NW VI - FUE- 3500 FUs, 55 ετών, στρατηγική 2 σταδίων (αν και μάλλον του αρκει το 1!)

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ασθενής 55 ετών που έδειχνε τουλαχιστον 10 χρονια μεγαλύτερος.
Στάδιο 6 προς 7, με ενα μικρο τσουλούφι μπροστα που τον "ξεγελαγε"
Αποφασιστηκε στρατηγική 2 σταδίων και δοθηκε και αγωγή με Μινοξιδίλη (δεν δεχθηκε Φιναστερίδη)

DSC03526.JPG
DSC03527.JPG
DSC03528.JPG
DSC03530.JPG
DSC03532.JPG
DSC03534.JPG
DSC03535.JPG
DSC03541.JPG
DSC03539.JPG
DSC03541.JPG
DSC03537.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα στους 8 (ΟΚΤΩ) μήνες.
Αναμενετε επιπλεον αναπτυξη.

Στην τελευταια φωτο αποκαλύπτεεται η περιοχή που σκοπευα να κανω τη 2η συνεδρια αλλα ο ασθενής δειχνει ηδη ικανοποιημενος.

Οταν βρεθει χρονος θα ανεβει και ΒΙΝΤΕΟ


DSC02725(2).jpg


DSC02726.JPG
DSC02727.JPG
DSC02728.JPG
DSC02729.JPG
DSC02730(2).jpg
DSC02731.JPG
DSC02732.JPG
DSC02733.JPG
DSC02736.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Ο φίλος έχει καλά χαρακτηριστικά από ότι βλέπω οπότε ένα συν από αυτό μόνο.Αυτη η περιοχή κάλυψης θέλει πάρα πολλα τριχοθυλάκια σίγουρα 8000 και.3500 και τέτοιο αποτέλεσμα είναι άξιο προβληματισμού
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο φίλος έχει καλά χαρακτηριστικά από ότι βλέπω οπότε ένα συν από αυτό μόνο.Αυτη η περιοχή κάλυψης θέλει πάρα πολλα τριχοθυλάκια σίγουρα 8000 και.3500 και τέτοιο αποτέλεσμα είναι άξιο προβληματισμού
Εξηγησε μας τι εννοεις.
Εχει πολυ ενδιαφερον!!!!
 

Bigk

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια Γιατρέ.
Νομίζω πρέπει να πεισθεί ο ασθενης και για το δεύτερο στάδιο να κλείσει η Γ ζώνη. Θα είναι σαν να μην είχε ποτέ πρόβλημα...
 

Gianney

Well-Known Member
Εξηγησε μας τι εννοεις.
Εχει πολυ ενδιαφερον!!!!
Εννοώ ότι το αποτέλεσμα δεν συμφωνεί στα μάτια μου με τον αριθμό grafts που έχετε τοποθετήσει.Ειναι πολύ καλό και καλύψετε μεγάλη έκταση με λίγα τριχοθυλάκια
 

TopBoy

Member
Αυτη η περιοχή κάλυψης θέλει πάρα πολλα τριχοθυλάκια σίγουρα 8000 και.3500 και τέτοιο αποτέλεσμα είναι άξιο προβληματισμού
Οντως η τοποθέτηση των grafts φαίνεται αρκετα αραιη με χαμηλές πυκνοτητες με τα 3500 grafts.
Ας πούμε ο dr Lorenzo θα του έλεγε ότι χρειαζόταν τουλάχιστον 8000 για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με καλές πυκνοτητες.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εννοώ ότι το αποτέλεσμα δεν συμφωνεί στα μάτια μου με τον αριθμό grafts που έχετε τοποθετήσει.Ειναι πολύ καλό και καλύψετε μεγάλη έκταση με λίγα τριχοθυλάκια
Ειδες?
Θαυματα κανουμε!
Η τοποθετηση ειναι στρατηγική και βοηθησε η αγωγή στα μπροστα.
 

