NW stage III - MET 2622 FUs -38 ετών- Super dense packing, εικόνα 14 μηνών, The video

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απευθύνομαι στον γιατρό αλλά και στα μέλη. Είναι ανάγκη σε κάθε νήμα να αρχίζουν τα σεντόνια; Δεν μπορούμε να είμαστε λακωνικοί και απολύτως επί του θέματος; Οι παραπάνω «σάλτσες» είναι αχρείαστες και προκαλούν εκτεταμένη μόλυνση στο περιεχόμενου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
3 χειρουργεία την ημέρα ..τι λες ρε παιδί μου.!! Και ποιος κάνει την εξαγωγή και εισαγωγή σε αυτά τα 3 χειρουργεία.? Προλαβαίνει ο ιατρός να εξάγει και να εισάγει τόσα grafts κάθε μέρα μόνος του?γτ έλεγε ότι αυτός τα κάνει αυτά ..ένα μέσο όρο 2500 κάθε χειρουργείο πάνω κάτω,μιλάμε για 15000 τρύπες την ημέρα..πόση ώρα χρειάζεται ένας δόκτορ να κάνει εξαγωγη-εισαγωγη 7500 grafts??γτ σαν να μην βγαίνουν και τα νούμερα με τις ώρες..
 

Disco

Well-Known Member
3 χειρουργεία την ημέρα ..τι λες ρε παιδί μου.!! Και ποιος κάνει την εξαγωγή και εισαγωγή σε αυτά τα 3 χειρουργεία.? Προλαβαίνει ο ιατρός να εξάγει και να εισάγει τόσα grafts κάθε μέρα μόνος του?γτ έλεγε ότι αυτός τα κάνει αυτά ..ένα μέσο όρο 2500 κάθε χειρουργείο πάνω κάτω,μιλάμε για 15000 τρύπες την ημέρα..πόση ώρα χρειάζεται ένας δόκτορ να κάνει εξαγωγη-εισαγωγη 7500 grafts??γτ σαν να μην βγαίνουν και τα νούμερα με τις ώρες..
Μόνο τις τομες κάνει στη λήπτρια, εξαγωγή και εισαγωγή αναλαμβάνουν τα όμορφα κορίτσια της κλινικης. Αμα σπατάλουσε τόσο χρόνο με τις επεμβασεις που θα έβρισκε χρόνο για συνεχη παρακολούθηση και ενασχόληση με το φόρουμ μετά ;; :p
 

oreo

Well-Known Member
Μόνο τις τομες κάνει στη λήπτρια, εξαγωγή και εισαγωγή αναλαμβάνουν τα όμορφα κορίτσια της κλινικης. Αμα σπατάλουσε τόσο χρόνο με τις επεμβασεις που θα έβρισκε χρόνο για συνεχη παρακολούθηση και ενασχόληση με το φόρουμ μετά ;; :p
Μόνο τις τομές ?
 

aeratos28

Just aeratos
Αν έχει αναφερθεί αυτό οκ,γτ εγώ είχα μείνει σε παλιότερη δήλωση πως όλα γίνονται από τον ίδιο..αν λανθανω ζητώ συγνώμη.
έχει αναφερθεί στα περιστατικά μελών της κλινικής ότι την εξαγωγή στο FUE και την εισαγωγή των grafts την κάνουν τα μέλη της ομάδας και όχι ο γιατρός.
 

Disco

Well-Known Member
Αν έχει αναφερθεί αυτό οκ,γτ εγώ είχα μείνει σε παλιότερη δήλωση πως όλα γίνονται από τον ίδιο..αν λανθανω ζητώ συγνώμη.
και εγώ αυτό ήξερα με βάσει όσα είχε πει εδώ o γιατρός, μέχρι που μέλη που έκαναν επέμβαση στην κλινική μας είπαν άλλα...

Σου βάζω και δυο posts από την επέμβαση του jacksmith, που το αναφέρουν τα μέλη που έκαναν επέμβαση στην κλινική, που αναφέρουν τα μέλη ότι ο γιατρός κάνει τις τομές ενώ τα υπόλοιπα γίνονται από τα κορίτσια της ομάδας.

Ο σχεδιασμός της χερλαιν έγινε μέσα σε 15 με 20 δεύτερα και απλά έγινε μια διόρθωση στους κροτάφους μέτα από δική μου επισήμανση να κλέισουν ελάχιστα. Η αφαίρεση με μοτεράκι για το fue έγινε από μία κοπέλα της ομάδας. Εν συνεχεία ο γιατρός έκανε τις οπές.Επίσης η τοποθετηση έγινε από το προσωπικό.. Τον γιατρό τον ξαναείδα στο τέλος πριν φύγω όταν μου έκανε άλλη μία ένεση παυσίπονη στη δότρια. Τελικώς 2500 από FUT ΚΑΙ 550 από FUE.Τόσα δηλώνει η κλινική.

