NW stage III - MET 2195 FUs - F.U.E. - Άνδρας 38 ετών - 22-3-21

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ανεβάζω το συγκεκριμένο περιστατικό ως εξαίρεση όσον αφορα την στρατηγική μου, την τηρηση των guidelines και το υψος του hairline.
Ο συγκεκριμένος ασθενής ειναι 38 ετών, έχει μόνο πρόσθια αραιώση και μια άνω του μετρίου δότρια περιοχή (90+FUs/cm2)
Δεν περιμενει κανεις σημαντικές αλαγγες στο μέλλον καθότι υπάρχει ελάχιστο miniaturization.
Ειναι αρκετά μικρόσωμος και με μικρό κεφάλι και με απότομή καμπύλωση του μετώπου
Μιας και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικα επιτρέπουν, το mid-frontal point ξεκίνησε πιο χαμηλά, σχεδόν στα 6,3cm!
Επίσης, είναι έντονα ωοειδές σχημα κεφαλιού, που σημαινει πως η περιοχή κάλυψης ειναι τελικά μικρης επιφάνειας.

DSC03149(1).jpg
DSC03150.JPG
DSC03151.JPG
DSC03152.JPG
DSC03153.JPG
DSC03154.JPG
DSC03155.JPG
DSC03156.JPG
DSC03157.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αφαιρέθηκαν συνολικά 2195FUs με την παρακάτω κατανομή:
1-τριχα: 490
2-τριχα: 748
3-τριχα: 780
4-τριχα: 177
Συνολο τριχών: 5034 (2,3)
DSC03168.JPG
DSC03169.JPG
DSC03230.JPG
DSC03231.JPG
DSC03232.JPG
DSC03233.JPG
DSC03234.JPG
DSC03240.JPG
DSC03235.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η συνολική επιφάνεια ειναι 40-45cm2, αλλα τα 2000 FUs έχουν τοποθετηθει στα 40 cm2 και περιπου 200 έχουν μπει στο αραιό οπισθο-κεντρικό τμήμα.
Η μέση πυκνότητα ειναι 48 FUs/cm2 αλλα στα περισσοτερα σημεια ειναι >50FUs/cm2

Το περιστατικό αυτό ανεβαινει με σκοπό στους 3, 6 και 12 μήνες (καλα να είμαστε) να παρακολουθησουμε την εξέλιξη του καθότι θεωρω πως ακόμα και με με ένα session θα έχει εξαιρετική κάλυψη.

233425.jpg
20210322_172540.jpg
DSC03242.JPG
DSC03243.JPG
IMG_3009(1).jpg
DSC03242.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Ανεβάζω το συγκεκριμένο περιστικό ως εξαίρεση όσον αφορα την στρατηγική και την πυκνότητα.


Δεν περιμενει κανεις σημαντικές αλαγγες στο μέλλον καθότι υπάρχει ελάχιστο miniaturization


οπότε αναγκαστικά το mid-frontal point ξεκιναει πιο χαμηλά.

Κυριε Αναστασακη, καταρχας συγχαρητηρια για την πυκνοτητα των περιπου 50 grafts, συμφωνα με τα στοιχεια που μας δωσατε.

Απο την αλλη, ομως, κατα την προσωπικη ταπεινη μου αποψη, θεωρω οτι εγιναν δυο λαθη στρατηγικης.

Πρωτον, αφου, οπως ο ιδιος ισχυριζεστε, μπορειτε να προβλεψετε την εξελιξη της τριχοπτωσης και ο πελατης διεθετε εξαιρετικα χαρακτηριστικα, γιατι δε βαλατε grafts και στα temlorals; Θα θεωρουνταν σπαταλη;

Επισης, ενω ισχυριζεστε οτι η hairline εχει κατεβει αρκετα, λογω των ευνοϊκων χαρακτηριστικων, προσωπικα θεωρω οτι ειναι σχετικα ψηλα (περιπου στα 6 με 6,5 cm απο το κεντρο).

Αν ειχαν μπει grafts στα temporals και ειχε κατεβει αλλο ενα cm η hairline, πιστευω οτι το τελικο αποτελεσμα θα ηταν πολυ καλυτερο.

Αναρωτιεμαι, αν σε ενα τετοιο περιστατικο, με τις θετικες προδιαγραφες για το παρον και το μελλον που ο ιδιος παραθεσατε, δεν προχωρατε σε μια πραγματικα μαξιμαλιστικη προσεγγιση, τοτε σε ποιο περιστατικο θα το κανετε;

Και μαξιμαλιστικη προσεγγιση δεν ειναι μονο τα 50 grafts ανα cm2, αλλά η προσπαθεια (οταν το επιτρεπουν οι συνθηκες) για μια οσο το δυνατο πιο πληρη αποκατασταση της εικονας του μαλλιου.

Και, φυσικα, πληρης αποκατασταση δε νοειται χωρις temporals και με hairline πανω απο τα 5,5 cm απο το κεντρο των φρυδιων.

Αρα, και το συγκεκριμενο περιστατικο, παρα τη μεγαλη πυκνοτητα, εξακολουθει να αποτελει μια σχετικα συντηρητικη προσεγγιση, οπως αλλωστε η πλειονοτητα των μεταμοσχευσεων που εχετε παρουσιασει μεχρι σημερα.

Καλο σας απογευμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tol, μου φαίνεται ότι κάνεις κριτική στον Αναστασάκη απλά για να κάνεις κριτική. Δεν εξηγείται αλλιώς. Ποια temporal και ποια 5.5cm hairline. Στα 6, 6.5cm είναι ψηλή η hairline? Κάθε πρόσωπο έχει την δική του συμμετρία και δεν μπορείς να βάζεις έναν κανόνα (5.5cm). Για να το προσδιορίσεις πρέπει να τον δεις από κοντά 3D. Ta 5mm πάνω κάτω είναι πταίσμα ακόμα και αν τα χρειαζόταν (δεν είναι καθόλου βέβαιο). Επίσης, εδώ στον φίλο τα temporal φτάνουν μέχρι τα φρύδια και είναι εντελώς τριγωνικά. Δες σχήμα παρακάτω. Οποιαδήποτε παρέμβαση εδώ θα ήταν φάουλ.

temporal.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Tol, μου φαίνεται ότι κάνεις κριτική στον Αναστασάκη απλά για να κάνεις κριτική

Φιλε Cvial, αυτο το αντιπαρερχομαι...γιατι απλουστατα πεντε χρονια τωρα ως μελος δεν εχω δωσει το δικαιωμα να γραφει καποιος οτι σχολιαζω για "ψυλλου πηδημα" ή οτι τα σχολια μου ειναι κενα περιεχομενου.


Στα 6, 6.5cm είναι ψηλή η hairline? Κάθε πρόσωπο έχει την δική του συμμετρία και δεν μπορείς να βάζεις έναν κανόνα (5.5cm). Για να το προσδιορίσεις πρέπει να τον δεις από κοντά 3D

Δηλαδη, φιλε Cvial, δεν μπορουμε να εκφερουμε την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μας αποψη, οπως τονισα στο προηγουμενο σχολιο μου;

Και ναι...για μενα στα 6,5 cm ειναι ψηλη η hairline.

Και ναι...για μενα κοιταζοντας την παρακατω φωτογραφια που αποτελει την "βιτρινα" του ατομου, δεν μου αρεσει.

Screenshot_20210323-154104.png


Αν εσυ, φιλε Cvial, βλεποντας, αυτη την εικονα εισαι ικανοποιημενος, σημαινει οτι εχουμε διαφορετικα γουστα και διαφορετικη αντιληψη της κανονικοτητας.

Για μενα και η hairline ειναι ψηλα και τα temporals ειναι φαγωμενα. Αν εσυ θεωρεις οτι ο σχεδιασμος ειναι επιθετικος, οπως εγραψε ο κ. Αναστασακης, τοτε εχουμε διαφορετικες απαιτησεις απο μια "επιθετικη" μεταμοσχευση.

Επιθετικος σχεδιασμος ΓΙΑ ΜΕΝΑ σημαινει χαμηλη hairline και αποκατεστημενα πλαϊνα.

ΥΓ Δεν μπορει να εχω, 52 χρονων, hairline στα 6 cm και να αποδεχομαι ως φυσικη εικονα και μαξιμαλιστικη προσεγγιση μεταμοσχευσης μια hairline στα 6,5 cm.
 

veg

Active Member
Νομιζω για να κρινει καποιος το υψος της hairline πρεπει να δει το τελικο αποτελεσμα , στο συγκεκριμενο κεφαλι . Το λεω γιατι εχω δει φωτογραφιες 'ασθενων ' αμεσως μετα απο επεμβαση και το σχεδιο δεν μου αρεσε , το θεωρησα αφυσικο σε σχεδιασμο και υψος και οταν ειδα φωτο του τελικου αποτελεσματος μου αρεσε και διαπιστωσα οτι ειχα πεσει εξω .

Γενικα ενας ανθρωπος που φτιαχνει hairline στα 38-40 θεωρω πρεπει να σκεφθει την 'φυσικα υποχωρημενη ΄'(αν δεν ειχε ποτε δηλαδη αα) harline του καπου στα 50 (που εχουν οι περισσοτεροι 50αρηδες ) και οχι της πληρους hairline των 25 του . Αυτο δεν σημαινει οτι θα μοιαζει 50αρης φυσικα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, αυτο το αντιπαρερχομαι...γιατι απλουστατα πεντε χρονια τωρα ως μελος δεν εχω δωσει το δικαιωμα να γραφει καποιος οτι σχολιαζω για "ψυλλου πηδημα" ή οτι τα σχολια μου ειναι κενα περιεχομενου.

Κενά όχι, λάθος ναι και μάλιστα κάμποσες φορές. Τα έχω σχολιάσει σε αρκετά νήματα στο παρελθόν.


Δηλαδη, φιλε Cvial, δεν μπορουμε να εκφερουμε την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μας αποψη, οπως τονισα στο προηγουμενο σχολιο μου;

Και ναι...για μενα στα 6,5 cm ειναι ψηλη η hairline.

Και ναι...για μενα κοιταζοντας την παρακατω φωτογραφια που αποτελει την "βιτρινα" του ατομου, δεν μου αρεσει.


Αν εσυ, φιλε Cvial, βλεποντας, αυτη την εικονα εισαι ικανοποιημενος, σημαινει οτι εχουμε διαφορετικα γουστα και διαφορετικη αντιληψη της κανονικοτητας.

Για μενα και η hairline ειναι ψηλα και τα temporals ειναι φαγωμενα. Αν εσυ θεωρεις οτι ο σχεδιασμος ειναι επιθετικος, οπως εγραψε ο κ. Αναστασακης, τοτε εχουμε διαφορετικες απαιτησεις απο μια "επιθετικη" μεταμοσχευση.

Επιθετικος σχεδιασμος ΓΙΑ ΜΕΝΑ σημαινει χαμηλη hairline και αποκατεστημενα πλαϊνα.

ΥΓ Δεν μπορει να εχω, 52 χρονων, hairline στα 6 cm και να αποδεχομαι ως φυσικη εικονα και μαξιμαλιστικη προσεγγιση μεταμοσχευσης μια hairline στα 6,5 cm.

Δεν θα μπω στην ουσία (φαγωμένα temples) γιατί θα συζητάμε καιρό. Θα πω όμως ότι την προσωπική σου γνώμη προφανώς και μπορείς να την εκφράζεις όπως όλοι μας άλλωστε. Αυτό όμως δεν την κάνει ούτε σωστή και πολύ περισσότερο δεν μπορείς να την χρησιμοποιείς για να καταλήξεις σε γενικευμένα συμπεράσματα όπως "σχετικά συντηρητική προσέγγιση". Αν το συμπλήρωνες με ένα "για τα δικά μου γούστα" δεν θα έκανα κανένα σχόλιο.
 

tol

Well-Known Member
Κενά όχι, λάθος ναι και μάλιστα κάμποσες φορές. Τα έχω σχολιάσει σε αρκετά νήματα στο παρελθόν.


Αν το συμπλήρωνες με ένα "για τα δικά μου γούστα" δεν θα έκανα κανένα σχόλιο.

Φιλε Cvial, γραφεις οτι εχω κανει πολλες φορες λαθη...αν το συμπληρωνες με ενα "για τα δικα μου γουστα/συμφωνα με τις δικες μου αποψεις", τοτε δε θα εκανα κανενα σχολιο.

Ομως, πως θελεις οι αλλοι να γραφουν "κατα τη γνωμη μου", ενω εσυ τελεσιδικα και de facto να θεωρεις οτι οι γνωμες των αλλων ειναι λαθος;

Γιατι γραφεις και κρινεις με δυο μετρα και δυο σταθμα;

Ναι, κατα την αποψη τη δικη σου, μπορει να κανω λαθος. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι αντικειμενικη και αδιαμφισβητητη η αποψη σου.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα το συγκεκριμενο.

Θεωρεις οτι η hairline και ολη η μεταμοσχευση ειναι "επιθετικη" και ταυτιζεσαι με τον γιατρο.

Επιτρεψε μου, ομως, να εχω διαφορετικη αποψη...hairline στα 6,5 cm και φαγωμενα temples δε συναδουν με μαξιμαλιστικες μεταμοσχευσεις....ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΑΠΟΨΗ!!! :D :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, γραφεις οτι εχω κανει πολλες φορες λαθη...αν το συμπληρωνες με ενα "για τα δικα μου γουστα/συμφωνα με τις δικες μου αποψεις", τοτε δε θα εκανα κανενα σχολιο.

Ομως, πως θελεις οι αλλοι να γραφουν" κατα τη γνωμη μου", ενω εσυ τελεσιδικα και de facto να θεωρεις οτι οι γνωμες των αλλων ειναι λαθος;

Το λάθη στα οποία αναφέρομαι (άλλα νήματα) δεν είχαν σχέση ούτε με γούστα ούτε με απόψεις. Τα περί φωτογραφιών και εμβαδομετρήσεων αφορούν φυσική και αριθμούς και εκεί δεν υπάρχει κάτι υποκειμενικό.
 

tol

Well-Known Member
Το λάθη στα οποία αναφέρομαι (άλλα νήματα) δεν είχαν σχέση ούτε με γούστα ούτε με απόψεις. Τα περί φωτογραφιών και εμβαδομετρήσεων αφορούν φυσική και αριθμούς και εκεί δεν υπάρχει κάτι υποκειμενικό.

"Τα περι φωτογραφιων"...ας το σχολιασω.

Με ποια κριτηρια, φιλε Cvial, θεωρεις οτι εσυ εχεις απολυτο δικιο και οι αλλοι απολυτο αδικο;

Ναι...δεν αμφιβαλλω...ΜΠΟΡΕΙ να εχεις δικιο. ΜΠΟΡΕΙ, ομως, να εχουν οι αλλοι δικιο.

Ή, σε τελικη αναλυση, η αληθεια να βρισκεται καπου στη μεση.

Πολλες φορες εκφραζεις την αποψη οτι οι φωτογραφιες των κλινικων ειναι τελειες και δεν αποκρυπτουν τιποτα...γιατι ειναι υψηλης αναλυσης...γιατι εχουν επαρκεστατο φωτισμο...γιατι ειναι απο ολες τις δυνατες ληψεις...γιατι...γιατι...

Απο την αλλη, προσωπικα σκεφτομενος με γνωμονα την ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ, θεωρω οτι ειναι πιθανον (οχι βεβαιο) να γινεται διαλογη καταλληλων ληψεων. Θεωρω οτι ειναι πιθανον (οχι βεβαιο) να υπαρχει ωραιοποιηση της πραγματικοτητας προς αγραν πελατων. Ποιος δε θα ηθελε να αποκτησει μεγαλυτερη πελατεια; Οταν τα οικονομικα συμφεροντα που διακυβευονται ειναι τεραστια, γιατι να μην εχουμε τις αμφιβολιες μας για την παρεχομενη ενημερωση;

Γιατι, λοιπον, οι δικες σου αποψεις να εμπεριεχουν το αλαθητο του Παπα, ενω των αλλων οι αποψεις να θεωρουνται εκ προοιμιου λανθασμενες;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
"Τα περι φωτογραφιων"...ας το σχολιασω.

Με ποια κριτηρια, φιλε Cvial, θεωρεις οτι εσυ εχεις απολυτο δικιο και οι αλλοι απολυτο αδικο;

Ναι...δεν αμφιβαλλω...ΜΠΟΡΕΙ να εχεις δικιο. ΜΠΟΡΕΙ, ομως, να εχουν οι αλλοι δικιο.

Ή, σε τελικη αναλυση, η αληθεια να βρισκεται καπου στη μεση.

Πολλες φορες εκφραζεις την αποψη οτι οι φωτογραφιες των κλινικων ειναι τελειες και δεν αποκρυπτουν τιποτα...γιατι ειναι υψηλης αναλυσης...γιατι εχουν επαρκεστατο φωτισμο...γιατι ειναι απο ολες τις δυνατες ληψεις...γιατι...γιατι...

Απο την αλλη, προσωπικα σκεφτομενος με γνωμονα την ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ, θεωρω οτι ειναι πιθανον (οχι βεβαιο) να γινεται διαλογη καταλληλων ληψεων. Θεωρω οτι ειναι πιθανον (οχι βεβαιο) να υπαρχει ωραιοποιηση της πραγματικοτητας προς αγραν πελατων. Ποιος δε θα ηθελε να αποκτησει μεγαλυτερη πελατεια; Οταν τα οικονομικα συμφεροντα που διακυβευονται ειναι τεραστια, γιατι να μην εχουμε τις αμφιβολιες μας για την παρεχομενη ενημερωση;

Γιατι, λοιπον, οι δικες σου αποψεις να εμπεριεχουν το αλαθητο του Παπα, ενω των αλλων οι αποψεις να θεωρουνται εκ προοιμιου λανθασμενες;

Ρώτα τον Giorgos-3.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να το πάρει το ποτάμι αλλά ρώτησε τον να σου πει αν έχω δίκιο ή όχι για το ποιες λήψεις είναι οι αποκαλυπτικότερες (όταν μας είχες βγάλει το "λάδι" με τον ήλιο και εγώ έλεγα η διάχυτη σκιά). Tol, εκφράζομαι απόλυτα μόνο για αντικείμενα που κατέχω σε πολύ καλό βαθμό. Αν είχες ασχοληθεί επαγγελματικά (ή και ερασιτεχνικά αλλά σε υψηλό επίπεδο) με φωτογραφία ή κινηματογράφηση δεν θα διαφωνούσες μαζί μου και δεν θα εξέφραζες ενστάσεις για τα είδη φωτισμών όπως έκανες με το γνωστό εισαγγελικό σου ύφος. Για αυτά τα περιστατικά αναφέρομαι και σε αυτά ναι έχω απόλυτο δίκιο γιατί έτσι είναι, υπάρχουν φυσικοί κανόνες. Δεν είναι φιλοσοφία. Πως να το κάνουμε?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
παιδια ενταξει τα ειπαμε με τις φωτογραφιες... οι φωτος οντως υπο εξωτερικης σκιας ειναι "σκληρες" αλλα οπως και να χει τις θελουμε και στον ηλιο γιατι ειναι αποκαλυπτικες.... μην ζαλιζουμε τον γιατρο χωρις λογο τωρα που τα παει καλα οσο αφορα την συμπεριφορα του κυριως και κατι παει να αλλαξει στην δουλεια του.....
 

tol

Well-Known Member
όταν μας είχες βγάλει το "λάδι" με τον ήλιο και εγώ έλεγα η διάχυτη σκιά)

Επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη. Δε χρειαζεται να ειναι καποιος επαγγελματιας φωτογραφος, για να σχηματισει γνωμη.

Βγες σε μια παραλια καλοκαιρι με νταλα ηλιο...οχι κοντρα, αλλά απο διαφορετικες οπτικες γωνιες...το 50% του ανδρικου πληθυσμου, ακομη και νεαρα ατομα, δειχνουν αραιομαλλιαδες.

Οι ιδιοι πηγαινουν και καθονται σε σκια και δειχνουν "Μπεζοι".

Αυτη ειναι η προσωπικη εμπειρια 50 χρονων. Τωρα, αν εσυ εχεις επαγγελματικη γνωση, τοτε...απλα διαφωνουμε.

ΥΓ Και, φυσικα, πολλες φορες φορες το αντικειμενο της διαφωνιας μας (και ησουν δογματικα απολυτος σε αυτο) δεν ηταν ο ηλιος ή η σκια, αλλά ο φωτισμος στα στουντιο των επισημων κλινικων. Τοτε που εγω εγραφα για ανυπαρκτες σκιες και εσυ για τελειο φωτισμο. Τοτε που σε ρωτουσα..."γιατι στα διαφορα στουντιο με τον τελειο φωτισμο, με προβολεις σε πολλα σημεια, τα εκαστοτε ανδρικα μοντελα δειχνουν Ρουβαδες και, οταν τους βλεπεις στο δρομο, αναρωτιεσαι αν ειναι οι ιδιοι ή ο διδυμος αδερφος τους; Δε θα μπορουσε πιθανον (οχι βεβαια) να συμβαινει κατι αναλογο με τα στουντιο των κλινικων μεταμοσχευσης;" Ακομη περιμενω την απαντηση!
 

vlafo

Well-Known Member
Και, φυσικα, πληρης αποκατασταση δε νοειται χωρις temporals και με hairline πανω απο τα 5,5 cm απο το κεντρο των φρυδιων.
Tol θα σου πω το εξης γιατί έχω την εντύπωση ότι τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα.
Συμφωνώ στο σκέλος που αναφέρεσαι ότι επιθετικότητα περιστατικού σημαίνει, κατέβασμα χερλάιν,πύκνωση μεγάλη και μέσα σε μαμά,τα peaks τα αφήνω απέξω δεν καθορίζουν μια μμ άλλα της δίνουν μια ομορφιά ξεχωριστή.
Κατα κύριο λόγο αυτοί οι 2 παράγοντες κάνουν μια μμ επιθετική (βλέπε Freitas, Couto).
Ή χερλάιν δεν υπάρχει στα 5.5 εκτός και είσαι έτσι από τη μαμά και το σχήμα και μέτωπο του κεφαλιού είναι τέτοιο που είναι τόσο κοντή.
Και πιθανόν να είναι και άσχημη.
Συνήθως παίζουν στα 6,5 με 7 στην πλειονότητά των περιπτώσεων.
Αν εσένα σου αρέσει εκεί οκ αλλά δεν υπάρχει τέτοια και δεν είναι και αποδεκτά ωραία.
Συνεπώς αν δεν είναι από μαμά εκεί,αν την κατεβάσεις τόσο χαμηλά είναι και άσχημη αλλά και εκτός ιατρικών ορίων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Tol θα σου πω το εξης γιατί έχω την εντύπωση ότι τα μπερδεύεις λίγο τα πράγματα.


Ή χερλάιν δεν υπάρχει στα 5.5


αν την κατεβάσεις τόσο χαμηλά είναι και άσχημη αλλά και εκτός ιατρικών ορίων.

Φιλε vlafo, ως απαντηση θα σου ποσταρω καποιες φωτογραφιες.

Screenshot_20210323-195711.png


Screenshot_20210323-195751.png


Screenshot_20210323-200028.png


Screenshot_20210323-195854.png



Δηλαδη, φιλε vlafo, αυτες οι hairline 55αρηδων δεν ειναι στα 5,5 cm; Ειναι αφυσικες; Δεν ειναι ωραιες; Δεν ειναι οι ιδανικες;

Δηλαδη, φιλε vlafo, ιδανικες ειναι αυτες στα 7 cm;

Επιτρεψε μου να διαφωνω καθετως και ανυπερθετως.

Μαλλον προσπαθουμε να βαφτισουμε το ψαρι κρεας.

Αν ρωτησεις 100 ανδρες σε ποιο υψος θα ηθελαν τη hairline, στα 5,5 ή στα 7 cm, μαλλον οι 99 θα απαντουσαν στα 5,5. Μαλλον θα ησουν μοναδικος με αντιθετη αποψη.

Βεβαια, θα μου πεις..."προσωπικα γουστα ειναι αυτα"...ενταξει...παω πασο. Καλο βραδυ να εχεις, φιλε μου.
 
Μπλουζα