NW stage IV - MET 28/11/2019-F.U.E. - Άνδρας 44 ετών. 2400 FUs - Τεχνική FUT

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nick90

Well-Known Member
Δεν εχει νοημα να προσπαθουμε να μειωσουμε το γιατρο.
Εγω παω στοιχημα πως οι περισσοτεροι απο εδω μεσα αν η τιμη ηταν χαμηλοτερη θα πηγαιναν εκει.
Αν ομως η τιμη ηταν χαμηλη, τετοιους χωρους δε θα ειχε.
Ποτε δε θα μπορουσε να ανταγωνιστει κλινικες εξωτερικου, οπως πιστευω προσπαθει και θα επιδιωξει στο μελλον. και θελετε και το καλυτερο;;;
Lorenzo στην Ελλαδα δε θα βλεπαμε ποτε...
Και δε νομιζω ο Lorenzo να επελεξε εναν ακαταλληλο για συνεργασια.
Δεν νομίζω ότι προσπαθεί κανείς να μειώσει τον γιατρό. Το πρόβλημα όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως είναι ότι οι υψηλές του τιμές δεν ανταποκρίνονται σε υψηλής ποιότητας αποτελέσματα. Ενώ βλέπουμε άλλες κλινικές του εξωτερικού που παρέχουν υψηλής ποιότητας αποτελέσματα σε τέτοιες τιμές.
Βλέπουμε συνεχώς αποτελέσματα με λιγότερα grafts από ότι χρειάζεται για να καλυφθεί επαρκώς μια περιοχή και που βάζουν κορυφαίοι γιατροί, και αντί να αναρωτιούνται κάποιοι για τις φωτογραφίες που μας παρουσιάζονται, προσπαθούν συνεχώς να δικαιολογούν κάθε περιστατικό του ότι δεν είχε λεφτά ο πελάτης για περισσότερα grafts και άλλες τέτοιες δικαιολογίες. Ναι σε όλα τα περιστατικά της κλινικής δεν είχε κανένας λεφτά για να ακολουθήσει το σωστό πλάνο...σοβαρά τώρα;
Ο lorenzo απλά την δουλειά του κάνει, να μπορεί να χειρουργήσει στην Ελλάδα, άσχετα ποιανού κλινική θα είναι. Έτυχε να είναι του αναστασάκη μιας και είναι ενεργός στο φόρουμ και υπάρχει μια γνωριμία του moderator και με τους 2. Δεν λέει κάτι ότι επιλέχτηκε η δική του κλινική για να κάνει τα χειρουργεία του ο lorenzo στην Ελλάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Lorenzo στην Ελλαδα δε θα βλεπαμε ποτε...
Και δε νομιζω ο Lorenzo να επελεξε εναν ακαταλληλο για συνεργασια.
Για αυτό το επίτευγμα, να πίνεις νερό εσύ και όλοι οι άλλοι Κώστα μου στο όνομα του Cvial.
Αποκλειστικά σε αυτόν οφείλεται.
Ο Lorenzo δεν ήξερε κανέναν γιατρό,ο Cvial μεσολάβησε για το καλό,και από αυτό θα βγούνε κερδισμένα τα μέλη και πάλι ο γιατρός αν τα καταφέρει.
 

Xristos87

Well-Known Member
Γιατί εμείς δεν κρυβόμαστε ούτε έχουμε σκοπό να αποκρύψουμε την αλήθεια αλλά μόνο να την αναδείξουμε.

