Pan77, FUE, 3871g, 1-2/9/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
80 μπροστά και άλλα 70 πίσω αν δεν κάνω λάθος.
Τα 150cm2 είναι και ο μόνος λόγος που μπορεί να κριθεί σε άλλη βάση η έκβαση και το ποσοστό φύτρωσης. Το υπέθεσα οτι θα ήταν αρκετά μεγάλη η λήπτρια. Αυτό δίνει ένα μέσο όρο 25g/cm2 σε "απόλυτα" νούμερα.
 

tol

Well-Known Member
Και επειδη κατηγορηθηκα για στημενη παραπλανηση...

Εψαξα ξανα πισω στο νημα.

Ειδα οτι ο ιδιος ο CVIAL εχει ανεβασει φωτεινη φωτογραφια πριν τη μεταμοσχευση. Νομιζα οτι η μοναδικη πριν τη μεταμοσχευση ηταν η θολη που ειχε ανεβασει ο φιλος pan.

Ωραια, λοιπον...

Screenshot_20220601-010007~2.png


Ειναι ή δεν ειναι φωτεινοτατη αυτη η φωτογραφια πριν τη μεταμοσχευση;

Συγκρινετε με την τωρινη...

Screenshot_20220601-010809~2.png


Ρωτω, λοιπον...τι να περιμενουμε αυριο;

Ποιες φωτογραφιες;

Απο την ιδια την κλινικη και τους εκπροσωπους της στο forum;

Δεν εχουμε ματια;

Δε βλεπουμε οτι το αποτελεσμα ειναι αποτυχημενο;

Να περιμενουμε δηλαδη τις καταλληλες φωτογραφιες με τον καταλληλο φωτισμο που ανεβαζουν οι ιδιες οι κλινικες;

Γι' αυτο υπαρχουν οι ανεξαρτητες παρουσιασεις.

Για να βγαινουν ασφαλη συμπερασματα, να μην ωραιοποιειται η κατασταση και να μην παραπλανιονται τα υποψηφια προς μεταμοσχευση μελη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Μην χρωματίζεις τις λέξεις Tol. Γιατί το συστηματικά να σημαίνει κάτι αρνητικό; Το συστηματικά δεν μπορεί να σημαίνει ότι όπου τεκμηριώνεις (κατά την προσωπική σου άποψη βέβαια) κάποια "πατάτα" ή λάθος να βγαίνεις και να το καταγγέλεις; To ότι το κάνεις "συστηματικά" αποδεικνύει ότι δεν έχεις κάτι προσωπικό με τον συγκεκριμένο γιατρό. Αυτό εννοώ.

Ευχαριστω για την απαντηση, φιλε CVIAL. Καλο βραδυ να εχεις.
 

alex7

Well-Known Member
Αμ δεν είμαι ο αρμόδιος να απαντήσω τώρα .Δεν έχω και δεν επιτρέπεται να έχω φωτό καθώς δεν είναι η δουλειά μου αυτή .Πράγματι διασκορπίστηκαν 4000 grafts σε μεγάλη έκταση .Αύριο λοιπόν .Πρέπει να κοιμηθώ γιατί έχω και δουλειά αύριο
 

bobby

Well-Known Member
Είναι προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα. Θα έπρεπε μέχρι τώρα (9ος μήνας) να ήταν αρκετά καλύτερα.
Τι φταίει? Μειωμένη φύτρωση? Sock loss? κάτι άλλο?
Για εμένα μάλλον συνδυασμός των ναωτέρω αλλά ας περιμένουμε να τοποθετηθεί και ο πιο αρμόδιος (ο γιατρός).
Μακάρι να βάλει γκολ στο 95΄ (12μηνο) αλλά το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο.
 

giannis1991

Well-Known Member
Τουλάχιστον βγήκε και κάτι από αυτήν την υπόθεση...Ότι η κλινική έχει συνεργασία με τον Άλεξ έστω και αμισθη ,είναι σε άμεση επικοινωνία και τον πληροφορεί πότε θα ποσταρει και του δείχνει και φωτό...Μαλλιασε η γλώσσα μας να λέμε το προφανές και επιτέλους αποδείχθηκε...
Δεν λέω (σε αυτό το ποστ)απαραίτητα ότι είναι κακή η συνεργασία ή οτιδήποτε άλλο απλά και μόνο ότι υπάρχει...
Ο χρόνος μας κρίνει όλους άλλωστε και οι πράξεις μας....
 

alex7

Well-Known Member
Τουλάχιστον βγήκε και κάτι από αυτήν την υπόθεση...Ότι η κλινική έχει συνεργασία με τον Άλεξ έστω και αμισθη ,είναι σε άμεση επικοινωνία και τον πληροφορεί πότε θα ποσταρει και του δείχνει και φωτό...Μαλλιασε η γλώσσα μας να λέμε το προφανές και επιτέλους αποδείχθηκε...
Δεν λέω (σε αυτό το ποστ)απαραίτητα ότι είναι κακή η συνεργασία ή οτιδήποτε άλλο απλά και μόνο ότι υπάρχει...
Ο χρόνος μας κρίνει όλους άλλωστε και οι πράξεις μας....
Δεν υπάρχει καμία συνεργασία .Είναι φίλοι και γείτονες .Διαβάζουν το φόρουμ και με φώναξαν και μου εξήγησαν πως έχει το θέμα .Άσκοπα μαλλιάζει η γλώσσα σου .Συνεργασία γιόκ .Όταν λέτε κάτι να τα αποδεικνύετε διαφορετικά είναι συκοφάντηση κάποιου που δεν φταίει και απλά πάει να συμμετάσχει στο φόρουμ
 

nick90

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα όντως δεν φαίνεται να έχει ικανοποιητική εικόνα με βάσει τις φωτογραφίες του παν. Τώρα για το πως έπρεπε να δείχνει δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί και τα μοσχεύματα απλώθηκαν σε μεγάλη επιφάνεια και δεν υπάρχουν φωτογραφίες στις ίδιες ακριβώς συνθήκες (ίδιος φωτισμός, ίδιο μήκος μαλλιών, ίδια γωνία λήψης κτλπ πριν κ μετά..)
 

giannis1991

Well-Known Member
Άλεξ αρχικά μην αναφέρεις σε κάθε πρόταση τον ποινικό κώδικα και την επεξήγηση του ...Δε χρειαζεται...Είτε ο σκοπός σου είναι να μας "προστατεύσεις" είτε να μας προειδοποιήσεις.......Της "δουλειάς" είμαι και σε μένα προσωπικά δεν μου λέει κατι...
Ακόμα και το φίλος τώρα το έγραψες έτσι ωραία και καθαρά ..Όχι αυτά τα απλά που γράφεις πήρα ένα καλό αποτέλεσμα και μέχρι εκεί...Επίσης όταν συννενοειστε για κάτι στο φόρουμ και μεσω εσενα υπάρχει έστω μια πληροφόρηση εκ μέρους του λέγεται μιας μορφής συνεργασια...Πως αλλιώς να το χαρακτηρίσω?
Αναμένουμε τις φωτό και από κλινική εννοείται...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνομίλησα με τον γιατρό κατόπιν αιτηματός του. Επειδή όπως έχω δηλώσει κατ΄ επανάληψη σκοπός του φόρουμ είναι η εύρεση της αλήθειας και του τι πραγματικά συμβαίνει, αν ο Pan77 δεν πάει στον γιατρό για μετρήσεις κλπ, θα μετρήσω εγώ τον Pan77 (θα τον δω μέσα στον Ιούνιο) αναλυτικά με αδιαμφισβήτητο τρόπο και θα τα ποστάρω. Έτσι θα μπορούμε να κρίνουμε με πραγματικά δεδομένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Μάλλον μπήκαν τα μεταμοσχευμενα και έπεσαν τα μαμά... Εξού και η φύτρωση να φαίνεται στο 30%... Δεν τίθεται θέμα φυτρωσης για εμένα αλλά θέμα σοκ και στρατηγικής (άπλωμα) ... Επίσης το πριν μακρύ μαλλί και το μετά με κοντό μαλλί το γιγαντώνει το πράγμα αλλά ψιλά γράμματα αυτό ... Αν προσέξετε καλά τις φωτό είναι σαν να έχει αλλάξει η διάταξη της αραίωσης του πριν και του μετά γι αυτό πιστεύω στα παραπάνω... Άμα μπει για 2 βάρβατη μμ που ούτως ή άλλως θα ήθελε θα πάρει αυτό που θέλει ... Αν έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη του παν στον Τυρκαλα ας πάει αλλού αλλά μην το αφήσει στην μέση ....
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Και επειδη κατηγορηθηκα για στημενη παραπλανηση...

Εψαξα ξανα πισω στο νημα.

Ειδα οτι ο ιδιος ο CVIAL εχει ανεβασει φωτεινη φωτογραφια πριν τη μεταμοσχευση. Νομιζα οτι η μοναδικη πριν τη μεταμοσχευση ηταν η θολη που ειχε ανεβασει ο φιλος pan.

Ωραια, λοιπον...

Προβολή συνημμένου 49787

Ειναι ή δεν ειναι φωτεινοτατη αυτη η φωτογραφια πριν τη μεταμοσχευση;

Συγκρινετε με την τωρινη...

Προβολή συνημμένου 49788

Ρωτω, λοιπον...τι να περιμενουμε αυριο;

Ποιες φωτογραφιες;

Απο την ιδια την κλινικη και τους εκπροσωπους της στο forum;

Δεν εχουμε ματια;

Δε βλεπουμε οτι το αποτελεσμα ειναι αποτυχημενο;

Να περιμενουμε δηλαδη τις καταλληλες φωτογραφιες με τον καταλληλο φωτισμο που ανεβαζουν οι ιδιες οι κλινικες;

Γι' αυτο υπαρχουν οι ανεξαρτητες παρουσιασεις.

Για να βγαινουν ασφαλη συμπερασματα, να μην ωραιοποιειται η κατασταση και να μην παραπλανιονται τα υποψηφια προς μεταμοσχευση μελη.
Κι όμως φίλε tol, οι φωτογραφίες δεν είναι και τόσο συγκρίσιμες.
Μπορεί να έχουν τον ίδιο φωτισμό αλλά έχουν διαφορετική γωνία λήψης.
Η μία είναι πανοραμική με κοντό μαλλί ενώ οι άλλη υπό γωνία και με πιο μακρύ μαλλί.

Υπόψιν δεν κρίνω το αποτέλεσμα, μιλάω μόνο για τις εικόνες.
 

Gianney

Well-Known Member
Ας περιμένουμε αύριο με το καλό να δούμε και τις φωτό.Εγω σκέφτομαι τον φίλο πόσο ψυχοφθόρο είναι αυτό που περνάει δυστυχώς
 

Pan77

Active Member
Ας περιμένουμε αύριο με το καλό να δούμε και τις φωτό.Εγω σκέφτομαι τον φίλο πόσο ψυχοφθόρο είναι αυτό που περνάει δυστυχώς
Δεν έχεις ιδέα φίλε. Πρέπει να το ζήσεις (δεν το εύχομαι σε κανέναν) για να το καταλάβεις.
 

Pan77

Active Member
Μάλλον μπήκαν τα μεταμοσχευμενα και έπεσαν τα μαμά... Εξού και η φύτρωση να φαίνεται στο 30%... Δεν τίθεται θέμα φυτρωσης για εμένα αλλά θέμα σοκ και στρατηγικής (άπλωμα) ... Επίσης το πριν μακρύ μαλλί και το μετά με κοντό μαλλί το γιγαντώνει το πράγμα αλλά ψιλά γράμματα αυτό ... Αν προσέξετε καλά τις φωτό είναι σαν να έχει αλλάξει η διάταξη της αραίωσης του πριν και του μετά γι αυτό πιστεύω στα παραπάνω... Άμα μπει για 2 βάρβατη μμ που ούτως ή άλλως θα ήθελε θα πάρει αυτό που θέλει ... Αν έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη του παν στον Τυρκαλα ας πάει αλλού αλλά μην το αφήσει στην μέση ....
Φίλε Γιώργο, μια κουβέντα είναι αυτό. Τα ψυχικά αποθέματα αυτή την στιγμή για νέα μεταμόσχευση είναι άδεια, η εμπιστοσύνη έχει κλονιστεί εντελώς και γενικώς μετά από τέτοια εικόνα. Άμα θέλεις το πιστεύεις, αλλά ακόμα και αν αύριο ερχόταν ο καλύτερος και μου έλεγε σε χειρουργώ άμεσα και δωρεάν με 100% εγγυημένη γραπτή επιτυχία, δεν θα το έκανα...
 

panos1234

Well-Known Member
Φίλε Γιώργο, μια κουβέντα είναι αυτό. Τα ψυχικά αποθέματα αυτή την στιγμή για νέα μεταμόσχευση είναι άδεια, η εμπιστοσύνη έχει κλονιστεί εντελώς και γενικώς μετά από τέτοια εικόνα. Άμα θέλεις το πιστεύεις, αλλά ακόμα και αν αύριο ερχόταν ο καλύτερος και μου έλεγε σε χειρουργώ άμεσα και δωρεάν με 100% εγγυημένη γραπτή επιτυχία, δεν θα το έκανα...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα συνονοματε.
Προσπάθησε να είσαι αισιόδοξος και να το παλέψεις.
Σίγουρα η διάθεσή σου και η ψυχική σου γενικά κατάσταση είναι κάπως , όμως να κάνεις και δεύτερη ώστε να το λύσεις το θέμα σου.
 

vlafo

Well-Known Member
Θα γράψω τη δική μου εκτίμηση με την εμπειρία μου για το αποτέλεσμα του pan.

Έβαλε 3800 σε μια έκταση 150τεκ.
Με μια φύτρωση της τάξεως του 90% θα είχε επάνω στο κεφάλι του 3500grafts δηλαδή μια μέση πυκνότητα 23g ανά τετραγωνικό.
Αναμφισβήτητα μια πολύ χαμηλή πυκνότητα αλλά αναμενόμενη όταν κάνεις μια μόνο επέμβαση.
Ήθελε εξ αρχής 2 επεμβάσεις και γύρω στα 5500g+.
Άρα εξ αρχής έπρεπε να είχε στήσει το πλάνο με το γιατρό κατ αυτό τον τρόπο.
Η φύτρωση δεν έχει πιάσει ταβάνι αυτό είναι σίγουρο,την εκτιμώ γύρω στο 70% όχι παραπάνω που δεν τη λες καλή αλλά ούτε και κακή αλλά μέτρια αλλά σε ένα τέτοιο κεφάλι που θέλεις το μέγιστο τείνει προς το κακή.
Το φόρλοκ που είχε θεωρώ το έχασε και δεν άντεξε το στρεσάρισμα τις μμ,συνεπώς η φύτρωση είναι σαν να πήγε στο 50% που σε αυτό το κεφάλι είναι αναμενόμενο να δείχνει πλέον έτσι η εικόνα.

Εγώ να του ευχηθώ ψυχραιμία,είναι όντως μια δύσκολη κατάσταση,έχουμε δει δυστυχώς πολλά τέτοια,και να τον προτρέψω οπωσδήποτε όταν νιώσει έτοιμος να προχωρήσει στη 2η μμ με όποιον γιατρό επιλέξει όταν αυτός αισθανθεί έτοιμος.

Καλή επιτυχία του εύχομαι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλε Γιώργο, μια κουβέντα είναι αυτό. Τα ψυχικά αποθέματα αυτή την στιγμή για νέα μεταμόσχευση είναι άδεια, η εμπιστοσύνη έχει κλονιστεί εντελώς και γενικώς μετά από τέτοια εικόνα. Άμα θέλεις το πιστεύεις, αλλά ακόμα και αν αύριο ερχόταν ο καλύτερος και μου έλεγε σε χειρουργώ άμεσα και δωρεάν με 100% εγγυημένη γραπτή επιτυχία, δεν θα το έκανα...
Κακώς.... Μην το γιγαντωνεις στο κεφάλι σου... Και εγώ μετά από αποτυχημένη 1η προσπάθεια μου πήρε 7 χρόνια να σηκώσω κεφάλι αλλά το πηγα μεχρι τέλους....αυτό θα κάνεις κ εσύ .... Για εμένα πιστεύω άνετα γυρνάει το παιχνίδι και πολύ πιο εύκολα από πολλές άλλες περιπτώσεις....
 

Medde

Active Member
Τελικά αποδεικνύεται λάθος το άπλωμα των grafts σε όλο το κεφάλι. Σε συνδυασμό με χαμηλή φύτρωσε ήρθε αυτο το αποτέλεσμα. Παν εύχομαι ότι καλύτερο απο εδω και πέρα, ψυχραιμία και να κανεις την κίνηση οταν θα νιώθεις έτοιμος γιατί φαίνεται να έχεις το απόθεμα να γυρίσεις την κατάσταση.
 
Μπλουζα