NW stage IV - MET 6/2/2020-F.U.E. - Άνδρας 53 ετών. 2032 FUs

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To λάθος ποστ του Τολ με όλο το σεντόνι μεταφέρθηκε εκεί που έπρεπε. Να υπενθυμίσω για μια ακόμα φορά τον κανόνα με διπλά ποστ. Οι τιμωρίες από εδώ και πέρα θα είναι αυστηρότερες. Να το λάβετε σοβαρά υπόψιν σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
ήθελα να ρωτήσω το γιατρό γιατί στις μεταμοσχεύσεις του είτε ο ασθενής είναι 35 είτε είναι 50 ,
είτε έχει μικρή αραίωση, είτε έχει μεγάλη , η γωνία τοποθέτησης των grafts είναι μπροστά 90 μοίρες
και βγαίνουν όλοι ίδιοι λες και είναι από εργοστάσιο..
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
ήθελα να ρωτήσω το γιατρό γιατί στις μεταμοσχεύσεις του είτε ο ασθενής είναι 35 είτε είναι 50 ,
είτε έχει μικρή αραίωση, είτε έχει μεγάλη , η γωνία τοποθέτησης των grafts είναι μπροστά 90 μοίρες
και βγαίνουν όλοι ίδιοι λες και είναι από εργοστάσιο..

Δεν καταλαβαινω τι λετε, ειλικρινα.
Μηπως μπερδευετε το πώς χτενίζονται οι ασθενεις ή πώς τους χτενιζω για τια αναγκες της φωτογραφησεις με το πως νομιζετε οτι ειναι η γωνια τοποθετησης;;;;
Γιατι η γωνια τοποθετησης πιστευω οτι θα ξερετε πως φαινεται στις φωτογραφιες αμεσως μετα την επέμβαση....
Αλλα εξηγηστε μου αν μπορειτε....
 

Stratos

Well-Known Member
Δεν καταλαβαινω τι λετε, ειλικρινα.
Μηπως μπερδευετε το πώς χτενίζονται οι ασθενεις ή πώς τους χτενιζω για τια αναγκες της φωτογραφησεις με το πως νομιζετε οτι ειναι η γωνια τοποθετησης;;;;
Γιατι η γωνια τοποθετησης πιστευω οτι θα ξερετε πως φαινεται στις φωτογραφιες αμεσως μετα την επέμβαση....
Αλλα εξηγηστε μου αν μπορειτε....
μπορεί να κάνω λάθος αλλά από τα αποτελέσματα φαίνεται ότι τοποθετείτε κάθετα τα grafts και δεν ξέρω αν ταιριάζει σε όλες τις ηλικίες
και επιπλέον έτσι δεν καλύπτει την περιοχή όσο θα μπορούσε με πιο πλάγια τοποθέτηση
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
μπορεί να κάνω λάθος αλλά από τα αποτελέσματα φαίνεται ότι τοποθετείτε κάθετα τα grafts και δεν ξέρω αν ταιριάζει σε όλες τις ηλικίες
και επιπλέον έτσι δεν καλύπτει την περιοχή όσο θα μπορούσε με πιο πλάγια τοποθέτηση

Προφανως, ως τοσο έμπειρο μέλος θα γνωριζετε πως αυτο ειναι ένα από τα "cardinal sins" στην ΜΕΤ.
Και για να το γνωριζετε εσεις, κααααατι θα εχω ακούσει και εγω που ειμαι και χειρουργος επι του αντικειμένου.
Για να σας αποδειξω μαλιστα οτι το ξερω :)):):)), σας παραθετω την εικονα από το βιβλιο μου που εκδοθηκε το 2014.
Ειναι στη σελιδα 654.
Οποιο μελος έχει αντιτυπο θα σας το επιβεβαιωσει.
Ο κυριος στην φωτογραφια ειναι ο πατερας του βαφτιστηριου μου και συνάδελφος, δεν ειναι από άλλο textbook.
Αλήθεια σας λέω, ξερω ποιες ειναι οι σωστες γωνιες τοποθετησεις.!!! ;););)

Αν θελετε, για να μην παρεξηγησει κανεις τις προθεσεις σας οτι τρολλαρετε ή απλα βρισκετε ευκαιρία για επιθεσούλα, ανεβαστε κανενα λινκ που τα μοσχευματα ειναι ....καθετα να δω και εγω...
 

