NW stage III - MET 2650 FUs - F.U.E. - Άνδρας 40 ετών - Super dense pack YES or NO?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Καλό θα ήταν να σταματήσουν οι κόντρες μεταξύ ιατρού και μελών . Χάνετε η ουσία και είναι κρίμα ! Αρχίζω και καταλαβαίνω για πιο λόγο παλαιότερα ενεργά μέλη εγκατέλειψαν το φόρουμ και είμαι ένα βήμα πριν αποχωρήσω και εγώ . Έφτασα σε σημείο να γυρνάω τις σελίδες σε νήματα με κοκορομαχίες όταν βλέπω μνμ ιντερνετικης μάχης μόνο και μόνο να μην υπάρχουν νέα μνμ στην αρχική μου σελίδα .

@aeratos28 Το ζητάω από σένα γιατί σε έχω περσοτερο θάρρος και ελπίζω να το ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι .
 

oreo

Well-Known Member

Συνημμένα

  • 1143_1_ασυμβίβαστος-σιδηρόπουλος.jpg
    1143_1_ασυμβίβαστος-σιδηρόπουλος.jpg
    102 KB · Προβολές: 107

aeratos28

Just aeratos
anargire,εγώ το δέχομαι ρε φίλε..το δέχτηκα και καιρό πριν..ψάχνεται για φασαρία απλά ..δεδομένο αυτό..τεσπά σέβομαι ότι μου ζητάει ένα μέλος ήπιο σαν εσένα να μην συνεχίσω την φασαρία και μπέσα θα το κάνω.
Καλό θα ήταν να σταματήσουν οι κόντρες μεταξύ ιατρού και μελών . Χάνετε η ουσία και είναι κρίμα ! Αρχίζω και καταλαβαίνω για πιο λόγο παλαιότερα ενεργά μέλη εγκατέλειψαν το φόρουμ και είμαι ένα βήμα πριν αποχωρήσω και εγώ . Έφτασα σε σημείο να γυρνάω τις σελίδες σε νήματα με κοκορομαχίες όταν βλέπω μνμ ιντερνετικης μάχης μόνο και μόνο να μην υπάρχουν νέα μνμ στην αρχική μου σελίδα .

@aeratos28 Το ζητάω από σένα γιατί σε έχω περσοτερο θάρρος και ελπίζω να το ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αγαπητέ κ. Αναστασάκη,
Σας παρακολουθώ καιρό και προσωπικά μου κάνει εντύπωση, ο τόνος και το ύφος της γραφής σας.
Είστε γιατρός και ελεύθερος επαγγελματίας, γιατί δεν προσπαθείτε να δείξετε την αξία σας μέσα από την δουλειά σας?
Εδώ μέσα είναι ένα φόρουμ ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων, δεν είναι το υποκατάστημα του ιατρείου σας ούτε ο χώρος που μπορείτε να αποκαλείτε κάποιον "χούλιγκαν" και ότι άλλο έχει αναφερθεί από εσάς.
Το επάγγελμα μου είναι φωτογράφος, μήπως γνωρίζεται τον ανταγωνισμό στο χώρο αυτό?
Παλεύω καθημερινά με τρομερό ανταγωνισμό... Δεν τσακωνομαι ούτε προκαλώ κάποιον που δεν αναγνωρίζει την δουλειά μου.
Μην προσπαθείτε να ρίξετε λάδι στην φωτιά, που φυσικά γνωρίζεται να κάνετε καλά.
Οι "χούλιγκαν" που αποκαλείτε, είναι άνθρωποι με οικογένειες και πολύ καλές γνώσεις στις μεταμοσχευσεις... Δεν είναι γιατροί αλλά γνωρίζουν τόσα ώστε να μην πέσουν θύματα κοροϊδίας από χασάπηδες (δεν απευθύνομαι σε εσάς).
Σίγουρα θα περάσετε στα ψηλά γράμματα τα όσα σας είπα και πόσο κακό ίσως κάνουν στους μελλοντικούς σας πελάτες αλλά ήθελα να τα αναφέρω σαν μέλος αυτής της κοινότητας.

Καλη συνέχεια
Φιλικά
Πάνος

Αγαπητε Πάνο,
Διαβασα με πολυ ενδιαφερον και έκπληξη το σχολιο σου. Για άλλη μια φορα το μάυρο φαινεται σε καποιον σαν άσπρο και τούμπαλιν!
-Την "αξια" μου τη δειχνω μονο με την δουλεια μου.
Η δουλεια μου δεν ειναι από τους ΧΙΛΙΑΔΕΣ χειρουργούς ΜΕΤ παγκοσμίως να ξεπερασω τα υπερ-επιλεγμενα περιστατικα 4 (ΤΕΣΣΑΡΩΝ) εξαιρετικών συναδελφων στην Ιβηρική χερσονησο (και ΜΟΝΟ), με φιναστεριδη, με 2-3 χειρουργεια κτλ.
Ειναι αρχικα να έχω πυκνα και φυσικα αποτελεσματα και ικανοποιημένους ΑΣΘΕΝΕΙΣ, και όχι ...θεατες και να τους αφηνω και περιθωρια για μελλοντικές επεμβασεις.
Οι δουλεια μου ειναι η 9 επιτροπες που συμμετεχω στην ISHRS & ABHRS, ειναι το συγγραφικο μου έργο, ειναι τα εκατονταδες επιμορφωτικα βιντεο και ειναι να "ταιζω" και 16 οικογενειες.

