NW stage III - MET 5/9/2019 - 2000 F.Us. - F.U.E. - Άνδρας

aeratos28

Just aeratos
Σωστά,για αυτό κάνουμε υπομονή για να δούμε αυτές τις περιπτώσεις και να σχολιάσουμε πάνω σε αυτές .όπως συνηθίζουμε σε κάθε νημα.πριν,τοποθέτηση και μετά ανά μήνα η διμηνο..συζητήσεις και απορίες πολλές θα ακουστούν και θα έχει κινητικότητα το νήμα που εκφράστηκε παρατηρηση ότι δεν σχολιάζουμε στα πριν και μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Σωστά,για αυτό κάνουμε υπομονή για να δούμε αυτές τις περιπτώσεις και να σχολιάσουμε πάνω σε αυτές .όπως συνηθίζουμε σε κάθε μήνα.πριν,τοποθέτηση και μετά ανά μήνα η διμηνο..συζητήσεις και απορίες πολλές θα ακουστούν και θα έχει κινητικότητα το νήμα που εκφράστηκε παρατηρηση ότι δεν σχολιάζουμε στα πριν και μετά.

Εκφραστηκε και η παρατηρηση οτι οι συμπεριφορες πολλών αποτρεπουν υποψηφιους να ασχοληθούν.
Αν θελετε πολλα περιστατικα από την κλινική μου, επειδη οι δικοι μου ασθενείς από οτι φαινεται ειναι πιο ...ευαισθητοι, θα πρεπει να
έχετε υπομονή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αυτό είναι αποδεκτό και λογικό.δεν έχουν όλοι τη διάθεση να μπουν σε αυτή την κατσταση με ερωταπαντήσεις και (ζαλισμα) για πχ καλύτερες φωτό η οτιδήποτε άλλο τέτοιου είδους.οντως ισχύει αυτό.οπότε υπομονή όπως είπαμε.
 
  • Like
Reactions: spi

Giorgos-3

Well-Known Member
Εκφραστηκε και η παρατηρηση οτι οι συμπεριφορες πολλών αποτρεπουν υποψηφιους να ασχοληθούν.
Αν θελετε πολλα περιστατικα από την κλινική μου, επειδη οι δικοι μου ασθενείς από οτι φαινεται ειναι πιο ...ευαισθητοι, θα πρεπει να
το κοιταξουν καποιοι.
Αλλιως, υπομονή.
Η επιλογη ειναι δικη σας.
Γιατρέ κ εμενα με αμφισβήτησαν κ εμένα έκαναν τούμπες από ωραίο δουλειά αποτυχημένη κ ξανά μετά ωραία δουλειά ...η τούμπα της Τούμπας ...τα ίδια άτομα με τα οποία μπορεί να ένιωσα αδικία αλλά δεν μπορώ να θυμώσω κιόλας με την άποψη του καθένα . Επίσης εξαρτάται κ ποιος εκφράζει την άποψη του . Δεν θα δώσω την ίδια βαρύτητα σ αυτό που θα πει ο cvial με την Χριστό που ναι τρεις λαλούν κ δυο χορεύουν . Μην είμαστε λοιπόν κ τόσο ευαίσθητοι . Όποιος το "αντέχει" ας κάνει ...οποίος δεν θέλει ας μην κάνει . Κ έχουν ειπωθεί κ καλά σχόλια στις παρουσιάσεις σας ειδικά τελευταία όπως επίσης τείνετε να αποκτήσετε μονοπώλιο... Οπότε να βλέπουμε κ τα καλά.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Υπερασπιστική σε τι?μπερδευεστε cvial και δεν το καταλαβαίνετε.ανακριβειες λογικό είναι να κυκλοφορούν και θα συνεχίσουν να κυκλοφορούν.δεν αλλάζει αυτό .όσο και να θέλεις δεν το αποφεύγεις αυτό.το πιστεύω 1000% το στορι με τους γιατρούς που είπες και προς τιμήν σου η απάντηση που έδωσες.δεν έχω αμφιβολίες για το τι αξίες έχεις..είμαι σίγουρος ότι αυτή ήταν η απάντηση σου..εγώ από μεριά μου λοιπόν αυτό που προτείνω σε όποιον γιατρό μπει εδώ,είναι να απαντάει και σε κάποιες ερωτήσεις που του γίνονται και να μην δείχνει απλά τη δουλειά του και σε ότι ακούσει σαν γνώμη όπως ειπώθηκε πιο πάνω να απαντάει απαξιωτικά ..γιατί μέχρι τώρα το μόνο που έχουμε δει είναι νήματα με αποτελέσματα πριν -μετα ..διαφήμιση μόνο μέχρι τωρα δλδ.οχι γνώση..σε περίπτωση ερωτησης η απάντηση είναι είστε μη ειδικοί..αν πρόκειται να είναι αυτή η συμμετοχή των γιατρών νομίζω δεν υπάρχει λόγος συμμετοχής ..ποια η προσφορά?γνώμη δική μου αυτή .

