Pan77, FUE, 3871g, 1-2/9/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL νομίζω πρέπει να πιεσεις συνάντηση με τον παν για να μάθουμε όλοι την αλήθεια ... Το λέω σε σένα γιατί κάτι μου λέει ότι ο παν για ένα μυστήριο λόγο δεν θα πάει να βρει τον τιρκαλα ενώ υποτίθεται έχει χίλια δίκια ... Αν δλδ μιλάμε για αληθινό περιστατικό και αν ναι αληθινό αποτέλεσμα.... Πολλά κενά η ιστορία...
Υγ: αυτά που λέτε παραπάνω περί σκληρού δέρματος και ποπ απ τα ακούω υπερβολικά.... Ρωτήστε το γιατρό πόσες βελόνες έσπασαν στο κεφάλι μου και πόσο αναισθητικό έφαγα .... Κανένα θέμα φυτρωσης Παρ όλα αυτά ....

Αυτό έχει ήδη κανονιστεί και μάλιστα με πρωτοβουλία του Pan77 την οποία προφανώς αποδέχτηκα. Την επόμενη εβδομάδα θα ξέρουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα το pop up στο κάνει εκείνη τη στιγμή που το φυτεύει,αν μπει μπήκε δεν στο πετάει μετά,και σε 3-4 ώρες έχει κουμπώσει.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι 4000g τα έκανε pop-up και δεν το είδε ο γιατρός?
Δεν το δέχομαι αυτό.

Το θέμα δεν είναι το pop up αλλά τα buried grafts. Αν είχε μεγάλο θέμα με pop up και αύξησε το βάθος εισαγωγής για να μειώσει το φαινόμενο ουσιαστικά τα graft «θάφτηκαν» και δεν φύτρωσαν ποτέ. Δεν λέω ότι έγινε κάτι τέτοιο αλλά αυτό εξηγεί την μηδενική φύτρωση με λογικό τρόπο. Το βάθος εισαγωγής είναι κεφαλαιώδους σημασίας για την επιβίωση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης παρατηρώ την σατανική σύμπτωση ...το nickname Pan εδώ ο φίλος και παλιά Pan(tel)ο φίλος από την hdc.

O pantel σε εμας ειχε μια χαρα αποτελεσμα και ολοι το ειπαν αυτος ηθελε μαλλι Ρουβας με Nw 6 καθαρο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φυτρωση υπάρχει άλλα σε μικρο ποσοστό.
Τα 3900 τα άπλωσε σε όλο το κεφάλι.
Υπάρχουν λίγες φωτογραφίες για να συμπεράνεις εύκολα και η πρώτη από αυτές που έβαλα είναι η μοναδική πριν την μμ.
Γιατί σας φαίνεται παράξενο αν ένα περιστατικό δεν πάει τόσο καλά η πιστεύετε ότι δεν θα ακολουθησουν και άλλα από οποιαδήποτε κλινική και αν είναι.
 

Συνημμένα

  • Page1.jpg
    Page1.jpg
    385.8 KB · Προβολές: 144

vlafo

Well-Known Member
Το θέμα δεν είναι το pop up αλλά τα buried grafts. Αν είχε μεγάλο θέμα με pop up και αύξησε το βάθος εισαγωγής για να μειώσει το φαινόμενο ουσιαστικά τα graft «θάφτηκαν» και δεν φύτρωσαν ποτέ. Δεν λέω ότι έγινε κάτι τέτοιο αλλά αυτό εξηγεί την μηδενική φύτρωση με λογικό τρόπο. Το βάθος εισαγωγής είναι κεφαλαιώδους σημασίας για την επιβίωση.
Το pop up όπως γνωρίζεις μόνο έτσι το προσπερνάς απλά μετά ο νέος προσδιορισμός του νέου βάθους εισαγωγής δε σημαίνει μή φύτρωση, απλά θέλει πάρα πολύ πλέον προσοχή στη λεπτομέρεια που θα το καρφώσεις.
Τα buried graft σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να είναι 4000g.
Για μένα αυτό δεν είναι αποδεκτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Φυτρωση υπάρχει άλλα σε μικρο ποσοστό.
Τα 3900 τα άπλωσε σε όλο το κεφάλι.
Υπάρχουν λίγες φωτογραφίες για να συμπεράνεις εύκολα και η πρώτη από αυτές που έβαλα είναι η μοναδική πριν την μμ.
Γιατί σας φαίνεται παράξενο αν ένα περιστατικό δεν πάει τόσο καλά η πιστεύετε ότι δεν θα ακολουθησουν και άλλα από οποιαδήποτε κλινική και αν είναι.
Παράξενο δεν είναι να έχεις περιορισμένη φύτρωση,παράξενο δεν είναι να θερίζεις μαμά μαλλιά που το έργο είναι χιλιοπαιγμένο,παράξενο και ακατανόητο είναι αποδεδειγμένα να μην έχεις κανένα θέμα στο κομμάτι φύτρωσης,και ξαφνικά σε ένα περιστατικό να έχεις μηδενική όχι μικρή αλλά μηδενική.
 