άσχημο αποτέλεσμα...πολύ...δεν έπρεπε να τον αναλάβει...Ισχύει πάντως απόλυτα ότι ο γιατρός εκτελεί μόνο την σχεδίαση της hairline και τις τομές.. όλα μα όλα τα άλλα εκτελούνται από τα κορίτσια της ομάδας...
 

oreo

Well-Known Member
Αυτό που έχω αντιληφθεί είναι ότι το απολαμβάνετε ΟΛΟΙ αρκούντως (ο καθένας με τον τρόπο του) ρίχνοντας καυσόξυλα σε κάθε ευκαιρία για να διατηρείται η φλόγα. Εγώ την πληρώνω που κάνω τον τροχονόμο συνέχεια. Κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό και το λέω σε όλους σας.
Εγώ έγραψα απο την αρχή για κάτι που θεωρώ και είναι παραπλανητικό. Επίσης πρόσθεσα οτι θεωρώ οτι δεν κρύβει δόλο, δημιουργεί όμως κακό προηγούμενο. Αφετηρία του σχολίου μου ήταν και το σχόλιο του γιατρού οτι το έχεις δει και περνάει ως verified. Άρα αυτόματα προκύπτει η σκέψη οτι τα νούμερα είναι επίσης verified.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Vdupa

Well-Known Member
Σιγουρα δεν ειναι ανεξαρτητο περιστατικο και στα ανεξαρτητα δεν εχουμε καλα παραδειγματα, αλλα τετοια πυκνοτητα τι να πω. Πιο πυκνο και τον μπεζο στα 30 του ξερω γω :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Τα νούμερα είναι μείζωνος σημασίας και μεταφράζουν την εικόνα, τέτοιου είδους αποκλίσεις προερχόμενες απο λάθος ή μη, πλήτουν την αξιοπιστία, όταν παρουσιάζονται στο κοινό του φόρουμ που έχει μια παραπάνω αντίληψη. Αν μη τι άλλο θα έπρεπε να είναι triple checked ta facts. Προφανώς τα τρέχεις όλα μόνος οπότε και υπέπεσες στο ατόπημα του υπερπολλαπλασιασμού . Για τα 90g, που έγιναν 70+ στην hairline, ποια η απάντηση ?
Στο θέμα τριχοπτωσής μου, υπάρχει σχετικό νήμα, εκεί οι φώτο είναι ξεκάθαρες και μπορείτε να ενημερωθείτε. Επικαλέστηκα το πλούσιο βιογραφικό σας , αλλά...
Δεν έχω την παραμικρή εμμονή, αλλά όταν κάποιος είναι με ονοματεπώνυμο κάπου δεν σημαίνει οτι μένει και στο απυρόβλητο. Άλλωστε εκ φέρουμε άποψη επι αυτών που παρουσιάζονται.

Εγω ειδα ενα αποτελεσμα π μπηκαν 2622 και φαινονται για 9000τριχες.τι οχι;;;

Αν, εξαρχης δεν σας ελεγε οτι εβαλε 2600τθ θα καταλαβαινατε οτι μπηκαν τοσο λιγα;;; ΔΕΝ νομιζω...

Το αποτελεσμα μοιαζει σα να εχει 9000τριχες ...τωρα αν εβαλε 2622 μαγκια του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα περί εργασιακών και άλλων τινών εκτός θέματος διαγράφηκαν και από τα σχόλια του γιατρού και των μελών. Μην το συνεχίσετε. Η κλινική ας μας ποστάρει τα στατιστικά του ασθενούς επίσημα και τελεσίδικα για να κλείσει αυτό το θέμα. Θα ήθελα να αναφερθεί και ο λόγος.
 

montecristo

Well-Known Member
Στο προηγούμενο νήμα με τις φωτογραφίες έγινε λόγος ότι έγινε και ένα touch up αν θυμάμαι καλά στα temporals. Υπάρχουν φωτογραφίες και επίσημα στοιχεία της 2η επέμβασης του ασθενή για να δούμε και εμείς την περιοχή που έγινε ; Επίσης υπάρχει φωτογραφικό υλικό ανα διαστήματα που να δείχνει την εξέλιξη του ασθενή μέχρι το 12 μηνο ;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
3 χειρουργεία την ημέρα ..τι λες ρε παιδί μου.!! Και ποιος κάνει την εξαγωγή και εισαγωγή σε αυτά τα 3 χειρουργεία.? Προλαβαίνει ο ιατρός να εξάγει και να εισάγει τόσα grafts κάθε μέρα μόνος του?γτ έλεγε ότι αυτός τα κάνει αυτά ..ένα μέσο όρο 2500 κάθε χειρουργείο πάνω κάτω,μιλάμε για 15000 τρύπες την ημέρα..πόση ώρα χρειάζεται ένας δόκτορ να κάνει εξαγωγη-εισαγωγη 7500 grafts??γτ σαν να μην βγαίνουν και τα νούμερα με τις ώρες..
Σε εχω καλεσει να ερθεις από κοντα και να κανουμε και ...συνεντευξη να δει ολο το φορουμ ποιος ειναι ο ...αερατος τελος πάντων....
Δουλευεω 18 ωρες τη μερα, και εχω 2 ομαδες, 8+ ωρες η καθεμία για να με συνοδευουν.
Δεν μπορεις καν να το αντιληφθεις τι σημαινει να δουλευειες για 25 χρόνια 16-18 ωρες τη μερα, ΚΑΙ τα Σαββατοκυριακα γραφοντας βιβλια, ειμαι βεβαιος.
Η μεσοι οροι σου ειναι λαθος. Τα νουμερα δεν βγαινουν για ΕΣΕΝΑ και για το πως αντιλαμβανεσαι εσυ τα πραγματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν άλλες ικανοτητες, αντοχες και δυναμεις.
Ελα μια μερα να στο δειξω, ΙΣΩΣ καταλαβεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τα νούμερα είναι μείζονος σημασίας και μεταφράζουν την εικόνα, τέτοιου είδους αποκλίσεις προερχόμενες απο λάθος ή μη, πλήτουν την αξιοπιστία, όταν παρουσιάζονται στο κοινό του φόρουμ που έχει μια παραπάνω αντίληψη. Αν μη τι άλλο θα έπρεπε να είναι triple checked ta facts. Προφανώς τα τρέχεις όλα μόνος οπότε και υπέπεσες στο ατόπημα του υπερπολλαπλασιασμού . Για τα 90g, που έγιναν 70+ στην hairline, ποια η απάντηση ?

Δεν έχω την παραμικρή εμμονή, αλλά όταν κάποιος είναι με ονοματεπώνυμο κάπου δεν σημαίνει οτι μένει και στο απυρόβλητο. Άλλωστε εκ φέρουμε άποψη επι αυτών που παρουσιάζονται.
Ναι, να τρεχω ολα μονος μου.



για το 90 ή 70, δες εδω

Ειχε αναλαβει ο @CVIAL να το μετρησει με το χαρακακι.
Ειχα γραψει πως το transistion zone ειχε 950 FUs, με μεσο πλατος 0,5-0,6 και μηκος 18,5-20.
Do the math
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

oreo

Well-Known Member
Ναι, να τρεχω ολα μονος μου.

Το ονοματεπώνυμο όχι μονο δεν σε βαζει στο απυροβλητο (και ειναι απλα αστειο να προφασιζεται κάποιος κατι τετοιο), αντιθετα σε αφηνει βορα σε θρασυδειλους ανωνυμους και κομπλεξικα ανθρωπάκια.
ΔΕΝ μιλάω για σενα, γενικα μιλάω, ξερεις, cancel culture, το έχουμε δει χιλιαδες φορες...

ΟΠΟΙΟΣ έχει οποιαδηποτε απόρια ή αμφιβολία, ειναι ευπρόσδεκτος στην κλινική μου να μου τα πει από κοντα.
Για την ώρα, ΟΛΟΙ παραμενουν πισω από τα μονιτορ με ψευδωνυμα
Τυχαιο?

για το 90 ή 70, δες εδω

Ειχε αναλαβει ο @CVIAL να το μετρησει με το χαρακακι.
Ειχα γραψει πως το transistion zone ειχε 950 FUs, με μεσο πλατος 0,5-0,6 και μηκος 18,5-20.
Do the math
Cvial : Στο δεδομένα για το transition zone πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος. Ζώνη 18.5cm x 0.5cm σημαίνει σκάρτα 10cm2. Με 950g η πυκνότητα είναι 95g, αδύνατον. Μάλλον τα graft είναι λιγότερα (ή η επιφάνεια μεγαλύτερη).
Αναστασάκης Hair Clinic :
Μετρα αν θες 1 εκατοστο σε μηκος και αν δεν βρεις 70+ θα δεχθω λάθος! (σου εγραψα αρχικα 90 αλλα μαλλον ειναι too much)
Σε καποιο σημειο μπορει να ειναι 0.6 πλατος και μπορει συνολικο μηκος να ειναι 20.
Με το sapphire blade στην πρωτη γραμμη άνετα κάνω και 600.
Απλα δεν ξερει ποσα θα φυτρωσουνμετα οποτε μενεω σε λογικα, αλλα πολυ υψηλα νουμερα.


Εκεί έμεινε , δεν τοποθετήθηκε ξανά ο cvial που θα μέτραγε, αιωρείται και αυτό λοιπόν.
 

gregkont13

Verified MM member
Δεν μπορεις καν να το αντιληφθεις τι σημαινει να δουλευειες για 25 χρόνια 16-18 ωρες τη μερα, ΚΑΙ τα Σαββατοκυριακα γραφοντας βιβλια, ειμαι βεβαιος.
.
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν άλλες ικανοτητες, αντοχες και δυναμεις.

Το μέλος λέει πως έχετε πει ότι τα κάνετε όλα εσείς. Απαντήστε λοιπόν ότι δεν τα κάνετε όλα εσείς και έχετε δυο ομάδες. Δεν μας νοιάζουν τα υπόλοιπα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Vdupa

Well-Known Member
Και οι δυο πλευρες φταινε. Σε λιγο θα κλεισουμε 5ετια στην ιδια κατασταση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα