NW stage IV - MET 6/2/2020-F.U.E. - Άνδρας 53 ετών. 2032 FUs

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς λίγο πριν πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην Anastasakis Hair Clinic.
Για το συγκεκριμένο ασθενή επιλέχθηκε η τεχνική F.U.E.
DSC09900.JPG
DSC09901.JPG
DSC09902.JPG
DSC09903.JPG
DSC09904.JPG
DSC09905.JPG
DSC09906.JPG
DSC09907.JPG
DSC09908.JPG
DSC09909.JPG
Επισυνάπτεται και φωτογραφία με το σχεδιασμό της λήπτριας περιοχής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο Γιώργος είχε σχετικα χαμηλή πυκνότητα (60-65FUs/cm2), κανονική τρίχα (50-53μm) και μετριο calculated density (2.0)
Αφαιρέθηκαν συνολικά 2032FUs με την παρακάτω κατανομή:
1-τριχα: 405
2-τριχα: 822
3-τριχα: 605
4-τριχα: 200
Συνολο τριχών: 4664 (2.3)
Χρησιμοποιήθηκε MAMBA FUE Device 0.75-0.8 edge out punches

DSC09923.jpg
DSC09956.jpg
DSC09957.JPG
DSC09958.JPG
DSC09959.JPG
DSC09960.JPG
DSC09961.JPG
DSC09962.JPG
DSC09963.JPG
DSC09964.JPG
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ενδιαφέρον περιστατικό.
Δεν θα μπορούσαν να τοποθετηθούν και καμιά 300 μοσχεύματα στο κέντρο της Α'+Β' ζώνης για πύκνωση;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η απόχρωση των μαλλιών του Γιώργου ειναι ιδανική προκειμένου με μόλις 2000 τριχοθυλάκια να δοθει εικονα κάλυψης.
Αυτο ειναι και το ζητούμενο της Anastasakis Hair Clinic = less is better.
Σε αντιστοιχο περιστατικό με υψηλη αντίθεση δερματος-μαλλιων φυσικά θα απαιτούνταν +50-70% επιπλεον μοσχεύματα!
Ο ασθενής έλαβε και αγωγή MINOXIDIL 5% FOAM + LLLT Capillus272 μετα την μεταμόσχευση που προσφεραν σημαντική πύκνωση και στις υπόλοιπες περιοχές.
Αν δεν λάμβανε αγωγή, μια παρόμοια εικόνα θα απαιτούσε 5000-6000 τριχοθυλάκια.
Μιας και ειναι ήδη πλήρως καλυμμένος με την παρούσα αγωγή, δεν χρίζει προσθηκης Finasteride.

Οι πιο παρατηρητικοί θα δούν πως πολλα από τα μοσχεύματα φέρουν ακόμα λεπτες ή λιγο σπαστες τρίχες.
Σε μερικούς μήνες το αποτέλεσμα θα ειναι σημαντικά πυκνότερο, όταν αυατες οι τριχες θα χοντρυνουν ακόμα περισσοτερο.


Α
DSC02552.1.jpg
DSC02554.JPG
DSC02555.JPG
DSC02556.JPG
DSC02557.JPG
DSC02558.JPG
DSC02558.JPG
DSC02559.JPG
DSC02560.JPG
DSC02561.JPG
DSC02562.JPG
 

v_anast

Member
Αρχικά μπράβο στο γιατρό και στον ασθενή, για 2000 μοσχεύματα φαίνεται ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Σίγουρα αν το επιθυμεί ο ασθενής υπάρχει χώρος για βελτίωση στις πιο πίσω ζώνες.
Προσωπική άποψη, παρόλο που είναι καλή η πυκνότητα στη hairline, κάτι μου φαίνεται περίεργο στις φωτογραφίες (χωρίς να μπορώ να εντοπίσω τι είναι αυτό), ίσως να μην ταιριάζει στο φίλο το κούρεμα.
 
  • Like
Reactions: DGP

Hairsick

Active Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα και λογικά ο ασθενής πήρε αυτό που επιζητούσε με την επέμβαση, από το αισθάνομαι «άδειος» στο έχω μαλλιά κ τα στυλάρω κιόλας. Το μόνο που μου χτυπάει κάπως, είναι το κραουν.
 

Mak39

Member
Το αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου εχει δέσει πολύ αρμονικά με τα χαρακτηριστικά και την ηλικία του ασθενή. Πιστεύω με λίγο μεγαλύτερα τα πλαϊνά θα δείξει ακόμα καλύτερο. Η μινοξιδιλη φαίνεται ακόμα και σε ηλικίες over 40 έχει αποτέλεσμα.
 