1624282689170.png
 

Gianney

Well-Known Member
Συμφωνώ ότι η επιτυχία οφείλεται στον cvial και επίσης ότι η επιλογή κλινικής οφείλεται αφενός ότι ο Αναστασάκης είναι κοντά στον μοντ και αφετέρου η κλινική του Αναστασακη είναι από τις πολύ καλές σαν χώρος εκτέλεσης μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι δεν έχει νόημα να κάνουμε γενικές αναλύσεις επί αναλύσεων. Ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει και εδώ θα είμαστε να σχολιάζουμε. Καλό είναι να μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια, μόνο τριβές προκαλούμε. Ας επικεντρωθούμε στον σχολιασμό του συγκεκριμένου αποτελέσματος που είναι και η ουσία του νήματος.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η παρουσίαση του vlafo και όχι μόνο,είναι υποδειγματική,και από εκεί προέρχονται πολλές γνώσεις των περισσοτέρων,και χαίρομαι ιδιαίτερα που συνέβαλλα σε αυτό.
Σε αντιθέσει με γιατρούς,που προσπαθούν να καλύψουν αποτυχίες και συγκεχυμένα δημιουργούν τεχνητή ομίχλη για να μη αναδειχτούν αυτές.
80 σελίδες ουσίας,από τα ελάχιστα νήματα με τόσες πληροφορίες,από τις οποίες βγαίνουν όλα τα συμπεράσματα πεντακάθαρα και ξεκάθαρα.
Κρυστάλλινα και ωραία όπως πρέπει χωρίς να αποκρύπτουν τίποτα.
Ούτε κακές λήψεις,ούτε δικαιολογίες για κακή φύτρωση, ούτε αναμασώντας τα ίδια και τα ίδια,ούτε ότι παράγονται τοπ αποτελέσματα και προσφέρονται κορυφαίες γνώσεις.
Οι χομπίστες αν δεν υπήρχαν,δεν υπήρχε περίπτωση τα μέλη να ήταν διαβασμένα και να ήξεραν ακριβώς που βαδίζουν,θα πήγαιναν σαν τα πρόβατα για σφαγή.
Αυτοί πρόσφεραν πολύ περισσότερα από ότι ένας γιατρός που νομίζει ότι προσφέρει επειδή είναι γιατρός.
Και πολύ προπάντων ένα κορυφαίο αποτέλεσμα 5μήνου μόνο,που ακριβώς από αυτή τη γνώση προέκυψε αυτό.
Οποιαδήποτε σύγκριση με οτιδήποτε άλλο,είναι απλά για γέλια και όποιος θέλει μπορεί να με δει και από κοντά για να είναι απόλυτα σίγουρος για τα λεγόμενα μου.

Γιατί εμείς δεν κρυβόμαστε ούτε έχουμε σκοπό να αποκρύψουμε την αλήθεια αλλά μόνο να την αναδείξουμε.

Τωρα τα γραφεις σοβαρα αυτα????:p:p:p
ΕΥΤΥΧΩΣ για εσενα που (ΔΥΣΤΥΧΕΣΤΑΤΑ) ο @CVIAL έχει κατεβασει 2 ποστ του @Xristos87 που αν κανεις ακολουθήσει τον ...ειρμο των αναγραφομενων από εσενα και αλλους 2 θα βγαλει πολυ "ενδιαφεροντα" συμπερασματα και σιγουρα θα εμπλουτιστει το πεδιο των Logical fallacies

ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν τα ξανανεβασε ο @Xristos87 γιατι φυσικα δεν θα ειχε κανενα νοημα.
O tol ήταν ο τελευταιος που οταν κατάλαβε οτι εκτεθηκε, δεν προσπαθησε να αλλαξει ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ των γραφομενων του ή να κανει το ΜΑΥΡΟ - ΑΣΠΡΟ, αλλα με ευθιξία, αποσυρθηκε.
'Εκτοτε, συγκεκριμενα ΠΟΣΤ στο φορουμ από 2-3 άτομα έχουν καταντησει γυμναστικές επιδείξεις κυβιστησης επιπεδου νηπιαγωγείου.
Εγω τους χαζευω, όπως θα χαζευα ίδιας ηλικίας παιδακια να κανουν γυμναστικες επιδειξεις και να νομιζουν ότι ειναι Ολυμπιονίκες.
Και δεν σχολιάζω τα ..ακροβατικα τους.
Στην προκειμενη ειπα στο μελος πως δεν ειναι thread για να αποκτησεις γνωσεις.
βασικα ειναι thread για να ξεχασεις ΟΤΙ ξερεις (αν εισαι αδιάβαστος και απαιδευτος στο αντικειμενο όπως οι περισσοτεροι χομπίστες).

Τωρα, τα "προβατα για σφαγη" και την ...προσφορα σου στο φορουμ, έχει καθε δικαίωμα να την θεωρεις υψηλη.