Συνημμένα

  • AA_0654__art_r2.jpg
    AA_0654__art_r2.jpg
    90.4 KB · Προβολές: 170

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Stratos

Well-Known Member
Προφανως, ως τοσο έμπειρο μέλος θα γνωριζετε πως αυτο ειναι ένα από τα "cardinal sins" στην ΜΕΤ.
Και για να το γνωριζετε εσεις, κααααατι θα εχω ακούσει και εγω που ειμαι και χειρουργος επι του αντικειμένου.
Για να σας αποδειξω μαλιστα οτι το ξερω :)):):)), σας παραθετω την εικονα από το βιβλιο μου που εκδοθηκε το 2014.
Ειναι στη σελιδα 654.
Οποιο μελος έχει αντιτυπο θα σας το επιβεβαιωσει.
Ο κυριος στην φωτογραφια ειναι ο πατερας του βαφτιστηριου μου και συνάδελφος, δεν ειναι από άλλο textbook.
Αλήθεια σας λέω, ξερω ποιες ειναι οι σωστες γωνιες τοποθετησεις.!!! ;););)

Αν θελετε, για να μην παρεξηγησει κανεις τις προθεσεις σας οτι τρολλαρετε ή απλα βρισκετε ευκαιρία για επιθεσούλα, ανεβαστε κανενα λινκ που τα μοσχευματα ειναι ....καθετα να δω και εγω...
καμμία ευκαιρία για επίθεση δε βρίσκω, ούτε είμαι ειδικός. αλλά αν δεν είναι 90 μοίρες μπροστά δεν είναι σίγουρα 5 ή 20 ή 30 όπως λέει
στη φώτο που δείχνετε..
 

Συνημμένα

  • DSC02558.JPG
    DSC02558.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 166

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
To ότι γράφει κάποιος πολύ στο φόρουμ δεν σημαίνει ότι έχει και γνώση για τις ΜΕΤ.

Π
καμμία ευκαιρία για επίθεση δε βρίσκω, ούτε είμαι ειδικός. αλλά αν δεν είναι 90 μοίρες μπροστά δεν είναι σίγουρα 5 ή 20 ή 30 όπως λέει
στη φώτο που δείχνετε..
και εδω μάλλον καθετα ειναι, σωστα?
Top-30-Best-Brad-Pitt-Haicuts-2020-Cool-Brad-Pitt-Haistyles-for-Men-Brad-Pitt-Hair-Long-Textur...jpg
 

Stratos

Well-Known Member
στα λόγια μου έρχεστε γιατρέ, αν μπορούσατε να πετύχετε τέτοια πυκνότητα θα φαινόταν μια χαρά το κάθετο.
με τη πυκνότητα που βγάζετε δε νομίζω να φαίνεται ωραία και φυσική τέτοια γωνία.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
στα λόγια μου έρχεστε γιατρέ, αν μπορούσατε να πετύχετε τέτοια πυκνότητα θα φαινόταν μια χαρά το κάθετο.
με τη πυκνότητα που βγάζετε δε νομίζω να φαίνεται ωραία και φυσική τέτοια γωνία.

Ναι εχετε δικιο, ειμαι αποτυχημενος διοτι δεν μπορω να καταφερω την πυκνοτητα του Brad Pitt.
(Πόσο χαιρομαι που επεστρεψα στο φορουμ)
Καλη Σαρακοστη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
ναι εχετε δικιο, ειμαι αποτυχημενος.
Πόσο χαιρομαι που επεστρεψα στο φορουμ
μια χαρά επιτυχημένος είστε για τα grafts που βάζετε, απλά είναι λίγα για τα δικά μου γούστα
και μου φαίνεται αραιό το αποτέλεσμα.
 

Stratos

Well-Known Member
Ναι εχετε δικιο, ειμαι αποτυχημενος διοτι δεν μπορω να καταφερω την πυκνοτητα του Brad Pitt.
(Πόσο χαιρομαι που επεστρεψα στο φορουμ)
Καλη Σαρακοστη
δηλαδή γιατρέ ανάμεσα στην πυκνότητα τη δικιά σας και του Bratt Pitt δεν υπάρχουν πυκνότητες άλλων γιατρών?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
μια χαρά επιτυχημένος είστε για τα grafts που βάζετε, απλά είναι λίγα για τα δικά μου γούστα
και μου φαίνεται αραιό το αποτέλεσμα.

Οχι.
Πριν ήταν η γωνια.
Μετα βρηκες τον αριθμό.
Τωρα ειναι αραιο.
Αν με δεις να περπαταω στο νερο θα γραψεις πως το κανω γιατι δεν ξερω κολύμπι.

Το ξερεις ότι έτσι ειναι και το καταλαβαινουν και όσοι εδω μεσα ενδιαφερονται για το αντικειμενο.
Καλη Σαρακοστη
 

aeratos28

Just aeratos
Η πυκνότητα είναι το θέμα για τους περισσότερους .από σχεδιασμό και γωνίες τοποθέτησης κτλ είναι σε πολύ καλό επίπεδο οι περισσότερες αν όχι όλες οι δουλειές
 

Stratos

Well-Known Member
Οχι.
Πριν ήταν η γωνια.
Μετα βρηκες τον αριθμό.
Τωρα ειναι αραιο.
Αν με δεις να περπαταω στο νερο θα γραψεις πως το κανω γιατι δεν ξερω κολύμπι.