Georgie

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα ειναι πολυ καλο για τα μοσχευματα . Και ο σχεδιασμός επίσης .
Τον βοηθάει και το χρωμα το φίλο για τη κάλυψη οπότε όλα ok .
Θελω να σταθώ στη μινοξιδιλη .
Ο Γιατρός προτείνει την εφαρμογή της εφ´ορου ζωής?
Δηλαδή στα 53 που ειναι η ηλικια του περιστατικού πιστεύει οτι εχει αποτέλεσμα ?
 

oreo

Well-Known Member
Έτσι πάει φίλε μου αν θες να ζητάς πολλά και να λες ότι είσαι από τους καλύτερους πρέπει να δέχεσαι τα σχόλια, και το ποιο σημαντικό να αποδεικνύεται ότι είσαι καλός. Για πες μου ποσά review και κριτικές βλέπεις για ένα iphone που κάνει 1500 ευρώ και πόσες για ένα κινεζικό των 100. Μάλλον δεν καταλαβαίνεις πως λειτουργεί η αγορά.
Φίλε μου, δραστηριοποιούμαι σε δύο τομείς της παροχής υπηρεσιών, οπότε μια μικρή γνώση της λειτουργίας της αγοράς έχω αποκομίσει. Αντιλαμβάνομαι το ότι πληρώνεις παίρνεις, το πουλάω φύκια ως μεταξωτές κορδέλες και κατα πόσο πληρώνεις ποιότητα η brand. Δεν έχω θέμα με την κριτική που ασκείται, ίσα ίσα αυτό είναι το θεμιτό και το πρέπον σε ένα φόρουμ που θέλει να προστατέψει τα μέλη του απο "κακοτοπιές".
Περιμένω όμως ίση μεταχείριση και ίδιο μένος κριτικής ανεξαρτήτως βαλαντίου και όχι υπεκφυγές και αστειάκια αν κάπου μια μεταμόσχευση χωλένει αλλά πάραυτα την ντύνουμε με κομψές τοποθετήσεις, επειδή δεν μας πήγε ο κούκος αηδόνι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Γιατρέ καλησπέρα. Εξαιρετικό το αποτέλεσμα για τόσα λίγα γκραφτ. Η ερώτηση που έχω είναι για το midscalp που από ότι φαίνεται στις φωτο δεν επεμβήκατε. Η (θεαματική) βελτίωση της κάλυψης είναι από το layering της μπροστινής ζώνης ή της θεραπείας (minox και laser); Δουλεύει τόσο καλά η συγκεκριμένη θεραπεία σε 53χρονο; Δηλαδή αν έπαιρνε φίνα πόσο καλύτερα θα ήταν; Ρωτάω γιατί εγώ είμαι 48 έχω περίπου ίδιο patern με τον φίλο (ούτε μια άσπρη τρίχα όμως) αλλά παίρνω μόνο φίνα (εδώ και 2 μήνες). Υπάρχει περίπτωση να μου ενισχύσει και εμένα τόσο το midscalp & crown όπως στον φίλο ή πρέπει να συνδυάσω και με minox; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Xristos87

Well-Known Member
δεν θελω να κανουμε τον γνωστο κ χιλιοπαιγμενο διαολογο π βλεπω σε τοσα νηματα. μερικοι μπορει να μην εχουν αλλη ασχολια κ το φορουμ να τροφοδοτει με ενεγεια τη μερα τους, ευτυχως δεν ανηκω σ αυτην την κατηγορια. εξεφρασα την αποψη μου,το ιδιο κ εσεις. νομιζω ως εδω καλα ειναι.

Καλη Σαρακοστη
 

tasos33

Well-Known Member
Καλή σαρακοστή σε όλους και σύντομα ελεύθεροι.

Ένα ακόμα νημα γ@@@@θηκε πριν καν αρχίσει η παρουσίαση. Μπλα. Μπλα μπλα μπλα μπλα @tol , 20 γραμμές θεωρία δύο ουσία. Το φρένο στη σκέψη και στην παρορμητικότητα είναι προσόν.

Με αγάπη.
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλή σαρακοστή σε όλους και σύντομα ελεύθεροι.

Ένα ακόμα νημα γ@@@@θηκε πριν καν αρχίσει η παρουσίαση. Μπλα. Μπλα μπλα μπλα μπλα @tol , 20 γραμμές θεωρία δύο ουσία. Το φρένο στη σκέψη και στην παρορμητικότητα είναι προσόν.