Alexpetropoul

New Member
Όπως τον βολεύει;Αλλά αν φτάσει τους 8,9μηνες ;Και πάλι δεν υπάρχει φύτρωση; Βέβαια μακάρι να μην γίνει αλλά..
Ίσως οτι τον βολεύει.Για να αποφύγει την αναστάτωση της στιγμής .Οχι οτι είναι σωστό βέβαια .Αλλά δεν εχει δείξει τέτοια δείγματα γιατρού η ανθρώπου από όσα γνωρίζω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το pop up όπως γνωρίζεις μόνο έτσι το προσπερνάς απλά μετά ο νέος προσδιορισμός του νέου βάθους εισαγωγής δε σημαίνει μή φύτρωση, απλά θέλει πάρα πολύ πλέον προσοχή στη λεπτομέρεια που θα το καρφώσεις.
Τα buried graft σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να είναι 4000g.
Για μένα αυτό δεν είναι αποδεκτό.

Η αύξηση του βάθους δεν είναι η μέθοδος για να αποφύγεις το pop up. Το βάθος είναι συγκεκριμένο και δεν πρέπει να μεταβληθεί. Η πιο δοκιμή τεχνική (όοως έχω αναφέρει και σε κάποιο απλό νήμα) είναι η εφαρμογή «λαπαροσκοπικου» τύπου διάνοιξης της οπής χωρίς να ασκήσεις υπερβολική πίεση στο δέρμα έτσι ώστε να προκαλέσεις το pop up. Αν ακόμα και έτσι έχεις popup η πιο δόκιμη μέθοδος είναι premade incisions που γίνονται ακόμα και με το implanter. Εννοείται ότι κατά αυτόν τον τρόπο ο χρόνος της επέμβασης αυξάνεται υπέρμετρα.
 

alex7

Well-Known Member
Εμένα ο Τιρκαλας μου είχε πει ότι έχει δει περιστατικό που χρειάστηκε 9 μήνες να γεμίσει το κεφάλι του .Εγώ είχα γεμίσει ήδη στους 4 μήνες .Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι στους 6 μήνες δεν κινείται τίποτα
 

nick90

Well-Known Member
imgonline-com-ua-twotoone-3QCT9A1oC1Aw.jpg


Εδώ είναι μια σύγκριση του ΠΡΙΝ με τον 4ο μήνα. Εδώ από τη φωτογραφία του 4ου μήνα φαίνεται να υπάρχει φύτρωση κανονικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
τι εννοείς που την τοποθετώ; απλά βλέπω στον 4ο μήνα φαίνεται να ειχε κανονικά φύτρωση, σε σχέση με το πριν. Εσύ τι βλέπεις;
Bλέπω τη φωτογραφία του 6μηνου,σε αυτή του 4μήνου φαίνεται όντως να εξελλίσεται φυσιολογικά η φύτρωση.
Προσπαθώ να δω σε αυτή την έκταση τα 4000g πως έχουν τοποθετηθεί.
2000g μπροστά λέει και τα άλλα διάσπαρτα.
Δε βοηθάνε και οι φωτογραφίες.
 

nick90

Well-Known Member
Bλέπω τη φωτογραφία του 6μηνου,σε αυτή του 4μήνου φαίνεται όντως να εξελλίσεται φυσιολογικά η φύτρωση.
Προσπαθώ να δω σε αυτή την έκταση τα 4000g πως έχουν τοποθετηθεί.
2000g μπροστά λέει και τα άλλα διάσπαρτα.
Δε βοηθάνε και οι φωτογραφίες.
merge_from_ofoct.jpg


Δες ακόμα μια σύγκριση. Πριν-Τοποθέτηση μοσχευμάτων-4ος μήνας.

Εδώ βλέπεις ότι τα άπλωσε σε ολο το κεφάλι..
 

Pan77

Active Member
Προβολή συνημμένου 46333

Εδώ είναι μια σύγκριση του ΠΡΙΝ με τον 4ο μήνα. Εδώ από τη φωτογραφία του 4ου μήνα φαίνεται να υπάρχει φύτρωση κανονικά.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο υπήρχε κινιτηκότητα, ήταν κάπου στον 4ο μήνα αν θυμάμαι καλά και ήταν η τελευταία φορά που είδα να γίνεται κάτι στο κεφάλι μου.

