Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Panos1982 το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ για μένα μπράβο ρε φίλε μακάρι να ήμουνα εσύ σήμερα σάββατο θα άνοιγα σανπανιες στο ρέμο :D:p

Aμα είναι να πηγαίνω στα μπουζούκια καλύτερα καράφλας.:D:mad::confused:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Παιδιά μην τρελαίνεστε κιόλας 5000grafts σε ένα NW2 έβαλε ο Erdo. Εκτος Ελλάδας υπάρχουν παρα πολλοι γιατροί που ο Πάνος θα έπαιρνε το ίδιο αποτέλεσμα με 3000, βαρειά 3500 grafts, άσχετα αν στο forum εδώ, πέρα από τους 2 γιατρούς του εξωτερικού που έχουν μάθει όλοι να αναμασανε δεν ασχολούνται με κανέναν άλλο. Φαντάζομαι βέβαια ότι υπάρχουν πολλα μέλη του forum που είναι ψαγμένα που θα έχουν πολλές γνώσεις και εμπειρίες, αλλά δεν ασχολούνται με το εδώ forum στο οποίο ουσιαστικά γράφουν σχεδόν 10 άτομα όλα κι όλα και λένε τα ίδια και τα ίδια!

Σχολιο κομητης.... μπηκες ειδες μια φωτο που ποσταρα του πριν κ μετα (σελ 26 ) αμφιβαλλω αν εχεις κοιταξει κι αλλη σελιδα στο νημα...
εκρινες απ τη φωτο αυτη οτι ημουν nw2 (ντόινγκ)
μπηκες εκανες το σχολιο σου,
μας ειπες στραβαδια εν ολιγης γτ θα μπορουσαμε να κανουμε την ιδια δουλεια με λιγοτερα γκραφτς ( και χρηματα προφανως) κι εφυγες...
κραζοντας μας κιολας οτι λεμε τα ιδια κ τα ιδια...
Μαλιστα....
Η αληθεια ειναι οτι το ποστ σου ηταν πολυ πιο επιμορφωτικό κ εποικοδομητικό απ των υπολοιπων...συνεβαλε στο να παμε ενα βημα μπροστα, στο αναγνωριζω....
Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα δεις καν το ποστ που γραφω οποτε δεν απανταω καν στις αιχμες που αφηνεις....
οταν κ αν σε ενδιαφερει πραγματικα και μπεις στο κοπο να κοιταξεις το περιστατικο κ να τοποθετηθεις σοβαρα κ με επιχειρηματα θα τοποθετηθω κι εγω....


Αν βγαίναμε για καφέ face to face θα του λέγατε για άλλους γιατρούς η μπογιές ;;;;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...αλλά τα social media έκαναν μεγάλο κακό σε έναν ήδη κακό λαο σαν εμάς...

Μιλας πολυ σωστα @hairlosscursed κ ηταν καλο ολο το ποστ απλα εκανα copy paste μονο αυτο το κομματι γιατι
για καφε face to face (οπως εχουμε κανει εμεις πολλες φορες)....θα ερχοταν μονο καποιος που πραγματικα εχει προβλημα και αναζηταει την αντιμετωπιση του κ τον ενδιαφερει πραγματικα η κατασταση....κ πολυ σωστα θα ηταν εντυπωσιασμενος κ θα λαχταρουσε να παρει κ αυτος κατι αντιστοιχο με εμενα η καποιον αλλον που πετυχε...
οπως καναμε κι εμεις με τον τσακαλο πριν πολλα πολλα χρονιααα... :)
πολυ εξυπνο κ ευστοχο αυτο που ανεφερες....
Δεν φταινε τα social media απλα υπαρχουν κ συμφεροντα απο καποιους, υπαρχουν κλινικες που βγαζουν λεφτα απο αυτο γτ ειναι η δουλεια τους οποτε δε μπορεις να ξερεις σε καθε account ποιος μπορει να κρυβεται απο πισω κ τι εξυπηρετει.....λογικο να δεις σχολια ειτε σε αυτο ειτε σε αλλο νημα που εμπεριεχουν υπαινιγμους ή κακεντρεχεια γτ υπαρχουν κ συμφεροντα.....
εμενα ομως δεν με απασχολει αυτο με απασχολει αυτος που εχει προβλημα κ ψαχνει κατι καλο για το δικο του κεφαλι και θα ηταν αυτος που θα ερχοταν στη καφετερεια να μας δει κ να συζητησει κ να ζητησει συμβουλες κ αποψεις...γι αυτους ειναι το νημα...
αλλα απανταω κ σε οποιαδηποτε σχολια ειτε υπαρχουν συμφεροντα ειτε οχι γιατι για οτι γραφω και λεω εχω εμπειρια ετων, ειλικρινεια κ διαφανεια σε οτι λεω κ μπορω να το στηριξω απολυτα... και οπως ειπε κ ο @athenian δε μπορεις να μειωσεις ενα καλο αποτελεσμα...θα ειναι παντα ενα καλο αποτελεσμα !!