Εντούτοις, οι 3-4 haters στην κερκιδα θα κοιταξουν πως να κανουν άστοχες και άδικες συγκρισεις με αυτα τα Ισπανικα περιστατικά με μοναδικό σκοπό να υποβιβασουν την αξία μου διότι τους ενοχλει που δεν τους αναγνωριζω "γνωση", ενω οι υπολοιποι εδω μεσα τους χειροκροτουν.
Διότι ειτε μεχρι εκει καταλαβαινουν, οπότε και το στηλιτευω εξισου άκομψα και εγω, ή επιτηδες γνωριζουν ότι τα αποτελεμστα μου ειναι μια χαρα και προσπαθούν με άστοχες συγκρισεις να με βλαψουν στα ματια των υπολοιπων.
Το ελατηριο τους ειναι κοινο: μισαλλοδοξια και ζηλοφθονια, είτε γιατι σε καποιον δεν απάντησα όσο ευγενικά του ...άξιζε συμφωνα με την παλαιότητα του στο φορουμ, το άλλον γιατι την έχει δει τιμωρος/σταυροφορος, τον άλλον γιατι υποστηριζει φανατικα εναν αλλον συναδελφο (και καλα κάνει, δικαιωμα του) και ούτω καθεξης.

Το τι κανει κάποιος στην προσωπικη του ζωη που ειναι ΕΠΩΝΥΜΟΣ ειναι αδιάφορο.
Το πραγματικο ΠΟΙΟΝ του το δειχνει οταν ειναι ΑΝΩΝΥΜΟΣ, κρυμμενος πίσω από ενα μονιτορακι, μεσα σε ενα μικροχλο.
Σε αυτο το πλαισιο, ΚΑΡΑ-χουλιγκαν ειναι καποιοι.
Αν οντως εισαι νεο μελος, καλο θα κανεις να διαβασεις πολλα νηματα και θα δεις πως έχει κλιμακωθει όλο αυτο και γιατι
Και ναι, στο σπιτι τους μπορει να ειναι "κυριοι/κυριες" οι οικογενειαρχες που αναφερεις (λες και έχει καμια σημασια, αλλα εστω...)
Εδω μεσα καποιοι απέναντι σε ΕΜΕΝΑ, που ειμαι και ο μονος που προσφερει γνωση και υλικο, φερονται θρασυδειλα και χυδαια.
Οπότε και εγω θα τους αποκαλώ με το ονομα που τους αξιζει όσον αφορα ΕΜΕΝΑ, χωρις να μιλάω για καποιον συγκεκριμενα.
Ευχαριστω

Στη θεση μου πολυ πιθανον αν έγραφες για επαγγελματικούς λογους σε ένα φορουμ φωτογραφιας ως ο ΜΟΝΟΣ φωτογραφος και καθε ανωνυμος που απλα βλεπει φωτογραφιες στο ιντερνετ και δεν έχει πιασει φωτογραφικη στα χερια του στην ...ελεγε (δεν λεμε να έχει καποια αποψούλα, μιλαμε να σου κουναει το δαχτυλο!) για το κλειστρο, φωτισμό, γωνια, φιλτρα επειδη απλα εχει το καημο του, ή θα ειχες φυγει αηδιασμενος ή θα αμυνοσουν.
Εγω αποφασισα να μεινω και:
1. να προσφερω πληροφορια, υλικο και γνωση, οπώς κανω πάνω από 1 χρονο τωρα
2. να μην ανεχτω από κανεναν συμπεριφορες αγενεις και μνησικακιες μεταμφιεσμενες σε δηθεν πιο ευγενη ένστικτα για να κρυψουν τα οποια συμπλέγματα (τα βλεπουμε περιτρανα σε αντιμεβολιαστες πλεον, τα ιδια ειναι!).
3. να βοηθησω να γινει το φορουμ ένα πιο στοργικο και φιλικό μερος ΚΑΙ για ιατρούς, μπας και πάψω να ειμαι ο μονος εδω μεσα! Διότι με αυτη την τραμπουκικη συμεριφορ καποιων που το εχουν δει τσιφλικι τους εδω μεσα, δεν θα πατησει κανεις άλλος.
Οπότε:
Οποιος αφηνει έστω και υπονούμενο για εμενα ή την δουλεια μου θα απανταται αναλογα, τελεια και παύλα.
Σε οποιον δεν άρεσει, απλα δεν ασχολειται και κοιταει τα νηματα άλλων ιατρων... (Η το ενα νημα το 2μηνο που ανεβαζει ασθενής....)

