NW stage VI - MET 7/5/2019 - 2600 F.Us. - F.U.T. - Άνδρας 49 ετών

Georgie

Well-Known Member
Εάν έμπαινε στο φορουμ ο φίλος με αυτη τη δοτρια οι περισσότεροι θα του λέγαμε να μην ασχοληθεί.
Απόλυτα επιτυχημένο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν είσαι στα 49 το μέλλον έχει άλλο νόημα από ότι για έναν στα 35.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Εγω θα ρωτούσα ποσο ωφέλιμη είναι η φιναστεριδη μετα τα 45;

Εξαιρετικά!
Επίσης βοηθαει στην διατηρηση του προστατη σε υγιη επίπεδα και μακροπρόσθεσμα δρα προστατευτικά εναντια στον
καρκίνο του προστατη.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Εγω Γιατρε μου εχω απορια πως και δεν χορηγειται φιναστεριδη. Στα τελευταια περιστατικα ανφερεστε σε χορηγηση μινοξιδιλης και χρηση laser. Μπορει το laser να αντικαταστησει τη φιναστεριδη;
Σε καμία περίπτωση δεν μπορει το LLLT να υποκαταστησει την Φιναστεριδη, ειδικα όταν δρουν με εντελως διαφορετικο μηχανισμό.
Μακάρι να μπορούσα να δώσω Φιναστεριδη σε περισσοτερους ασθενείς μου.
Δυστυχώς, κάποιοι με τις ιστορίες τους (που και αλήθεια που ειναι ειναι, παραμένουν εξαιρετικά ΣΠΑΝΙΕΣ, φάση 1/100.000), τις απόψεις τους και τον τρομο που σπείρουν, εχουν καταφέρει να στιγματισουν τη φιναστεριδη στη συνειδηση του κοινού και να φοβούνται να την λάβουν.
Οπότε, αναγκαζομαι να δινω LLLT ακομα και σε ασθενείς που είναι ιδανικοί για χρηση Φιναστεριδης μιασ και τρομοκρατούνται στην ιδεα τις φιναστεριδης.
Εγω την χρησιμοποιώ από το 2002.
Χθες δημοσιεύσαμε βιντεο για την Φιναστεριδη. Απλο για τα ατομα του φορουμ, θα φτιαξω πιο αναλυτικό αργοτερα για εσας.
 

vlafo

Well-Known Member
Πες τα γιατρέ γιατί θα τρελαθούμε με αυτά που έχουμε ακούσει.
Όταν τα λέμε χρόνια τώρα μας λένε τρελλούς.Όταν ο αδερφός μου είχε μιλήσει με όλους τους τοπ γιατρούς στην Αμερική από το ξεκίνημα της το μακρινό 1996 που πρωτοκυκλοφόρησε,και το ίδιο έκανα και εγώ και με είχανε διαβεβαιώσει όλοι να παίρνω, ξαφνικά ανακάλυπτα ότι τα βγάζουμε από το μυαλό μας και ότι είμαστε υποχρεωμένοι να καταθέτουμε μελέτες λες και είμαστε γιατροί.
Άσε τις συνωμοσίες και τα συμφέροντα που δήθεν κρυβόντουσαν πίσω.
Παίρνω από το μακρινό 2000.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Σε καμία περίπτωση δεν μπορει το LLLT να υποκαταστησει την Φιναστεριδη, ειδικα όταν δρουν με εντελως διαφορετικο μηχανισμό.
Μακάρι να μπορούσα να δώσω Φιναστεριδη σε περισσοτερους ασθενείς μου.
Δυστυχώς, κάποιοι με τις ιστορίες τους (που και αλήθεια που ειναι ειναι, παραμένουν εξαιρετικά ΣΠΑΝΙΕΣ, φάση 1/100.000), τις απόψεις τους και τον τρομο που σπείρουν, εχουν καταφέρει να στιγματισουν τη φιναστεριδη στη συνειδηση του κοινού και να φοβούνται να την λάβουν.
Οπότε, αναγκαζομαι να δινω LLLT ακομα και σε ασθενείς που είναι ιδανικοί για χρηση Φιναστεριδης μιασ και τρομοκρατούνται στην ιδεα τις φιναστεριδης.
Εγω την χρησιμοποιώ από το 2002.
Χθες δημοσιεύσαμε βιντεο για την Φιναστεριδη. Απλο για τα ατομα του φορουμ, θα φτιαξω πιο αναλυτικό αργοτερα για εσας.
Πάντως γιατρέ αν ισχύει αυτό το 2% σε ποσοστό παρενέργειες πρέπει τουλάχιστον στην Ελλάδα όλοι αυτοί να ναι μέλη του φόρουμ με τις τόσες παρενέργειες που έχουμε δει κατά καιρούς σε τόσα άτομα ...επίσης υπάρχει κ η άλλη άποψη από συναδέλφους σας και σας το λέω εκ πείρας κ όχι άκουσα κ μου είπαν ότι το ποσοστό παρενεργειών είναι κατά πολύ περισσότερο υψηλό ....
 

Kostas97

Well-Known Member
Πάντως γιατρέ αν ισχύει αυτό το 2% σε ποσοστό παρενέργειες πρέπει τουλάχιστον στην Ελλάδα όλοι αυτοί να ναι μέλη του φόρουμ με τις τόσες παρενέργειες που έχουμε δει κατά καιρούς σε τόσα άτομα ...επίσης υπάρχει κ η άλλη άποψη από συναδέλφους σας και σας το λέω εκ πείρας κ όχι άκουσα κ μου είπαν ότι το ποσοστό παρενεργειών είναι κατά πολύ περισσότερο υψηλό ....
Το βιντεο του γιατρου πιστευω τα λεει ολα. Θεωρω πως δεν μπορουν ολοι οι γιατροι να γνωριζουν τα παντα. Πανω σε αυτο το κομματι πρεπει να απευθυνθεις στον ειδικο, ο οποιος ασχολειται με το συγκεκριμενο θεμα εχει δει τοσα και τοσα περιστατικα , αρα δεδομενου αυτου γνωριζει και ο ιδιος τις επιπτωσεις απο τους ασθενεις του. Θα σου πω ενα παραδειγμα αλλο. Ο γιατρος μου, μου ειπε να κοψω την πρωτεινη που παιρνω λογω γυμναστηριου γιατι κανει κακο.... Πολλοι γιατροι που δεν ασχολουνται με το κομματι γυμναστικης, εχουν την ιδια γνωμη...χωρις ουσιαστικο λογο.
 
Μπλουζα