NW stage IV - MET 28/11/2019-F.U.E. - Άνδρας 44 ετών. 2400 FUs - Τεχνική FUT

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

bobby

Well-Known Member
Ακολουθεί την στρατηγική less is more που και γω δεν συμφωνώ.Ισως σε κπ περιπτώσεις οκ.
Το less is more δεν είναι απαραίτητα κακό ειδικά για συγκεκριμένες ηλικίες (σχετικά νεαρές) και μη λήψη φαρμακευτικής αγωγής. Σε πολλές περιπτώσεις είναι επιβεβλημένο. Σε άλλες βέβαια περιπτώσεις (φίνα, μικρό πρόβλημα, σταθεροποιημένη κατάσταση, καλή δότρια κλπ θετικούς παράγοντες) δεν θα πρέπει να εφαρμόζετε μια και υπάρχει ικανή ασφάλεια για να βάλεις περισσότερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Το less is more δεν είναι απαραίτητα κακό ειδικά για συγκεκριμένες ηλικίες (σχετικά νεαρές) και μη λήψη φαρμακευτικής αγωγής. Σε πολλές περιπτώσεις είναι επιβεβλημένο. Σε άλλες βέβαια περιπτώσεις (φίνα, μικρό πρόβλημα, σταθεροποιημένη κατάσταση, καλή δότρια κλπ θετικούς παράγοντες) δεν θα πρέπει να εφαρμόζετε μια και υπάρχει ικανή ασφάλεια για να βάλεις περισσότερα.

Συμφωνώ απλα έχω την υποψία εσφαλμένη η μη ότι ο γιατρός κλίνει υπερβολικά πολύ σε αυτή την στρατηγική ακόμα και σε περιπτώσεις με συνθήκες που ανέφερες και θα έπρεπε να βάλει ακόμα πιο πολλά.βεβαια δεν θα αναφέρω όνοματα αλλά επίσης παίζει να το ζητήσε και ο ίδιος ο πελάτης σε κπ περιπτώσεις οπότε εκει πάω πάσο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Συμφωνώ απλα έχω την υποψία εσφαλμένη η μη ότι ο γιατρός κλίνει υπερβολικά πολύ σε αυτή την στρατηγική ακόμα και σε περιπτώσεις με συνθήκες που ανέφερες και θα έπρεπε να βάλει ακόμα πιο πολλά.βεβαια δεν θα αναφέρω όνοματα αλλά επίσης παίζει να το ζητήσε και ο ίδιος ο πελάτης σε κπ περιπτώσεις οπότε εκει πάω πάσο.
Σκεψου και τον οικονομικό παράγοντα. Θα χρειαζόταν μια δεύτερη συνεδρία και η τιμή θα ανεβαινε αρκετα.
 

Gianney

Well-Known Member
Σκεψου και τον οικονομικό παράγοντα. Θα χρειαζόταν μια δεύτερη συνεδρία και η τιμή θα ανεβαινε αρκετα.
Ναι μέχρι ένα σημείο καταλαβαίνω ότι υπάρχουν λόγοι που δεν είναι φανεροί σε εμάς όπως τα θέλω του εκάστοτε,τα οικονομικά του κτλ σε τέτοιες περιπτώσεις οκ πάω πάσο.
 

bobby

Well-Known Member
Συμφωνώ απλα έχω την υποψία εσφαλμένη η μη ότι ο γιατρός κλίνει υπερβολικά πολύ σε αυτή την στρατηγική ακόμα και σε περιπτώσεις με συνθήκες που ανέφερες και θα έπρεπε να βάλει ακόμα πιο πολλά.βεβαια δεν θα αναφέρω όνοματα αλλά επίσης παίζει να το ζητήσε και ο ίδιος ο πελάτης σε κπ περιπτώσεις οπότε εκει πάω πάσο.

Είναι δεδομένο ότι ο Αναστασάκης κινείται συντηρητικά. Αυτή είναι η φιλοσοφία του και έχει λόγους που την υποστηρίζει (σωστούς κατ' εμένα: 1ΜΜ, μη χρήση αγωγής, κάβα για το "αβέβαιο" μέλλον, ηλικία).

Στο ερώτημα αν σε όλες τις περιπτώσεις πρέπει να εφαρμόζει την ίδια τακτική, νομίζω πως όχι, αλλά δεν είμαι γιατρός. Εκτιμώ ότι αν κάποιος έχει κατασταλαγμένα (σαθεροποιημένο) μικρό πρόβλημα (μέχρι NW4), είναι άνω των 35, παίρνει (και θα εξακολουθήσει να παίρνει) φίνα, έχει καλή δότρια και είναι διατεθειμένος να κάνει πλέον της μίας ΜΜ, δεν νομίζω ο γιατρός να έχει αντίρρηση για more…..

Προσωπικά προτιμώ ο γιατρός (εφόσον δεν ισχύουν τα παραπάνω ή και άλλοι παράγοντες που δεν ξέρω γιατί δεν είμαι γιατρός) να είναι επιφυλακτικός και συντηρητικός παρά να μου πει ότι «θα σε κάνω κουκλάκι ζωγραφιστό»….. κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε…..

Να μην ξεχνάμε ότι και οι Lorenzo και Bisanga, που στην Ευρώπη είναι από τα μεγαλύτερα «κεφάλια» της ΜΜ (FUE και FUT-FUE αντίστοιχα), μάλλον συντηρητικοί είναι…..
 

jersey

Well-Known Member
Να μην ξεχνάμε ότι και οι Lorenzo και Bisanga, που στην Ευρώπη είναι από τα μεγαλύτερα «κεφάλια» της ΜΜ (FUE και FUT-FUE αντίστοιχα), μάλλον συντηρητικοί είναι…..
Άλλο συντηρητικός όπου πρέπει και άλλο γενικά σε κάθε περίπτωση. Ο bisanga και ο Lorenzo δεν είναι συντηρητικοί γιατροί φίλε και δεν βάζουν λιγότερα από όσα χρειάζεται κάποιος σε κάθε περίπτωση. Γιαυτό βλέπεις και τα ανάλογα αποτελέσματα. Όλα γίνονται με μετρήσεις και για να έχουν την απαραίτητη πυκνότητα, θα βάλουν και τον αντίστοιχο αριθμό grafts. Όλα είναι υπολογισμένα και μελετημένα. Συντηρητικοί είναι μόνο όταν πρόκειται για μεγάλο norwood και δεν έχει δότρια ο άλλος για να καλύψει τις ανάγκες του.
 

jacksmith

Active Member
Αντιπαρέρχομαι το ύφος , το επι μέρους και γενικότερο του γιατρού, καθώσον όπως πολλάκις έχει γραφτέι,ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών που κάνουν την διαφορά και ξεχωρίζουν το καλό από το καλύτερο και το καλύτερο από το τέλειο και όχι οι ανούσιες αντιπαραθέσεις και κρίσεις, οι οποίες συνήθως φέρνουν στην επιφάνεια τα άσχημα στοιχεία των χαρακτήρων μας. Αυτά σαν πρόλογο.
Κάποιες επισημάνσεις σε αυτά που εγράφησαν από τον γιατρό.
1. Στο νήμα ΄΄QUIZ στρατηγικής για δυνατούς λύτες΄΄,ο Civial ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα ''Τον παίρνει και για δεύτερο, έχει καλή ελαστικότητα; Γιατί έβγαλε μόνο 3250; Αφού 30x1.7=51cm2, δηλαδή περίπου 63g. Αφού είχε ινιακή 90 και στις άλλες 70-80''. Απάντηση δεν δώθηκε ούτε εκέι.Ανίδεος ίσως και αυτός? Μπορεί.Μήπως τελικά δεν γίνεται καμία απολύτως ουσιαστική μέτρηση και για αυτό προκύπτει αυτή η σύγχυση?
2.Κατά την γνώμη σας αυτή η χερλάιν δεν έχει ανισσοροπία και από ότι λέτε αυτό που βλέπουμε οφέιλεται στους παράγοντες που αναφέρατε . Οι περισσότερες χερλαιν όμως που βλέπουμε μετά την τοποθέτηση είναι ευθείες.Εκεί δεν επιδρούν οι ανωτέρω παράγοντες (πρήξιμοκ.τ.λ.)? Κάποιος σκεφτόμενος επαγωγικά θα μπορούσε να πεί ,ότι οι ευθείες χερλάιν είναι στην πραγματικότητα στραβές και οι στραβές ευθείες! Η χερλάιν κατά την γνώμη μου έιναι καταφανέστατα στραβή ,έστω και λίγο πλήν όμως αυτο δεν είναι καθοριστικό για το τελικό αποτέλεσμα, είναι όμως μια λεπτομέρεια,όπως ανέφερα και παραπάνω.
3.Σύκριση τομών. Αν ξυριστούν αυτά τα 2 κεφάλια τι πιστευετε? Θα είναι ίδιο το απότέλεσμα? Ευκολα διακρίνεται το κενό κάτω από την κόκκινη γραμμή που αποτυπώνει την τομή. Δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην φωτό που βάζω για να γίνει σύγκριση. Βλέπε κατωθι φωτο.
4. Σχετικά με τα ελάχιστα μοσχεύματα που τοποθετηθήκαν στην κορυφή. Εδώ ο γιατρός δεν έγραψε κάτι. Απλά θα ήθελα τα μέλη τα οποία βρήκαν το αποτέλεσμα εξαιρετικό ,πολύ καλό κ.τ.λ. και έκαναν και like να αναλογιστούν πως γίνεται στην περίπτωση του Vlafo ( αν δείτε τις επιφάνειές τους, είναι σχεδόν ίδιες) να τοποθετήθηκαν 600 αν δεν κάνω λάθος μοσχεύματα και εδώ όπως βλέπουμε στις φωτό πάντα, να λύθηκε το πρόβλημα ,με τόσο μικρό αριθμό μοσχευμάτων?
Συμπέρασμα. Ιδιαίτερα πιό παλιά, τα μέλη ξεψάχνιζαν κάθε παρουσίαση, κάθε λεπτομέρεια,προβληματίζονταν,αμφισβητούσαν κάναν καίριες παρατηρήσεις σε ανεξάρτητα περιστατικά.Αυτό γίνεται και σήμερα αλλά υποθέτω πόσο μάλλον περισσότερο θα πρέπει να γίνεται με τις παρουσιάσεις των κλινικών. Αντί αυτού βλέπω μέλη και μάλιστα έμπειρα μέλη , να μιλάν για παντόφλες, φυλακές , να βλέπουν άριστες τις τομές τις οποίες η κλινική επιλέγει να τους δείξει, (οι μοναδικές ΄΄ανεξάρτητες΄΄ τομές που έχουμε δεί είναι η μία του Baggio και μία από σπόντα ,του παιδιού με τη μύνηση ) και να χαρακτηρίζουν αποτελέσματα εξαιρετικά ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι ελλιπέστατα.
Η γνώμη μου είναι να μην αφήνουμε τίποτα αφιλτράριστο , να δίνουμε βάση σε κάθε λεπτομέρεια και να διαβάζουμε προσεχτικά, εικόνες αριθμούς και στοιχεία.
 

Συνημμένα

  • InkedDSC08102_LI.jpg
    InkedDSC08102_LI.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 164
  • tomh.jpg
    tomh.jpg
    384.3 KB · Προβολές: 176
  • DSC08727 red.jpg
    DSC08727 red.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 191

aeratos28

Just aeratos
Περιμένω τώρα να σε βάλει και εσένα μαζί με εμάς ..χαχαχαχαχαχαχα .
Αυτό κάναμε φίλε ,δίναμε βάση σε κάθε τι και γινόταν ο πόλεμος που γινόταν..και θα συνεχίσει να γίνεται..
Μια χαρά τα έγραψες εδώ ,απαντήσεις όπως είπες ,μην περιμένεις να δεις..γνωστό το έργο.!ούτε όπως είπες στον cvial τότε αλλά και ούτε σε καμία άλλη ερώτηση .τώρα για τα λόγια αρκετών που μιλάνε για τέλεια αποτελέσματα κτλ ,μάλλον θα αρχίσω να σκάβω να ξαναεμφανισω παλιά νήματα για να δούμε το τι λεγόταν παλιά σε αντίστοιχα περιστατικά για να μην νομίζει και ο γιατρός ότι είναι προσωπικό το θέμα ..
Αντιπαρέρχομαι το ύφος , το επι μέρους και γενικότερο του γιατρού, καθώσον όπως πολλάκις έχει γραφτέι,ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών που κάνουν την διαφορά και ξεχωρίζουν το καλό από το καλύτερο και το καλύτερο από το τέλειο και όχι οι ανούσιες αντιπαραθέσεις και κρίσεις, οι οποίες συνήθως φέρνουν στην επιφάνεια τα άσχημα στοιχεία των χαρακτήρων μας. Αυτά σαν πρόλογο.
Κάποιες επισημάνσεις σε αυτά που εγράφησαν από τον γιατρό.
1. Στο νήμα ΄΄QUIZ στρατηγικής για δυνατούς λύτες΄΄,ο Civial ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα ''Τον παίρνει και για δεύτερο, έχει καλή ελαστικότητα; Γιατί έβγαλε μόνο 3250; Αφού 30x1.7=51cm2, δηλαδή περίπου 63g. Αφού είχε ινιακή 90 και στις άλλες 70-80''. Απάντηση δεν δώθηκε ούτε εκέι.Ανίδεος ίσως και αυτός? Μπορεί.Μήπως τελικά δεν γίνεται καμία απολύτως ουσιαστική μέτρηση και για αυτό προκύπτει αυτή η σύγχυση?
2.Κατά την γνώμη σας αυτή η χερλάιν δεν έχει ανισσοροπία και από ότι λέτε αυτό που βλέπουμε οφέιλεται στους παράγοντες που αναφέρατε . Οι περισσότερες χερλαιν όμως που βλέπουμε μετά την τοποθέτηση είναι ευθείες.Εκεί δεν επιδρούν οι ανωτέρω παράγοντες (πρήξιμοκ.τ.λ.)? Κάποιος σκεφτόμενος επαγωγικά θα μπορούσε να πεί ,ότι οι ευθείες χερλάιν είναι στην πραγματικότητα στραβές και οι στραβές ευθείες! Η χερλάιν κατά την γνώμη μου έιναι καταφανέστατα στραβή ,έστω και λίγο πλήν όμως αυτο δεν είναι καθοριστικό για το τελικό αποτέλεσμα, είναι όμως μια λεπτομέρεια,όπως ανέφερα και παραπάνω.
3.Σύκριση τομών. Αν ξυριστούν αυτά τα 2 κεφάλια τι πιστευετε? Θα είναι ίδιο το απότέλεσμα? Ευκολα διακρίνεται το κενό κάτω από την κόκκινη γραμμή που αποτυπώνει την τομή. Δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην φωτό που βάζω για να γίνει σύγκριση. Βλέπε κατωθι φωτο.
4. Σχετικά με τα ελάχιστα μοσχεύματα που τοποθετηθήκαν στην κορυφή. Εδώ ο γιατρός δεν έγραψε κάτι. Απλά θα ήθελα τα μέλη τα οποία βρήκαν το αποτέλεσμα εξαιρετικό ,πολύ καλό κ.τ.λ. και έκαναν και like να αναλογιστούν πως γίνεται στην περίπτωση του Vlafo ( αν δείτε τις επιφάνειές τους, είναι σχεδόν ίδιες) να τοποθετήθηκαν 600 αν δεν κάνω λάθος μοσχεύματα και εδώ όπως βλέπουμε στις φωτό πάντα, να λύθηκε το πρόβλημα ,με τόσο μικρό αριθμό μοσχευμάτων?
Συμπέρασμα. Ιδιαίτερα πιό παλιά, τα μέλη ξεψάχνιζαν κάθε παρουσίαση, κάθε λεπτομέρεια,προβληματίζονταν,αμφισβητούσαν κάναν καίριες παρατηρήσεις σε ανεξάρτητα περιστατικά.Αυτό γίνεται και σήμερα αλλά υποθέτω πόσο μάλλον περισσότερο θα πρέπει να γίνεται με τις παρουσιάσεις των κλινικών. Αντί αυτού βλέπω μέλη και μάλιστα έμπειρα μέλη , να μιλάν για παντόφλες, φυλακές , να βλέπουν άριστες τις τομές τις οποίες η κλινική επιλέγει να τους δείξει, (οι μοναδικές ΄΄ανεξάρτητες΄΄ τομές που έχουμε δεί είναι η μία του Baggio και μία από σπόντα ,του παιδιού με τη μύνηση ) και να χαρακτηρίζουν αποτελέσματα εξαιρετικά ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι ελλιπέστατα.
Η γνώμη μου είναι να μην αφήνουμε τίποτα αφιλτράριστο , να δίνουμε βάση σε κάθε λεπτομέρεια και να διαβάζουμε προσεχτικά, εικόνες αριθμούς και στοιχεία.
 