Ας επικοινωνούμε ΩΡΙΜΑ, με ΕΥΘΥΤΗΤΑ, χωρις ΥΠΟΓΕΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ και με ΕΥΓΕΝΕΙΑ και θα είμαι"χαλι να πατησετε"!
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αν απαντήσω σε όλα θα γράψω σεντόνι και εγώ και δεν έχω διάθεση για απάντηση σε καθε τι με ανάλογο σεντονι.οχι ότι δεν έχω απάντηση σε ότι λες αλλά τεσπα.εχεις παρεξηγήσει πολλά πράγματα γιατρέ και γενικώς έχει κριθει ότι είσαι αγενεστατος , όπως κρίνεις και εσύ και μιλάς για αγένεια και νταούλια κτλ..που δεν ισχύουν τα νταούλια. Από εκεί και πέρα για να τελειώνουμε ,θες δεν θες το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες.αν δεν τους δέχεσαι δικό σου θέμα..θύμα δεν το έπαιξε κανεις ,ανάδειξη προβλήματος συμπεριφοράς δικής σου είναι σε οτιδήποτε και αν ερωτηθείς .αν δεν γίνεται αντιληπτό,end of story.τωρα για ότι έκατσες και έγραφες μισή ώρα και είπες πολλά περιττό να κάτσω να σου απαντήσω ..φαίνεται ότι δεν καταλαβαίνεις που βρίσκεσαι.
 

Bill1991

Active Member
Γιατρέ λυπάμαι αλλά πρέπει να ξέρεις: είσαι ακριβώς, μπορεί να χρησιμοποιείς punch μεγαλύτερα από 0,9 και να αφήνεις δοτριες κεφαλοτύρια και κάνεις λάθος εξαγωγή στα grafts! Καλό αποτέλεσμα μας έχεις παρουσιάσει; Ε και; το ήξερες ότι είναι καλό αφού ήταν τελειωμένο (όλοι έχουν καλό αποτελέσματα ισχυρίζονται κάποιοι έλα όμως που πολλές κλινικές τα αποτελέσματα στα site τους είναι μέτρια!!!) ή live περιστατικά παρουσιάζεις πάλι έχουν περάσει 10 μέρες έχεις δει το ασθενή και γιατρός είσαι ξέρεις πάνω κάτω την πορεία του περιστατικού ή ρισκάρεις λίγο.Εφερες ένα πολύ ωραίο περιστατικό την προηγούμενη εβδομάδα και είχε σγουρά μαλλιά αλλά κανένας δεν ρώτησε για την εξαγωγή που είναι θέμα στο σγουρό μαλλί ούτε σχολίασε αν σε δυσκολεύει το σγουρό ή κάτι άλλο.... Ορισμένους δεν θα τους πιάσεις ποτέ γιατί δεν πιάνονται. Γλιστράνε.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ λυπάμαι αλλά πρέπει να ξέρεις: είσαι ακριβώς, μπορεί να χρησιμοποιείς punch μεγαλύτερα από 0,9 και να αφήνεις δοτριες κεφαλοτύρια και κάνεις λάθος εξαγωγή στα grafts! Καλό αποτέλεσμα μας έχεις παρουσιάσει; Ε και; το ήξερες ότι είναι καλό αφού ήταν τελειωμένο (όλοι έχουν καλό αποτελέσματα ισχυρίζονται κάποιοι έλα όμως που πολλές κλινικές τα αποτελέσματα στα site τους είναι μέτρια!!!) ή live περιστατικά παρουσιάζεις πάλι έχουν περάσει 10 μέρες έχεις δει το ασθενή και γιατρός είσαι ξέρεις πάνω κάτω την πορεία του περιστατικού ή ρισκάρεις λίγο.Εφερες ένα πολύ ωραίο περιστατικό την προηγούμενη εβδομάδα και είχε σγουρά μαλλιά αλλά κανένας δεν ρώτησε για την εξαγωγή που είναι θέμα στο σγουρό μαλλί ούτε σχολίασε αν σε δυσκολεύει το σγουρό ή κάτι άλλο.... Ορισμένους δεν θα τους πιάσεις ποτέ γιατί δεν πιάνονται. Γλιστράνε.