Δεν έχω έρθει εδω για να κανω συμπαθιες ΠΑΣΕΙ ΘΥΣΙΑ.
Θετικό θα ειναι σιγουρα και εκτιμώ όσους συμμετεχουν με ευγενεια, ακομα και αν ΔΕΝ τους αρεσει κατι.
Αλλα υπάρχει και η έννοια του δικαιου και της υπόληψης.
Και δεν πρόκειται να υποκυψω σε χυδαιες συμπεριφορες υπο την συνεχη ΑΠΕΙΛΗ ότι η προπαγανδα καποιων θα μου κανει επαγγελματική ζημια, οπότε καλα θα κανω να μαζευτω.
Ο μικροκοσμος του φορουμ δεν επηρρεάζει ΚΑΘΟΛΟΥ την πραγματική αγορα.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
Διοτι θα ειχαν κλεισει ολοι σχεδον αν ειχε επιρροή.
Βλεπεις κατι τετοιο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

george_hatzi

Well-Known Member
Ο μικροκοσμος του φορουμ δεν επηρρεάζει ΚΑΘΟΛΟΥ την πραγματική αγορα.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Αυτό δεν ακούγεται σωστό. Μικρόκοσμος ίσως είναι αυτός των γραφόντων, αλλά με 20.000 μέλη που το καθένα σίγουρα επηρεάζει στην καθημερινότητά του 3-10 φίλους γύρω από αυτά τα θέματα, καταλαβαίνετε ότι δεν μιλάμε πλέον για μικρόκοσμο. Νομίζω δεν υπάρχει σαφέστερη ένδειξη από την επιρροή του φόρουμ από το momentum που έχει αυτή τη στιγμή ο κ Τυρκαλάς.
Καταλαβαίνω πως μπορεί να σας εκνευρίζει ένα τσούρμο άσχετοι με το επάγγελμα να επηρεάζουν το χώρο σας, αλλά αυτή είναι η δύναμη του πλήθους και της δημοκρατίας φυσικά.
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατρέ τα πιστεύω που έχεις για εμάς ,επειδή είναι δικά σου πιστεύω,κρατά τα..αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύουν κιόλας..είσαι σε πολλά πράγματα λάθος και δεν λες να το καταλάβεις.το ότι είσαι γιατρός στο κομμάτι το οποίο συζητάμε εμείς στο φορουμ είναι αδιάφορο..η δεν θες να το καταλάβεις η δεν το καταλαβαίνεις.δεν δέχεσαι ότι δεν είναι 3-4 αυτοί που είναι απέναντι,αλλά αρκετοί οι οποίοι δεν γράφουν γτ δεν υπάρχει λόγος..δεν δέχεσαι την κριτική..εκεί είναι το θέμα..όλα τα άλλα είναι άκυρα και σκέψεις δικές σου για να δικαιολογηθεις..
Θέμα χαρακτήρα ειναι το όλο σκηνικό με τις φασαρίες..τπτ άλλο..λες πολλά ,το παίζεις πολύ ιστορία χωρίς λόγο ,ειρωνεύεσαι κάθε ερώτηση εξαρχής..
Μπήκε ο γιατρός προχθές ο Αργυρίου,άνοιξε νήμα,ρωτήθηκε από παιδιά διάφορα πράγματα απάντησε άμεσα απλά ,χωρίς να ρωτήσει γτ τον ρωτάνε κάτι τέτοιο τα μέλη και όλοι μια χαρά είμαστε.ομορφα πράγματα..ούτε να κάτσει να το παίξει πονηρός ούτε τπτ..πήγαινε δες το νήμα του και θα δεις διαφορές στο ΠΟΙΟΝ όπως είπες..γενικά ότι αναφέρεις για εμάς τους haters είναι άκυρο εντελώς.ΕΝΤΕΛΩΣ..Και μπορώ να στο αποδείξω όποτε θέλεις .αν κανονίσετε να μιλήσετε πάλι όπως είχατε μιλήσει με cvial,ας ενημερώσει ο cvial και θα συμμετέχω στην κουβέντα και εγώ για να δεις και μόνο σου ότι αυτά που λες είναι άστοχα άτοπα και αναληθή..
 

mike1988

Active Member
Αυτό δεν ακούγεται σωστό. Μικρόκοσμος ίσως είναι αυτός των γραφόντων, αλλά με 20.000 μέλη που το καθένα σίγουρα επηρεάζει στην καθημερινότητά του 3-10 φίλους γύρω από αυτά τα θέματα, καταλαβαίνετε ότι δεν μιλάμε πλέον για μικρόκοσμο. Νομίζω δεν υπάρχει σαφέστερη ένδειξη από την επιρροή του φόρουμ από το momentum που έχει αυτή τη στιγμή ο κ Τυρκαλάς.
Καταλαβαίνω πως μπορεί να σας εκνευρίζει ένα τσούρμο άσχετοι με το επάγγελμα να επηρεάζουν το χώρο σας, αλλά αυτή είναι η δύναμη του πλήθους και της δημοκρατίας φυσικά.
Σε αυτό βέβαια παίζει ρόλο και πόσα από αυτά τα μέλη είναι ενεργά γιατί αλλιώς δεν έχει και κάποια δυναμική το 20.000 αν αυτοί που μπαίνουν είναι 1000. Επίσης, για να υπάρχουν και κάποιοι που κοροϊδεύουν τον κόσμο πχ. med...j... σίγουρα η αγορά ακολουθάει και μια ανεξάρτητη διαδρομή από το φόρουμ. Δυστυχώς που λέει και ο δόκτωρ. Παρόλα αυτά νομίζω ότι σφάλει όποιος θεωρεί ότι το φόρουμ δεν καθορίζει έστω και ένα μικρό κομμάτι της πίτας. Νομίζω ότι αυτή 'κόντρα' έχει πλέον κουράσει και δεν έχει και νόημα. Δηλαδή, γιατρέ θα δω εγώ ή οποιοσδήποτε ένα σούπερ περιστατικό και θα γράψει από κάτω κάποιος είναι χάλια και δεν έχω κρίση να καταλάβω αλλά θα δεχτώ απλά τα λόγια του hair influncer του φόρουμ. Μην θεωρείτε όπως άλλοι που εδω μέσα βαυκαλίζονται ολημερίς και ολονυχτίς ότι είμαστε τόσο άσχετοι όλοι (και αν είμαστε δεν σημαίνει ότι είμαστε και χωρίς κριτική σκέψη έστω)!
 

aeratos28

Just aeratos
Mike όπως και εσύ έχεις κριτική σκέψη ,έτσι έχουμε και εμείς..απλα την λέμε.δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτο..με το να λες την γνώμη σου η γενικώς να συμμετέχεις σε κουβέντες είσαι hair influencer του φόρουμ?
Η ότι βαυκαλιζομαστε ολημερίς και οληνυχτίς εδώ μέσα? Και ποιος είπε άσχετο κάποιον ο οποίος δεν γράφει? Γενικά λέτε πολλοί ότι προλαβαίνετε εδώ πέρα..ελεύθερο είναι να γράφει ο καθένας ότι θέλει,γράψτε.!! Για αυτό είναι το φόρουμ,για να μιλάμε.αν εσείς το βλέπετε σαν βαυκαλισμα το ότι μιλάμε τα μέλη μεταξύ μας σε ένα φόρουμ,τότε έχετε λάθος σκέψη για το τι είναι το φόρουμ γενικά..και γενικώς το κείμενο σου σε αυτό το σημείο ήταν πολύ υποτιμητικό και προσβλητικό ,καθόλου ωραίο..αν δλδ κάποιος απαντήσει ανάλογα σε εσένα τώρα θα φταίει αυτός που θα απαντήσει ,η εσύ με αυτά που έγραψες?
 

mike1988

Active Member
Mike όπως και εσύ έχεις κριτική σκέψη ,έτσι έχουμε και εμείς..απλα την λέμε.δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτο..με το να λες την γνώμη σου η γενικώς να συμμετέχεις σε κουβέντες είσαι hair influencer του φόρουμ?
Η ότι βαυκαλιζομαστε ολημερίς και οληνυχτίς εδώ μέσα? Και ποιος είπε άσχετο κάποιον ο οποίος δεν γράφει? Γενικά λέτε πολλοί ότι προλαβαίνετε εδώ πέρα..ελεύθερο είναι να γράφει ο καθένας ότι θέλει,γράψτε.!! Για αυτό είναι το φόρουμ,για να μιλάμε.αν εσείς το βλέπετε σαν βαυκαλισμα το ότι μιλάμε τα μέλη μεταξύ μας σε ένα φόρουμ,τότε έχετε λάθος σκέψη για το τι είναι το φόρουμ γενικά..και γενικώς το κείμενο σου σε αυτό το σημείο ήταν πολύ υποτιμητικό και προσβλητικό ,καθόλου ωραίο..αν δλδ κάποιος απαντήσει ανάλογα σε εσένα τώρα θα φταίει αυτός που θα απαντήσει ,η εσύ με αυτά που έγραψες?
Αεράτε ειλικρινά η απάντηση σου με κάνει να απορώ. Αρχικά ποιος είπε ότι αναφέρθηκα σε κάποιον συγκεκριμένο.(το έκανα αλλά προφανώς όχι για εσένα) Η μομφή πήγαινε προς τον γιατρό που ασχολείται κυρίως και συντηρεί και αυτός την κόντρα. Επίσης, ποιο σημείο μου πρόσβαλε κάποιον γιατί θα τρελαθούμε εδω μέσα που λες και εσύ. Το να σχολιάζει ο καθένας εννοείται επιβάλλεται!! Πότε τέθηκε το αντίθετο? Από ποιον?Αυτό έλειπε σε ένα φόρουμ να μην μιλάμε και να μην γράφουμε! Βαυκάλισμα είναι να αναφέρεται κάποιος μόνο στον εαυτό του και να κρίνει με βάση αυτόν και να λέει πόσο σούπερ είναι μαζί με τόσα ακόμα πράγματα. Λυπάμαι φίλε αλλά η απάντηση σου μου κάνει αρνητική εντύπωση γιατί πρώτον τι σχέση έχει με ότι έγραψα και 2ον ελπίζω να μην δείχνει μια προκατάληψη. Επαναλαμβάνω κριτική σκέψη έχουμε όλοι εδώ. Δες γύρω σου αν άλλοι (γιατροί και μη) έχουν δηλώσει ως άσχετους τα μέλη. Καλησπέρα!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε φίλε προφανώς δεν κατάλαβα τα υπονοούμενα που λες και που αναφέρεσε..δεν είπα ότι είπες για μένα η για άλλα μέλη..μπορεί να μπερδεύτηκα και να κατάλαβα κάτι λάθος..cooly down.
Αεράτε ειλικρινά η απάντηση σου με κάνει να απορώ. Αρχικά ποιος είπε ότι αναφέρθηκα σε κάποιον συγκεκριμένο.(το έκανα αλλά προφανώς όχι για εσένα) Η μομφή πήγαινε προς τον γιατρό που ασχολείται κυρίως και συντηρεί και αυτός την κόντρα. Επίσης, ποιο σημείο μου πρόσβαλε κάποιον γιατί θα τρελαθούμε εδω μέσα που λες και εσύ. Το να σχολιάζει ο καθένας εννοείται επιβάλλεται!! Πότε τέθηκε το αντίθετο? Από ποιον?Αυτό έλειπε σε ένα φόρουμ να μην μιλάμε και να μην γράφουμε! Βαυκάλισμα είναι να αναφέρεται κάποιος μόνο στον εαυτό του και να κρίνει με βάση αυτόν και να λέει πόσο σούπερ είναι μαζί με τόσα ακόμα πράγματα. Λυπάμαι φίλε αλλά η απάντηση σου μου κάνει αρνητική εντύπωση γιατί πρώτον τι σχέση έχει με ότι έγραψα και 2ον ελπίζω να μην δείχνει μια προκατάληψη. Επαναλαμβάνω κριτική σκέψη έχουμε όλοι εδώ. Δες γύρω σου αν άλλοι (γιατροί και μη) έχουν δηλώσει ως άσχετους τα μέλη. Καλησπέρα!!!
 