Panos1982 το καλύτερο αποτέλεσμα του φόρουμ για μένα μπράβο ρε φίλε μακάρι να ήμουνα εσύ σήμερα σάββατο θα άνοιγα σανπανιες στο ρέμο :D:p

Μπορει το καλυτερο αλλα εχω βαλει και τα περισσοτερα θυλακια στο φορουμ σε καλους γιατρους κ φυτρωσαν ολα ( η σχεδον ολα ) οποτε εκει αποδιδεται....
Οχι στον ρεμο ρε φιλε.....δεν ακουγεται στα live με τπτ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
Off topic λιγο.... αλλα @Akis-multi
Η καινουργια μου Ιταλιδα Κ@υλα για παρτι σου....
Mv agusta....ξαδερφια με ducati ^^

dragster.jpg
 

Akis-multi

Well-Known Member
Off topic λιγο.... αλλα @Akis-multi
Η καινουργια μου Ιταλιδα Κ@υλα για παρτι σου....
Mv agusta....ξαδερφια με ducati ^^

Προβολή συνημμένου 17841
Πάνο έχεις πολυ γούστο ρε φίλε μπράβο... κρυψε τη μαλλουρα σου καλα κατω απτο κρανος, βαλε μπρος τα 140 αλογα από κάτω σου, ασε τον ηχο απ'το agusta να κανει τους γύρω να χαζευουν και έχεις ξεφύγει.. κουκλαρα..καλοταξιδη και πάντα όρθιος φιλαράκι..
 

giannis1991

Well-Known Member
Να πω και εγω την προσωπικη μου αποψη...απο τη μια εχει δικιο ο Πανος στο πιο απλο που λεει οτι βαμμενα σας τα εδειξα πριν βαμμενα σας τα δειχνω και τωρα οποτε δεν υπαρχει διαφορα...αλλα σαν χρηστης του mens perfect και με σχεδον μαυρο μαλλι και πολυ λευκο δερμα οταν βαζω την βαφη το μαλλι μου για 4-5 λουσιματα φαινεται πολυ πιο λαμπερο και αρκετα πιο πυκνο απο οτι ειναι οταν εχει ψιλοφυγει η βαφη απο το μαλλι...Πανο παρατηρησε το και εσυ να δεις την διαφορα...εγω την περναω οποτε κουρευομαι...μετα το κουρεμα βλεπω πως ειναι το μαλλι μου και το συγκρινω μετα που εχω περασει την βαφη...ειναι κατα 20-25% βελτιωμενο!Ειναι σαν να χοντραινει την τριχα!
 

Panos1982

Well-Known Member
Ευχαριστω για τη μηχανη και παντα ορθιοι οσοι οδηγαμε !!!

@giannis1991 Ξερω το αμεροληπτο της γνωμης σου και μπορω να δεχτω οτι η βαφη μπορει οταν κολλησει πανω στη τριχα να μεγαλωσει λιγο τα micron της...
π.χ αν εχεις 55 micron να στα κανει 58-60 και αυτο να αναδειξει λιγο τη κατασταση αυξανοντας το coverage value.
αλλα για να γινει αυτο πρεπει να υπαρχει επαρκης πυκνοτητα γτ αν δεν ειναι επαρκης και το ασπρο μαλλι το κανεις μαυρο η αντιθεση με το δερμα θα ειναι τραγικη.
 

Tsek

Well-Known Member
Ευχαριστω για τη μηχανη και παντα ορθιοι οσοι οδηγαμε !!!

@giannis1991 Ξερω το αμεροληπτο της γνωμης σου και μπορω να δεχτω οτι η βαφη μπορει οταν κολλησει πανω στη τριχα να μεγαλωσει λιγο τα micron της...
π.χ αν εχεις 55 micron να στα κανει 58-60 και αυτο να αναδειξει λιγο τη κατασταση αυξανοντας το coverage value.
αλλα για να γινει αυτο πρεπει να υπαρχει επαρκης πυκνοτητα γτ αν δεν ειναι επαρκης και το ασπρο μαλλι το κανεις μαυρο η αντιθεση με το δερμα θα ειναι τραγικη.
4 σελίδες αλλά χαλάλι.
 

Panos1982

Well-Known Member
4 σελίδες αλλά χαλάλι.

:D
εχω ηδη πολυ χοντρη τριχα 65 micron και δε μπορω να καταλαβω διαφορα μιας και ηδη καλυπταν ολο το κεφαλι μου επαρκεστατα απο τον 4 μηνα που αρχισα να τα βαφω ξανα οποτε κ προσωπικα δε καταλαβαινω διαφορες....
Τωρα αν ο @giannis1991 εχει πιο λεπτη τριχα ισως του γινεται πιο ευκολα αντιληπτη αυτη η διαφορα ,γιατι ανεβαινει το coverage value του...
σε μενα δεν γινεται αντιληπτη γιατι προφανως εχω πολυ υψηλο coverage value ηδη οποτε και δε μπορω να διακρινω διαφορες πλεον....
ειχα πει κ τοτε στον 4 μηνα οτι δε μπορω πλεον να αντιλαμβανομαι πως παει η φυτρωση ή η παχυνση των τριχων γτ η πυκνοτητα ειχε ανεβει τοσο πολυ που η οποια προσπαθεια παρατηρησης διαφορών σε αυτα τα κομματια δεν ηταν πλεον εφικτη...οποτε ειτε παχαιναν καποιες τριχες ειτε φυτρωναν νεες δε μπορουσα να διακρινω τπτ...
ετσι ακριβως δε μπορω να διακρινω κ αν παχαινει η τριχα με τη βαφη...
αλλα το θεωρω πιθανο.

ισα ισα το λιγο μπιφτεκι που εχω πισω οταν τα βαφω γινεται πιο ευδιακριτο, απ οτι οταν ειναι ασπρομαυρα...
αν δεν υπαρχει επαρκης πυκνοτητα χαλαει το γλυκο οπως ξαναειπα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Panos1982, ήρθε στα χέρια μου πρόσφατα μια μμ από τον Erdo και μετά από μελέτη όλων των data πόσταρα κάποια πρώτα συμπεράσματα για το splitting του Erdo. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση η έκταση του splitting, και κατ' επέκταση η επίδραση στην τιμή (€/graft). Στη δική σου περίπτωση έχουμε τα πλήρη στοιχεία της δότριας ανά περιοχή. Όμως μας λείπει η ανάλυση της εξαγωγής. Έχεις στα χέρια σου το graft calculator (νομίζω είναι στανταρτ και το δίνει σε όλους)? Θα έχει ενδιαφέρον για να μπορέσουμε στατιστικά να βγάλουμε κάποια πιο ασφαλή συμπεράσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
Αν εχω καταλαβει καλα θελεις τον ακριβη αριθμο μονοτριχων διτριχων τριτριχων κτλπ ?
Μου εδωσε ενα φακελο φεύγοντας κ ειχε μεσα ενα χαρτι που τα εγραφε νομιζω αλλα πρεπει να ψαξω να το βρω...γτ με την χαρτουρα δε τα εχω καλα....
Εχω κ ενα usb, το usb ξερω που ειναι θα το τσεκαρω μηπως αναφερει κι εκει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δες το νήμα που έχω ανοίξει περί splitting και δες την φωτό του χαρτιού που σου ζητάω είναι τυποποιημένο και ίδιο για όλους.

Εκτιμώ ότι είναι σε χαρτί και δεν υπάρχει στο usb. Στο usb έχει τις φώτο και την ανάλυση από την δοτριά σου ανά περιοχή. Χρήσιμες και αυτές αλλά αυτή την πληροφορία την έχεις ήδη ποστάρει με τις φώτο που έχεις βάλει στην αρχή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
ειδα το νημα που ανοιξες καταλαβα οκ.
Κοιτα εχεις ποσταρει στο νημα αυτο φωτο στο 1ο σου και στο τελευταιο σου ποστ.
Τις φωτο που εχεις ποσταρει στο 1ο σου ποστ δε τις εχω....και ουτε τις ειχα ποτε. Ισως τις δινει τωρα αλλα τοτε που πηγα εγω δεν εδινε τετοιες φωτο κ αναλυσεις.
Εχω ομως το χαρτι οπως στη φωτο που εχεις ανεβασει στο τελευταιο σου ποστ σε εκεινο το νημα.
Σου κανει αυτο ?
Γτ αν ψαξω αυτο μονο μπορω να βρω, τις αλλες του 1ου σου ποστ δεν εχω τετοιες....( εκτος αν ειναι μες το φακελο και δε τις ειδα ποτε επιφυλασσομαι )
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό θέλω. Οι άλλες πρέπει να είναι στο USB


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό ήθελα, για κοίτα και στο usb μήπως βρεις και τις άλλες σαν αυτές που πόσταρα στο 1ο ποστ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Panos1982

Well-Known Member
Μονο αυτο εχω με αναλυσεις @CVIAL
το usb εχει φωτο σε μικρογραφια αλλα χωρις αναλυση και στατιστικα επανω...
και εχει και φωτο με μετρησεις δοτριας ανα περιοχη επανω στο κεφαλι μου απο μακρυα ομως (οχι σε μικρογραφια ) κ τις εχω ποσταρει.
 
Μπλουζα