ΑΛΛΑ

Υπάρχουν κάποιες λεπτομέριες που πρέπει να αναφερθούν, παρότι τις έχω γράψει, φαίνεται ότι δεν αρκετοί δεν διαβάζετε και πετάτε δύο φώτο και κάνετε συγκρίσεις. Στην πρώτη φωτογραφία πριν την μμ, είμαι κουρεμένος γύρω στις 10 μέρες ΟΛΑ με την ψιλή και είχα ξεκινήσει να παίρνω φίνα ένα 3μηνο περίπου. Στην φωτογραφία που βλέπουμε κινιτηκότητα τα μαλλιά επάνω είναι απείραχτα για ένα τετράμηνο και όλα ριγμένα μπροστά, με χρήση φίνας 6+ μήνες. Άρα όποια διαφορά βλέπουμε είναι πιθανόν (προσοχή, πιθανόν λέω) να οφείλεται σε μάκρος+χρήση φίνας και όχι φύτρωσης.

Το αποτέλεσμα όπως πολλοί γράψατε είναι βατερλό. Δεν μπορώ να εξηγήσω τον λόγο. Κάποιοι είπαν πως γίνεται να πρωφήτευσα το αποτέλεσμα. Ο λόγος είναι απλός. Σκέφτηκα ότι αφού ο γιατρός δεν έκανε μετρήσεις, δεν είδε δότρια και να δει τι θα πάρει από που, να μετρήσει έκταση, πως θα βάλει μοσχεύματα κλπ., τότε το αποτέλεσμα δεν θα ήταν το αναμενόμενο, καθώς αν δεν έκανε τα βασικά με ορθό τρόπο πως θα κάνει τα υπόλοιπα στην συνέχεια? Φυσικά σε καμία περίπτωση δεν περίμενα μια τέτοια εικόνα (ναι ακόκα και εγώ ο πιο απαισιόδοξος). Ο CVIAL έδωσε μια απάντηση, σχετικά με το θάψιμο τον grafts και ίσως εκεί βρίσκεται η απάντηση, αλλά αυτό μαζί με την κατάσταση της δότριας θα το ξέρουμε καλύτερα μετά την συνάντηση.

Πάντως ο γιατρός όπως είπα δεν έδειξε διάθεση να αποδεχτεί το βατερλο και ζήτησε στην ουσία χρόνο. Δεν μιλήσαμε για επιστροφή χρημάτων ακόμα, αλλά όλοι ξέρουμε πως αυτή η κατάσταση δεν αντιστρέφεται και θέλω να πιστεύω ότι ο γιατρός θα επιστρέψει τα χρήματα και δεν θα έχουμε άλλες ιστορίες.

Θα μπορούσα να ανεβάσω φώτο, βίντεο κλπ με σημερινή ημερομηνία ή κρατώντας εφημερίδα αλλά όπως αποκάλυψε ο CVIAL θα βρεθώ μαζί του την επόμενη εβδομάδα και φαντάζομαι θα πει την γνώμη του από πρώτο χέρι μαζί και με ότι υλικό επιθυμεί να ανεβάσει.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Εγω ξαναγραφω και θα ζητησω συγγνωμη για τη καχυποψία μου αν αποδειχτεί.

Φωτογραφίες από τη κλινική έχουμε?

Γιατί εμένα ούτε η τοποθέτηση, ούτε το μεγεθος του punch, ούτε το χρώμα του punch μου θυμιζει Τυρκαλά.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγω ξαναγραφω και θα ζητησω συγγνωμη για τη καχυποψία μου αν αποδειχτεί.

Φωτογραφίες από τη κλινική έχουμε?

Γιατί εμένα ούτε η τοποθέτηση, ούτε το punch, ούτε το χρώμα του punch μου θυμιζει Τυρκαλά.
Θα συμφωνήσω σε αυτό,Τιρκαλάς δουλειά σε τίποτα δε θυμίζει.

Δεν είναι θέμα καχυποψίας.
 

Pan77

Active Member
Έχω μια που τράβηξα σε ένα διάλλειμα της επέμβασης. Η κλινική έχει από πριν και μετά την μμ, αν θέλει ας τις ανεβάσει (αφού καλύψει τα χαρακτηριστικά όμως) αλλά δεν έχει νόημα γιατί η εικόνα είναι ίδιες ακριβώς με αυτές που ανέβασα. Σταματήστε μερικοί να βλέπετε φαντάσματα, το παραμύθι δεν έχει δράκο, τα πράγματα είναι όπως σας τα λέω. Έχω συνομιλίες με τον γιατρό, εχθές μίλησα και μαζί του, κάποιοι από εσάς που αμφισβητείτε τα λεγόμενά μου έχετε άριστες σχέσεις με τον γιατρό, ρωτήστε τον λοιπόν να σας επιβεβαιώσει τι εικόνα είδε εχθές στην βίντεοκλήση. Επίσης, ο γιατρός και οι συνεργάτες του διαβάζουν κανονικά το forum και ότι γράφεται.

11.jpeg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά βγάζετε κάτι σενάρια ώρες ώρες επιστημονικης φαντασίας.
Όπως ο άλλος λέει ότι άλλη κλινική πλήρωσε τον pan για να δυσφημίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα