Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ευχαριστω, ευτυχως κρατιεμαι...

Οχι δεν ειμαι σιγουρος κ στην αρχη νομιζω οτι ειχα την αισθηση οτι αραιωσα πιο γρηγορα απ οτι οταν δεν χρησιμοποιουσα αλλα ισως ηταν ιδεα μου επειδη καθως το απλωνεις το dermatch κατα το τριψιμο πεφτουν κ λιγες τριχες....
Δε ξερω αν προκαλει πιο γρηγορη αραιωση η οχι , ξερω ομως οτι ειμαι αναγκασμενος να το χρησιμοποιω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Σε καταλαβαινω γιατι και εγω αναγκασμενος ειμαι να βαζω τοπικ στο crawn μου...Δεν βαζω ομως καθημερινα κανα σαββατο αν βγω για ποτο γιατι φοβαμαι μην προκαλει αραιωση...τροφεα μηπως ξερεις να μας απαντησεις???
 

gkast

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

giwrgos athina είπε:
Σε καταλαβαινω γιατι και εγω αναγκασμενος ειμαι να βαζω τοπικ στο crawn μου...Δεν βαζω ομως καθημερινα κανα σαββατο αν βγω για ποτο γιατι φοβαμαι μην προκαλει αραιωση...τροφεα μηπως ξερεις να μας απαντησεις???

Επειδεί και εγώ το έχω ψάξει το θέμα μπορώ να σου πώ εαν το βγάζεις το βράδυ απο το κεφάλι δεν υπάρχει πρόβλημα χρησιμοποιησέτο άφοβα
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Το τοπικ δε ξερω πως ειναι παντος το dermach αν το βαλεις δε βγαινει ευκολα απ το κεφαλι...μονο με λουσιμο κ καλο τριψιμο στην περιοχη...οποτε οταν το βαζω μενει μεχρι το επομενο λουσιμο...κ παλι απ την αρχη
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο σκοτώνεις φίλε!!! Όντως απο τα καλύτερα αποτελέσματα στο φόρουμ. Είσαι απο τα πιο έξυπνα παιδιά εδώ μέσα με πολλές γνώσεις και πραγματικά τρομερός στις επιλογές σου που τις θεωρώ στρατηγικές και οχι μόνο. Έχεις πλάνο και οργάνωση. Είσαι και τυχερός που παρότι δεν λαμβάνεις θεραπεία, η επιθετικότητα της τριχόπτωσης σου ειναι μικρή. Εγώ δεν ποντάρω για την ώρα σε μμ αλλά σε αγωγές που με κρατάνε τρομερά καλά, ας ελπίσουμε να μην εξασθενήσουνε γρήγορα. Το crown το φοβάμαι για μμ. Έχει άλλη ανταπόκριση και ειναι απρόβλεπτο αν και εμένα είχε φύτρωση στην δοκιμαστική των 500 που έριξα που ίσως ειναι καλός οιωνός για το μέλλον. Καλή επιτυχία στα εγχειρήματα σου.
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Σ'ευχαριστω για τα λογια σου Dance,
εχεις απιστευτο λεγειν :)

Ειμαι και τυχερος που παει πιο αργα αλλα κ ατυχος γιατι παω για nw6 και θεραπειες δε σηκωνει ο οργανισμος μου....αρα δε το λες κ τυχη βουνο αλλα οκ !!

Εσυ στην μεταμοσχευση πονταρες ηδη, ελπιζω να εχεις ικανοποιηθει πληρως...ανεβασε καμμια φωτο ειναι ανοιχτο το θεμα σου,
με την μ/μ σου κ την φινα θα φτασεις ως τα 40 ανετα χωρις προβληματα κ με ενα αξιοπρεπεστατο μαλλι ^^
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Φίλε Πάνο, όντως τύχη βουνό δεν το λές γιατί όντως η εξέλιξη ειναι αργή αλλά απο την άλλη δεν αντέχεις τις θεραπείες. Ποντάρεις μόνο στις μμ, αλλά το μόνο σίγουρο και καθαρό κέρδος.. δεν βάζεις μέσα σου δηλητήρια με άγνωστη εξέλιξη μακροπρόθεσμα. Απο την δική μου μμ ειμαι 101% ευχαριστημένος και το έχουν αναγνωρίσει και γνωστοί και φίλοι και όχι μόνο. Μακάρι να με κρατήσουν και οι θεραπείες γιατί δεν θέλω να μπω σύντομα στο ίδιο τρυπάκι μμ μιας και κοστίζει πανάκριβα. Φωτογραφίες 8μηνου με το τελεσίδικο πλέον αποτέλεσμα θα βάλω σήμερα στην τελευταία μου ενημέρωση, κάτω απο ήλιο, παραλία, βρεγμένο μαλί, στεγνό σπίτι κτλ και υπο διάφορες συνθήκες.
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Συγχαρητήρια φιλε, χωρίς καμια θεραπεία και δείχνεις super! Για μένα δεν έχεις ανάγκη για άλλη, εάν όμως έχεις αποφασίσει να γεμίσεις ακόμα περισσότερο την hairline σου εύχομαι ότι καλύτερο, νομίζω θα μας εντυπωσιάσεις ξανά! :)


Βλέποντας στην τρίτη σου φωτό στο νήμα "108 grafts/cm" έμεινα! ??? :hailing
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ευχαριστω μπουκλα...σου ευχομαι τα ιδια κ καλυτερα κ σε σενα.
Το αποτελεσμα μου, σου φαινεται καλο γιατι εκανα dense pack κ μπηκαν αρκετοι θυλακες σε μικρη σχετικα επιφανεια κ σε συνδιασμο με την σωστη τοποθετηση κ τον υψηλο αριθμο φυτρωσης εδωσαν ενα ωραιο αποτελεσμα....το οποιο ηταν ακομα καλυτερο πιο παλια που ειχα κ περισσοτερα φυσικα αναμεσα...
Με τον γιατρο τελικα μιλησες? Υπηρξε καποια προοδος σου ή καποια τοποθετηση του γιατρου?
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Κι ενα μικρο update ακομα, απο τις φωτο του crown που ειχα τραβηξει προχτες που μου το ζητησε κ ο τροφεας...αλλα ηθελα κι εγω να εχω στο αρχειο....


οι 2 απο κατω ειναι τα μαλλια στη φυσικη τους κατασταση...

[attachment=6989]
[attachment=6990]

οι επομενες 2 ειναι μετα απο χρηση dermatch στο crown...

[attachment=6991]
[attachment=6992]
 

Συνημμένα

  • crown.jpg
    crown.jpg
    32 KB · Προβολές: 699
  • crown 2.jpg
    crown 2.jpg
    33.4 KB · Προβολές: 719
  • crown dermatch.jpg
    crown dermatch.jpg
    46.6 KB · Προβολές: 701
  • crown dermatch 2.jpg
    crown dermatch 2.jpg
    61.1 KB · Προβολές: 701

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Τέζα είσαι φίλε, το πρόβλημα πραγματικά μικρό και είσαι και χωρίς αγωγή, εγώ πριν την κάνω ήμουν τρεις φορές χειρότερος. Θα αργήσει να βάλεις νυστέρι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Τα ΝW6 συνήθως έχουν φανεί από μικρή ηλικία . Δεν νομίζω οτι θα φτάσεις ως εκεί .

Το αποτέλεσμα του Dance φάινεται πολύ καλό στις φωτό , εγώ βλέπω τέζα και το κομμάτι πίσω από την Α μέχρι και την αρχή του κράουν που στις προ μμ φωτό έχει αραίωση και δεν δουλεύτηκε ιδιαίτερα. Υποθέτω οτι είναι οι φωτογράφίες έτσι;

Είστε τυχεροί μέσα στην ατυχία σας διότι έχετε μικρά NW ( dance με τίποτα 4άρι το πολύ 3V και προς το 2 στη χέρλαιν.

Σε τέτοιες περιπτώσεις , σε ένα καλό γιατρό η διόρθωση μπορεί να γίνει εξαιρετική . Αλί από μας τα 6άρια
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο γιατι λες πως πας για norwood 6;;; Το crown σου ειναι παααρα πολυ μικρο σε εκταση.. Οι 6αρηδες εχουν μεχρι τα αυτια προβλημα.
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο αφού έχεις μικρό πρόβλημα φίλε..Δεν πας για 6.Γιατί δεν κάνεις scalp micropigmentation.Να ξεμπερδεύεις και με το dermmatch.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Για τον Πάνο και εμένα δύσκολα μου φαίνεται να φτάσει nw6 ωστόσο δεν ειναι τυχαίος, σίγουρα το έχει μελετήσει. Ίσως έχει κοινό μοτίβο με κάποιον απο την οικογένεια που κατέληξε έτσι με την ίδια πορεία.

Όσι για μένα μάλλον πήρα απο τον πατέρα μου. Επιθετικότητας τριχόπτωσης ανάμεσα στο 6-7 στα 10, έναρξη ηλικίας στα 22, ο πατέρας μου nw5 με αρκετά χνούδια πάνω και πάρα πολύ ψηλά τα πλαινά του γύρω γύρω και πλάγια, χαλαρά λοιπόν πάω με 5αρι και τα φάρμακα με κρατάνε. Στο crown όντως υπήρξε τεράστια βελτίωση, τα 500 τρίτριχα που ρίξαμε σε συνδυασμό με το ενισχυμένο σχήμα θεραπείας (ειδικά αυτό) έδωσαν μεγάλη διαφορά. Εκτιμώ βέβαια πως για πίσω άνω του 50% μήν πω και 70 ειναι αποτέλεσμα θεραπείας. Αν με δεις απο κοντά θα καταλάβεις.

nucky είπε:
Τα ΝW6 συνήθως έχουν φανεί από μικρή ηλικία . Δεν νομίζω οτι θα φτάσεις ως εκεί .

Το αποτέλεσμα του Dance φάινεται πολύ καλό στις φωτό , εγώ βλέπω τέζα και το κομμάτι πίσω από την Α μέχρι και την αρχή του κράουν που στις προ μμ φωτό έχει αραίωση και δεν δουλεύτηκε ιδιαίτερα. Υποθέτω οτι είναι οι φωτογράφίες έτσι;

Είστε τυχεροί μέσα στην ατυχία σας διότι έχετε μικρά NW ( dance με τίποτα 4άρι το πολύ 3V και προς το 2 στη χέρλαιν.

Σε τέτοιες περιπτώσεις , σε ένα καλό γιατρό η διόρθωση μπορεί να γίνει εξαιρετική . Αλί από μας τα 6άρια
 

giannis1991

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

ελα ρε μοντελοοοο!!!!!!!!!!!ρε συ ασχετο την βαφη για τα μαλλια δεν τη χρησιμοποιεις????
φιλε μια χαρα ειναι το κροουν σου...εγω εκοψα και μινοξ και ειμαι φιλε γ@μησε τα....
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

danceworld_2001 είπε:
Για τον Πάνο και εμένα δύσκολα μου φαίνεται να φτάσει nw6 ωστόσο δεν ειναι τυχαίος, σίγουρα το έχει μελετήσει. Ίσως έχει κοινό μοτίβο με κάποιον απο την οικογένεια που κατέληξε έτσι με την ίδια πορεία.

Κι ομως θα φτασω....
Ακριβως ετσι dance...πιο ιδιο μοτιβο πεθαινεις :)


giannis1991 είπε:
ελα ρε μοντελοοοο!!!!!!!!!!!ρε συ ασχετο την βαφη για τα μαλλια δεν τη χρησιμοποιεις????
φιλε μια χαρα ειναι το κροουν σου...εγω εκοψα και μινοξ και ειμαι φιλε γ@μησε τα....

Ελα ρε Αγοριιι :)

Την βαφη φυσικα Γιαννη γτ οπως βλεπεις ειναι αρκετα τα ασπρα...
απλα την βαζω 1 βδομαδα μετα το κουρεμα..και την βδομαδα εκεινη χρησιμοποιω το dermatch οταν βγαινω απ το σπιτι...οχι μονο για να καλυπτω το κροουν...αλλα να καλυπτω κ τις ασπρες...κανει δουλεια κι εκει ;)
απλα στις 2 πρωτες φωτο ημουν μες στο σπιτι κ δεν ειχα βαλει dermatch...αν δεις τις επομενες απο κατω εχω βαλει dermatch και ειναι ολες μαυρες...δεν ειναι βαμμενα τα μαλλια σε εκεινες...απο το dermatch δειχνουν μαυρα..

Καλα εκανες για μινοξ...δε το συζηταω καν....κατακρατηση μαυροι κυκλοι πρησμενο προσωπο κτλ.. κι ολα αυτα για να κρατησεις τις τριχες αλλα 2-3 το πολυ χρονια...αστο δε λεει...καλυτερα ετσι...και γλυτωνεις κ την ταλαιπωρια καθε μερα...θα το εχεις παρει χαμπαρι ηδη φανταζομαι :)

Το dermatch δε σε καλυπτει για πισω crown ??
 
Μπλουζα