Marios1982

Well-Known Member
Οντως η τοποθέτηση των grafts φαίνεται αρκετα αραιη με χαμηλές πυκνοτητες με τα 3500 grafts.
Ας πούμε ο dr Lorenzo θα του έλεγε ότι χρειαζόταν τουλάχιστον 8000 για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με καλές πυκνοτητες.
Δεν έχουν όλοι την τρέλα για το perfect job απότι φαίνεται αλλά ούτε και οι γιατροί έχουν λογο να απορρίψουν κάποιον ασθενή που δε θέλει το total κ είναι ευχαριστημένος απλα με λίγο μαλλάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Αν έχει τα γκραφτ πάντως (2000-2500) θα πρέπει να κάνει και το πίσω, καθώς και μια μικρή πυκνωσουλα στα ήδη υπάρχοντα για να το απογειώσει. Εγώ στην θέση του αν είχα το απόθεμα θα το έκανα. Είναι 55, τι χειρότερη εξέλιξη μπορεί να περιμένει από την ΑΑ;

Πάντως με 3500 δεν θα μπορούσε να πάρει κάτι καλύτερο. Σε αυτές τις περιπτώσεις (που για διάφορους λόγους δεν επιδιώκεται το τουμπάνιασμα, και πρέπει να κινηθεί με όρους less is more) είναι αλήθεια ότι ο γιατρός τα πάει εξαιρετικά στις περισσότερες περιπτώσεις.

Εμείς βέβαια είμαστε πάντα υπέρ του τουμπανιασματος για αυτό και οι κόντρες με τον γιατρό…..:p:p:p:p:p

Η αλήθεια είναι ότι η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και άλλο πράγμα η επιθυμία και άλλο η δυνατότητα για επίτευξη τουμπανιασματος. Θεωρητικά όλοι θελουμε να γίνουμε τούμπανο αλλά είναι ιατρικά δυνατόν; Και αν ναι, είναι ασφαλές; Και αν ναι, θα μας καλύψει για τα επόμενα χρόνια;

Ο γιατρός πάντα πρέπει να ζυγίζει τα υπέρ και τα κατά, να ενημερώνει τον ασθενή, να τον συμβουλεύει με την άποψη του τι πρέπει να κάνει και στο τέλος (εφόσον είναι εφικτό και ιατρικά αποδεκτό και ασφαλές) να κάνει το καλύτερο δυνατόν για να τον ικανοποιήσει.
 

TopBoy

Member
Δεν έχουν όλοι την τρέλα για το perfect job σπίτι φαίνεται αλλά ούτε και οι γιατροί έχουν λογο να απορρίψουν κάποιον ασθενή που δε θέλει το total κ είναι ευχαριστημένος απλα με λίγο μαλλάκι.
Απλά δεν έχω δει τέτοια περίπτωση σε Lorenzo με τόσα grafts σε τέτοια επιφάνεια και να δείχνει αξιοπρεπές.
Σε τέτοια περιστατικά βάζει 8000+ grafts και πάλι βλέπεις ότι εχουν σημάδια αραίωσης, γιατί είναι πολύ μεγάλη η επιφάνεια και δεν βγαίνουν τα νούμερα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Απλά δεν έχω δει τέτοια περίπτωση σε Lorenzo με τόσα grafts σε τέτοια επιφάνεια και να δείχνει αξιοπρεπές.
Σε τέτοια περιστατικά βάζει 8000+ grafts και πάλι βλέπεις ότι εχουν σημάδια αραίωσης, γιατί είναι πολύ μεγάλη η επιφάνεια και δεν βγαίνουν τα νούμερα.

Ισως κάνω κατι καλα και εγω...
 

ch7.panos

Active Member
Για τον αριθμό grafts που μπήκαν, το αποτέλεσμα είναι ένα μικρό θαύμα κι ας έχει ο ασθενής καλά χαρακτηριστικά όπως χοντρή σπαστή τρίχα. Ε κρίμα να μη καλύψει το πίσω με 2000 graft να γίνει ζούγκλα. Μπράβο στον γιατρό !
 

aeratos28

Just aeratos
:rolleyes::D
Απλά δεν έχω δει τέτοια περίπτωση σε Lorenzo με τόσα grafts σε τέτοια επιφάνεια και να δείχνει αξιοπρεπές.
Σε τέτοια περιστατικά βάζει 8000+ grafts και πάλι βλέπεις ότι εχουν σημάδια αραίωσης, γιατί είναι πολύ μεγάλη η επιφάνεια και δεν βγαίνουν τα νούμερα.
 

aeratos28

Just aeratos
Πάντως,μικρό τσουλούφι μπροστά που ξεγέλαγε,δεν ήταν..μια αρκετά ικανοποιητική α ζώνη είχε,που πατώντας σε αυτή,με τα ήδη μαμά υπάρχοντα μαλλιά,μπόρεσε να δώσει αυτή την εικόνα μπροστά,χωρίς να χρειαστούν και ιδιαίτερα μεγάλες πυκνότητες..όπως φαίνεται άλλωστε αυτό.
Screenshot_2023-04-22-13-00-57-524_com.android.chrome.jpg

Στάδιο 6 προς 7, με ενα μικρο τσουλούφι μπροστα που τον "ξεγελαγε
 
Μπλουζα