Συμφωνω ξανα μαζι σας.
Εντούτοις, αυτοι που με ενδιαφερουν, καταλαβαινουν. ;)
 

aeratos28

Just aeratos
Απάντηση στο θέμα της μονόπλευρης εξαγωγής και στο κείμενο πού έγραψε με σημαντικές ερωτήσεις το μέλος panos1982 δόθηκαν?αν ναι μπορει κάποιος να μου τις δείξει?δεν τις έχω δει.αν έχει γίνει κάτι τέτοιο θέλω να δω το διάλογο.αν όχι να εχουμε μιλήσουμε για γλιστριματα..που λέει και ο Μπιλ..επειδή βιάζεσαι Μπιλ και λες τα μισά ..δεν αναφέρεις ότι το κατσαρό μαλλι όμως δίνει τρελό illusion.αν έχει δοθεί απάντηση στο κείμενο του Πάνου θα χαρώ να την δω.
 

Bill1991

Active Member
Για illusion έχει αναφερθεί από μέλος στο νήμα του περιστατικού!και κάνεις ακριβώς αυτό που έχω καταλάβει @aeratos28
 

vlafo

Well-Known Member
Ένα ακόμα λάθος που γίνεται στις παρουσιάσεις είναι το κοντό μαλλί πριν και μετά τη μμ μακρύ.Εγω δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.
Πρέπει όπως ο kardinalios να βάζεις και πριν τη μμ με μαλλί και μετά έτσι μόνο συγκρίνονται ακριβώς τα αποτελέσματα.
Με κοντό εγώ φαινόμουν χειρότερα και με μακρύ πολύ πολύ καλύτερος και μου το επισήμανε και ο Lorenzo που του έκανε εντύπωση.
Μήλα με μήλα και πορτοκάλια με πορτοκάλια πρέπει να συγκρίνονται για απόλυτη ακρίβεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Ένα ακόμα λάθος που γίνεται στις παρουσιάσεις είναι το κοντό μαλλί πριν και μετά τη μμ μακρύ.Εγω δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.
Πρέπει όπως ο kardinalios να βάζεις και πριν τη μμ με μαλλί και μετά έτσι μόνο συγκρίνονται ακριβώς τα αποτελέσματα.
Με κοντό εγώ φαινόμουν χειρότερα και με μακρύ πολύ πολύ καλύτερος και μου το επισήμανε και ο Lorenzo που του έκανε εντύπωση.
Μήλα με μήλα και πορτοκάλια με πορτοκάλια πρέπει να συγκρίνονται για απόλυτη ακρίβεια.
συμφωνω θα πρεπει να συγκρινονται φωτογραφιες με το ιδιο μηκος μαλλιου και στην ιδια κατασταση...γιατι με κοντο μαλλι ή με βρεγμενο φαινεται χειροτερη η κατασταση πριν, ενω μετα που μακραινει κτλπ φαινεται τελειως διαφορετικο και δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως ποσο αλλαξε η εικονα του.
 

vlafo

Well-Known Member
συμφωνω θα πρεπει να συγκρινονται φωτογραφιες με το ιδιο μηκος μαλλιου και στην ιδια κατασταση...γιατι με κοντο μαλλι ή με βρεγμενο φαινεται χειροτερη η κατασταση, ενω μετα που μακραινει κτλπ φαινεται τελειως διαφορετικο και δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως ποσο αλλαξε η εικονα του.
Γιατί το παρακολουθώ καιρό αυτό και μου έχει κάνει εντύπωση.
Αυτό είναι παραπλάνηση παιδιά συγγνώμη δηλαδή .
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Ένα ακόμα λάθος που γίνεται στις παρουσιάσεις είναι το κοντό μαλλί πριν και μετά τη μμ μακρύ.Εγω δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.
Πρέπει όπως ο kardinalios να βάζεις και πριν τη μμ με μαλλί και μετά έτσι μόνο συγκρίνονται ακριβώς τα αποτελέσματα.
Με κοντό εγώ φαινόμουν χειρότερα και με μακρύ πολύ πολύ καλύτερος και μου το επισήμανε και ο Lorenzo που του έκανε εντύπωση.
Μήλα με μήλα και πορτοκάλια με πορτοκάλια πρέπει να συγκρίνονται για απόλυτη ακρίβεια.
Συμφωνω ξανα μαζι σας.
Εντούτοις, αυτοι που με ενδιαφερουν, καταλαβαινουν. ;)
Φιλε vlafo, εχεις απολυτο δικιο.

Χαρακτηριστικο το παραδειγμα του παροντος νηματος.

Θα ηθελα πολυ να δω φωτογραφιες του φιλου με το κατσαρο μαλλι πριν απο τη μεταμοσχευση. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ ΜΑΛΛΙ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ.

Ισως...ισως...ισως...μετα απο μια τετοια συγκριση (με ισους ορους) καποιοι αναθεωρησουν λιγο τις αρχικες τους αποψεις.

Θα ειμαστε ευγνωμονες, κυριε Αναστασακη, αν τη Δευτερα που θα ανεβασετε νεο υλικο (οπως γραψατε), αναρτησετε και φωτογραφιες ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ του πελατη σας. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 

vlafo

Well-Known Member
Ακόμα το αποτέλεσμα το συγκεκριμένο είναι πραγματικά όμορφο αλλά γιατί μας κάνει εντύπωση τόσο?
2000g σε κροτάφους έβαλε σε μια περιοχή όχι πάνω από 40τμ σε κενή περιοχή και μια πολύ ωραία χερλάιν.
Όπως και το άλλο το παιδί στον Γεωργίου 2400g αλλά σαφώς πιο δύσκολο γιατί ήταν ένωση με μαμά.
Άμα και αυτά δεν μπορούμε να πετύχουμε τότε να το αφήσουμε καλύτερα το σπορ.
 

vlafo

Well-Known Member
Φιλε vlafo, εχεις απολυτο δικιο.

Χαρακτηριστικο το παραδειγμα του παροντος νηματος.

Θα ηθελα πολυ να δω φωτογραφιες του φιλου με το κατσαρο μαλλι πριν απο τη μεταμοσχευση. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ ΜΑΛΛΙ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ.

Ισως...ισως...ισως...μετα απο μια τετοια συγκριση (με ισους ορους) καποιοι αναθεωρησουν λιγο τις αρχικες τους αποψεις.

Θα ειμαστε ευγνωμονες, κυριε Αναστασακη, αν τη Δευτερα που θα ανεβασετε νεο υλικο (οπως γραψατε), αναρτησετε και φωτογραφιες ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ του πελατη σας. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Tol για του λόγου το αληθές μπορείς να μπεις στο νήμα μου και να δεις φώτο με μαλλί και με πολύ κοντό σχεδόν ξυρισμένο.
Όταν μετά ΒΑΛΩ και χερλάιν που δεν έχω ΞΕΡΕΙΣ πως θα φαίνομαι ?Τούμπανο.
Αν δεν είχα τις φώτο δεν θα μπορούσες εύκολα να βγάλεις συμπέρασμα.
Και είμαι και πανεύκολη περίπτωση .
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
ΘΑ πρέπει να παίζουμε όλοι με τους ίδιους κανόνες.Μόνο τότε δεν θα υπάρχουνε ίντριγκες και αναλύσεις επί αναλύσεων.
Όταν είσαι καθαρός σε όλα τότε δεν έχεις ούτε γκρίνια ούτε σχόλια .
Μια κριτική μόνο και τέλος πάμε στον επόμενο.
Για αυτό και στο δικό μου νήμα λίγα λόγια ουσιαστική κριτική και βγήκε το συμπέρασμα.Τόσο απλά.
 

tasos33

Well-Known Member
Φιλε vlafo, εχεις απολυτο δικιο.

Χαρακτηριστικο το παραδειγμα του παροντος νηματος.

Θα ηθελα πολυ να δω φωτογραφιες του φιλου με το κατσαρο μαλλι πριν απο τη μεταμοσχευση. ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ ΜΑΛΛΙ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ.

Ισως...ισως...ισως...μετα απο μια τετοια συγκριση (με ισους ορους) καποιοι αναθεωρησουν λιγο τις αρχικες τους αποψεις.

Θα ειμαστε ευγνωμονες, κυριε Αναστασακη, αν τη Δευτερα που θα ανεβασετε νεο υλικο (οπως γραψατε), αναρτησετε και φωτογραφιες ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΑΚΡΥ ΜΑΛΛΙ του πελατη σας. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Και αν δεν είχε μακρύ μαλλί ποτέ?
Η έστω τα τελευταία τρία χρόνια.
Μήπως ψιριζουμε την μαϊμού?
 

manly_Man

Well-Known Member
Και αν δεν είχε μακρύ μαλλί ποτέ?
Η έστω τα τελευταία τρία χρόνια.
Μήπως ψιριζουμε την μαϊμού?
τοτε δεν θα μπορει να γινει αντικειμενικη συγκριση, εφοσον δεν ανεβει φωτο με το ιδιο μηκος μαλλιου πριν.
 

tasos33

Well-Known Member
τοτε δεν θα μπορει να γινει αντικειμενικη συγκριση, εφοσον δεν ανεβει φωτο με το ιδιο μηκος μαλλιου πριν.
Σε πολλές μμ και εδώ μέσα δε μπορεί να γίνει αντικειμενική σύγκριση, θα πρέπει πχ ο καρδινάλιος να κουρεψει το μαλλί κοντό να δούμε, θα πρέπει ο @tol που σχολιάζει να ανεβάσει κ αυτός φωτο το δικό του αποτέλεσμα και πάει λέγοντας. Πολλές φορές έχουμε απατήσεις που πιθανόν είναι αδύνατον να ικανοποιηθουν
 
Μπλουζα