NW VI - FUE- 3500 FUs, 55 ετών, στρατηγική 2 σταδίων (αν και μάλλον του αρκει το 1!)

aeratos28

Just aeratos
Toν bigk και τον Μπόμπυ βάλε να μετρήσουν..ο ένας τα έβγαλε 50 τρίχες,ο άλλος 300 τρίχες το πολύ,όχι grafts...αλλά θα αρχίσει τα cv και θα τα μπερδέψει ο @bobby χαχαχαχα...φυσικά και είναι εύκολα 1000-1200 grafts όλο αυτό...ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ..1200+ grafts..και δεν θα γινόταν αυτή η κουβέντα ,αν δεν είχε γραφτεί εξαρχής περι αμελητέου τσουλουφιου που δεν δίνει τπτ..που για μένα είναι παραπλανητικό το να γράψει κάποιος κάτι τέτοιο για αυτή την εικόνα..έχουμε φωτό του ανθρώπου με στεγνά μαλλιά?χτενισμένα προς τα πίσω η πλαγια?με φωτισμό ίδιο με τις φωτό μετά?μπορούμε να έχουμε μια ενημέρωση για το πόσα grafts τοποθετηθηκαν σε όλη την α ζώνη μέχρι middle? Και τι πυκνότητα έχει αυτή τη στιγμή η α ζώνη του? Για να βγει πιο εύκολα,το τι είχε ήδη σε μαμά μαλλιά ο άνθρωπος πριν την επέμβαση..αυτά περισσότερο,για να μάθουν οι συμφορουμιτες και να καταλαβαίνουν τι είναι αυτό που βλέπουν ..γτ βλέπω ότι μπερδεύονται πολύ,και απλα πιστεύουν λόγια γραμμένα πριν από μία φωτό..
Έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει μια γενικότερη τάση να υποεκτιμούμε τα g που βλέπουμε. Στην πιο κάτω φώτο προκαλώ όποιον θέλει να αρχίσει να τα μετράει. Επειδή η φώτο δεν έχει καλή ανάλυση, υπάρχουν και g που δεν είναι ορατά γιατί δεν μπορεί να γίνει μεγένθυση με καλή ανάλυση. Αν κάποιος κάνει μια προσπάθεια και αρχίσει να μετράει από δεξιά, μόλις φτάσει μέχρι τα 50 και καταλάβει πόση επιφάνεια του μένει ακόμα (και μετράμε μόνο την μια πλευρά) θα καταλάβει ότι είναι πολύ πολύ περισσότερα και από 300. Σημείωση: σε κάθε τουφάκι που είναι κολλημένο από την ρίζα να μετράει τουλάχιστον 5g.

Προβολή συνημμένου 57290
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δεν έχει γίνει τοποθέτηση σε αυτό το σημείο που να δένει τη hairline με τα temporal..γι αυτο η εικόνα αυτή..
Μου κανει λιγο εντυπωση οτι δεν εχει ασχοληθει κανεις με αυτο, το οποιο ειναι αρκετα κακο για φρεσκο αποτελεσμα - συνηθως καταληγεις ετσι 5-10 χρονια μετα τη ΜΜ.

Εχω δει και σε αλλες ΜΜ του γιατρου (στις πιο πολλες για την ακριβεια) αυτες τις τριχες να εχουν φορα προς τα πανω αντι για προς τα πλαγια οπως οι φυσικες, με αποτελεσμα την ασυνεχεια που βλεπουμε και εδω.
 

bobby

Well-Known Member
Toν bigk και τον Μπόμπυ βάλε να μετρήσουν..ο ένας τα έβγαλε 50 τρίχες,ο άλλος 300 τρίχες το πολύ,όχι grafts...αλλά θα αρχίσει τα cv και θα τα μπερδέψει ο @bobby χαχαχαχα...φυσικά και είναι εύκολα 1000-1200 grafts όλο αυτό...ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ..1200+ grafts..και δεν θα γινόταν αυτή η κουβέντα ,αν δεν είχε γραφτεί εξαρχής περι αμελητέου τσουλουφιου που δεν δίνει τπτ..που για μένα είναι παραπλανητικό το να γράψει κάποιος κάτι τέτοιο για αυτή την εικόνα..έχουμε φωτό του ανθρώπου με στεγνά μαλλιά?χτενισμένα προς τα πίσω η πλαγια?με φωτισμό ίδιο με τις φωτό μετά?μπορούμε να έχουμε μια ενημέρωση για το πόσα grafts τοποθετηθηκαν σε όλη την α ζώνη μέχρι middle? Και τι πυκνότητα έχει αυτή τη στιγμή η α ζώνη του? Για να βγει πιο εύκολα,το τι είχε ήδη σε μαμά μαλλιά ο άνθρωπος πριν την επέμβαση..αυτά περισσότερο,για να μάθουν οι συμφορουμιτες και να καταλαβαίνουν τι είναι αυτό που βλέπουν ..γτ βλέπω ότι μπερδεύονται πολύ,και απλα πιστεύουν λόγια γραμμένα πριν από μία φωτό..
Ευχαρίστως να τα μέτραγα φίλε αλλά τώρα είναι αργά……άσε που έχει αρχίσει να με χτυπάει πέρα από την ΑΑ (κάτι θα γίνει σύντομα για αυτό :p:p:p:p:p) και η πρεσβυωπία…… μπορεί να μην είναι 300 τρίχες (150 γκραφτ) αλλά ούτε και 1200 γκραφτ είναι….. αλλά δεν θα τα χαλάσουμε για αυτό…..
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ επειδή δεν έχω πρεσβυωπία,σου λέω πως τόσα είναι.χαχαχα;)
Ευχαρίστως να τα μέτραγα φίλε αλλά τώρα είναι αργά……άσε που έχει αρχίσει να με χτυπάει πέρα από την ΑΑ (κάτι θα γίνει σύντομα για αυτό :p:p:p:p:p) και η πρεσβυωπία…… μπορεί να μην είναι 300 τρίχες (150 γκραφτ) αλλά ούτε και 1200 γκραφτ είναι….. αλλά δεν θα τα χαλάσουμε για αυτό…..
 
Μπλουζα