εξ αρχής ότι το αποτέλεσμα μου θα ήταν αυτό δεν θα την έκανα. Με παραπλανησατε. Επίσης ο γιατρός Μάρας χθες είπε ότι η φυτρώση μου είναι στο 95% η Όχι? Απαντήστε ξεκάθαρα εδώ. Επίσης απαντήστε αν μου προτείνετε (μάνατζερ) ο οποίος ανήκει στη εταιρία σας, και συνεχίζω μου είπατε να ξεκινήσω μινοξιδιλη και φιναστεριδη πριν και μετά τη μεταμόσχευση η Όχι. Αν απαντησουν θα καταλαβετε γιατι ρωτω αυτα τα πραγματα και θα τα εξηγησω.Θα δείτε ότι αν απαντήσουν θα απαντησουν γενικόλογα και όχι συγκεκριμένα. Γιατί θα εκτεθούν ανεπανόρθωτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
Είναι γνωστές οι πρακτικές και οι λάσπες που ρίχνει σε αλλες κλινικές ο Θόδωρας προκειμένου να κλείσει την πώληση.
Αυτό που δέν καταλαβαίνει είναι ότι στο τέλος της ημέρας αυτό γυρνάει μπούμερανγκ,
και υπάρχουν πολλά πρόσφατα παραδείγματα εκτός του Παντελή!.

Το ότι άλλες κλινικές δέν του έχουν στείλει εξώδικα για την αλλοίωση της πραγματικότητας και την παραπλάνηση που ασκεί , είναι απορίας άξιο.


Χαίρομαι που έχεις τσαγανό και δέν μασάς !.
Πολλές φορές κάποια πράγματα πρέπει να φτάνουν στα άκρα, προκειμένου να βάλουν νερό κάποιοι στο κρασί τους...
Φιλε χθες πηγα εκει με φιλικη διαθεση και δεχτηκα καταιγισμο ερωτησεων με ενα στυλ επιθετικων ερωτησεων απο τρια άτομα και προσπαθουσα να αντικρουσω πολλα οπως και πολλα ψευδη απο ενα συγκεκριμενο ατομο και είχα σκοπό να βρεθεί λύση ομως δεν βρεθηκε. Το πρόβλημα μου ήταν το ότι έπεσαν μοσχεύματα και το δεύτερο ότι με παραπλάνησαν και μου πήραν τα λεφτά μου. Επισης και για αλλους λογους τους οποιους δεν θα αναφερω εδω. Για αυτό είμαι εκνευρισμένος. Ζητώ άμεσα την επιστροφή ολοκλήρου του ποσού η αλλιώς η λύση δεν θα βρεθεί εδώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παντελή θα σε παρακαλέσω, όπως και τους υπόλοιπους, να μην αρχίσουμε διάλογο με την εταιρία. Θα υπάρξει χρόνος για εξηγήσεις. Αυτό που διαπιστώνω είναι ότι δεν έγινε ανάλυση της περίπτωσης έτσι ώστε με αντικειμενικό τρόπο (μετρήσεις) να προσδιοριστεί το τι πρέπει να περιμένει ο υποψήφιος σαν αποτέλεσμα. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, το αποτέλεσμα σου θα ήταν πολύ διαφορετικό αν είχες λόγο 2.5 σε σχέση με το 1.9 ή αν η τρίχα σου είναι 60μ αντί για 50μ. Πέρα από την φύτρωση αυτές οι παράμετροι παίζουν καθοριστικό ρόλο στην εικόνα του αποτελέσματος και πρέπει να εξηγούνται αναλυτικά στους υποψηφίους προς μμ.
 

John1924

Active Member
Μια χρησιμη επισημανση : Με δεδομένο ότι έχει αποφασιστει να ακολουθηθει δικαστική οδός επιλυσης της διαφορας, συμβουλεύω το φίλο pantel να μην γραφει υπό την επηρεια του θυμου του (ο οποιος ειναι κατανοητος) γιατι το μεσο ειναι δημόσιο και ότι γραφει ενδεχομένως να χρησιμοποιηθει εναντιον του στο δικαστήριο. Θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις απο εδώ και πέρα και οχι λόγια εν θερμώ.
 

pantel

Active Member
Μια χρησιμη επισημανση : Με δεδομένο ότι έχει αποφασιστει να ακολουθηθει δικαστική οδός επιλυσης της διαφορας, συμβουλεύω το φίλο pantel να μην γραφει υπό την επηρεια του θυμου του (ο οποιος ειναι κατανοητος) γιατι το μεσο ειναι δημόσιο και ότι γραφει ενδεχομένως να χρησιμοποιηθει εναντιον του στο δικαστήριο. Θέλει πολύ προσεκτικές κινήσεις απο εδώ και πέρα και οχι λόγια εν θερμώ.
Δεν ανέφερα κάτι που δεν ισχύει και μπορώ να το αποδείξω. Ο θυμός ήταν χθες. Έκατσα και ζύγισα τα πράγματα και γι αυτό είπα οτι δεν θα ξανά πω τίποτε. Μέχρι που η εταιρία απάντησε εδώ. Οπόταν έπρεπε να ενημερώσω και εγώ.
 

pantel

Active Member
Καλό θα ήταν να μπουν οι φωτογραφίες pantel. Για ευνόητους λόγους. Συγγνώμη για την παρέμβαση .
Να μπουν φωτογραφίες όταν θα είμαι 100% σύμφωνος δηλαδή έξω στο φως του ήλιου και όχι σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με την απάντηση μου να είναι ένα περίπου και όχι σίγουρο ναι.
 
Μπλουζα