Και συνεχισε να μοιραζεις γνωση, ακεραιότητα, αυταπαρνηση, και ...πρωτοτυπα στατιστικά/γεωμετρια στους ...ψαγμενους.
Αν έχεις την καλοσύνη ΟΧΙ στα ποστ μου.
Έχεις χωρο αλλού.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ πρέπει να καταλάβεις κάποια πράγματα θα στα ξαναπώ μήπως και τα μάθεις.Καποια στοιχεία του χαρακτήρα σου χωρίς να επεκταθω παραπάνω,οι υψηλές τιμές που στο μυαλό όλων μας συνδέονται με υψηλής ποιότητας υπηρεσίες κάτι που προσωπικά δεν το βλέπω και επίσης κάποια λάθη/αστοχίες του παρελθόντος βλέπε υποψία τοπικ και παράλληλη διαφήμιση σε κπ περιστατικό σε κάνουν να βιώνεις αυτές τις καταστάσεις εδώ στο φόρουμ.Απο την άλλη όπως λένε η δυσφήμιση αποτελεί διαφήμιση οπότε σε ένα σημείο relax.Τελος να επισημάνω ότι εσύ σαν επαγγελματίας έχεις την δυνατότητα να τζιραρεις αρκετά λεφτά από πιθανούς ενδιαφερόμενους που θα κάνουν μμ σε σένα.Απο την άλλη εμείς τα μέλη δεν μπορούμε να βγάλουμε λεφτά μέσα από το φόρουμ παρά μόνο γνώσεις αλλά και πιθανόν να γλιτώσουμε λεφτά αν δεν κάνουμε λάθος επιλογές,αυτή η σημαντική διαφορά ίσως εξηγεί και ανάλογες συμπεριφορές.

Οι καταστασεις που ...βιωνω ειναι επειδη καποιοι ειναι αγενεις, μισαλλοδοξοι, αναδροι, εμπαθείς και ζηλοφθονες.
Καλύπτουν τα κομπλεξ τους πίσω από τις δικαιολογιες που γραφεις με τον ιδιο τροπό που κάποιοι σχολιαζουν για ένα βιασμό "φταιει και αυτη που φοραγε κοντη φούστα και χορευε προκλητικα."
ΠΟΤΕ δεν ισχυει.
Παντα φταιει ο βιαστης.

Βρες οτι δικαιολογιες θες, μεσα σου ΞΕΡΕΙΣ γιατι μου την ...πεφτεις.
Αυτα αλλού, ΞΕΡΩ και ΞΕΡΕΙΣ.
και καλα θα κανεις να θυμασαι οτι ΞΕΡΩ.;)

Οσον αφορα το γιατι καποιοι ειναι εδω μεσα, ΚΑΙ αυτο το ξερεις: ειναι το ΜΟΝΟ μερος που νοιώθουν καποιοι/σημαντικοί, το μονο μερος που λογω ανωνυμιας μπορούν να βγαλουν το βιτριολι τους χωρις συνεπειες στον πραγματικό κοσμο (εκει που μια κακη συμπεριφορα έχει κοστος), ειναι το μερος που μπορει να το παιζουν "ιατροί" και ...γνωστες χωρις καμια σπουδη, θυσια ή γνωση, απλα επειδη έχουν οθονη και πληκτρολογιο.

Για τους ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΜΕΝΟΥΣ, το φορουμ ειναι όαση πληροφορία (σπάνια γνωσης) και διατηρούν την κοσμια συμπεριφορα τους και την ταπεινοτητα της άγνοιας τους.
Για καποιους άλλους ειναι ανδρο θρασυδειλιας, θέατρο ανανδρης συμπεριφορας, χωρος να βγαλουν τα κομπλεξ τους ατιμωρητα πισω από δήθεν "ενδιαφερον για τα πρόβατα", να θιξουν χωρις συνεπειες και χωρος να αδραξουν "αξια" που δεν κερδισαν ποτε με καμια θυσια, σπουδη ή κόπο.
Ο καθένας ΔΙΑΛΕΓΕΙ τι ειναι από το πως θα φερθει.
Εμενα ειδικα να με πεισει ο δευτερος ότι ειναι ο πρώτος, δεν παιζει.
Όσες λογικες ακροβασιες και αν αραδιάσει.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για αυτό το επίτευγμα, να πίνεις νερό εσύ και όλοι οι άλλοι Κώστα μου στο όνομα του Cvial.
Αποκλειστικά σε αυτόν οφείλεται.
Ο Lorenzo δεν ήξερε κανέναν γιατρό,ο Cvial μεσολάβησε για το καλό,και από αυτό θα βγούνε κερδισμένα τα μέλη και πάλι ο γιατρός αν τα καταφέρει.

Μπα, με ηξερε από το 2004.