Το ξερεις ότι έτσι ειναι και το καταλαβαινουν και όσοι εδω μεσα ενδιαφερονται για το αντικειμενο.
Καλη Σαρακοστη
γιατρέ από την αρχή είπα ότι η γωνία είναι λάθος γιατί είναι λίγα τα grafts και φαίνεται αραιό το αποτέλεσμα.
αν με τα ίδια grafts είχε άλλη γωνία τότε θα είχε καλύτερη κάλυψη.
τη γνώμη μου λέω, δε σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνήσετε, ούτε και να νευριάζετε.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
δηλαδή γιατρέ ανάμεσα στην πυκνότητα τη δικιά σας και του Bratt Pitt δεν υπάρχουν πυκνότητες άλλων γιατρών?


Τον Brad Pitt στον ανεβασα για την γωνια.
τελειωσαμε με αυτο?
Παμε τωρα πυκνοτητουλααααα
Δεν γνωριζω.
Εγω έχω καταφερει να κανω μεχρι 97/cm2 υποδοχες σε trial για ενα paper.
Αλλα επειδη δεν θα φυτρωνε τιποτε, βαλαμε 50.
Αυτο ηδη θεωρειται dense packing σε μια συνεδρια και σπανιοτατα θα παω παραπάνω

Αν θελετε πυκνοτητα Brad Pitt, χρειάζονται 2 ή και 3 χειρουργεια και δεν θα το δειτε ποτε από εμενα.
Δεν το κανω, ειναι ιατρικό λαθος για εμενα. Τα 2 δεν ειναισε αδεια περιοχη, αλλα οι πυκνοτητες τυπου >65 τελική ειναι, ειδικα αν δεν έχουν εξασφαλιστει πισω περιοχές.
Δεν κάνω 2-3 χειρουργεια για να σπαταλήσω τοσα μοσχευματα επειδη ο ασθενής ειναι κολλημενος με υπερπυκνοτητες.
Η αλλαζει γνωμη ο ασθενής μου και κανουμε αυτο που πρεπει (και αρκει) ιατρικά ή αλλαζει ιατρό.

Αν γνωριζεις άλλους ιατρούς που το κανουν, μπορεις να ακολουθεις αυτούς τους ιατρούς.
Εχω ακούσει την κριτική σου, λυπαμαι αν δεν σας αρεσει, μην χανεται το χρονο σας εδω.
 

Stratos

Well-Known Member
Τον Brad Pitt στον ανεβασα για την γωνια.
τελειωσαμε με αυτο?
Παμε τωρα πυκνοτητουλααααα
Δεν γνωριζω.
Εγω έχω καταφερει να κανω μεχρι 97/cm2 υποδοχες σε trial για ενα paper.
Αλλα επειδη δεν θα φυτρωνε τιποτε, βαλαμε 50.
Αυτο ηδη θεωρειται dense packing σε μια συνεδρια και σπανιοτατα θα παω παραπάνω

Αν θελετε πυκνοτητα Brad Pitt, χρειάζονται 2 ή και 3 χειρουργεια και δεν θα το δειτε ποτε από εμενα.
Δεν το κανω, ειναι ιατρικό λαθος για εμενα. Τα 2 δεν ειναισε αδεια περιοχη, αλλα οι πυκνοτητες τυπου >65 τελική ειναι, ειδικα αν δεν έχουν εξασφαλιστει πισω περιοχές.
Δεν κάνω 2-3 χειρουργεια για να σπαταλήσω τοσα μοσχευματα επειδη ο ασθενής ειναι κολλημενος με υπερπυκνοτητες.
Η αλλαζει γνωμη ο ασθενής μου και κανουμε αυτο που πρεπει (και αρκει) ιατρικά ή αλλαζει ιατρό.

Αν γνωριζεις άλλους ιατρούς που το κανουν, μπορεις να ακολουθεις αυτούς τους ιατρούς.
Εχω ακούσει την κριτική σου, λυπαμαι αν δεν σας αρεσει, μην χανεται το χρονο σας εδω.
κατανοητό γιατρέ, ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
γιατρέ από την αρχή είπα ότι η γωνία είναι λάθος γιατί είναι λίγα τα grafts και φαίνεται αραιό το αποτέλεσμα.
αν με τα ίδια grafts είχε άλλη γωνία τότε θα είχε καλύτερη κάλυψη.
τη γνώμη μου λέω, δε σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνήσετε, ούτε και να νευριάζετε.

Σιγα μην νευριασω @Stratos :) :) :)
Ξερεις πόσοι και πόσες με έχουν απορριψει στη ζωή μου?
Αν έχουν δικιο, ακούω και βελτιώνομαι.
Αν εχουν άδικο, ας προσεχαν.
Ειναι win-win για μενα
 

grg19ggls

Member
Στους κροτάφους γιατί είναι "ζωγραφισμένος" ενώ δε τοποθετήθηκαν grafts?
Το μετάνιωσε στη πορεία?

1615843042961.png
 
Μπλουζα