NW stage VI - MET 7/5/2019 - 2600 F.Us. - F.U.T. - Άνδρας 49 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του ασθενούς στην Anastasakis Hair Clinic. Η τοποθέτηση των 2600 τριχοθυλακίων έγινε στις περιοχές των κροτάφων, στην πρόσθια περιοχή και στην κορυφή. Στις φωτογραφίες μπορείτε να δείτε και τον σχεδιασμό στη hairline.
Επισυνάπτεται και το αναλυτικό Operative Report.
Ιατρός: @Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Ακολουθούν φωτογραφίες με το αποτέλεσμα του ασθενούς.
 

Συνημμένα

  • AHC- CASE#6- 2600fus (1).png
    AHC- CASE#6- 2600fus (1).png
    1.1 MB · Προβολές: 268
  • AHC- CASE#6- 2600fus.png
    AHC- CASE#6- 2600fus.png
    2 MB · Προβολές: 297
  • back-before.JPG
    back-before.JPG
    416.6 KB · Προβολές: 314
  • donor before.JPG
    donor before.JPG
    380.1 KB · Προβολές: 296
  • full-face-before.jpg
    full-face-before.jpg
    173.3 KB · Προβολές: 283
  • hairline before.JPG
    hairline before.JPG
    363.3 KB · Προβολές: 279
  • left-before.JPG
    left-before.JPG
    451.9 KB · Προβολές: 297
  • up-before.JPG
    up-before.JPG
    447.3 KB · Προβολές: 311
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες με το ολοκληρωμένο αποτέλεσμα του ασθενούς, 12 μήνες μετά τη μεταμόσχευση μαλλιών του.
Να σημειώσουμε πως ο ασθενής είχε λεπτή τρίχα επομένως χρησιμοποιήθηκε μεγάλο μέρος των τριχοθυλακίων για να καλυφθεί και να πυκνώσει η προσθια περιοχή, οι κρόταφοι και το hairline.

Δείτε σε αυτό το βίντεο κοντινά πλάνα της hairline ενώ ο ιατρός χτενίζει τον ασθενή.
 

Συνημμένα

  • donor-after.JPG
    donor-after.JPG
    386.3 KB · Προβολές: 378
  • full-face-after.jpg
    full-face-after.jpg
    176.7 KB · Προβολές: 387
  • hairline-after.JPG
    hairline-after.JPG
    383.8 KB · Προβολές: 401
  • left-after.JPG
    left-after.JPG
    527.3 KB · Προβολές: 389
  • up-after.JPG
    up-after.JPG
    400.1 KB · Προβολές: 426
  • upside after.JPG
    upside after.JPG
    447.1 KB · Προβολές: 423

makis25

Well-Known Member
Θελω να κανω ενα σχολιο , το βιντεο υπεροχο , δειχνει τα παντα με μεγαλη λεπτομερια . Κανενας αλλος απο Ελλαδα και απο Κυπρο δε το κανει αυτο με βιντεο και μαλιστα τοσο κοντινα .
 

vlafo

Well-Known Member
Η πρώτη φωτογραφία προσπαθεί να μας δείξει την "ουλή" την οποία δεν βλέπουμε καν?
 

makis25

Well-Known Member
η ουλη πρεπει να ειναι ψηλα γιαυτο δε φαινεται και δεν εχει και κοντο μαλλι .
 

paulakos266

Active Member
Τα αποτελέσματα του κυρίου Αναστασάκη με έχουν αφήσει με το στόμα ανοιχτό πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα και φυσικότητα και πυκνότητα. Αναρωτιέμαι πώς τόσο καιρό δεν είχαμε αποτελέσματα στο forum
 

vlafo

Well-Known Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης ερώτηση:

Αν πήγαινε ο συγκεκριμένος κύριος σε 2600 με FUE στην ίδια περίπτωση (με εσάς ή κορυφαίο FUEστα διαθέσιμο) , θα ήταν το αποτέλεσμα , εφάμιλλο , καλύτερο , χειρότερο;
Το έχει απαντήσει ήδη σε ερώτηση μου σε άλλο περιστατικό.
 

nucky

Active Member
Ζητώ συγνώμη δεν έχω χρόνο τελευταία να παρακολουθώ το φόρουμ. Vlafo αν θες στείλε μου σε πμ το σχετικό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Παρεμβαινω για να σας δειξω και την ....ουλή και την διάταξη τοποθετησης μοσχευματων.
Επίσης, ο ασθενής ξεκίνησε αγωγή με Minoxidil 5% o.d. και LLLT 272 pro o.d.
Δείτε ΠΟΣΟ αραιή ειναι η δοτρια.
Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα μπορούσε αυτος ο ασθενής να υποβληθει σε FUE και η δοτρια να έχει αυτη την εικονα!
Θα ήταν υπερβολικά αραιή και σκωροφαγωμενη.

Το ΚΑΘΕ περιστατικό έχει μοναδικλα χαρακτηριστικά και η σωστη αξιόλογηση όλων οδηγεί σε σωστές αποφάσεις και χαρούμενους ασθενείς.
 

Συνημμένα

  • DSC01099.JPG
    DSC01099.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 330
  • DSC04072.JPG
    DSC04072.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 293
  • DSC04073.JPG
    DSC04073.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 268
  • DSC04074.JPG
    DSC04074.JPG
    1 MB · Προβολές: 285
  • DSC04075.JPG
    DSC04075.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 269

Georgie

Well-Known Member
Εχω μια απορία .
Ποσο ωφέλιμη μπορει να ειναι η χρήση μινοξιδιλης σε κάποιο περιστατικό στην ηλικια των 50?
Εκτός απο το boost που θα δώσει στις νεες τρίχες να αναπτυχθούν γρηγορότερα τι άλλο μπορει να προσφερει?
Εσυ Γιατρέ θεωρείς απαραίτητη τη χρήση και μετα την ολοκλήρωση του αποτελέσματος ?
 

platanos

Well-Known Member
Παιδιά ίσως ακουστεί λίγο υπερβολή αυτό που θα πω αλλά ο γιατρός στην προσέγγισή του (FUE ή Strip ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του ασθενούς ή ακόμα και συνδυασμός τους) , οι φωτογραφίες και τα videos (φωτισμός, τρόπος λήψης) αλλά και τα συνολικά μέχρι τώρα αποτελέσματα μου θυμίζουν αρκετά το Feriduni! (με μόνη ίσως εξαίρεση την "τελειότητα" των hairlines που εκεί ο συγκεκριμένος γιατρός είναι κορυφαίος)
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγω Γιατρε μου εχω απορια πως και δεν χορηγειται φιναστεριδη. Στα τελευταια περιστατικα ανφερεστε σε χορηγηση μινοξιδιλης και χρηση laser. Μπορει το laser να αντικαταστησει τη φιναστεριδη;
 

makis25

Well-Known Member
σιγουρα θα δινει και φιναστεριδη σε ασθενεις ειναι παραλογο να μη δινει αλλα εκτιμω πως αν το πει εδω περα το νημα θα φτασει τις 68 σελιδες με επιθεσεις στο γιατρο
 

Kalow

Member
Αδυνατώ να κατανοησω την προσέγγιση αυτής της μεταμόσχευσης @Anastasakis Hair Clinic όταν σε 2 χρονια από τώρα οι "μαμά" τριχες θα έχουν χαιρέτισει.. Θα μείνουν λίγες τριχες μπροστά.. Μισό crown γεμάτο.. Περίεργο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί σε 2 χρόνια; Στα 49 τα τριχοθυλακια που έχουν απομείνει στις μπροστινές ζώνες είναι απίθανο να χαθούν σύντομα.

Η μμ αφορούσε ΚΑΙ μπροστινή ζώνη (κυρίως). Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό και η κατανομή των graft υποδειγματική για την ηλικία του.
 

Kalow

Member
@CVIAL ποτε δεν ημουν fun με πλάνο "μπαλωνω εκεί που λείπει". Εννοείται το αποτέλεσμα για τα grafts που μπήκανε εξαιρετικό όπως κ η hairline.. Παραμένω επιφυλακτικός για το μέλλον.. Καθώς ναι μεν καθυστερεί η τριχοπτωση αλλά δυστυχώς δε σταματαει ποτε, ειδικά σε αυτό το pattern.
 
Μπλουζα