Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Gianney

Well-Known Member
Λείπει και ο Αναστασακης σε διακοπές και δεν μπορεί να τοποθετηθεί άμεσα Περιμένω καταρχάς να εξηγήσει γιατί δεν ήταν ο ίδιος στην εξαγωγή και γενικά αρκετά με τον φίλο μας ενώ λέει το αντίθετο και δεύτερον σχετικά με τις μετρήσεις που λέει ότι κάνει στα cons ,που όμως μάλλον δεν γίναν.Εννοειται να μας εξηγήσει τι πήγε στραβά εδώ και αν ήταν εξαρχής εφικτή η μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Μας ανέφερε κιόλας ότι την εξαγωγή στο FUE την έκανε μια κοπέλα. Επίσης ο διαχωρισμός των μοσχευμάτων από το στριπ γίνεται από το προσωπικό που και εκεί δεν τις ελέγχεις αν τα έκαναν όλα σωστά. Ο γιατρός απλά έβγαλε τη λωρίδα του στριπ και έκανε τις τομές, οπότε δεν ήταν ενεργός σε όλη την διαδικασία και λάθη μπορούν να γίνουν που θα κοστίσουν στην φύτρωση.
Ο γιατρός βέβαια είχε αναφέρει ότι το team του είναι φοβερό, βέβαια να μου πεις λάθη κάνει και ο καλύτερος.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εχω τν εξης απορια.
Μπηκα στο google κριτικες της κλινικης και πηγα να κοιταξω τα χειροτερα σχολια να δω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο.
Η απορια μου ειναι για ποιό λογο το περιστατικο με το οποιοο εκανε εισοδο ο γιατρος στο φορουμ δεν υπαρχει ως κριτικη???
Δεχομαι οτι ο συγκεκριμενος μπορει να εκανε τα χιλια κακα. Η Ουλη του ομως γιατι δεν υπαρχει??
Προφανως τον εβαλαν να τη σβησει.
ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ??? ΤΟ αποτελεσμα απο εκει δεν το πηρε>>>??

Τωρα αναμενω να δω αν το αποτελεσμα του Jacksmith και η κριτικη του μπρει στο google οπως ακριβως εγινε και στο forum...
Βλεπω μια ταση στα θετικα σχολια να λενε ευχαριστω και στα αρνητικα να λενε ειστε ανωνυμος δε σας βρισκουμε στη λιστα και το κορυφαιο... οποιος εχει αρνητικο πρεπει να κανει ειδικο review σε αλλη φορμα για να το δουν.
Η Ποτλιτικη δηλαδη ειναι γραψτε εδω τα καλα σας λογια... που ολοι ειναι πραγματικοι.
Και τα κακα ειναι μια πλεκτανη και ολοι οι τρελοι.. η στην καλυτερη στειλτε τα σε μας να γινουμερ καλυτεροι, μη φανουν ομως προς τα εξω

Η ιδια πολιτικη ακολουθειται και απο δερματολογικα κεντρα... απειλωντας στα αρνητικα σχολια με μηνυσεις .
Προφανως οι δικηγοροι ή οσοι τα ελεγχουν εχουν παρομοιες τακτικες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Ο γιατρός βέβαια είχε αναφέρει ότι το team του είναι φοβερό, βέβαια να μου πεις λάθη κάνει και ο καλύτερος.
Καλά ο καθένας παινεύει την ομάδα του...τι λες να έλεγε δηλαδή; Φαντάζομαι θα γνωρίζεις την παροιμία που λέει «Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει»...
 

Gianney

Well-Known Member
Καλά ο καθένας παινεύει την ομάδα του...τι λες να έλεγε δηλαδή; Φαντάζομαι θα γνωρίζεις την παροιμία που λέει «Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει»...
Ναι έτσι είναι.Παντως κρίμα για τον φίλο μας.Εγω πιστεύω ένα smp στις ουλές και τίποτα άλλο για repair δεν το συζητώ
 

jersey

Well-Known Member
Εχω τν εξης απορια.
Μπηκα στο google κριτικες της κλινικης και πηγα να κοιταξω τα χειροτερα σχολια να δω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο.
Η απορια μου ειναι για ποιό λογο το περιστατικο με το οποιοο εκανε εισοδο ο γιατρος στο φορουμ δεν υπαρχει ως κριτικη???
Δεχομαι οτι ο συγκεκριμενος μπορει να εκανε τα χιλια κακα. Η Ουλη του ομως γιατι δεν υπαρχει??
Προφανως τον εβαλαν να τη σβησει.
ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ??? ΤΟ αποτελεσμα απο εκει δεν το πηρε>>>??

Τωρα αναμενω να δω αν το αποτελεσμα του Jacksmith και η κριτικη του μπρει στο google οπως ακριβως εγινε και στο forum...
Βλεπω μια ταση στα θετικα σχολια να λενε ευχαριστω και στα αρνητικα να λενε ειστε ανωνυμος δε σας βρισκουμε στη λιστα και το κορυφαιο... οποιος εχει αρνητικο πρεπει να κανει ειδικο review σε αλλη φορμα για να το δουν.
Η Ποτλιτικη δηλαδη ειναι γραψτε εδω τα καλα σας λογια... που ολοι ειναι πραγματικοι.
Και τα κακα ειναι μια πλεκτανη και ολοι οι τρελοι.. η στην καλυτερη στειλτε τα σε μας να γινουμερ καλυτεροι, μη φανουν ομως προς τα εξω
Δυστυχώς Κώστα είναι η πραγματικότητα όσα λες...Και αυτό εμποδίζει να μαθαίνει ο κόσμος την αλήθεια.
 

aeratos28

Just aeratos
Και εμείς εδώ που τα λέμε όλα αυτά και συζητάμε τι θα μπορούσε να κάνει η τι σχέδιο να καταστρώσει από πριν,το παίζουμε γιατροί και θέλουμε δόξα και άλλες χαζομάρες που έχουμε ακούσει κατά καιρούς ..για να μην θυμηθώ το κορυφαίο του,ότι δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα για αυτό λέμε αυτά για τις τιμές του ..χαχαχαχαχαχα..για γέλια.
Καλά για αυτά που είπε ο Κώστας για κριτικές κτλ έχει απόλυτο δίκιο..αν πάει να ακουστεί η αλήθεια σε κάτι,αμέσως haters είναι και το κολπακι με μηνυσεις κτλ..για το αν θα βρεθεί λύση για τον jacksmith (θα βρεθεί ,το πιστεύω) προσωπικά δεν μου λέει κάτι ..με την έννοια του γτ να ψάχνουμε διορθωτικά λύση.?θα ήθελα να ήταν ήδη ικανοποιημένος .να πάρει ένα αποτέλεσμα όσο καλύτερο θα μπορούσε να πάρει .
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike1988

Active Member
άσχημο αποτέλεσμα...πολύ...δεν έπρεπε να τον αναλάβει...Ισχύει πάντως απόλυτα ότι ο γιατρός εκτελεί μόνο την σχεδίαση της hairline και τις τομές.. όλα μα όλα τα άλλα εκτελούνται από τα κορίτσια της ομάδας...
 

makis25

Well-Known Member
Δεν ειναι αρκετα καλη φωτο για να μετρησω ειδικα μπροστα μπροστα . Αλλιως θα το χα κανει ηδη . Επειδη δε τα δημοσιευω δε σημαινει πως δε τα μετραω κιολας, απ ολους τους γιατρους . Αλλα 3000κατι μοσχευματα σε τετοια επιφανεια ειναι κανονικη η εικονα αν ειναι οντως 150cm2 . Εγω με το ματι την εβαλα εκει αναμεσα στα 130-140 που και παλι μικρη διαφορα θα εκανε . Και 100% φυτρωση να χε στο 6μηνο το μεγιστο αποτελεσμα που θα μπορουσε να παρει ειναι αυτο της φωτογραφιας του 10ημερου , πριν ξεκινησουν να πεφτουν τα μοσχευματα . Αραιο πολυ δηλαδη . Αν εχει συνολικη φαλακρα 240+ cm2 θα θελει 7000+ grafts για ενα αξιοπρεπες αραιο αποτελεσμα . Οποτε στην ουσια το σοβαρο προβλημα εδω ειναι πως στρετσαρε η ουλη . Το οποιο διορθωνεται με διαφορους τροπους και υποθετω πως ο Αναστασακης θα το κανει δωρεαν . Ειτε κανουν scar revision και το ξαναραβουν καλυτερα . Που παλι ομως μπορει να ανοιξει . Ειτε fue στην ουλη . Ειτε μικροπιγκμεντεισον ή οπως λεγεται .
 

witcher

Well-Known Member
Τα SMP σε ουλές δεν είναι λύση. Είδαμε σε κάποιους άλλους που έκαναν smp σε ουλές STRIP και το αποτέλεσμα φαινόταν χάλια..έκανε μπαμ από χιλιόμετρα η ουλή. Το θέμα είναι να μη φτάσεις στο σημείο να έχεις κακές ουλές από FUT γιατί μετά δύσκολα τα πράγματα.
 

oreo

Well-Known Member
Η ουλη εγινε ετσι λογω ιδιοσυγκρασιας... και τα μαλλια μενει να δουμε αν θα βγουν, προφανως και αυτα για καποιο δικο τους λογο...
Δηλαδη το γεγονος οτι λιγο πιο κατω υπαρχει αλλη μια μεγαλη ουλη δεν εβαλε κανεναν σε υποψια να πει ¨βρε μηπως ειναι ιδιοσυγκρασια και οχι η τρομερη ανικανοτητα του προηγουμενου"???

Φιλε @jacksmith ελπιζω να βαλεις την κριτικη σου στην κλινικη και σε οποιοδηποτε αλλο μεσο γινεται.
Γιατι ολοι κρινομαστε απο τους πελατες....

Κατα τα αλλα συμφορουμιτες για ποιά Consultations μου λετε??? Σε δερματολογο να πας τα ιδια κανει....
ΕΙΔΙΚΑ οσοι εχουν κεντρα που τα ραντεβου πανε το ενα πισω απο το αλλο.
ΑΥΤΟΙ ειμαστε δυστυχως. Αρπακολλα ολα!!

Τα λεφτα βγαινουν... ΜΕ το Τσουβαλι και ολα καλα...


Για αυτο τους γυρνας την πλατη και τελειωνεις... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ που λεμε.

ΕΠΙΣΗΣ, να ανφερω το εξης... Παραξενευομαι που ενω εγινε το λαθος το μελος παραμενει απογοητευμενο και φτανει στο σημειο να ανεβασει την απογοητευση του. Αυτο σημαινει πως δεν αισθανθηκε ποτε οτι η κλινικη ειναι ΕΚΕΙ για αυτον οτι συμβει θα το αντιμετωπισουν και εν τελη να του απολογηθουν κιολας για το κακο που τον βρηκε...
ΑΥΤΟ ειναι δειγμα πολιτισμου και αξιοπρεπιας.

Υ.Γ: Οπου βλεπετε google κριτικες 5 αστερια ολοι...η υποθεση βρωμαει.. και βρωμαει ασχημα.
Το εχω επιβεβαιωσει πολλες φορες.
Με εκπλήσσεις ευχάριστα ;)
 

bobby

Well-Known Member
Για εμένα είναι κλασικό παράδειγμα «λάθους» ή ελλιπούς cons.

Και εξηγούμαι: ο φίλος είναι NW6 με επιφάνεια προς κάλυψη (όπου είχε το πολύ 1000 graft υφιστάμενα, πολλά λέω) 180-220 τμ (εκτίμηση).

Άρα για πλήρη αποκατάσταση θέλει (μ.ο. 45graft/cm2 αλλά αφαιρώ 5 για τα υφιστάμενα) 7200-8800.

Η περιοχή που έβαλε ο γιατρός είναι 140-170 cm2 άρα ήθελε 5600-6400, βάλε στο παιχνίδι και την στρατηγική κάλυψης κλπ μίνιμουμ 5000-6000.

Έβαλε 3050 άρα φυσιολογική η εικονα του φίλου έστω και με μέτρια φυτρωση (δεν το νομίζω για όλη την επιφανεια, τοπικά σε κάποιο σημείο μπορεί να γίνει αλλά σε όλη την επιφάνεια δεν το πιστεύω, άλλωστε η κλινική μας έχει συνηθίσει σε μεγάλες φυτρώσεις).

Η ουλή είναι θέμα όντως. Δεν έκανε τριχοφυτική συγκλιση όπως φαίνεται και στο δελτίο την ΜΜ. Ποιος όμως ο λόγος δεν ξέρω.

Άρα πιστεύω ότι το λάθος είναι στο cons, ο γιατρός έπρεπε να του πει ότι με αυτήν την τακτική (1 ΜΜ 3050 grafts) θα μπορούσε να καλύψει το hairline & frontal third (79-80 cm2 λαμβάνοντας υποψη και τα λίγα graft που έχει μπροστά) και όχι παραπάνω.

Πήγε να καλύψει πολύ μεγαλύτερη επιφανεια και έτσι το αποτέλεσμα είναι πολύ αραιό. Με μία δεύτερη ΜΜ όμως θα μπορούσε να γίνει ΟΚ.

Συμπέρασμα: καλύπτεις ανα περιοχή αν θες να είσαι πυκνός και κλείνεις με κάθε επόμενη ΜΜ και αλλη περιοχή ή αν θες άπλωμα, οπωσδήποτε πρέπει να κάνεις και δεύτερη ΜΜ για πύκνωση.

Για μένα το πλάνο δεν ήταν καλό τόσο ως προς την στρατηγική όσο και ως προς την ενημέρωση του πελάτη για το αναμενόμενο αποτέλεσμα.

Ο φίλος θέλει αλλά 4000 για πύκνωση εκεί που έχει βάλει και κάλυψη και της περιοχής του crown που άφησε κενή.
 
Μπλουζα