Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

mindtrapper

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Είναι μεν κοντό, αλλά μου φαίνεται μακρύτερο από 1 πόντο. Πάντως το σημαντικό είναι ότι με κοντό κούρεμα δεν φαίνεται τίποτα, είσαι jet.

:worshipper
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 είπε:
παιδια εβγαλα μερικες φωτο απο ουλη......αν και δε φαινετε τιποτα στην ουσια.....αλλα τελοσπαντων......απλα για να δειτε οτι καλυπτεται και με πολυ κοντο μαλλι.......
το μαλλι μου στο πλαι κ πισω που ειναι η ουλη πρεπει να εχει μηκος αυτη τη στιγμη γυρο στα 0.8 χιλιοστα μεχρι εναν ποντο το πολυ.... γιατι πριν δεκα ημερες κουρευτηκα στον μισο ποντο στα πλαγια......
δεν φαινετε καθολου!μου εκανε πολυ εντυπωση η ραφη ??? :worshipper :worshipper
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

mindtrapper είπε:
Είναι μεν κοντό, αλλά μου φαίνεται μακρύτερο από 1 πόντο. Πάντως το σημαντικό είναι ότι με κοντό κούρεμα δεν φαίνεται τίποτα, είσαι jet.

:worshipper

κι ομως εχεις δικιο ρε φιλε......το μετρησα τωρα και ειναι 1.4 εκατοστα.......πως μακρυνε ετσι???
ειναι καλοκαιρι μαλλον γι αυτο.....anyway....και πιο κοντο που ηταν παλι δεν φαινεται τπτ.....
καθε 25 μερες κουρευομαι ουτος η αλλος....οποτε σε δυο βδομαδες που θα κουρευτω θα ποσταρω φωτο με μισο ποντο ακριβως... :)


kapamarou είπε:
δεν φαινετε καθολου!μου εκανε πολυ εντυπωση η ραφη ??? :worshipper :worshipper

ναι ειναι πολυκαλη......οταν ειναι μικρα τα στριπ...δηλαδη εως 3 χιλιαδες θυλακια....τα στριπ κλεινουν καλυτερα απ οτι εχω δει......βεβαια εκτος απ τον γιατρο....παιζει ρολο και η φυσιολογια του δερματος του καθενος για το ποσο καλα θα κλεισει η ουλη......
 

max_os

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

άριστος! συγχαρητήρια. (πόσο είναι το μαλλί κουρεμένο στην φώτο?)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Μάχος είπε:
άριστος! συγχαρητήρια. (πόσο είναι το μαλλί κουρεμένο στην φώτο?)

thanks...το μηκος στις φωτο ειναι στα 14 χιλιοστα.......αλλα καλυπτεται η ουλη και σε πιο κοντο μηκος.....θα ποσταρω μερικες οταν παω και κουρευτω σε δυο βδομαδες στα 5 χιλιοστα......
 

best1210

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

να κανω μπολικες ρωτησεις γιατι παντα τις ειχα απορια 8)
ας πουμε οτι καποιος λεφτα δεν εχει να κανει μια τετοια επεμβαση τι κανει?
πρεπει να παρει δανειο καταναλωτικο πχ?
οσα παιδια κανατε τα σκασατε ντουκου ή πηρατε καποιο δανειο?
(η ερωτηση ειναι αδιακριτη το ξερω κ αν θελετε απαντατε)

επισης..μια αλλη ερωτηση(με υποερωτηματα :D)
για να κανει καποιος αν πχ εργαζεται πως θα την κανει?
ενταξει αδεια παιρνει..αλλα μετα πως επιστρεφει στην δουλεια με την κοκκινιλα κ τα σημαδια?
ας πουμε ΠΑΝΟ,ΜΑΧΟ Κ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑΤΕ μετα σας κοιταγαν καλα καλα???
γιατι δεν μπορεις να δουλευεις με το καπελο(εκτος αν εισαι ντιλιβερας :D :D :D)

δηλ η απορια μου ειναι πως συνδιαζει κανεις κατι τετοιο με την δουλεια του απο την στιγμη που υπαρχουν δουλειες που πρεπει να εισαι στην τσιτα..

οποιος απαντησει ειναι ΘΕΟΣ 8) 8) 8) :p
 

speedy1982

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πανο συχγαρητηρια και απο μενα.....!!!!!!!!ειμαι καινουργιος στο φορουμ, θελω να σου κανω καποιες ερωτηση....??? οι μεταμοσχευμενες τριχες ειναι το ιδιο η ειναι πιο σκληρες απο τα φυσικα σου μαλλια??? και σαν πυκνοτητα στην περιοχη που εβαλες μαλια ειναι η ιδια πυκνοτητα με τα υπολοιπα μαλλια???? εννοω αν υπαρχει αρμονια σαν συνολο οι ξεχωριζουν στο να ειναι πιο σκληρες οι πιο αραιες...???στην φωτογραφια φαινεται ομοιομορφο αποτελεσμα, αλλα θα ηθελα να μου πεις και ο ιδιος αν μπορεις....!!!! :worshipper
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

best1210 είπε:
να κανω μπολικες ρωτησεις γιατι παντα τις ειχα απορια 8)
ας πουμε οτι καποιος λεφτα δεν εχει να κανει μια τετοια επεμβαση τι κανει?
πρεπει να παρει δανειο καταναλωτικο πχ?
οσα παιδια κανατε τα σκασατε ντουκου ή πηρατε καποιο δανειο?
(η ερωτηση ειναι αδιακριτη το ξερω κ αν θελετε απαντατε)

επισης..μια αλλη ερωτηση(με υποερωτηματα :D)
για να κανει καποιος αν πχ εργαζεται πως θα την κανει?
ενταξει αδεια παιρνει..αλλα μετα πως επιστρεφει στην δουλεια με την κοκκινιλα κ τα σημαδια?
ας πουμε ΠΑΝΟ,ΜΑΧΟ Κ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑΤΕ μετα σας κοιταγαν καλα καλα???
γιατι δεν μπορεις να δουλευεις με το καπελο(εκτος αν εισαι ντιλιβερας :D :D :D)

δηλ η απορια μου ειναι πως συνδιαζει κανεις κατι τετοιο με την δουλεια του απο την στιγμη που υπαρχουν δουλειες που πρεπει να εισαι στην τσιτα..

οποιος απαντησει ειναι ΘΕΟΣ 8) 8) 8) :p

για τα λεφτα αν δε τα χεις....μπορεις να παρεις καποιο δανειο........
Στον γιατρο πληρωνεις 500 ευρο για να κανεις κρατηση το χειρουργειο.....οταν αποφασισεις οτι θες να κανεις μεταμοσχευση για να σου κρατησει την ημερομηνια που θες!!!!
3 βδομαδες πριν το χειρουργειο πρεπει να του πληρωσεις ενα 70% των χρηματων περιπου....και οταν πας εκει του πληρωνεις και τα υπολοιπα......εγω δεν ειχα παρει λεφτα μαζι βεβαια...κα ιτα πληρωσα τα υπολοιπα 10 μερες μετα την επεμβαση.....!!!
Στην δουλεια ναι πρεπει να φορας καπελο.....για ενα δυο μηνες γιατι εκτος της κοκκινιλας που θα φαινεται.....το καπελο προστατευει κ το κεφαλι απο σκονες σκουπιδακια μολυνσεις τραυματισμους κτλ κτλ.......αλλα να φορας καπελο μονο στην δουλεια....μετα να το βγαζεις να περνει το κεφαλι αερα.....!!!Στην δουλεια εγω δεν ειχα προβλημα γιατι εχω δικια μου επιχειρηση.....τωρα εσυ δε ξερω τι δουλεια κανεις....αλλα πρεπει να φορας καπελο....δε γινεται αλλιως.....το θεαμα ειδικα τον 1ο μηνα δεν ειναι ωραιο......μετα τον 1ο μηνα..καπως παλευεται....


speedy82 είπε:
πανο συχγαρητηρια και απο μενα.....!!!!!!!!ειμαι καινουργιος στο φορουμ, θελω να σου κανω καποιες ερωτηση....??? οι μεταμοσχευμενες τριχες ειναι το ιδιο η ειναι πιο σκληρες απο τα φυσικα σου μαλλια??? και σαν πυκνοτητα στην περιοχη που εβαλες μαλια ειναι η ιδια πυκνοτητα με τα υπολοιπα μαλλια???? εννοω αν υπαρχει αρμονια σαν συνολο οι ξεχωριζουν στο να ειναι πιο σκληρες οι πιο αραιες...???στην φωτογραφια φαινεται ομοιομορφο αποτελεσμα, αλλα θα ηθελα να μου πεις και ο ιδιος αν μπορεις....!!!! :worshipper

σ'ευχαριστω φιλε!!!! οι τριχες ειναι ακριβως οπως ειναι και οι υπολοιπες......και η πυκνοτητα ειναι τοσο καλη που δε προκειται ποτε να καταλαβεις οτι εχει γινει κατι......
ειμαι ακομα στον 6ο μηνα....και οι τριχες μου δεν εχουν σκληρυνει ακομα εντελως (ειναι ακομα στην αναπτυξη ας πουμε) γιατι θελει ενα χρονο να τελειοποιηθει το αποτελεσμα......οι τριχες που εχω πισω στο crown ας πουμε...ειναι πιο σκληρες απ αυτες που εχω μπροστα.....αλλα κι αυτες που εχω μπροστα ετσι θα γινουν σε 4-5 μηνες.....θα παχυνουν κ θα δυναμωσουν κι αλλο.....
 

speedy1982

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

σε ευχαριστω πανο.. τωρα και εγω σε 15 μερες πεταω για βανκουβερ. με την βοηθεια tou comb που μου εκλεισε ημερομηνιες..!! σε ρωτησα γιατι και εγω εχω ενδιαμεσα μαλλι και θα καλυψω crown και κροταφους, και ειχα απορια σε αυτο το θεμα αν θα ταιριαξει η θα φαινεται καποια διαφορα...αν και ειδα τον ομαρ απο κοντα και ετσι ψηθηκα..και τον απριλιο ειδα τον comb και εμεινα αφωνος..κανει πολυ καλη δουλεια ο χασσον, πιστευω να κανει καλη δουλεια και σε μενα..! τωρα αυτες της μερες ειμαι λιγο αγχωμενος,για να δουμε :( ειμαι 28 και παιρνω φινα 1 mg καθε μερα για περιπου δυο χρονια, μονο κανενα πενταμηνο επαιρνα ντουντα αλλα την σταματησα,
 
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

speedy82 είπε:
σε ευχαριστω πανο.. τωρα και εγω σε 15 μερες πεταω για βανκουβερ. με την βοηθεια tou comb που μου εκλεισε ημερομηνιες..!! σε ρωτησα γιατι και εγω εχω ενδιαμεσα μαλλι και θα καλυψω crown και κροταφους, και ειχα απορια σε αυτο το θεμα αν θα ταιριαξει η θα φαινεται καποια διαφορα...αν και ειδα τον ομαρ απο κοντα και ετσι ψηθηκα..και τον απριλιο ειδα τον comb και εμεινα αφωνος..κανει πολυ καλη δουλεια ο χασσον, πιστευω να κανει καλη δουλεια και σε μενα..! τωρα αυτες της μερες ειμαι λιγο αγχωμενος,για να δουμε :( ειμαι 28 και παιρνω φινα 1 mg καθε μερα για περιπου δυο χρονια, μονο κανενα πενταμηνο επαιρνα ντουντα αλλα την σταματησα,
με τη φινα τι καταφερες?εμεινες στασιμος?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

speedy82 είπε:
σε ευχαριστω πανο.. τωρα και εγω σε 15 μερες πεταω για βανκουβερ. με την βοηθεια tou comb που μου εκλεισε ημερομηνιες..!! σε ρωτησα γιατι και εγω εχω ενδιαμεσα μαλλι και θα καλυψω crown και κροταφους, και ειχα απορια σε αυτο το θεμα αν θα ταιριαξει η θα φαινεται καποια διαφορα...αν και ειδα τον ομαρ απο κοντα και ετσι ψηθηκα..και τον απριλιο ειδα τον comb και εμεινα αφωνος..κανει πολυ καλη δουλεια ο χασσον, πιστευω να κανει καλη δουλεια και σε μενα..! τωρα αυτες της μερες ειμαι λιγο αγχωμενος,για να δουμε :( ειμαι 28 και παιρνω φινα 1 mg καθε μερα για περιπου δυο χρονια, μονο κανενα πενταμηνο επαιρνα ντουντα αλλα την σταματησα,