Dob31

Active Member
Αντιπαρέρχομαι το ύφος , το επι μέρους και γενικότερο του γιατρού, καθώσον όπως πολλάκις έχει γραφτέι,ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών που κάνουν την διαφορά και ξεχωρίζουν το καλό από το καλύτερο και το καλύτερο από το τέλειο και όχι οι ανούσιες αντιπαραθέσεις και κρίσεις, οι οποίες συνήθως φέρνουν στην επιφάνεια τα άσχημα στοιχεία των χαρακτήρων μας. Αυτά σαν πρόλογο.
Κάποιες επισημάνσεις σε αυτά που εγράφησαν από τον γιατρό.
1. Στο νήμα ΄΄QUIZ στρατηγικής για δυνατούς λύτες΄΄,ο Civial ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα ''Τον παίρνει και για δεύτερο, έχει καλή ελαστικότητα; Γιατί έβγαλε μόνο 3250; Αφού 30x1.7=51cm2, δηλαδή περίπου 63g. Αφού είχε ινιακή 90 και στις άλλες 70-80''. Απάντηση δεν δώθηκε ούτε εκέι.Ανίδεος ίσως και αυτός? Μπορεί.Μήπως τελικά δεν γίνεται καμία απολύτως ουσιαστική μέτρηση και για αυτό προκύπτει αυτή η σύγχυση?
2.Κατά την γνώμη σας αυτή η χερλάιν δεν έχει ανισσοροπία και από ότι λέτε αυτό που βλέπουμε οφέιλεται στους παράγοντες που αναφέρατε . Οι περισσότερες χερλαιν όμως που βλέπουμε μετά την τοποθέτηση είναι ευθείες.Εκεί δεν επιδρούν οι ανωτέρω παράγοντες (πρήξιμοκ.τ.λ.)? Κάποιος σκεφτόμενος επαγωγικά θα μπορούσε να πεί ,ότι οι ευθείες χερλάιν είναι στην πραγματικότητα στραβές και οι στραβές ευθείες! Η χερλάιν κατά την γνώμη μου έιναι καταφανέστατα στραβή ,έστω και λίγο πλήν όμως αυτο δεν είναι καθοριστικό για το τελικό αποτέλεσμα, είναι όμως μια λεπτομέρεια,όπως ανέφερα και παραπάνω.
3.Σύκριση τομών. Αν ξυριστούν αυτά τα 2 κεφάλια τι πιστευετε? Θα είναι ίδιο το απότέλεσμα? Ευκολα διακρίνεται το κενό κάτω από την κόκκινη γραμμή που αποτυπώνει την τομή. Δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην φωτό που βάζω για να γίνει σύγκριση. Βλέπε κατωθι φωτο.
4. Σχετικά με τα ελάχιστα μοσχεύματα που τοποθετηθήκαν στην κορυφή. Εδώ ο γιατρός δεν έγραψε κάτι. Απλά θα ήθελα τα μέλη τα οποία βρήκαν το αποτέλεσμα εξαιρετικό ,πολύ καλό κ.τ.λ. και έκαναν και like να αναλογιστούν πως γίνεται στην περίπτωση του Vlafo ( αν δείτε τις επιφάνειές τους, είναι σχεδόν ίδιες) να τοποθετήθηκαν 600 αν δεν κάνω λάθος μοσχεύματα και εδώ όπως βλέπουμε στις φωτό πάντα, να λύθηκε το πρόβλημα ,με τόσο μικρό αριθμό μοσχευμάτων?
Συμπέρασμα. Ιδιαίτερα πιό παλιά, τα μέλη ξεψάχνιζαν κάθε παρουσίαση, κάθε λεπτομέρεια,προβληματίζονταν,αμφισβητούσαν κάναν καίριες παρατηρήσεις σε ανεξάρτητα περιστατικά.Αυτό γίνεται και σήμερα αλλά υποθέτω πόσο μάλλον περισσότερο θα πρέπει να γίνεται με τις παρουσιάσεις των κλινικών. Αντί αυτού βλέπω μέλη και μάλιστα έμπειρα μέλη , να μιλάν για παντόφλες, φυλακές , να βλέπουν άριστες τις τομές τις οποίες η κλινική επιλέγει να τους δείξει, (οι μοναδικές ΄΄ανεξάρτητες΄΄ τομές που έχουμε δεί είναι η μία του Baggio και μία από σπόντα ,του παιδιού με τη μύνηση ) και να χαρακτηρίζουν αποτελέσματα εξαιρετικά ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι ελλιπέστατα.
Η γνώμη μου είναι να μην αφήνουμε τίποτα αφιλτράριστο , να δίνουμε βάση σε κάθε λεπτομέρεια και να διαβάζουμε προσεχτικά, εικόνες αριθμούς και στοιχεία.
Η τομή που ανέβασες από ποιον είναι φιλε;
 

Gianney

Well-Known Member
Περιμένω τώρα να σε βάλει και εσένα μαζί με εμάς ..χαχαχαχαχαχαχα .
Αυτό κάναμε φίλε ,δίναμε βάση σε κάθε τι και γινόταν ο πόλεμος που γινόταν..και θα συνεχίσει να γίνεται..
Μια χαρά τα έγραψες εδώ ,απαντήσεις όπως είπες ,μην περιμένεις να δεις..γνωστό το έργο.!ούτε όπως είπες στον cvial τότε αλλά και ούτε σε καμία άλλη ερώτηση .τώρα για τα λόγια αρκετών που μιλάνε για τέλεια αποτελέσματα κτλ ,μάλλον θα αρχίσω να σκάβω να ξαναεμφανισω παλιά νήματα για να δούμε το τι λεγόταν παλιά σε αντίστοιχα περιστατικά για να μην νομίζει και ο γιατρός ότι είναι προσωπικό το θέμα ..
Υπάρχει η περίπτωση ο γιατρός να κάνει δωράκια πάσης φύσεως προκειμένου να αλλάξει γνώμες μελών αλλά και να μεροληπτουν απέναντι στα αποτελέσματα του;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε παρακαλώ μην γράφεις τέτοια πράγματα, ας κρατήσουμε ένα επίπεδο. Έχω επαναλλημένα δηλώσει/ζητήσει να σταματήσουμε αυτές τις συζητήσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike1988

Active Member
Υπάρχει η περίπτωση ο γιατρός να κάνει δωράκια πάσης φύσεως προκειμένου να αλλάξει γνώμες μελών αλλά και να μεροληπτουν απέναντι στα αποτελέσματα του;;
Ρε παιδιά δηλαδή όποιος έχει μια γνώμη εδώ μέσα και την εκφράζει πρέπει να πήρε δώρο? Ελέος πια, ναι μου έφερε τούρτα παγωτό. Είναι μια χαρά το αποτέλεσμα για τα graft που μπήκαν...για 2400 τέλειο...χρειαζόταν περισσότερα? ΝΑΙ! Μπορεί αρχικά να μην είχε τα χρήματα για περισσότερα. Αυτό απασχολεί κανέναν ή όλοι είναι βουτηγμένοι στα λεφτά. Δηλαδή, να μην πούμε καλή κουβέντα για ένα περιστατικό επειδή είναι του Αναστασάκη? @aerate πες μας αν όσοι πουν κάτι καλό ή την άποψή τους ρε παιδί μου είναι πουλημένοι ? Επίσης, το επαναλαμβάνω είναι μια πολύ καλή τομή όπως όλες όσες έχω δει να ανεβαίνουν....όλα τα άλλα λέγονται πάλι σε νήμα αυτής της κλινικής για να υπάρχει πάντα μια φασαρία που κανένας κιόλας δεν ενδιαφέρεται....λες και δεν έχει μάτια ή κρίση όποιος δει φωτογραφίες...
 

