Oral minoxidil

DHTKiller

New Member
να ρωτησω κατι σχετικα με την μινοξιδιλη , που δεν ειναι ακριβως στο θεμα του τιτλου , αλλα ειπα να μην ανοιξω νεο . Χρησιμοποιουσα το
alopexy , Γαλλικη εταιρεια νομιζω ,για καποιους μηνες , εχω ανδρογεννητικη αλωπεκια , οποτε δεν ξερω ακριβως τι βοηθησε και τι οχι , δεν παρατηρουσα τιποτα δραματικο στο χασιμο τριχων , λιγα πραγματα αλλα ουτως η αλλιως ειναι αλλιως καποιος να εχει πληρες μαλλι και αλλιως 'κουτσουρεμενο ΄,εννοω για να δεις πολλες τριχες να φευγουν πρεπει να εχεις και πολλες . Μου το ειχαν συστησει λογω δοσομετρητη και πραγματικα , ειναι καλο . Απο την αλλη , δεν μπορω να πω οτι ειδα αλλαγες στην εικονα . Πιθανως σταθεροτητα .

μετα απο καποιους μηνες και τελειωνοντας τη συσκευασια λεω , δεν δοκιμαζω το regain αφρο , ετσι για αλλαγη . Μου εκανε λοιπον εντυπωση που απο την πρωτη μερα παρατηρησα περισσοτερες τριχες στο χτενισμα (του οτι εχει απομεινει ) , και αναμεσα τους αρκετες μικρες τριχες πιο κοντες απο τα κοντα μαλλια μου . Αυτο αραγε σημαινει , οτι ειναι πιο επιθετικη αυτη η μινοξιδιλη και λειτουργει σαν να βαζεις πρωτη φορα ? η πρεπει αμεσα να επιστρεψω στην πρωτη μαρκα γιατι μαλλον ο οργανισμος ειχε συνηθισει αλλη 'συνθεση ' και τωρα αντιδρα αρνητικα σε αυτη ?¨ Υποθετω οτι ολα τα σκευασματα μινοξιδιλης πρεπει λογικα να ειναι παραπλησια με μικροδιαφορες .

Γνωριζω για το shedding της μινοξιδιλης το πρωτο διαστημα , εγω την χρησιμοποιουσα μηνες , μαρκα αλλαξα απλως και διαπιστωσα στις 2-3 πρωτες μερες αυξημενο αριθμο και αρκετες πολυ μικρες αναμεσα . Αν εχει κανεις καποια ιδεα ,αποψη , να την ακουσω , ευχαριστω !
regaine xrisimopiw kai egw ta pragmata tha veltiothoun se merikous mines filaraki!!An thes mporeis na perneis ke mixodilil apo to stoma se xapi ine ena farmakio pou ftiaxnei sthn athina episis perneis finasteride h dutasteride?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vikernes

New Member
Γνωρίζει κανείς γιατρό/κλινική/φαρμακείο που χρησιμοποιεί/πουλάει ταμπλέτες μινοξιδίλης στην Θεσσαλονίκη;;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι κάποιος άλλος που χρησιμοποιεί χάπι και παρατηρεί οι τριχες γενικά στο σώμα του να μεγαλωνουν πολύ γρήγορα; Παίρνω τα μούσια με τη 2 και σε 6 μέρες γίνεται χαμός πάλι .
 

adelino225

Active Member
Είναι κάποιος άλλος που χρησιμοποιεί χάπι και παρατηρεί οι τριχες γενικά στο σώμα του να μεγαλωνουν πολύ γρήγορα; Παίρνω τα μούσια με τη 2 και σε 6 μέρες γίνεται χαμός πάλι .
Αδερφε σε βοηθησε καθολου η οραλ μινο στο μαλλι???
 

dlazaros

Well-Known Member
Είναι κάποιος άλλος που χρησιμοποιεί χάπι και παρατηρεί οι τριχες γενικά στο σώμα του να μεγαλωνουν πολύ γρήγορα; Παίρνω τα μούσια με τη 2 και σε 6 μέρες γίνεται χαμός πάλι .
3mm την εβδομάδα μακραίνουν τα μούσια μου ανελλιπώς. Με μινόξ αφρό 4mm. Μόνο αυτό θυμάμαι.
 

Quarantine

Active Member
Το έχετε ακούσει?Και καλά minoxidilbooster το χρησιμοποιείς μαζί με την τοπική μινοξιδιλη και έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα.Το 2023 θα βγει λένε στο Reddit.