καταρχην καλο ταξιδι και καλη τυχη με την επεμβαση σου ευχομαι....κ καλα αποτελεσματα!!!!!
διαλεξες λιγο δυσκολη εποχη για μεταμοσχευση ομως.....μιας και δεν κανει να βλεπει ο ηλιος το κεφαλι σου για 3-4 μηνες δεν κανει....και τωρα ειναι καλοκαιρι και οπως καταλαβαινεις.....δε θα μπορεις να κανεις μπανια στη θαλασσα κτλ.....και εκτος αυτου...με τετοια ζεστη δεν ειναι κ το πιο ευκολο να εισαι με ενα καπελο ολη την ωρα στο κεφαλι....αλλα οκ...υπομονη!!!
το crown σου ειχε προβλημα και πριν παρεις φινα/ντουτα??? και αν ειχε...οταν τα πηρες τι εγινε???σταθεροποιηθηκες?? τι ειδες????
κανε scalp excersises τωρα συνεχεια για να βγαλεις οσο πιο πολλα θυλακια μπορεις......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 είπε:
καταρχην καλο ταξιδι και καλη τυχη με την επεμβαση σου ευχομαι....κ καλα αποτελεσματα!!!!!
διαλεξες λιγο δυσκολη εποχη για μεταμοσχευση ομως.....μιας και δεν κανει να βλεπει ο ηλιος το κεφαλι σου για 3-4 μηνες δεν κανει....και τωρα ειναι καλοκαιρι και οπως καταλαβαινεις.....δε θα μπορεις να κανεις μπανια στη θαλασσα κτλ.....και εκτος αυτου...με τετοια ζεστη δεν ειναι κ το πιο ευκολο να εισαι με ενα καπελο ολη την ωρα στο κεφαλι

ρε συ πανο εγω δεν φορεσα καθολου καπελο μετα τις 2 εβδομαδες ρε φιλαρακι ,κι αυτο λογω του scar...αν δεν μου ειχε ξυρισει το κεφαλι ουτε για 2 εβδομαδες δεν θα φοραγα..
επισης με τον ηλιο χρειαζεται προσοχη και ηλιοθεραπεια κατευθειαν στο κεφαλι απαγορευεται..
απ οτι βλεπω ολα πανε συμφωνα με τα προβλεπομενα φιλε..
κι εγω καλουτσικα πηγαινω αλλα περιμενω πολυ περισσοτερα ακομη...να δουμε!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
ρε συ πανο εγω δεν φορεσα καθολου καπελο μετα τις 2 εβδομαδες ρε φιλαρακι ,κι αυτο λογω του scar...αν δεν μου ειχε ξυρισει το κεφαλι ουτε για 2 εβδομαδες δεν θα φοραγα..
επισης με τον ηλιο χρειαζεται προσοχη και ηλιοθεραπεια κατευθειαν στο κεφαλι απαγορευεται..
απ οτι βλεπω ολα πανε συμφωνα με τα προβλεπομενα φιλε..
κι εγω καλουτσικα πηγαινω αλλα περιμενω πολυ περισσοτερα ακομη...να δουμε!

ε για κανα μηνα χρειαζετε πιστευω οπωσδηποτε.......εγω ουτος η αλλος επαθα μολυνση την 16 μερα......και εγινε το κεφαλι μου σα ναρκοπεδιο.....αλλα τεσπα....καλο ειναι για κανα μηνα τουλαχιστον να φορας καπελακι κατα τη γνωμη μου.....
κι εγω καλα παω....αλλα περιμενω κι αλλα......
 

speedy1982

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

με την φινα μετα απο τρεις μηνες σταματησε η τριχοπτωση ενα 80%, αλλα δεν ειδα να βγαινουν νεες τριχες στο crown μονο μου σταματησε την τριχοπτωση, μετα απο ενα χρονο ο δερματολογος μου με ξεκινησε dutasteride εκει ειδα διαφορα να μειωνεται η τριχοπτωση 95% και μετα απο δυο μηνες ειδα να βγαινουν μικρες τριχουλες στο crown, αλλα στο πεμπτο μηνα την σταματησα γιατι ειχα παρενεργειες..και ξαναξεκινησα την φινα...
 