Με αγάπη.
Κατσε να σκασει ειδικη προσφορα πχ μονο για Παναθηναϊκούς (ή ότι ομάδα είναι ο γιατρός) να χουμε αντιστοιχο πανηγυρι με τα πολιτικα/ αστυνομια κλπ
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ καλησπέρα. Εξαιρετικό το αποτέλεσμα για τόσα λίγα γκραφτ. Η ερώτηση που έχω είναι για το midscalp που από ότι φαίνεται στις φωτο δεν επεμβήκατε. Η (θεαματική) βελτίωση της κάλυψης είναι από το layering της μπροστινής ζώνης ή της θεραπείας (minox και laser); Δουλεύει τόσο καλά η συγκεκριμένη θεραπεία σε 53χρονο; Δηλαδή αν έπαιρνε φίνα πόσο καλύτερα θα ήταν; Ρωτάω γιατί εγώ είμαι 48 έχω περίπου ίδιο patern με τον φίλο (ούτε μια άσπρη τρίχα όμως) αλλά παίρνω μόνο φίνα (εδώ και 2 μήνες). Υπάρχει περίπτωση να μου ενισχύσει και εμένα τόσο το midscalp & crown όπως στον φίλο ή πρέπει να συνδυάσω και με minox; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Από οτι φαινεται, τον βοηθησε πολυ.
Μεινε στην Finasteride μιας και ξεκινησες και εννοειται πως και άλλες προσεγγισεις μπορουν να προσθεσουν κάλυψη αν χρειαστει.
Στη διαθεση σου.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Όταν η κλινική έχει 300-350 χειρουργεία το χρόνο και σου παρουσιάζει τελειωμένα 10-20 που επιλέγει τα οποία μάλιστα δεν είναι και από αυτά που μένεις με το στόμα ανοιχτό τι να σκεφτούμε για τα υπόλοιπα αποτελέσματα; Για αυτό ο tol ζητάει live αποτελέσματα.

Διαφωνώ κάθετα ότι η κριτική γίνεται επειδή επειδή χρεώνει πολλά. Δέχεται κριτική γιατί δεν έχουμε ΟΥΤΕ ΕΝΑ αποτέλεσμα state of the art. Δεν θα πω παγκόσμιου επιπέδου (όπως θα έπρεπε αναλογιζόμενοι τη τιμή που χρεώνει), ούτε HDC, ούτε καν καλό της Advance Hair Clinics, μη πω ότι και από τη DHI έχουμε δει καλύτερα. Σε δεύτερη μοίρα έρχεται ότι χρεώνει πολλά αλλά και ότι έχει αλαζονική συμπεριφορά.

Δεν έχει κανείς προσωπικά με το γιατρό, δεν το ξέρουμε και από χτες. Όλοι παραδέχονται ότι κερδίζει η κοινότητα με τη παρουσία του αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.

Δεν ειστε καθολου αντικειμενικός και φοβαμαι το γνωριζετε
-Τα αποτελεσματα που εχω ανεβασει ειναι διαφορετικα ακριβως για να μην ποσταρονται συνεχεια σταδιο 3, 28-30 χρονων που ειναι τα πιο ευκολα και "εντυπωσιακα" και φυσικα τα πιο συχνα. Επιλεγω περιστατικα βασει ποικιλότητας για να ενημερωνετε το φορουμ
- Ειναι γελοιο να περιμενει κανεις πως για να με παραδεχτουν καποιοι θα πρπει να σας βαλω και στην κλινική μεσα να κανετε κρτιτικη επιτροπη τυπου GNTM. ηδη αφιερωνω εγω πλεον χρόνο για να σας δωσω υλικο για κουβεντα και γνωση. Συγνωμη αλλα το να λετε οτι ποσταρω το 1/10 και αντι να το εκτιματε, να το παρουσιαζετε σαν να λειπουν τα 9/10 και ..."ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ" ειναι πολυ στεναχωρο και αχαριστο.
- το 100% των περιστατικών που εχω παρουσιασει ειναι
μια συνεδρια,
χωρις φιναστεριδη
με συγκρατημένο αριθμό grafts
μετριο παχος τριχας
με μετριο λογο
Ο λογος ειναι οτι ο σκοπός μου εδω μεσα δεν ειναι να εντυπωσιασω.
Ειναι αντιδεοντολογικο να παρουσιαζει κανεις περιστατικα με εντυπωσιακούς λογους και παχος τριχας ενω το 95% του πληθυσμού δεν τα εχει.

Και οχι, δεν ειμαι η ....αρκουδα σας να μου βαρατε ντεφι και να απαιτείτε: "βαλε το ταδε περιστατικό να μας αποδειξεις οτι αξιζεις, αλλιως δεν αξιζεις."
Λιγο ευγενεια δεν βλαπτει.
Ποσταρω αυτα που κρινω εγω ως ιατρός ότι ειναι χρησιμα και αντικατοπτριστικα του μεσου κοινού με ΑΓΑ.

Η κριτική έχουν καταλάβει ολοι πλεον γιατι γινεται.
Τωρα οι συγκρισεις που κανετε, οκ, δικαιωμα σας.
Επίσης αυτα περι αλαζονικης συμπεριφορας ειναι χυδαιότητες.
Απλα όταν καποιοι εισπρατουν απαντησεις που προκάλεσε η αγενεια τους, γινεσαι αλαζών, διότι ως ιατρός θα πρεπει να υπομενεις τις προσβολες και την χυδαιοτητα καποιων, που ειναι μεταμφιεσμενη ως "σκεπτικισμός, σωστα;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μαλλον, κυριε γιατρε, δε γνωριζετε καλα τη νεοελληνικη γλωσσα.




Ο χαρακτηρισμος "προπετης" δεν ειναι προσβολη στη δικη μας γλωσσα;

Προσωπικα εγραψα ενα καθολα ευγενες σχολιο για τις live μεταμοσχευσεις της κλινικης σας και εσεις αρχισατε παλι τις προσβολες.

Μαλλον δε γνωριζετε τη σωστη χρηση της μητρικης μας γλωσσας.

Και, επειδη ποτέ δεν πετω λασπη στον ανεμιστηρα, παραθετω τα αποδεικτικα στοιχεια για οσα εγραψα.

Επισημες live παρουσιασεις της κλινικης του κ. Αναστασακη:

22-23 Ιουλιου 2020 ανδρας 41 ετων

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

23 Ιουλιου 2020 ανδρας 28 ετων

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

7 Αυγουστου 2020 ανδρας 34 ετων

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

(Μαλιστα η κοροϊδια ειναι οτι στο συγκεκριμενο περιστατικο στις 24 Νοεμβριου γραψατε οτι σε δυο μερες θα ποσταρετε εξελιξη 3μηνου...οσο την ειδατε εσεις αυτη την ενημερωση, αλλο τοσο την ειδαμε και εμεις...ακομη την περιμενουμε, ας εχουν περασει 4 μηνες απο τοτε!!!)

Επισης υπαρχουν 3 περιστατικα με συμπληρωμενο το τριμηνο. Δε θα επρεπε να εχουμε καποια ενημερωση;

12 Δεκεμβριου ανδρας 31 ετων

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

13 Δεκεμβριου

14 Δεκεμβριου

Δυο διαφορετικα περιστατικα...ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

Επομενως, κυριε Αναστασακη, μπορειτε να μας παρουσιασετε ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ απο τα παραπανω live περιστατικα;

Προσωπικα δεν εχω δει ΟΥΤΕ ΕΝΑ live περιστατικο ολοκληρωμενο απο την κλινικη σας.

Ειμαι, λοιπον, προσβλητικος και "βαλτος", οπως με εχετε αποκαλεσει, οταν γραφω για μη ολοκληρωμενες παρουσιασεις που περιεχουν μονο την τοποθετηση και οχι το βασικο ζητουμενο...την εξελιξη και την ολοκληρωση;

Πως, λοιπον, να εχουμε μια ολοκληρωμενη και αντικειμενικη αποψη για τις ικανοτητες σας, χωρις ΟΥΤΕ ΕΝΑ live περιστατικο;

Ευχαριστω πολυ για την αναμενομενη απαντηση σας.

Όποτε θεωρεις ότι έπειδη εισαι υψηλης νοημοσύνης, έχεις πιθανον υψηλές γενικές γνωσεις και παρακολουθεις τα φορουμ εδω και 20 χρονια, μπορεις να έχεις "ολοκληρωμενη και αντικειμενικη αποψη για τις ικανοτητες" μου, σωστα?
Οκ.....

Σας παρακαλεσα αν θελετε να μου ανεβασετε τα LINKS.
Αφου φαγατε 2-3 ωρες να τα ψαχνετε, ειναι τοσο δυσκολο να κανετε copy paste το link?
καντε το και θα σας ανεβασω όλες τις εξελιξεις εχω από αυτα τα περιστατικα.
Δεν έχω το χρόνο να το κανω.
Αν θελετε βοηθηστε με σε αυτο, αν ο σκοπός σας ειναι η ενημερωση και η "διαύγεια", βάτε ενα χερακι να δουμε τι γινεται
 
Μπλουζα