 

dlazaros

Well-Known Member
Το έχετε ακούσει?Και καλά minoxidilbooster το χρησιμοποιείς μαζί με την τοπική μινοξιδιλη και έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα.Το 2023 θα βγει λένε στο Reddit.

Μπήκα, το διάβασα, διαφήμιση είναι για προϊόν που δεν θα πωλείται απευθείας στον καταναλωτή αλλά στους διανομείς φαρμάκων...
Ακόμα λέει οτι θα αρχίσει η διανομή τον Ιανουάριο του 2021 και οτι τα αποτελέσματα στους 24 άνδρες... ελέγθηκαν με κανονικές φωτογραφίες... και οχι με μακροσκοπικές...
Νομίζω οτι καταλάβαμε περι τίνος πρόκειται.
 

Marios1982

Well-Known Member
Μετά από ένα χρόνο big 3 συν βιταμίνες κ αρκετά καλά αποτελέσματα, έχω βαρεθεί την τοπική μινο και θέλω να το γυρίσω σε χάπι καθώς το προτείνει και ο Λορέντσο αυτό ενώ είναι κατά της τοπικής. Τον λόγο δεν τον ξέρω, αν τον ξέρει κάποιος ας το πει. Το ερώτημα είναι αν μπορούμε να βρούμε λονιτεν με παραγγελία από εξωτερικό και το πιο σημαντικό ερώτημα είναι τα sides γιατί βλέπω πολλές αρνητικές κριτικές σε αντίθεση με τη φίνα. Πάντως να βάζω μια ζωή τοπική δε θα το αντέξω ειλικρινά, είναι σίγουρο πως θα την κόψω.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μετά από ένα χρόνο big 3 συν βιταμίνες κ αρκετά καλά αποτελέσματα, έχω βαρεθεί την τοπική μινο και θέλω να το γυρίσω σε χάπι καθώς το προτείνει και ο Λορέντσο αυτό ενώ είναι κατά της τοπικής. Τον λόγο δεν τον ξέρω, αν τον ξέρει κάποιος ας το πει. Το ερώτημα είναι αν μπορούμε να βρούμε λονιτεν με παραγγελία από εξωτερικό και το πιο σημαντικό ερώτημα είναι τα sides γιατί βλέπω πολλές αρνητικές κριτικές σε αντίθεση με τη φίνα. Πάντως να βάζω μια ζωή τοπική δε θα το αντέξω ειλικρινά, είναι σίγουρο πως θα την κόψω.
Πολλοί με την πάροδο του χρόνου τείνουν να χάνουν τα επίπεδα της σουλφοτρανσφερασης στο scalp, ενζυμο υπεύθυνο για τον μεταβολισμο της τοπικης μινοξιδιλης. Όταν τη παιρνεις σε χαπι ομως πηγαινει στο ήπαρ εκει που τα επίπεδα της σουλφοτρανσφερασης ειναι απείρως μεγαλύτερα γι αυτό και τα καλύτερα αποτελέσματα της οραλ μινοξ. Το λονιτεν μη προσπαθησεις καν να το βρεις δεν το έχει κανένας και δεν μπορεί να το φέρει και κανένας λόγω ορισμένων regulations. Μόνο φτιαχτή από φαρμακείο.
 

Marios1982

Well-Known Member
Πολλοί με την πάροδο του χρόνου τείνουν να χάνουν τα επίπεδα της σουλφοτρανσφερασης στο scalp, ενζυμο υπεύθυνο για τον μεταβολισμο της τοπικης μινοξιδιλης. Όταν τη παιρνεις σε χαπι ομως πηγαινει στο ήπαρ εκει που τα επίπεδα της σουλφοτρανσφερασης ειναι απείρως μεγαλύτερα γι αυτό και τα καλύτερα αποτελέσματα της οραλ μινοξ. Το λονιτεν μη προσπαθησεις καν να το βρεις δεν το έχει κανένας και δεν μπορεί να το φέρει και κανένας λόγω ορισμένων regulations. Μόνο φτιαχτή από φαρμακείο.
Δηλαδή και από Ίντερνετ είναι δύσκολο αν το βρω κάπου κ το παραγγείλω; Αλλιώς για φτιαχτή αξίζει ο κόπος, είναι το ίδιο δραστική; Απλα με έχει φοβίζει ένα παλικάρι που έλεγε για θέματα καρδιάς κ τον γλύτωσε το έμφραγμα στο Τσακ. Τέτοιο σοβαρό side effect δεν έχει αναφερθεί παράδειγμα για φιναστεριδη. Αυτό με φοβίζει μόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα