Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

bobby

Well-Known Member
Εννοείται σε καταλαβαίνω μια και βιώνω και εγώ την άχαρη φάση……..(2,5 μήνες από την ΜΜ), ελπίζω το τέλος της…..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ch7.panos

Active Member
Απλά όταν σου συμβαίνει, ένα σοκ το παθαίνεις φιλε, με καταλαβαίνεις φαντάζομαι
Μη ψαρώνεις ! Εμένα πρέπει να έπεσαν και λίγα μαμά μαλλιά αλλά όπως βλέπεις στη παρουσίαση μου έχουν επανέλθει δριμύτερα
 

Panoschania

Active Member
Κύμα φύτρωσης κατέφθασε!
Τις τελευταίες 3 μέρες έχω την χαρακτηριστική φαγούρα που είχα στην αρχή όχι όμως τόσο έντονη και αγκυλώσεις στα δάχτυλα σε όλο το σκαλπ, με γυμνό μάτι δύσκολα βρίσκω τριχακι ακόμα αλλά κάτι γίνεται τώρα στους 5μιση μήνες, τελικά η μινοξ μπουσταρε στην αρχή, μετά τους 3μιση μήνες έκοψε, και τώρα στους 5μιση ξεκινάει πάλι, σε εμένα τουλάχιστον δείχνει να δουλεύει η φύτρωση σαν όλους με μόνη διαφορά ότι ξεκίνησε γρήγορα το πρώτο κύμα (2μιση μήνες και κάτι), άρα ότι βρίσκομαι κάνα μήνα μετά χάρη στην μινοξ μάλλον δεν ισχύει την δεδομένη στιγμή και έχει ακόμα να δώσει λογικά και άλλο κύμα.
 

ch7.panos

Active Member
Κύμα φύτρωσης κατέφθασε!
Τις τελευταίες 3 μέρες έχω την χαρακτηριστική φαγούρα που είχα στην αρχή όχι όμως τόσο έντονη και αγκυλώσεις στα δάχτυλα σε όλο το σκαλπ, με γυμνό μάτι δύσκολα βρίσκω τριχακι ακόμα αλλά κάτι γίνεται τώρα στους 5μιση μήνες, τελικά η μινοξ μπουσταρε στην αρχή, μετά τους 3μιση μήνες έκοψε, και τώρα στους 5μιση ξεκινάει πάλι, σε εμένα τουλάχιστον δείχνει να δουλεύει η φύτρωση σαν όλους με μόνη διαφορά ότι ξεκίνησε γρήγορα το πρώτο κύμα (2μιση μήνες και κάτι), άρα ότι βρίσκομαι κάνα μήνα μετά χάρη στην μινοξ μάλλον δεν ισχύει την δεδομένη στιγμή και έχει ακόμα να δώσει λογικά και άλλο κύμα.
Φωτό αρχηγέ !
 

Panoschania

Active Member
Ο ανιψιός ήθελε before after διότι θυμόταν ότι βγάλαμε μια τον Ιούνιο
Η διαφορά Ιούνιος - Σεπτέμβριος είναι χαοτική
 

Συνημμένα

  • IMG_20230909_104558.jpg
    IMG_20230909_104558.jpg
    324.3 KB · Προβολές: 248

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legend

Member
Ο ανιψιός ήθελε before after διότι θυμόταν ότι βγάλαμε μια τον Ιούνιο
Η διαφορά Ιούνιος - Σεπτέμβριος είναι χαοτική
Καμια σχέση με πριν..Γύρισες τον χρόνο πίσω και φαίνεται ότι μειώθηκε πολύ η ηλικιακή διαφορα σας..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Well-Known Member
Μόνο από φωτογραφίες θα θυμάσαι την εικόνα που είχες πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών. Η αλήθεια είναι ότι όταν βγουν τα μαλλιά ξεχνάμε πολύ γρήγορα πόσο άδειοι ειμασταν πριν. Να το χαίρεσαι φίλε το μαλλάκι σου!
 

Panoschania

Active Member
Μόνο από φωτογραφίες θα θυμάσαι την εικόνα που είχες πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών. Η αλήθεια είναι ότι όταν βγουν τα μαλλιά ξεχνάμε πολύ γρήγορα πόσο άδειοι ειμασταν πριν. Να το χαίρεσαι φίλε το μαλλάκι σου!

Το θυμάμαι και όταν νοιώθω το σκαλπ να ιδρώνει πλέον, ειδικά αν βάλω καπέλο αμέσως
Χαχαχα
Μου άρεσε και η καράφλα μου κατά βάθος μην νομίζεις..
 

Chris34

Well-Known Member
Γιατί πριν δεν ιδρωνε η καράφλα;
Η μεταμόσχευση μαλλιών είναι η καλύτερη αισθητική επέμβαση για τον άνδρα. Σου φτιάχνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθηση και βελτιωνεσαι σε όλα τα επίπεδα.
 

Panoschania

Active Member
Μόνο από φωτογραφίες θα θυμάσαι την εικόνα που είχες πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών. Η αλήθεια είναι ότι όταν βγουν τα μαλλιά ξεχνάμε πολύ γρήγορα πόσο άδειοι ειμασταν πριν. Να το χαίρεσαι φίλε το μαλλάκι σου!

Το θυμάμαι και όταν νοιώθω το σκαλπ να ιδρώνει πλέον, ειδικά αν βάλω καπέλο
Χαχαχα
Μου άρεσε και η καράφλα μου κατά βάθος μην νομίζεις..
Γιατί πριν δεν ιδρωνε η καράφλα;
Η μεταμόσχευση μαλλιών είναι η καλύτερη αισθητική επέμβαση για τον άνδρα. Σου φτιάχνει την ψυχολογία και την αυτοπεποίθηση και βελτιωνεσαι σε όλα τα επίπεδα.

Όχι τόσο πολύ αφού δεν υπήρχε μαλλί, φέτος θυμήθηκα και αυτή την ξεχασμένη αίσθηση.
 

Panoschania

Active Member
6 μήνες!
Το μαλλί πάνω παραμένει ακούρευτο με αποτέλεσμα να δίνει κάλυψη καλή, τον τελευταίο μήνα είχα ένδειξη φύτρωσης(φαγούρα και 2 3 σπυριά) αλλά όχι πολλά πράματα, καμία σχεση με 3-4 μήνα που έγινε πάρτυ , τα πλαϊνά και πίσω με μεγάλο μαλλί δείχνουν πυκνά ακομα και ψηλά, τα κοντινα λίγο με την 4 σκάλα και εμφάνισε την αραίωση ως είχε ψηλά , σε κάνα μήνα θα κάνω ένα κοντό κούρεμα να δούμε εάν έχει επανέλθει σε σχέση με το 5μηνο που ήταν γεμάτο σημάδια διάσπαρτα, θα συνεχίσω μινοξ και saw palmetto έως το 9μηνο.
Η φύτρωση βάση του πλάνου θεωρώ ότι είναι μακριά από το 90% και δεν θα το φτάσει κιόλας, η φυσικότητα από την άλλη είναι πολύ ωραία! Δεν φαίνεται τίποτα ακόμα και εγώ που ξέρω ότι έκανα επέμβαση!
Τα μαλλιά έχουν γίνει λίγο μπουκλε και δεν στρώνουν εύκολα, υπάρχουν κενά στο σκαλπ με εμφανή έλλειψη σε φύτρωση στα κροταφακια, ειδικά ο αριστερός έφαγε ένα σοκ Λος στην Αρχή και φοβήθηκα τότε για νεκρωση, όντως μέχρι σήμερα τραβάει ζόρι να γεμίσει, δεν ξέρω τι έπαθε το σημείο αυτό από την Αρχή αλλά πάλι καλά..
 

Συνημμένα

  • IMG_20230923_094535.jpg
    IMG_20230923_094535.jpg
    761.6 KB · Προβολές: 172
  • IMG_20230923_094458.jpg
    IMG_20230923_094458.jpg
    569.4 KB · Προβολές: 167
  • IMG_20230923_094731.jpg
    IMG_20230923_094731.jpg
    808.8 KB · Προβολές: 168
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
6 μήνες!
Το μαλλί πάνω παραμένει ακούρευτο με αποτέλεσμα να δίνει κάλυψη καλή, τον τελευταίο μήνα είχα ένδειξη φύτρωσης(φαγούρα και 2 3 σπυριά) αλλά όχι πολλά πράματα, καμία σχεση με 3-4 μήνα που έγινε πάρτυ , τα πλαϊνά και πίσω με μεγάλο μαλλί δείχνουν πυκνά ακομα και ψηλά, τα κοντινα λίγο με την 4 σκάλα και εμφάνισε την αραίωση ως είχε ψηλά , σε κάνα μήνα θα κάνω ένα κοντό κούρεμα να δούμε εάν έχει επανέλθει σε σχέση με το 5μηνο που ήταν γεμάτο σημάδια διάσπαρτα, θα συνεχίσω μινοξ και saw palmetto έως το 9μηνο.
Η φύτρωση βάση του πλάνου θεωρώ ότι είναι μακριά από το 90% και δεν θα το φτάσει κιόλας, η φυσικότητα από την άλλη είναι πολύ ωραία! Δεν φαίνεται τίποτα ακόμα και εγώ που ξέρω ότι έκανα επέμβαση!
Τα μαλλιά έχουν γίνει λίγο μπουκλε και δεν στρώνουν εύκολα, υπάρχουν κενά στο σκαλπ με εμφανή έλλειψη σε φύτρωση.
Εχεις ακόμα πιστεύω να δεις βελτίωση φίλε μου Πάνο!Αλλά και έτσι να μείνει(που θα δώσει και άλλο)έχεις μια πολύ καλή εικόνα πλέον καθώς δεν είσαι φαλακρός!Δείχνεις ήδη πολύ πιο νέος και ωραίος!Τα μαλλιά έχουν την τάση να βγαίνουν σγουρά στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα στρώσουν!Σου εύχομαι να δώσει άλλο ένα 30% και να έχει την εικόνα που θέλεις!
 

Antonis80

Active Member
Πολύ ωραίο και φυσικό το αποτέλεσμα σου. Ήδη φαίνεται πολύ καλό και υπάρχει πολυ μεγάλη αλλαγή στην εικόνα σου. Ήσουν εντελώς καραφλός και τώρα πλέον έχεις μαλλιά και απέκτησες ξανά hairline. Και επίσης θα βελτιωθεί κι άλλο μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα...καλή συνέχεια να έχεις και να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα.
 
Μπλουζα