Gianney

Well-Known Member
Σε παρακαλώ μην γράφεις τέτοια πράγματα, ας κρατήσουμε ένα επίπεδο. Έχω επαναλλημένα δηλώσει/ζητήσει να σταματήσουμε αυτές τις συζητήσεις.
Σορρυ cvial αν και δεν ήταν καταφατική πρόταση γνωρίζω πως ήταν σαν να έδωσα έναυσμα για τριβές.οκ
 

Gianney

Well-Known Member
Ρε παιδιά δηλαδή όποιος έχει μια γνώμη εδώ μέσα και την εκφράζει πρέπει να πήρε δώρο? Ελέος πια, ναι μου έφερε τούρτα παγωτό. Είναι μια χαρά το αποτέλεσμα για τα graft που μπήκαν...για 2400 τέλειο...χρειαζόταν περισσότερα? ΝΑΙ! Μπορεί αρχικά να μην είχε τα χρήματα για περισσότερα. Αυτό απασχολεί κανέναν ή όλοι είναι βουτηγμένοι στα λεφτά. Δηλαδή, να μην πούμε καλή κουβέντα για ένα περιστατικό επειδή είναι του Αναστασάκη? @aerate πες μας αν όσοι πουν κάτι καλό ή την άποψή τους ρε παιδί μου είναι πουλημένοι ? Επίσης, το επαναλαμβάνω είναι μια πολύ καλή τομή όπως όλες όσες έχω δει να ανεβαίνουν....όλα τα άλλα λέγονται πάλι σε νήμα αυτής της κλινικής για να υπάρχει πάντα μια φασαρία που κανένας κιόλας δεν ενδιαφέρεται....λες και δεν έχει μάτια ή κρίση όποιος δει φωτογραφίες...
Ρε φίλε εγώ δεν το πα για το συγκεκριμένο περιστατικό απλά έκανα μια υποθετικη ερώτηση γνωρίζοντας πως δεν δέχεται εύκολα απαντησης στην προσπάθεια μου να διελευκανω αυτήν την αλλαγή στάσης και άποψης ορισμένων μελών που ένα μέλος ανέφερε και διαπίστωσα και γω.
 

aeratos28

Just aeratos
Με άκουσες να λέω ποτέ εγώ για πουλημένους η λες ότι προλαβαίνεις?εγώ μιλάω πάντα για το αν είναι αποτέλεσμα που έπρεπε να είναι..ποτέ δεν αναφερόταν στο φόρουμ αυτό το για τα grafts που έβαλε καλά πήγε..πάντοτε λέγαμε αν δεν είχαν μπει τα σωστά grafts πως το σωστό είναι να τελειώνει η κάθε ζώνη με την σωστή πυκνότητα σε μια επεμβαση..και ότι μόνο στο εξωτερικό γίνεται αυτό,εδώ Ελλάδα έχουμε μείνει πολύ πίσω και ότι ελπίζουμε στο μέλλον να διορθωθεί αυτό..μαζί με άπειρο κράξιμο..τώρα εδώ ξαφνικά πως έχει αντιστραφεί το κλίμα,δεν μπορώ να καταλάβω..ξαφνικά εμφανίζεται σαν σωστη τακτική και όλοι αναρωτιομαστε αν δεν είχε λεφτά ο άλλος και ότι άλλη δικαιολογία..
Και να προσέχουμε τι λέμε λιγο mike έτσι?τι φαντασιώσεις είναι αυτές για το πουλημενοι που είπες..επικεντρωσου σε αυτό που έγραψα και μην μπερδεύεσαι.
Ρε παιδιά δηλαδή όποιος έχει μια γνώμη εδώ μέσα και την εκφράζει πρέπει να πήρε δώρο? Ελέος πια, ναι μου έφερε τούρτα παγωτό. Είναι μια χαρά το αποτέλεσμα για τα graft που μπήκαν...για 2400 τέλειο...χρειαζόταν περισσότερα? ΝΑΙ! Μπορεί αρχικά να μην είχε τα χρήματα για περισσότερα. Αυτό απασχολεί κανέναν ή όλοι είναι βουτηγμένοι στα λεφτά. Δηλαδή, να μην πούμε καλή κουβέντα για ένα περιστατικό επειδή είναι του Αναστασάκη? @aerate πες μας αν όσοι πουν κάτι καλό ή την άποψή τους ρε παιδί μου είναι πουλημένοι ? Επίσης, το επαναλαμβάνω είναι μια πολύ καλή τομή όπως όλες όσες έχω δει να ανεβαίνουν....όλα τα άλλα λέγονται πάλι σε νήμα αυτής της κλινικής για να υπάρχει πάντα μια φασαρία που κανένας κιόλας δεν ενδιαφέρεται....λες και δεν έχει μάτια ή κρίση όποιος δει φωτογραφίες...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αντιπαρέρχομαι το ύφος , το επι μέρους και γενικότερο του γιατρού, καθώσον όπως πολλάκις έχει γραφτέι,ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών που κάνουν την διαφορά και ξεχωρίζουν το καλό από το καλύτερο και το καλύτερο από το τέλειο και όχι οι ανούσιες αντιπαραθέσεις και κρίσεις, οι οποίες συνήθως φέρνουν στην επιφάνεια τα άσχημα στοιχεία των χαρακτήρων μας. Αυτά σαν πρόλογο.
Κάποιες επισημάνσεις σε αυτά που εγράφησαν από τον γιατρό.
1. Στο νήμα ΄΄QUIZ στρατηγικής για δυνατούς λύτες΄΄,ο Civial ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα ''Τον παίρνει και για δεύτερο, έχει καλή ελαστικότητα; Γιατί έβγαλε μόνο 3250; Αφού 30x1.7=51cm2, δηλαδή περίπου 63g. Αφού είχε ινιακή 90 και στις άλλες 70-80''. Απάντηση δεν δώθηκε ούτε εκέι.Ανίδεος ίσως και αυτός? Μπορεί.Μήπως τελικά δεν γίνεται καμία απολύτως ουσιαστική μέτρηση και για αυτό προκύπτει αυτή η σύγχυση?
2.Κατά την γνώμη σας αυτή η χερλάιν δεν έχει ανισσοροπία και από ότι λέτε αυτό που βλέπουμε οφέιλεται στους παράγοντες που αναφέρατε . Οι περισσότερες χερλαιν όμως που βλέπουμε μετά την τοποθέτηση είναι ευθείες.Εκεί δεν επιδρούν οι ανωτέρω παράγοντες (πρήξιμοκ.τ.λ.)? Κάποιος σκεφτόμενος επαγωγικά θα μπορούσε να πεί ,ότι οι ευθείες χερλάιν είναι στην πραγματικότητα στραβές και οι στραβές ευθείες! Η χερλάιν κατά την γνώμη μου έιναι καταφανέστατα στραβή ,έστω και λίγο πλήν όμως αυτο δεν είναι καθοριστικό για το τελικό αποτέλεσμα, είναι όμως μια λεπτομέρεια,όπως ανέφερα και παραπάνω.
3.Σύκριση τομών. Αν ξυριστούν αυτά τα 2 κεφάλια τι πιστευετε? Θα είναι ίδιο το απότέλεσμα? Ευκολα διακρίνεται το κενό κάτω από την κόκκινη γραμμή που αποτυπώνει την τομή. Δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην φωτό που βάζω για να γίνει σύγκριση. Βλέπε κατωθι φωτο.
4. Σχετικά με τα ελάχιστα μοσχεύματα που τοποθετηθήκαν στην κορυφή. Εδώ ο γιατρός δεν έγραψε κάτι. Απλά θα ήθελα τα μέλη τα οποία βρήκαν το αποτέλεσμα εξαιρετικό ,πολύ καλό κ.τ.λ. και έκαναν και like να αναλογιστούν πως γίνεται στην περίπτωση του Vlafo ( αν δείτε τις επιφάνειές τους, είναι σχεδόν ίδιες) να τοποθετήθηκαν 600 αν δεν κάνω λάθος μοσχεύματα και εδώ όπως βλέπουμε στις φωτό πάντα, να λύθηκε το πρόβλημα ,με τόσο μικρό αριθμό μοσχευμάτων?
Συμπέρασμα. Ιδιαίτερα πιό παλιά, τα μέλη ξεψάχνιζαν κάθε παρουσίαση, κάθε λεπτομέρεια,προβληματίζονταν,αμφισβητούσαν κάναν καίριες παρατηρήσεις σε ανεξάρτητα περιστατικά.Αυτό γίνεται και σήμερα αλλά υποθέτω πόσο μάλλον περισσότερο θα πρέπει να γίνεται με τις παρουσιάσεις των κλινικών. Αντί αυτού βλέπω μέλη και μάλιστα έμπειρα μέλη , να μιλάν για παντόφλες, φυλακές , να βλέπουν άριστες τις τομές τις οποίες η κλινική επιλέγει να τους δείξει, (οι μοναδικές ΄΄ανεξάρτητες΄΄ τομές που έχουμε δεί είναι η μία του Baggio και μία από σπόντα ,του παιδιού με τη μύνηση ) και να χαρακτηρίζουν αποτελέσματα εξαιρετικά ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι ελλιπέστατα.
Η γνώμη μου είναι να μην αφήνουμε τίποτα αφιλτράριστο , να δίνουμε βάση σε κάθε λεπτομέρεια και να διαβάζουμε προσεχτικά, εικόνες αριθμούς και στοιχεία.

Αντιπαρέρχομαι το ύφος , το επι μέρους και γενικότερο του γιατρού, καθώσον όπως πολλάκις έχει γραφτέι,ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών που κάνουν την διαφορά και ξεχωρίζουν το καλό από το καλύτερο και το καλύτερο από το τέλειο και όχι οι ανούσιες αντιπαραθέσεις και κρίσεις, οι οποίες συνήθως φέρνουν στην επιφάνεια τα άσχημα στοιχεία των χαρακτήρων μας. Αυτά σαν πρόλογο.
Αφού λοιπόν φίλε ξεκινησες με αγενεια, επιθετικότητα, δεικτική κριτική και πήρες αναλογες απαντησεις, συμφωνω στο να κοιιταξουμε την ουσία.
Και πριν προχωρησω στα επιμερους, συμφωνω ότι ο ο σκοπός του φόρουμ είναι η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών . Εσυ μπορει ΙΣΩΣ να πρόσφερεις μόνο το τελευταιο. Οπότε την επόμενη φορα, ΑΝ σε ενδιαφερουν "... η ενημέρωση ,η πληροφορία η γνώση και ενίοτε η επισήμανση των λεπτομερειών " σε καποιον ππου μπορει να προσφερει ΚΑΙ ενημερωση ΚΑΙ πληροφορια ΚΑΙ γνωση καλο θα ειναι να εισαι ανθρώπινα ευγενικός και όχι αγενής.
π.χ. "γιατι δεν έβγαλες πρισσοτερα οσχευματα το strip?", "γιατι φαινεται σαν κενο κατω/πανω από την ουλή"? κατι τετοιο!
Ξερω, πίσω από την ανωνυμια ειναι δυσκολο να εμαστε κόσμιοι, αλλα αξιζει μια προσπάθεια!

1. Στο νήμα ΄΄QUIZ στρατηγικής για δυνατούς λύτες΄΄,ο Civial ρωτάει ακριβώς το ίδιο πράγμα ''Τον παίρνει και για δεύτερο, έχει καλή ελαστικότητα; Γιατί έβγαλε μόνο 3250; Αφού 30x1.7=51cm2, δηλαδή περίπου 63g. Αφού είχε ινιακή 90 και στις άλλες 70-80''. Απάντηση δεν δώθηκε ούτε εκέι.Ανίδεος ίσως και αυτός? Μπορεί.Μήπως τελικά δεν γίνεται καμία απολύτως ουσιαστική μέτρηση και για αυτό προκύπτει αυτή η σύγχυση?
Τωρα αυτο ειναι απλα κατηγορια καλυμμενη σαν δηθεν ερωτηση. Ολοι ξερουν πως ειμαι ο πρωτος (και παλαιότερα ο μονος) που δινει έγγραφες μετρησεις στους επισκεπτες μου και έκτοτε και να δυο συναδελφοι το εφαρμοζουν και αυτοί.
Δινω εγγραφες υπογεγραμμενες μετρησεις σχεδον μια δεκαετια, μπορεις να ρωτησεις και μελη που με έχουν επισκεφυθει. Δοκίμασε από τον @Aldo αν θες, πιστευω θα .εχει το χαρτι ακόμα, ειαι πολυ τακτικός και συνεπής.
Απλα, οπως ΞΑΝΑειπα, κατα μήκος της δοτριας δεν ειναι σταθερη η πυκνοτητα, δεν ειναι σταθερο το πλάτος και συνεχως θα κανω μικρο-calibrations αναλογα με το "υποστρωμα", σαν την οδηγηση ενα πραγμα.
Τωρα, αν έχεις αμφιβαλεις για την ...ποιότητα των μετρησεων, δικαιωμα σου σου. Εγω τα μοσχευματα τα βγαζω μια φορά, πάντα βγαζω και περισσοτερα ως δωρο (too be on the safe side) και οι χειρορυγημενοι μου ειναι ολοι ικανοποιημενοι.


2.Κατά την γνώμη σας αυτή η χερλάιν δεν έχει ανισσοροπία και από ότι λέτε αυτό που βλέπουμε οφέιλεται στους παράγοντες που αναφέρατε . Οι περισσότερες χερλαιν όμως που βλέπουμε μετά την τοποθέτηση είναι ευθείες.Εκεί δεν επιδρούν οι ανωτέρω παράγοντες (πρήξιμοκ.τ.λ.)? Κάποιος σκεφτόμενος επαγωγικά θα μπορούσε να πεί ,ότι οι ευθείες χερλάιν είναι στην πραγματικότητα στραβές και οι στραβές ευθείες! Η χερλάιν κατά την γνώμη μου έιναι καταφανέστατα στραβή ,έστω και λίγο πλήν όμως αυτο δεν είναι καθοριστικό για το τελικό αποτέλεσμα, είναι όμως μια λεπτομέρεια,όπως ανέφερα και παραπάνω.

To hairline shape, position, contour σχεδιαζονται παντα ΠΡΙΝ ΑΓΓΙΞΕΙΣ το μετωπο του ασθενή.
Αυτο λογικό ειναι να μην το ξερεις, οκ.
Το οτι σου απανταω ότι πριν με αρκετη (δικαιολογημενη_) ειρωνεια, (αν και αγενες από μερους μου) " Εννοέις πως από κρινεις το σχημα του hairline από το ΠΡΗΣΜΕΝΟ μετωπο αμεσως μετα την ΜΕΤ που εχει αναισθησια, tumescence και στάση 3-4 ώρες ανάσκελα?" ΔΕν το ειδες.
Αλλα δυστυχως για σενα, δεν μπορεις να το αφησει να πεσει και να πεις "α δεν το σκεφτηκα", πρπειε να συνεχισεις.
οκ.
ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ: την φωτογραφια 8720 ΔΕΝ την ειδες????? Αντε στην ξαναβαζω εδω.
Ειναι στραβο αυτο το hairline????????
Δηλαδη απλα για να την πεσουμε στον Αναστασακη δεν βλεπουμε ΟΥΤΕ τις φωτογραφιες?? Φταιω εγω μετα που λεω ότι καποιοι ειναι λίγο προκατειλημμενοι?

3.Σύκριση τομών. Αν ξυριστούν αυτά τα 2 κεφάλια τι πιστευετε? Θα είναι ίδιο το απότέλεσμα? Ευκολα διακρίνεται το κενό κάτω από την κόκκινη γραμμή που αποτυπώνει την τομή. Δεν είναι και η καταστροφή του κόσμου αλλά σίγουρα δεν είναι όπως στην φωτό που βάζω για να γίνει σύγκριση. Βλέπε κατωθι φωτο.

"Ιατρε μου", να μπω σε διαδικασια να αντιπαραβάλω τομη που βρηκες στο ιντερνετ με δικες μου ειναι σαν να συγκρινεται ένας αθλητης MMA με χαρακτηρα του Mortal Combat. Αν θες να συγκρινουμε τομες με καποιον συνάδελφο, δεν θα συγκρινω μια τυχαια μου, όπως αυτη, μετην καλύτερη στη ζωή του που ανεβασε στο ιντερνετ. Το αν κοβω και ραβω καλα το γνωριζω εγω και οι συναδελφοι, το πως επουλώνεται ένας ασθενής έχει πολλες παραμετρους μεσα, κυρίως απροβλεπτες
Επίσης SHOCK LOSS κατω από την ουλή ΧΩΡΙΣ πάνω από την ουλή δεν γινεται! θα γινοταν εκατερψθεν της τομής Απλα ο ασθενής ειναι ΤΟΣΟ ελαστικός που ΤΕΝΤΩΝΕΤΑΙ το δερμα με τη χτενα και ΦΑΙΝΕΤΑΙ σαν κενο. Αλλα θα τα δεις στο βιντεο.

4. Σχετικά με τα ελάχιστα μοσχεύματα που τοποθετηθήκαν στην κορυφή. Εδώ ο γιατρός δεν έγραψε κάτι. Απλά θα ήθελα τα μέλη τα οποία βρήκαν το αποτέλεσμα εξαιρετικό ,πολύ καλό κ.τ.λ. και έκαναν και like να αναλογιστούν πως γίνεται στην περίπτωση του Vlafo ( αν δείτε τις επιφάνειές τους, είναι σχεδόν ίδιες) να τοποθετήθηκαν 600 αν δεν κάνω λάθος μοσχεύματα και εδώ όπως βλέπουμε στις φωτό πάντα, να λύθηκε το πρόβλημα ,με τόσο μικρό αριθμό μοσχευμάτων?

Ουτε θα απαντησει ο ιατρός .
Το αποτέλεσμα δειχνει οτι μπήκαν ΑΡΚΕΤΑ για κάλυψη.
Αν οι γνωσεις σου προέρχονται από την παρουσιαση του vlafo έχεις ξεκινησει πολυ στραβα...

Συμπέρασμα. Ιδιαίτερα πιό παλιά, τα μέλη ξεψάχνιζαν κάθε παρουσίαση, κάθε λεπτομέρεια,προβληματίζονταν,αμφισβητούσαν κάναν καίριες παρατηρήσεις σε ανεξάρτητα περιστατικά.Αυτό γίνεται και σήμερα αλλά υποθέτω πόσο μάλλον περισσότερο θα πρέπει να γίνεται με τις παρουσιάσεις των κλινικών. Αντί αυτού βλέπω μέλη και μάλιστα έμπειρα μέλη , να μιλάν για παντόφλες, φυλακές , να βλέπουν άριστες τις τομές τις οποίες η κλινική επιλέγει να τους δείξει, (οι μοναδικές ΄΄ανεξάρτητες΄΄ τομές που έχουμε δεί είναι η μία του Baggio και μία από σπόντα ,του παιδιού με τη μύνηση ) και να χαρακτηρίζουν αποτελέσματα εξαιρετικά ενώ είναι ηλίου φαεινότερο ότι είναι ελλιπέστατα.
Η γνώμη μου είναι να μην αφήνουμε τίποτα αφιλτράριστο , να δίνουμε βάση σε κάθε λεπτομέρεια και να διαβάζουμε προσεχτικά, εικόνες αριθμούς και στοιχεία.


Καταλαβαινω το πνεύμα σου και συμφωνω στην σχολαστική κριτική
Σε περιμενω να το κανεις ΚΑΙ ΣΤΑ 60+ περιστατικα που σας εχω ανεβασει.
Εδω σε κραξανε μεχρι και τα τσιμεντα.
Μπες και στα υπόλοιπα να δούμε αν χαλασε το φορουμ ή αν εσυ πρεπει να "διαβασεις" περισσοτερο.
Αν θες, εχω γραψει συγγραμμα επι του αντιεκιμενου, κριμα ειναι να "μαθαινεις" γραμματα από χομπίστες.
Διαβασε ένα βιβλιο από καποιον που ειναι επαγγελματίας.
Εχει και πολλα στα Αγγλικα!

Αν επιμενεις να μαθαινεις από χομπίστες, θα προετεινα, να μην "επιτιθεσαι" στον επαγγελματια.
Λιγο πιο ευγενικα ειναι πάντα πιο καλά.
 

Συνημμένα

  • DSC08720.JPG
    DSC08720.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 140

vlafo

Well-Known Member
Η παρουσίαση του vlafo και όχι μόνο,είναι υποδειγματική,και από εκεί προέρχονται πολλές γνώσεις των περισσοτέρων,και χαίρομαι ιδιαίτερα που συνέβαλλα σε αυτό.
Σε αντιθέσει με γιατρούς,που προσπαθούν να καλύψουν αποτυχίες και συγκεχυμένα δημιουργούν τεχνητή ομίχλη για να μη αναδειχτούν αυτές.
80 σελίδες ουσίας,από τα ελάχιστα νήματα με τόσες πληροφορίες,από τις οποίες βγαίνουν όλα τα συμπεράσματα πεντακάθαρα και ξεκάθαρα.
Κρυστάλλινα και ωραία όπως πρέπει χωρίς να αποκρύπτουν τίποτα.
Ούτε κακές λήψεις,ούτε δικαιολογίες για κακή φύτρωση, ούτε αναμασώντας τα ίδια και τα ίδια,ούτε ότι παράγονται τοπ αποτελέσματα και προσφέρονται κορυφαίες γνώσεις.
Οι χομπίστες αν δεν υπήρχαν,δεν υπήρχε περίπτωση τα μέλη να ήταν διαβασμένα και να ήξεραν ακριβώς που βαδίζουν,θα πήγαιναν σαν τα πρόβατα για σφαγή.
Αυτοί πρόσφεραν πολύ περισσότερα από ότι ένας γιατρός που νομίζει ότι προσφέρει επειδή είναι γιατρός.
Και πολύ προπάντων ένα κορυφαίο αποτέλεσμα 5μήνου μόνο,που ακριβώς από αυτή τη γνώση προέκυψε αυτό.
Οποιαδήποτε σύγκριση με οτιδήποτε άλλο,είναι απλά για γέλια και όποιος θέλει μπορεί να με δει και από κοντά για να είναι απόλυτα σίγουρος για τα λεγόμενα μου.

Γιατί εμείς δεν κρυβόμαστε ούτε έχουμε σκοπό να αποκρύψουμε την αλήθεια αλλά μόνο να την αναδείξουμε.
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατρέ πρέπει να καταλάβεις κάποια πράγματα θα στα ξαναπώ μήπως και τα μάθεις.Καποια στοιχεία του χαρακτήρα σου χωρίς να επεκταθω παραπάνω,οι υψηλές τιμές που στο μυαλό όλων μας συνδέονται με υψηλής ποιότητας υπηρεσίες κάτι που προσωπικά δεν το βλέπω και επίσης κάποια λάθη/αστοχίες του παρελθόντος βλέπε υποψία τοπικ και παράλληλη διαφήμιση σε κπ περιστατικό σε κάνουν να βιώνεις αυτές τις καταστάσεις εδώ στο φόρουμ.Απο την άλλη όπως λένε η δυσφήμιση αποτελεί διαφήμιση οπότε σε ένα σημείο relax.Τελος να επισημάνω ότι εσύ σαν επαγγελματίας έχεις την δυνατότητα να τζιραρεις αρκετά λεφτά από πιθανούς ενδιαφερόμενους που θα κάνουν μμ σε σένα.Απο την άλλη εμείς τα μέλη δεν μπορούμε να βγάλουμε λεφτά μέσα από το φόρουμ παρά μόνο γνώσεις αλλά και πιθανόν να γλιτώσουμε λεφτά αν δεν κάνουμε λάθος επιλογές,αυτή η σημαντική διαφορά ίσως εξηγεί και ανάλογες συμπεριφορές.
 

Kostas97

Well-Known Member
Δεν εχει νοημα να προσπαθουμε να μειωσουμε το γιατρο.
Εγω παω στοιχημα πως οι περισσοτεροι απο εδω μεσα αν η τιμη ηταν χαμηλοτερη θα πηγαιναν εκει.
Αν ομως η τιμη ηταν χαμηλη, τετοιους χωρους δε θα ειχε.
Ποτε δε θα μπορουσε να ανταγωνιστει κλινικες εξωτερικου, οπως πιστευω προσπαθει και θα επιδιωξει στο μελλον. και θελετε και το καλυτερο;;;
Lorenzo στην Ελλαδα δε θα βλεπαμε ποτε...
Και δε νομιζω ο Lorenzo να επελεξε εναν ακαταλληλο για συνεργασια.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα