Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Christian82

New Member
Και μονο που αισθανεσαι εσυ καλα, και ανανεωμενος, αυτο εχει τη μεγαλυτερη σημασια. Και καραφλος που ησουν, αν απλα ξυριζες και τα πλαγια ωστε να μη φαινεται η διαφορα παλι ωραιος θα ησουν. Νομιζω πως εμεις αγχωνομαστε για τις τριχες μας καθως οι γυρω μας μας βλεπουν ως πακετο και οχι αν το κεφαλι εχει τριχες. Ωστοσο, για να πουμε και την αληθεια, καποιοι λογω κεφαλιου εχουν την τυχη ακομα και χωρις μαλλια να ειναι ωραιοι και καποιοι να ειναι σαν μπαρμπαδες. Ετσι ειναι η ζωη... Εγω θα σου προτεινα να τα κοψεις πολυ κοντα, ολα τα μαλλια...νομιζω θα ειχες ενα πιο "καθαρο look" και θα σου πηγαινε περισσοτερο...γνωμη μου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panoschania

Active Member
Καλή χρονιά! Κλείνω 10μηνο,δεν παρατηρώ κάποια οπτική διαφορά πλέον, το μαλλί θέλει στρώσιμο ακόμα, το τελευταίο 20 ήμερο έχω μια διάχυτη φαγούρα στο μπροστά μέρος που και που,πέταξα και δύο τρία σπυράκια πριν μέρες, και μου θυμίζει η φαγούρα αυτή που είχα στις φυτρώσεις, να είναι κάποια καθυστερημένα πολυτριχα? Γενικά αν ξεγελαστω και ξυσω μετά με τρώει λιγάκι η περιοχή γενικότερα.
Η μινοξ έχει διακοπεί εδώ και έναμιση μήνα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240120_095138.jpg
    IMG_20240120_095138.jpg
    746.6 KB · Προβολές: 209
  • IMG_20240120_095306.jpg
    IMG_20240120_095306.jpg
    237.3 KB · Προβολές: 180
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Καλή χρονιά! Κλείνω 10μηνο,δεν παρατηρώ κάποια οπτική διαφορά πλέον, το μαλλί θέλει στρώσιμο ακόμα, το τελευταίο 20 ήμερο έχω μια διάχυτη φαγούρα στο μπροστά μέρος που και που, και μου θυμίζει αυτή που είχα στις φυτρώσεις, να είναι κάποια καθυστερημένα πολυτριχα? Γενικά αν ξεγελαστω και ξυσω μετά με τρώει λιγάκι η περιοχή γενικότερα.
Η μινοξ έχει διακοπεί εδώ και έναμιση μήνα.
Καλή χρονιά!Μπορεί όντως να σου σκάνε νέα τριχοθυλάκια ή να έχεις αλλάξει προιόντα styling!Γιατί έκοψες όμως την Μίνο?
 

Panoschania

Active Member
Ναι το λένε για την φύτρωση αλλά θα έλεγα να συνεχίσεις εφόσον δεν σε ενοχλεί...Εμένα στην κλινική μου είπαν για 6 μήνες αλλά συνεχίζω
Μελλοντικά βλέπουμε αν χρειαστεί υποστήριξη η δεύτερη μμ θα πράξω ανάλογα, την μινοξ την βάζεις για τα παλιά μαλλιά, τα νέα δεν έχουν υποδοχή για να '' φωλιάζει'' η dht, ότι βγήκε βγήκε και υποτίθεται θα μείνει δια βίου. Τα υπόλοιπα τα βλέπεις εν καιρώ.. Δερματολόγος μου είπε πάντως αν θες βάζε μινοξ 3 φορές την εβδομάδα από μια φορά. Έτσι παλεύεται,κάθε μέρα δεν λέει, είναι μαρτύριο, προς το παρόν βαριέμαι να ξανά ασχοληθώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Antonis80

Member
Καλή χρονιά! Κλείνω 10μηνο,δεν παρατηρώ κάποια οπτική διαφορά πλέον, το μαλλί θέλει στρώσιμο ακόμα, το τελευταίο 20 ήμερο έχω μια διάχυτη φαγούρα στο μπροστά μέρος που και που, και μου θυμίζει αυτή που είχα στις φυτρώσεις, να είναι κάποια καθυστερημένα πολυτριχα? Γενικά αν ξεγελαστω και ξυσω μετά με τρώει λιγάκι η περιοχή γενικότερα.
Η μινοξ έχει διακοπεί εδώ και έναμιση μήνα.

Μια χαρά δειχνει φιλε και έχει αλλάξει πολυ η εμφάνιση σου προς το καλύτερο σε σχέση με πριν. Τα μεταμοσχευμένα μαλλιά αργούν να στρώσουν γενικά. Θα έλεγα με μια χτένα να τα χτενίζεις προς τα πίσω και μαζί με κάποιο προιον styling, ώστε να μη μπλέκονται μεταξύ τους και γινονται μπούκλες.
 

Panoschania

Active Member
Μια χαρά δειχνει φιλε και έχει αλλάξει πολυ η εμφάνιση σου προς το καλύτερο σε σχέση με πριν. Τα μεταμοσχευμένα μαλλιά αργούν να στρώσουν γενικά. Θα έλεγα με μια χτένα να τα χτενίζεις προς τα πίσω και μαζί με κάποιο προιον styling, ώστε να μη μπλέκονται μεταξύ τους και γινονται μπούκλες.
Θα στρώσουν που θα πάει
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Πάνο μια χαρά σε πάει. Εγώ είδα μεγάλη αλλαγή μεταξύ μηνών 10-12 και ακόμη και τώρα, στους 16, ακόμη χοντραίνουν οι τρίχες και το αποτέλεσμα 'δένει' ακόμη πιο όμορφα.

Έπαιξα πολύ με κουρέματα στο ενδιάμεσο, μακράν το κολακευτικότερο είναι να παίρνεις τα πλαϊνά στα 6mm και πάνω άσε μακριά καπετούλα, κάνε ένα πλαϊνό χτένισμα (undercut combover για ιδέες στο Google) και φαίνεσαι τούμπανο.

Συνεχίζω πάντα 320mg Saw Palmetto/700mg Rosemary Extract/MSM 3000mg/Onion Extract 400mg και το μαλλί έχει γυρίσει στα 25-26 :D
 

Συνημμένα

  • 20231221_104054.jpg
    20231221_104054.jpg
    323.4 KB · Προβολές: 138
  • 20231221_104048.jpg
    20231221_104048.jpg
    306 KB · Προβολές: 129
  • 20231221_104046.jpg
    20231221_104046.jpg
    304.5 KB · Προβολές: 137
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Πάνο μια χαρά σε πάει. Εγώ είδα μεγάλη αλλαγή μεταξύ μηνών 10-12 και ακόμη και τώρα, στους 16, ακόμη χοντραίνουν οι τρίχες και το αποτέλεσμα 'δένει' ακόμη πιο όμορφα.

Έπαιξα πολύ με κουρέματα στο ενδιάμεσο, μακράν το κολακευτικότερο είναι να παίρνεις τα πλαϊνά στα 6mm και πάνω άσε μακριά καπετούλα, κάνε ένα πλαϊνό χτένισμα (undercut combover για ιδέες στο Google) και φαίνεσαι τούμπανο.

Συνεχίζω πάντα 320mg Saw Palmetto/700mg Rosemary Extract/MSM 3000mg/Onion Extract 400mg και το μαλλί έχει γυρίσει στα 25-26 :D
ωραιότατα !
 

Marios1982

Well-Known Member
Πάνο μια χαρά σε πάει. Εγώ είδα μεγάλη αλλαγή μεταξύ μηνών 10-12 και ακόμη και τώρα, στους 16, ακόμη χοντραίνουν οι τρίχες και το αποτέλεσμα 'δένει' ακόμη πιο όμορφα.

Έπαιξα πολύ με κουρέματα στο ενδιάμεσο, μακράν το κολακευτικότερο είναι να παίρνεις τα πλαϊνά στα 6mm και πάνω άσε μακριά καπετούλα, κάνε ένα πλαϊνό χτένισμα (undercut combover για ιδέες στο Google) και φαίνεσαι τούμπανο.

Συνεχίζω πάντα 320mg Saw Palmetto/700mg Rosemary Extract/MSM 3000mg/Onion Extract 400mg και το μαλλί έχει γυρίσει στα 25-26 :D
Μπορείς να μας πεις τα προϊόντα αυτά πως τα παιρνεις; Σε χάπι; Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panoschania

Active Member
Κουρεύτηκε η καρκανα πριν δύο μέρες και είπα να κάνω update, είμαι σχεδόν μια βδομάδα πριν κλείσει ο 11ος μήνας!
Παρατηρούμε ξανά κάποια σημάδια δοτριας, πάνω μέρος με νέο χτένισμα πλαγιαστο και πίσω το οποίο δείχνει πολλά υποσχόμενο με μεγαλύτερο και περιποιημένο μαλλί για αυτό το χτένισμα. Αγωγή και μινοξ έχω κόψει 3 μήνες και τα πράματα μπορώ να πω ότι δείχνουν ακόμα καλύτερα στην ληπτρια, θεωρώ ότι δεν θα αλλάξει κάτι λόγω διακοπής μινοξ, δεν παρατηρώ τριχόπτωση πέρα από 5-10τρίχες κάθε πρωί που βρέχω το κεφάλι μου για το χτένισμα.
IMG_20240216_202414.jpg


IMG_20240216_202219.jpg



IMG_20240216_202138.jpg


IMG_20240216_202343.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20240216_202253.jpg
    IMG_20240216_202253.jpg
    2 MB · Προβολές: 102

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ωραίος Πάνο! Μέρα με τη νύχτα η αλλαγή σου. Τα σημάδια της δότριας, κατά 99.9% δεν θα τα προσέξει κανείς. Υπό ΚΣ έξω δηλαδή, αρχηγόπουλο είσαι.

Να χαίρεσαι τη μαλλούρα και να ξερεις, παίζει να σου δώσει κι άλλο σε πάχυνση και κάλυψη τους επόμενους 2-3 μήνες.
 

Panoschania

Active Member
Ωραίος Πάνο! Μέρα με τη νύχτα η αλλαγή σου. Τα σημάδια της δότριας, κατά 99.9% δεν θα τα προσέξει κανείς. Υπό ΚΣ έξω δηλαδή, αρχηγόπουλο είσαι.

Να χαίρεσαι τη μαλλούρα και να ξερεις, παίζει να σου δώσει κι άλλο σε πάχυνση και κάλυψη τους επόμενους 2-3 μήνες.
Δες μια έξω την Κυριακή στην θαλλασα το οποίο έχει βραχεί κιόλας, πριν τα κουρέψω και άλλη μια επίσης πριν κουρευτω με μαλλί 1μιση μήνα ακουρευτο σε εσωτερικό χώρο με Μέτριο φωτισμό.. νομίζω ότι θα καταλήξω σε μεγάλο μαλλί και ανάλογο χτένισμα με τώρα η ατημέλητο Λουκ με ένα προϊόν που δεν κολλάει τα μαλλιά μεταξύ τους. Πάντα κοντά τα πλαϊνά.
Τα σημάδια ναι μωρέ, η ξενερα είναι κυρίως στην δουλειά του γιαμαν.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240216_233750.jpg
    IMG_20240216_233750.jpg
    572.8 KB · Προβολές: 84
  • Compress_20240216_234636_6843.jpg
    Compress_20240216_234636_6843.jpg
    127.8 KB · Προβολές: 79
Μπλουζα