speedy1982

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 είπε:
[quote author=speedy82 link=topic=1208.msg33173#msg33173 date=1273416486]
σε ευχαριστω πανο.. τωρα και εγω σε 15 μερες πεταω για βανκουβερ. με την βοηθεια tou comb που μου εκλεισε ημερομηνιες..!! σε ρωτησα γιατι και εγω εχω ενδιαμεσα μαλλι και θα καλυψω crown και κροταφους, και ειχα απορια σε αυτο το θεμα αν θα ταιριαξει η θα φαινεται καποια διαφορα...αν και ειδα τον ομαρ απο κοντα και ετσι ψηθηκα..και τον απριλιο ειδα τον comb και εμεινα αφωνος..κανει πολυ καλη δουλεια ο χασσον, πιστευω να κανει καλη δουλεια και σε μενα..! τωρα αυτες της μερες ειμαι λιγο αγχωμενος,για να δουμε :( ειμαι 28 και παιρνω φινα 1 mg καθε μερα για περιπου δυο χρονια, μονο κανενα πενταμηνο επαιρνα ντουντα αλλα την σταματησα,

καταρχην καλο ταξιδι και καλη τυχη με την επεμβαση σου ευχομαι....κ καλα αποτελεσματα!!!!!
διαλεξες λιγο δυσκολη εποχη για μεταμοσχευση ομως.....μιας και δεν κανει να βλεπει ο ηλιος το κεφαλι σου για 3-4 μηνες δεν κανει....και τωρα ειναι καλοκαιρι και οπως καταλαβαινεις.....δε θα μπορεις να κανεις μπανια στη θαλασσα κτλ.....και εκτος αυτου...με τετοια ζεστη δεν ειναι κ το πιο ευκολο να εισαι με ενα καπελο ολη την ωρα στο κεφαλι....αλλα οκ...υπομονη!!!
το crown σου ειχε προβλημα και πριν παρεις φινα/ντουτα??? και αν ειχε...οταν τα πηρες τι εγινε???σταθεροποιηθηκες?? τι ειδες????
κανε scalp excersises τωρα συνεχεια για να βγαλεις οσο πιο πολλα θυλακια μπορεις......
[/quote] πανο εχει δικιο σε αυτα που γραφεις ισως το καλοκαιρι να ειναι πιο δυσκολο αμα κανεις με τετοια εμπεβαση, αλλα ρολο επαιξε και ο φορος που μεγαλωνει μετα το ιουλιο στον καναδα για αυτο πηρα αυτην την αποφαση αυτη, καλα πανο αν ειναι να μου ερθουν τα αποτελεσματα που θελω απο το χασσον και χαλαλι ας μην κανω ουτε ενα μπανιο το καλοκαιρι..!! scalp excersises κανω καθε μερα, τωρα για αυτα που με ρωτησες γραφω στο πιο πανω μυνημα..
 
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πως είναι τα scalp exercises (sorry για το :eek:fft:)?
 

speedy1982

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πανο να σου κανω μια ερωτηση?? στα πλαγια που εχεις βαλει μαλλι φαινεται καποια διαφορα, η μοιαζει φυσικο ?δεν ειναι πιο δυσκολο στα πλαγια το μαλλι οταν μεγαλωνει να ταιριαξει με το υπολοιπο?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

speedy82 είπε:
πανο να σου κανω μια ερωτηση?? στα πλαγια που εχεις βαλει μαλλι φαινεται καποια διαφορα, η μοιαζει φυσικο ?δεν ειναι πιο δυσκολο στα πλαγια το μαλλι οταν μεγαλωνει να ταιριαξει με το υπολοιπο?

παιζει ενα θεμα στα πλαγια....αλλα μονο στους πρωτους μηνες....που το μαλλι βγαινει λιγο περιεργο......μετα μαλακωνει και στρωνει και γινεται φυσιολογικο.....
Στα πλαγια ο γιατρος σου βαζει μαλλι στην αδεια περιοχη αλλα προχωραει και σου βαζει και στα υπαρχοντα...δλδ εισχωρει μισο ποντο τουλαχιστον στα υπαρχοντα και ανακατευεται το εμφυτευμενο με το φυσικο και οταν βγει το αποτελεσμα στο τελος δειχνει φυσικο....οπως ειναι εμενα τωρα......!!!!
Πιστευω οτι δεν υπαρχει ανθρωπος στον κοσμο που θα με δει και θα καταλαβει οτι εχω κανει επεμβαση.....δε πα να ειναι ακομα και γιατρος.....σου μιλαω για τετοια φυσικοτητα.....!!!! το παιδι που με κουρευει....ειναι φιλος μου.....δε μπορει να καταλαβει στο κεφαλι μου ποιες τριχες ειναι απο επεμβαση κ ποιες οχι.......δε φαινεται τιποτα......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

με χει πιασει hair greeeeeeeeed................. :(
 
Μπλουζα