oreo

Well-Known Member
Σε αυτό βέβαια παίζει ρόλο και πόσα από αυτά τα μέλη είναι ενεργά γιατί αλλιώς δεν έχει και κάποια δυναμική το 20.000 αν αυτοί που μπαίνουν είναι 1000. Επίσης, για να υπάρχουν και κάποιοι που κοροϊδεύουν τον κόσμο πχ. med...j... σίγουρα η αγορά ακολουθάει και μια ανεξάρτητη διαδρομή από το φόρουμ. Δυστυχώς που λέει και ο δόκτωρ. Παρόλα αυτά νομίζω ότι σφάλει όποιος θεωρεί ότι το φόρουμ δεν καθορίζει έστω και ένα μικρό κομμάτι της πίτας. Νομίζω ότι αυτή 'κόντρα' έχει πλέον κουράσει και δεν έχει και νόημα. Δηλαδή, γιατρέ θα δω εγώ ή οποιοσδήποτε ένα σούπερ περιστατικό και θα γράψει από κάτω κάποιος είναι χάλια και δεν έχω κρίση να καταλάβω αλλά θα δεχτώ απλά τα λόγια του hair influncer του φόρουμ. Μην θεωρείτε όπως άλλοι που εδω μέσα βαυκαλίζονται ολημερίς και ολονυχτίς ότι είμαστε τόσο άσχετοι όλοι (και αν είμαστε δεν σημαίνει ότι είμαστε και χωρίς κριτική σκέψη έστω)!
Και 1000 να είναι , η σφαίρα επιρροή τους , ανάγεται σε ενα πολύ υψηλό χρηματικό αντίτιμο, για να μην καρπωθεί το μεγαλυτερό του μέρος κάποιος.
Επίσης δεν είναι ωραίο να φωτογραφίζεις μέλος. Οτι θες πες το στα ίσα, καλύτερη απο την πλάγια οδό η ευθεία, άλλωστε αναταράξεις δημιουργείς.
Το ίδιο ισχύει όταν φωτογραφίζεται έμμεσα κ ο γιατρός και αυτό δεν μου αρέσει.
Το μέλη πρέπει να απελευθερωθούν κ να γράφουν αυτό που είναι και όχι αυτό που νομίζουν οτι βλέπουν ή θα ήθελαν να βλέπουν.
Το φόρουμ οφείλει να είναι πηγή αλήθειας, γιατί μπορεί εσύ + 1000 μέλη να διαθέτουν την κριτική σκέψη (μετά απο διάβασμα) αλλά το νέο μέλος είναι "τυφλό"
 

mike1988

Active Member
Και 1000 να είναι , η σφαίρα επιρροή τους , ανάγεται σε ενα πολύ υψηλό χρηματικό αντίτιμο, για να μην καρπωθεί το μεγαλυτερό του μέρος κάποιος.
Επίσης δεν είναι ωραίο να φωτογραφίζεις μέλος. Οτι θες πες το στα ίσα, καλύτερη απο την πλάγια οδό η ευθεία, άλλωστε αναταράξεις δημιουργείς.
Το ίδιο ισχύει όταν φωτογραφίζεται έμμεσα κ ο γιατρός και αυτό δεν μου αρέσει.
Το μέλη πρέπει να απελευθερωθούν κ να γράφουν αυτό που είναι και όχι αυτό που νομίζουν οτι βλέπουν ή θα ήθελαν να βλέπουν.
Το φόρουμ οφείλει να είναι πηγή αλήθειας, γιατί μπορεί εσύ + 1000 μέλη να διαθέτουν την κριτική σκέψη (μετά απο διάβασμα) αλλά το νέο μέλος είναι "τυφλό"
Του τα έχω πει του @vlafo πολλάκις στο παρελθόν, το να επαναλαμβάνουμε τα ίδια δεν έχει και νόημα. Έχουμε αποδεχτεί ο ένας τον αλλό με τα ελαττώματα Του :p . Επίσης, είπα ότι το φόρουμ όπως και αν έχει καθορίζει ένα κομμάτι της πίτας! Πηγή αλήθειας...συμφωνώ... μακάρι βασικά να είναι ή να γίνει... Τέλος η κριτική σκέψη δεν είναι θέμα διαβάσματος του φόρουμ αλλά γενικότερης αντίληψης.. άλλωστε και γω νέο μέλος είμαι...Η γνώση απαιτεί διάβασμα η γνώμη τουναντίον...βλέπουμε φωτογραφίες, βλέπουμε ανεξάρτητες παρουσιάσεις, διαβάζουμε και πέντε πράγματα για το καπρίτσιο μας...δηλαδή για να αποφανθούμε αν κάτι μας αρέσει ή όχι θα πρέπει να έχουμε ένσημα στο φόρουμ ή να έχουμε βγάλει ιατρική....? Ελπίζω να σε κάλυψα...
 

oreo

Well-Known Member
Του τα έχω πει του @vlafo πολλάκις στο παρελθόν, το να επαναλαμβάνουμε τα ίδια δεν έχει και νόημα. Έχουμε αποδεχτεί ο ένας τον αλλό με τα ελαττώματα Του :p . Επίσης, είπα ότι το φόρουμ όπως και αν έχει καθορίζει ένα κομμάτι της πίτας! Πηγή αλήθειας...συμφωνώ... μακάρι βασικά να είναι ή να γίνει... Τέλος η κριτική σκέψη δεν είναι θέμα διαβάσματος του φόρουμ αλλά γενικότερης αντίληψης.. άλλωστε και γω νέο μέλος είμαι...Η γνώση απαιτεί διάβασμα η γνώμη τουναντίον...βλέπουμε φωτογραφίες, βλέπουμε ανεξάρτητες παρουσιάσεις, διαβάζουμε και πέντε πράγματα για το καπρίτσιο μας...δηλαδή για να αποφανθούμε αν κάτι μας αρέσει ή όχι θα πρέπει να έχουμε ένσημα στο φόρουμ ή να έχουμε βγάλει ιατρική....? Ελπίζω να σε κάλυψα...
Για να έχεις γνώμη προφανώς πρέπει να έχεις μια ιδέα για τι πράγμα αξιολογείς, αλλιώς η τοποθετησή σου στερείται ουσίας.
Όσο για το αν μας αρέσει κάτι ή όχι, εννοείται πρέπει να πούμε την γνώμη μας με ειλικρίνεια, αν θέλουμε να βοηθήσουμε πραγματικά και οχι να χαριεντιστούμε.
 

vlafo

Well-Known Member
Του τα έχω πει του @vlafo πολλάκις στο παρελθόν, το να επαναλαμβάνουμε τα ίδια δεν έχει και νόημα. Έχουμε αποδεχτεί ο ένας τον αλλό με τα ελαττώματα Του
Ναι αλλά βλέπω μου επαναλαμβάνεσαι πάλι και με ανέφερες εμμέσως,ενώ θα έπρεπε να το κόψεις,και την άλλη φορά στο είχα πει.
Βλέπω δε μπορείς να κρατηθείς μετά φταίω εγώ αν αρχίσω και πυροβολώ.
Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.
Δεν πειράζει.
Μου είσαι συμπαθής.

Φίλε εγώ μπορεί να έχω ελαττώματα όπως κάθε άνθρωπος εκεί έξω,αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ σε κανέναν δεν έχω δώσει το δικαίωμα να ξεπεράσει τα εσκαμμένα,αντιθέτως σε όλους έχω δώσει το δικαίωμα να κριτικάρουν και να σχολιάσουν ελεύθερα,πουθενά δεν έχω απαγορέψει κάτι.
Όταν όμως δε σκέφτεσαι τι λές ή δεν ξέρεις τι λές,τότε θα παίρνεις απάντηση.
Και προπάντων δεν μπορώ τη μπουρδολογία επικαλυμμένη με τον μανδύα της επιστήμης και της γνώσεως.
Το ξέρω αυτό το έργο πολύ καλά.
Μου θυμίζει σαν τον Κούγια που παριστάνει τον Δον Κιχώτη και κανένας δεν τολμά να του μιλήσει.

Και για να το λήξουμε μια και καλή,(εγώ το έχω λήξει καιρό τώρα),δεν υπάρχει καμία κόντρα,ούτε περιουσίες έχω να χωρίσω μαζί του,ούτε να κάνουμε δουλειές μαζί.Απολύτως τίποτα κοινό.Ναι το ξέρω έκανα μια μικρή ζημιά.

Και ούτε φίλος μου θα γίνει ποτέ.Τοξικοί άνθρωποι τους έχω μακρυά μου ακόμα και αν είναι και από την ίδια μου την οικογένεια.
Οι φίλοι μου είναι σοβαροί,μορφωμένοι,χαβαλεντζήδες,αλήτες και προπάντων όχι κομπλεξικοί.

Όταν θα λές ελεύθερα τη γνώμη σου και δεν θα φοβάσαι να την πεις εδώ μέσα,και κυρίως να τη λές με βάση αυτά που βλέπεις και που μπορεί να μην έχεις τη γνώση και όχι αυτά που πάνε να σου πλασάρουνε,τότε θα είσαι πραγματικά ελεύθερος να διακρίνεις το κακό από το μέτριο και το άριστο αποτέλεσμα.

Διάλεξε τι θέλεις να πάρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Όταν θα λές ελεύθερα τη γνώμη σου και δεν θα φοβάσαι να την πεις εδώ μέσα,και κυρίως να τη λές με βάση αυτά που βλέπεις και που μπορεί να μην έχεις τη γνώση και όχι αυτά που πάνε να σου πλασάρουνε,τότε θα είσαι πραγματικά ελεύθερος να διακρίνεις το κακό από το μέτριο και το άριστο.

Διάλεξε τι θέλεις να πάρεις.
[/QUOTE]
Κρατάω αυτό γιατί μου αρέσει σαν στάση ζωής. Οι προσωπικές έριδες κάποιοι στιγμή θα χαλαρώσουν κ θα εστιάσουμε στο ζητούμενο.
 

tol

Well-Known Member
οι 3-4 haters στην κερκιδα


μοναδικό σκοπό να υποβιβασουν την αξία μου


μεχρι εκει καταλαβαινουν


Το ελατηριο τους ειναι κοινο: μισαλλοδοξια και ζηλοφθονια,


Το πραγματικο ΠΟΙΟΝ του το δειχνει οταν ειναι ΑΝΩΝΥΜΟΣ, κρυμμενος πίσω από ενα μονιτορακι, μεσα σε ενα μικροχλο.


Σε αυτο το πλαισιο, ΚΑΡΑ-χουλιγκαν ειναι καποιοι.


Εδω μεσα καποιοι απέναντι σε ΕΜΕΝΑ, που ειμαι και ο μονος που προσφερει γνωση και υλικο, φερονται θρασυδειλα και χυδαια.


να μην ανεχτω από κανεναν συμπεριφορες αγενεις και μνησικακιες μεταμφιεσμενες σε δηθεν πιο ευγενη ένστικτα για να κρυψουν τα οποια συμπλέγματα (τα βλεπουμε περιτρανα σε αντιμεβολιαστες πλεον, τα ιδια ειναι!).


Διότι με αυτη την τραμπουκικη συμεριφορ καποιων που το εχουν δει τσιφλικι τους εδω μεσα, δεν θα πατησει κανεις άλλος.



Και δεν πρόκειται να υποκυψω σε χυδαιες συμπεριφορες


Σε ενα μονο σχολιο τοσες πολλες χυδαιες φρασεις, τοσοι πολλοι υβριστικοι χαρακτηρισμοι εις βαρος μελων του forum!!!

Τελικα, ο γραψας το σχολιο ειτε δε γνωριζει τη νεοελληνικη γλωσσα ειτε πασχει απο μανια καταδιωξης.

Για πολλοστη φορα διαβασαμε ενα παραληρημα καποιου ο οποιος ασυστολα προσβαλλει τα μελη του forum.

Ακου...μισαλλοδοξια, ζηλοφθονια, καραχουλιγκανισμος, μνησικακιες, συμπλεγματα, τραμπουκισμοι!!!!!

Αραγε, αξιοτιμε κυριε γραφοντα, γνωριζετε την εννοια αυτων των ιταμων χαρακτηρισμων;

Συμπτωματικα ενας απο τους μισαλλοδοξους τραμπουκους ειναι πτυχιουχος φιλολογος με μεταπτυχιακο στη γλωσσολογια. Αυτος, λοιπον, σας πληροφορει οτι, μαλλον, δε γνωριζετε τη σημασια αυτων των λεξεων.

Αντιθετως, ο ξεκαθαρα αλαζονικος χαρακτηρας δεν σας επιτρεπει να κανετε ορθη χρηση της γλωσσας. Σας οδηγει σε υβριστικες συμπεριφορες. Σας τυφλωνει το νου και σας οδηγει σε δυσβατους ατραπους.

Ενα απο τα μεγαλυτερα προτερηματα του ανθρωπου ειναι η καλοσυνη, η ευγενεια και πανω απο ολα η διαθεση να δεχεται και να αφουγκραζεται καθε κριτικη που του ασκειται.

Εσεις απο την πρωτη στιγμη που τολμησαμε να εκφρασουμε καποιες αρνητικες κριτικες, ξεκινησατε εναν ανιερο πολεμο με χυδαιους χαρακτηρισμους. Θεωρειτε εαυτον κορυφαιο, χωρις ψεγαδια και βλεπετε παντου εχθρους και δολοπλοκους. Εχετε επιδοθει σε κυνηγι μαγισσων. Εχετε εμμονικες ιδεες, οτι δηθεν ενας "μισαλλοδοξος" διευθυντης Λυκειου, οτι ενας αλλος "λαχανεμπορας" (οπως προσβλητικοτατα τον αποκαλεσατε), οτι πολλοι αλλοι "τυχαρπαστοι δολιοφθορεις" εχουν θεσει μοναδικο σκοπο της ζωης τους να σας εξαφανισουν απο προσωπου γης!!!

Αν αυτο δεν ειναι παραληρημα και δεν υποδηλωνει μανια καταδιωξης, τοτε, μαλλον, τα δεκαδες βιβλια ψυχολογιας που εχω διαβασει στο πανεπιστημιο και στις μεταπτυχιακες σπουδες μου, γραφουν αναληθειες.

Τελος, για να αναλογιστειτε καλυτερα οσα με καλοπροαιρετη διαθεση γραφω, σας παρακαλω να διαβασετε το νημα που προσφατα ανοιξε ο γιατρος κ. Ιασωνας. Συγκρινετε, λοιπον, τη συμπεριφορα και τον τροπο γραφης αυτου με τον δικο σας. Απο τη μια ευγενεια, μειλιχιο υφος, πραοτητα και απο την αλλη επαρση, αλαζονεια, υπεροψια και ελλειψη σεβασμου στην αντιθετη αποψη.



να βοηθησω να γινει το φορουμ ένα πιο στοργικο και φιλικό μερος

Αν πραγματι αυτη ηταν η προθεση σας, να ξερετε οτι με την εν γενει συμπεριφορα σας πετυχαινετε ακριβως το αντιθετο. Προκαλειτε, υβριζετε, προπηλακιζετε μελη και θελετε να υπαρχει στοργη και φιλικη διαθεση!!! Ποσο υποκριτικο εκ μερους σας!!!
 

Ronaldo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει καμία κόντρα, ο συγκεκριμένος γιατρός προσπαθεί με νύχια και με δόντια να διατηρεί μια συνεχή ένταση, για να προβάλλεται συνεχώς. Δεν ασχολούμαστε μαζί του και αρχίζει και κάνει επίθεση και προσβάλλει για να ασχοληθούμε. Γελοία πράγματα. Πραγματικά γελάει ο κόσμος πόσο χαμηλά έχει φτάσει αυτός ο "γιατρός"...

Ο μεγαλύτερος χούλιγκαν του φόρουμ είναι κάποιος γιατρός που δεν μπορεί να δεχτεί τα σχόλια των μελών του φόρουμ, και επιτίθεται με την χυδαία και προσβλητική του συμπεριφορά σε όποιον τολμήσει να εκφέρει την άποψη του σε περίπτωση που δεν είναι κολακευτικό σχόλιο για τα αποτελέσματά του. Του αρέσουν μόνο τα κολακευτικά σχόλια και προσπαθεί να αποκρύψει την κριτική στα αποτελέσματά του. Δεν έχει κλείσει τυχαία άλλωστε τα σχόλια στο youtube, από εκεί φαίνεται το πόσο κόμπλεξ έχει. Η μοναδική κλινική παγκοσμίως που έχει κλείσει τα σχόλια στο youtube για να μη δέχεται κριτική....!!!! Αυτό από μόνο του τα λέει όλα.

Επίσης επειδή εδώ δεν είναι τσιφλίκι του να τα κλείσει, κάνει επιθέσεις και τραμπουκίζει τα μέλη με σκοπό να μη γράφουνε τη γνώμη τους και να μην υπάρχει κριτική πουθενά παρά μόνο θετικά σχόλια από συγκριμένα μέλη.

Τραμπουκίζει τον κόσμο για να φοβάται να σχολιάσει και να κάνει ανενόχλητος την διαφήμιση των αποτελεσμάτων του. Έχουν μάθει όλοι πλέον το ποιόν και την τοξικότητα αυτού του ανθρώπου και τον λόγο που είναι εδώ μέσα που θέλει να προβάλλεται συνεχώς και να προκαλεί φασαρίες σαν τα κακομαθημένα παιδάκια που δεν ασχολούνται μαζί τους και ψάχνουν τρόπους να τραβήξουν την προσοχή...

Καταλαβαίνεις την διαφορά στο ποιόν και το επίπεδο ανάμεσα στον συγκεκριμένο αλλά και στον νέο γιατρό που μπήκε. Μακάρι να είχαμε και άλλους γιατρούς σαν τον Αργυρίου, σίγουρα θα βοηθούσαν πραγματικά το φόρουμ και δεν θα προκαλούσαν συνεχώς εντάσεις και φασαρίες προκειμένου να προβάλλονται συνεχώς και άλλα τέτοια ξεφτυλίκια όπως κάνει ο συκγκεκριμένος.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα