NW stage III - MET 2195 FUs - F.U.E. - Άνδρας 38 ετών - 22-3-21

Ronaldo

Well-Known Member
Το χειρότερο είναι να είσαι εμπαθής και να παραπληροφορείς λόγω της εμπάθειάς σου την οποία καλύπτεις με τον μανδύα της ανεξαρτησίας σου. Τα τσιράκια, οι κωλοτούμπες και οι γλείφτες φαίνονται από χιλιόμετρα και ο καθένας μπορεί να προφυλαχθεί.
Δεν παραπληροφορείς κανέναν όταν κάνεις κριτική εκφράζοντας την προσωπική σου άποψη για κάτι. Ο καθένας μπορεί να δει αν συμφωνεί ή όχι με αυτό. Και δεν το θεωρώ εμπάθεια. Δηλαδή άμα δει κάτι δεν θα το αναφέρει για να μη χαρακτηριστεί εμπαθής; Αυτός είναι και ο σκοπός του φόρουμ να γίνεται κριτική και όχι να προσπαθούμε να καλύψουμε οτιδήποτε αρνητικό βλέπουμε σε ένα αποτέλεσμα.
Αντίθετα με τα τσιράκια που τα βλέπουν όλα θετικά σε μια κλινική και την πέφτουν σε όσους κάνουν κριτική μπορεί να παραπληροφορεί κάποιο νέο μέλος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ας το αφησουμε, φιλε vlafo. Προφανως εχουμε αλλη αντιληψη της πραγματικοτητας.
Εντάξει δεν θα τα χαλάσουμε για την χερλάιν του Clooney.
Έχω πλήρη αντίληψη της πραγματικότητας και ειδικά των νουμέρων,αλλά οκ.
Πάντως 8 και 9 χερλάιν ύψος είναι ψηλά αλλά όχι όπως τα περιγράφεις τραγικά.
Είναι πως δένει με το όλο κεφάλι η εικόνα.
 

tol

Well-Known Member
Το χειρότερο είναι να είσαι εμπαθής και να παραπληροφορείς λόγω της εμπάθειάς σου την οποία καλύπτεις με τον μανδύα της ανεξαρτησίας σου.


Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.

Τοl, όπως σου είπε και ο Vlafo δεν υπάρχει τέτοια γενική αντίληψη. Υπάρχει η αντίληψη (τουλάχιστον από μένα) ότι έχεις αρχίσει βεντέτα με την κλινική από το καλοκαίρι, η οποία συνεχίζεται με "κλεφτοπόλεμο" σε κάθε νήμα. Αν θελήσεις να το καταλάβεις και να σταματήσεις έχει καλώς. Αν όχι πάλι έχει καλώς. Απλά να ξέρεις ότι ότι όσο βλέπω αυτόν τον συγκαλυμμένο κλεφτοπόλεμο θα γράφω την άποψή μου. Ελεύθερα όπως και εσύ.
 

giamakr1

Active Member
Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.
Αγαπητε Tol θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις. Και εγω εχω διαφωνησει με τον Cvial αρκετες φορες και ισως να υπαρχει μεταξυ σας μια χρονια "ενταση" αλλα γενικα ειναι καλο να υπαρχουν δυο πολοι στην οποιαδηποτε συζητηση. Αλλωστε μην ξεχναμε τον Σωκρατη "εν απουσια μου επιτρεπω και να με δειρουν"
 

Kostas97

Well-Known Member
Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.
Tol οσοι διαβαζουν το φορουμ και οσοι εχουν δει τα posts σου αναγνωριζουν οτι εισαι ενα ατομο που πραγματικα θελει να βοηθησει. Τωρα ο καθενας επειδη ειδα και παραπανω γραφει ο,τι θελει.
Εσυ εχεις δειξει δειγματα γραφης εδω και δεν ειναι σωστο να αποδομουνται προσωπικοτητες μελων που αν μη τι αλλο γραφουν συχνα και πραγματι επιθυμουν να συνεισφερουν.
Ως προς το θεμα του Αναστασακη γεννιουνται οι οποιες διαφορες...σε πολλα περιστατικα εδωσες τροφη για σκεψη απλα λαβε υποψιν οτι ισως δεν χρειαζεται παντα να γραψεις κατι κακο ωστε να μην εχει κανεις πατημα να σου πει οτι εχεις εμπαθεια.

Δειτε εδω hairline, νομιζω πως στο συγκεκριμενο κεφαλι λογου χαρην ταιριαζει.
Εχω παρατηρησει πως κεφαλια που εχουν παρομοια καμπυλοτητα ακομα και εαν το μαλλι ξεκιναει απο πιο ψηλα, δειχνουν γεματα.
 

Συνημμένα

  • 1616598435391.png
    1616598435391.png
    529.9 KB · Προβολές: 138

vag25

Well-Known Member
Φίλε tol, προσωπικά πιστεύω καλύτερα να μην υποστηρίζεις καμία κλινική, να έχεις άποψη και να κάνεις κριτική και ας σε χαρακτηρίζει "εμπαθή" κάποιος, παρά να είσαι κολωτούμπας, γλείφτης και τσιράκι μιας κλινικής....
Οταν καποιος βελτιωνεται η ας πουμε το πρωτοκολλο του βελτιωνεται, πρεπει να εισαι εμπαθης για να επιμενεις σε αυτα που ελεγες. Η αλλαγη στις αποψεις σου δεν ειναι κωλοτουμπα αλλα growth mindset. Yγεια.

Σε μια ζωη που απο μονη της αλλαζει απο την φυση της, αν μεινεις απροσαρμοστος εσυ χανεις.

Η εμμονη στα ιδια, ενω το περιβαλλον και τα δεδομενα διπλα σου αλλαζουν δεν είναι η εξυπνη επιλογή. Παλιοτερα θα σε ετρωγαν τα θηρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Greg83

Member
Παντως για να το ελαφρυνουμε λιγακι, εχει την πλακα του το οτι εχουμε βαλει κατω brad pitt, clooney κλπ και τους ξεψαχνιζουμε για το ποιος την εχει μικροτερη.... την hairline!:p
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παντως για να το ελαφρυνουμε λιγακι, εχει την πλακα του το οτι εχουμε βαλει κατω brad pitt, clooney κλπ και τους ξεψαχνιζουμε για το ποιος την εχει μικροτερη.... την hairline!:p
εγω για να το ελαφρυνουμε σκεφτηκα το αλλο.... μολις διαβασει ο αναστασακης οτι ο τολ αποχωρησε βγαζει κασκολ μπαρτσελονα...μπλουζακι μεσσι.... βγαινει στο μπαλκονι της κλινικης με καπνογονο και σηκωνει κορεο!!!!
 

Ronaldo

Well-Known Member
Οταν καποιος βελτιωνεται η ας πουμε το πρωτοκολο του βελτιωνεται, πρεπει να εισαι εμπαθης για να επιμενεις σε αυτα που ελεγες. Η αλλαγη στις αποψεις σου δεν ειναι κωλοτουμπα αλλα growth mindset. Yγεια.

Σε μια ζωη που απο μονη της αλλαζει απο την φυση της, αν εσυ μεινεις απροσπαρμοστος, εσυ χανεις.

Η εμμονη στα ιδια, ενω το περιβαλλον και τα δεδομενα διπλα σου αλλαζουν δεν είναι η εξυπνη επιλογή. Παλιοτερα θα σε ετρωγαν τα θηρια. Darwin awards αν θες.
Το θέμα είναι όταν δεν υπάρχει ουσιαστική βελτίωση και απλά σου σερβίρει ξαναζεσταμένο φαγητό και ξαφνικά, αλλάζεις τελείως τις απόψεις σου και αυτό που έκραζες τώρα δεν σε ενοχλεί ή το υποστηρίζεις κιόλας.... Αυτό δεν λέγεται "growth mindset" αλλά "κάνω κωλοτούμπα χωρίς ουσιαστικό λόγο", όταν δεν βασίζεται σε πραγματικές αλλαγές η στροφή 180 μοιρών των απόψεων σου.
 

vag25

Well-Known Member
Το θέμα είναι όταν δεν υπάρχει ουσιαστική βελτίωση και απλά σου σερβίρει ξαναζεσταμένο φαγητό και ξαφνικά, αλλάζεις τελείως τις απόψεις σου και αυτό που έκραζες τώρα δεν σε ενοχλεί ή το υποστηρίζεις κιόλας.... Αυτό δεν λέγεται "growth mindset" αλλά "κάνω κωλοτούμπα χωρίς ουσιαστικό λόγο", όταν δεν βασίζεται σε πραγματικές αλλαγές η στροφή 180 μοιρών των απόψεων σου.
Αυτο δειχνει οτι δεν υπαρχει η ικανοτητα να δει την βελτιωση αυτος ο καποιος και αυτη η δυσκαμψια ειναι το χαρακτηριστικο του fixed mindset. Το τελευταιο περιστατικο ειδικα ειναι πολυ εντυπωσιακο. Αλλα καποιοι δεν ενθουσιαστηκαν. Σημερα βεβαια βρισκουν την ευκαιρια να βγαλουν χολη αδικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Αυτο δειχνει οτι δεν υπαρχει η ικανοτητα να δει την βελτιωση αυτος ο καποιος και αυτη η δυσκαμψια ειναι το χαρακτηριστικο του fixed mindset. Το τελευταιο περιστατικο ειδικα ειναι πολυ εντυπωσιακο. Αλλα καποιοι δεν ενθουσιαστηκαν. Σημερα βεβαια βρισκουν την ευκαιρια να βγαλουν χολη αδικα.
Μπορεί πολύ απλά να μην υπάρχει αυτή η αλλαγή ή να μην είναι ουσιώδης και γι'αυτό να φαίνεται περίεργη αυτή η στροφή των απόψεων κάποιων στα καλά καθούμενα.
 

makis25

Well-Known Member
παντα μπορεις να ξαναεπεμβεις και να κατεβασεις μια hairline αν γουσταρεις , αν δε σου αρεσει εδω , εκει , για σουλουπωμα κτλ . Αν την κατεβασεις απ την αρχη και μετα δε γουσταρεις ειν το δυσκολο . Αυτο προσπαθουν ολοι να αποφυγουν . Τα υπολοιπα ειναι γουστα και κυριως πανω απο ολα οικονομια μοσχευματων .
 

tasos33

Well-Known Member
1, Όσον αφορά την κριτική στον Αναστασάκη σου έχω απαντήσει σε άλλο νήμα και συνεχίζεις τις φιλολογικές σου λιβελούλες. Ναι έχω κάνει αυστηρή πριν χρόνια, όμως δεν έχω παρωπίδες όπως εσύ και αναγνωρίζω τα βήματα προόδου που έχει κάνει. Προσωπικά οι προσεγγίσεις του στα περιστατικά που αναλαμβάνει δεν μου ταιριάζουν αισθητικά στο δικό μου κεφάλι αυτό δεν σημαίνει όμως πως δεν είναι ωραία αποτελέσματα τα περισσότερα εξ αυτών που παρουσιάζονται εδώ.

2 .Όταν λέω ότι γενικώς φλυαρείς το εννοώ, στις δέκα γραμμές που γράφεις 8 αερολογίες και 2 ουσία. Ανεβάζεις σελέμπριτι και πιθανολογείς πόσα εκατοστά απέχει η hairline από τα φρύδια ,χωρίς να ξέρεις ούτε εσύ και γράφεις σεντόνια αν είναι 5 η 5,5 η 5,7 η 5,8.

3. Στο προηγούμενο εξαιρετικό αποτέλεσμα της κλινικής άφαντος και από εκεί αποδεικνύεται και η εμπάθεια σου φυσικά.

4 .Κανείς δεν πιστεύει ότι παρ απλανείς, απλά γίνεσαι απόλυτος σε πολλές περιπτώσεις και χάνεσαι στις σκέψεις σου.


Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.
 

tasos33

Well-Known Member
Το θέμα είναι όταν δεν υπάρχει ουσιαστική βελτίωση και απλά σου σερβίρει ξαναζεσταμένο φαγητό και ξαφνικά, αλλάζεις τελείως τις απόψεις σου και αυτό που έκραζες τώρα δεν σε ενοχλεί ή το υποστηρίζεις κιόλας.... Αυτό δεν λέγεται "growth mindset" αλλά "κάνω κωλοτούμπα χωρίς ουσιαστικό λόγο", όταν δεν βασίζεται σε πραγματικές αλλαγές η στροφή 180 μοιρών των απόψεων σου.
Είσαι εδώ 8 μήνες και έχεις άποψη για κωλοτούμπες. Μάλιστα.
 

Mak39

Member
Όλοι που ασχολούμαστε χρόνια με τον φόρουμ καταλαβαίνουμε πότε μια
μια κριτική έχει βάση και γίνεται δίκαια. Το φόρουμ έχει ανάγκη από πληθώρα αποτελεσμάτων από όπου και αν προέρχονται αυτά. Πολλά μέλη δεν
κάνουν παρουσίαση γιατί γνωρίζουν οτι θα δεχθούν σκληρή και πολλές φορες άδικη κριτική. Δεν έχουν όλοι την ίδια ψυχολογία και δυστυχώς κάποιοι από μας δεν βοηθάμε με τις τοποθετήσεις μας. Πιστεύω αυτοί που ισοπεδώνουν παρουσιάσεις άλλων σε μια δικιά τους παρουσίαση δεν θα άντεχαν παρόμοια σχόλια...
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ενταξει...μεχρι εδω.

Φθανει!!!

Αφου υπαρχει αυτη η αντιληψη στο forum, οτι δηλαδη παραπληροφορω, πλεον δεν εχω κανενα λογο υπαρξης.

Πεντε χρονια (απο τον Ιανουαριο του 2016 που εκανα εγγραφη στο forum) προσπαθησα με αμεροληψια να προσφερω το κατιτις μου με τις όποιες εμπειριες ειχα πανω σε καποια θεματα. Παντοτε ημουν εκει, οταν πολλα μελη μου εστελναν προσωπικα μηνυματα, για να τα συμβουλευσω. Αφιερωνα ωρες ολοκληρες και ποτέ δεν αρνηθηκα τη βοηθεια μου. Αυτο θα μπορουσαν να το επιβεβαιωσουν παρα πολλα μελη.

Προσπαθουσα πολλες φορες να εκφερω αιρετικες αποψεις (που δε συμβαδιζαν με τους πολλους), για να υπαρχει μια διαφορετικη οπτικη θεωρηση των πραγματων.

Ποτέ δεν εγραψα με αγενεια ή προσβλητικο τροπο (παρα μονο οταν ειχα προκληθει). Θεωρω οτι ημουν ευγενικος και παντοτε καλοπροαιρετος. Αν καποιοι φιλοι μου θεωρουν οτι τους προσεβαλα, ζητω χιλιες φορες ταπεινα συγγνωμη.

Σας αποχαιρετω ολους, φιλοι μου!!! Να ειστε παντοτε καλα!!! Ευχομαι σε ολους τα καλυτερα στη ζωη σας. Πανω απο ολα υγεια και αγαπη.
Αγαπητέ φίλεTol OXI! Σε χρειαζόμαστε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδη διαβαζουν και νεα μελη πρεπει να γινει σαφες σε ολους οτι ο στοχος ΟΛΩΝ των ηθικων γιατρών μμ ειναι στην καλυτερη περιπτωση να επαναφερουν εναν που εχει ΑΑ (ολων των βαθμιδων ακομα και μικρων) στην mature hairline και όχι στην εφηβική. Τα 5,5 και 6cm αφορούν κατα κανονα τέτοιες εφηβικες hairline. Εχω κανει απειρες συζητησεις με πολλούς γιατρούς ολοι εχουν την ιδια άποψη. Οι mature hairline ειναι εκει που ανεφερε ο vlafo 6,5-7,0cm (στην πλειοψηφία των περιπτωσεων). Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις για αυτό κάποιος πρεπει να κανει τις δικες του μετρήσεις.
 
Μπλουζα