Δεν νομίζω ότι προσπαθεί κανείς να μειώσει τον γιατρό. Το πρόβλημα όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως είναι ότι οι υψηλές του τιμές δεν ανταποκρίνονται σε υψηλής ποιότητας αποτελέσματα. Ενώ βλέπουμε άλλες κλινικές του εξωτερικού που παρέχουν υψηλής ποιότητας αποτελέσματα σε τέτοιες τιμές.
Βλέπουμε συνεχώς αποτελέσματα με λιγότερα grafts από ότι χρειάζεται για να καλυφθεί επαρκώς μια περιοχή και που βάζουν κορυφαίοι γιατροί, και αντί να αναρωτιούνται κάποιοι για τις φωτογραφίες που μας παρουσιάζονται, προσπαθούν συνεχώς να δικαιολογούν κάθε περιστατικό του ότι δεν είχε λεφτά ο πελάτης για περισσότερα grafts και άλλες τέτοιες δικαιολογίες. Ναι σε όλα τα περιστατικά της κλινικής δεν είχε κανένας λεφτά για να ακολουθήσει το σωστό πλάνο...σοβαρά τώρα;
Ο lorenzo απλά την δουλειά του κάνει, να μπορεί να χειρουργήσει στην Ελλάδα, άσχετα ποιανού κλινική θα είναι. Έτυχε να είναι του αναστασάκη μιας και είναι ενεργός στο φόρουμ και υπάρχει μια γνωριμία του moderator και με τους 2. Δεν λέει κάτι ότι επιλέχτηκε η δική του κλινική για να κάνει τα χειρουργεία του ο lorenzo στην Ελλάδα.

@CVIAL μπορεις σε παρακαλώ να παρεις θεση για τις εκτιμησεις του μελους?
ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορω να απαντησω εγω γιατι θα γυρισει μπουμερανγκ οτι και να πω.
 

athenian

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic έχεις χάσει κι εσύ λίγο την μπάλα ή είναι ιδέα μου; Δεν έχω δει ποτέ ιατρό σε κανένα φόρουμ του εξωτερικού να ασχολείται τόσο πολύ με μέλη που ας πούμε τον κατηγορούν.
 

koumparos

Well-Known Member
Γιατρέ θέλουμε φωτογραφικό υλικό όταν συναντηθείς με τον τεράστιο Ισπανό.
Και κανένα εκπτωτικό κουπόνι για εμάς τους πτωχους:D.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπα, με ηξερε από το 2004.



@CVIAL μπορεις σε παρακαλώ να παρεις θεση για τις εκτιμησεις του μελους?
ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μπορω να απαντησω εγω γιατι θα γυρισει μπουμερανγκ οτι και να πω.

Βεβαίως. Η αποψή μου είναι ότι ο περαιτέρω σχολιασμός του θέματος κάνει κακό στο εγχείρημα και πολύ σωστά δεν πρέπει να το σχολιάσετε γιατί ότι και να πείτε θα συνεχίστει η ίδια κόντρα. Αντιγράφω αυτό που είχα ποστάρει όταν έκανα την ανακοίνωση για την συνεργασία.

"Εδώ πρέπει να πω 2 λόγια για το προξενιό. Ήταν μια δική μου, τρελή, ιδέα που την δούλευα κάποιους μήνες και την υλοποίησα όταν ήρθε τον Μάιο. Ένας συνδυασμός που βασίστηκε στην τρέλα που έχει για kite, της αγάπης για την χώρα μας, της ευγνωμοσύνης για τα πολλά μέλη που έκαναν μμ στην Ισπανία και φυσικά της θέλησης του να μεταφέρει το knowhow σε έναν Ελληνά γιατρό όπως έκανε στην Ισπανία. Από την άλλη ο γιατρός Αναστασάκης είναι ένας από τους καλύτερους γιατρούς που έχουμε, έχει by far την πιο οργανωμένη και σύγχρονη κλινική στην χώρα με πολλά operating room (απαραίτητη προϋπόθεση από τον Λορένζο για να γίνονται ταυτόχρονα πολλές επεμβάσεις και να έχει νόημα η μεταφορά του team από την Ισπανία), είναι dedicated στον τομέα των μεταμοσχεύσεων με πλούσια δράση σε διεθνείς οργανισμούς, βιβλιογραφικό έργο και το σημαντικότερο: δίψα να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο και ειδικά στην FUE σε καινούργια μονοπάτια όπως είναι τα sharp implanters. Είναι προς τιμήν του ότι αποδέχτηκε την πρότασή μου άμεσα με ανοιχτό μυαλό, χωρίς κανένα ίχνος ανταγωνισμού όπως κάνουν όλοι οι παθιασμένοι με αυτό που αγαπούν."

Προφανώς το εγχείρημα δεν αφορά απλά να χειρουργεί ο Λορένζο στην Ελλάδα (αυτό δεν έχει και πολύ νόημα δεν του λείπουν τα χειρουργεία στην Ισπανία) αλλά να μεταφέρει την τεχνογνωσία στην Ελλάδα μέσω χειρουργείων εδώ. Αυτή είναι η κεντρική ιδέα. Το match making έγινε από εμένα για όλους τους λόγους που αναφέρω πιο πάνω. Ο Λορένζο δεν θα πήγαινε σε οποιαδήποτε κλινική/γιατρό στην Ελλάδα, αυτό είναι προφανές. Έγινε επίσκεψη στην κλινική, υπήρχε ήδη και μια παλιότερη γνωριμία με τον γιατρό, συζητήθηκε αναλυτικά το πλάνο συνεργασίας στο οποίο υπήρξε απόλυτη σύμπτωση απόψεων. Τίποτα δεν ήταν δεδομένο από την αρχή.

Κύριοι σας ξαναζητώ να μείνετε στην ουσία του νήματος. Δεν μπορεί με το που κάποιος πει μια κουβέντα να ξαναπιάνουμε τα πάντα από την αρχή. Το ίδιο ζητώ και από τον γιατρό. Διαφορετικά θα ξαναπιάσω την γομολάστιχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@Anastasakis Hair Clinic έχεις χάσει κι εσύ λίγο την μπάλα ή είναι ιδέα μου; Δεν έχω δει ποτέ ιατρό σε κανένα φόρουμ του εξωτερικού να ασχολείται τόσο πολύ με μέλη που ας πούμε τον κατηγορούν.

1. Δεν θα δεις ιατρό σε ξενο φορουμ. Γραμμενα τα έχουν τα μελη. Αυτο θετε?
2. Αν δεις ιατρό σε φορούμ, αντι να βγαζουν το βιτριολακι τους οι κομπλεξικοι, τον ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ μπας και μαθουν τιποτα. Εδω υα ξερουν όμως...
3. Η λύση δεν ειναι να λεει ο καθενας την κακία του (δεν ειναι απόψεις αυτα που ενοχλούν, το καταλαβαινεις) του και να μενει αναπάντητη. Η λύση ειναι είτε η ευγενεια, ειτε αντρικια, επώνυμα και με φωτογραφια, αντι για ψευδωνυμα και avatar, να λεει ο καθενας οτι θελει και να έχει τις όποιες κοινωνικές επιπτωσεις. Δλδ να φοβαται να ειναι κακοήθης γιατι δεν θα ξαναπας στο μαγαζι του που ειναι στην γειτοινια σου
ΟΛΑ τα υπόλοιπα ειναι ανανδρα και θρασυδειλα.

Μιλανε καποιοι με την "ασφάλεια" της ανωνυμιας, προσβαλλουν και συκοφαντούν εμενα που αναγκαστικά ειμαι επωνυμα εδω μεσα (αντι να πουν και κανα ευχαριστω που βλεπουν καθε βδομαδα περιστατικα αντι να ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ μελη για παρουσιασεις και να ξεροσταλιαζουν στα ξενα φορουμ).
Σορρυ φιλε, και σε άλλα φορουμ κάποιων χομπι που ημουν παλαιότερα, τετοια κακη συμπεριφορα και ανοχή από τους υπόλοιπους δεν έχω ξαναδει ΠΟΥΘΕΝΑ.
Και φαντασου ότι ειμαι ιατρός στο κλαδο και έχω εξετασει ΧΙΛΙΑΔΕΣ.
Απο κοντα και επώνυμα όλοι κυριοι.
Στο μονιτορακι όμως, βγαινει η αλήθεια.
Εγω, ετσιειμαι και στην κανονική μου ζωη.
Εσυ?
 

Kostas97

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic έχεις χάσει κι εσύ λίγο την μπάλα ή είναι ιδέα μου; Δεν έχω δει ποτέ ιατρό σε κανένα φόρουμ του εξωτερικού να ασχολείται τόσο πολύ με μέλη που ας πούμε τον κατηγορούν.
Athenian αν γινοταν και εδω αυτο, θα τον λεγαμε Ντιβα. Λες και δεν ξερεις πως λειτουργουμε στην Ελλαδα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα