NW stage III - F.U.Ε. - Άνδρας 32 ετών

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
CVIAL δεν τραβάει έτσι, θα καταντήσεις Αναστασάκης στη θέση του Αναστασάκη με συνέπεια να απορροφάται το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου σου στα θέματα της εν λόγω κλινικής. Άποψή μου είναι να επανέλθει η δυνατότητα απάντησης από τον γιατρό, και η επέμβασή σου να έρχεται όταν γίνεται αναφορά από κάποιο μέλος ή από τον ίδιο τον γιατρό. Να επιλαμβάνεσαι, να βγάζεις ένα σύντομο πόρισμα, πχ, ban αεράτο :), ban γιατρό, κλείσιμο νήματος κοκ και να συνεχίζεται η ζωή.
 

vlafo

Well-Known Member
Κάθε περίπτωση είναι εξατομικευμένη και χρήζει ξεχωριστής ανάλυσης.
Συγκρίνουμε 2 περιστατικά που είναι η μέρα με τη νύχτα.
Το εύρος της safe zone προφανώς και δεν είναι σχεδόν ποτέ αυτό που ορίζεται σαν απόλυτη safe zone.Είναι δυναμικό και διευρύνεται αλλά εκεί πρέπει να συνυπολογίσεις πάρα πολλούς παράγοντες,αλλιώς πρέπει να αρκεστείς σε όσον το δυνατόν περιορισμένη δότρια,για να μην προδωθείς μελλοντικά.
Σε μένα που το είχα συζητήσει με το γιατρό,η απόσταση είναι περίπου 3εκ γύρω στα 2.2.-
2.3 το είχαμε μετρήσει με το γιατρό γιατί το είχαμε αναλύσει εκτενώς.
Επίσης η εξαγωγή με 1.00 πέρα από τα κλασσικά του μειονεκτήματα,σε μένα δείχνει ακριβώς ότι η δότρια ήταν κυριολεκτικά άψογη και στις οπές που φαίνονται αλλά και στην επούλωση τους μετεγχειρητικά.Αν γνωρίζει ο γιατρός πως να τη δουλέψει.
Έκρινε ότι το ισοζύγιο σε μένα ήταν πολύ θετικό και δεν εγκυμονούσε κάποιο κίνδυνο,αλλά σε κάθε περίπτωση απόλυτα σίγουροι δεν μπορούμε να είμαστε μελλοντικά.
Όπως μου είχε πει και το έχω δει και εγώ το έργο πολλές φορές,στα 60 αρχίζεις και χάνεις και από τη δότρια,άρα μετά το πλάνο σου πάει περίπατο.
Αυτό είναι ξεκάθαρο.

Σε έναν όμως που είναι 30 χρόνων,χωρίς θεραπείες και ακόμα σε κάποιον άλλον που είναι και μεγαλύτερος αλλά με αα που συνεχίζει να εξελίσσεται και δείχνει που θα πάει,δεν προχωράς έτσι.Μπορείς να μειώσεις την εξαγωγή με λιγότερα g και περιμένεις να προβείς και σε άλλες μικρότερες προκειμένου να πάρεις από μια διευρυμένη δότρια αλλά πολύ λιγότερα και ασφαλέστερα g.
Οι επιλογές να έχεις δότρια σαν του Ιούλιου που να σε καλύπτει 100% είναι σχεδόν ελάχιστες.
Γιατί η έκταση αυτή,είναι ο ακριβής προσδιορισμός της safe donor area.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL δεν τραβάει έτσι, θα καταντήσεις Αναστασάκης στη θέση του Αναστασάκη με συνέπεια να απορροφάται το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου σου στα θέματα της εν λόγω κλινικής. Άποψή μου είναι να επανέλθει η δυνατότητα απάντησης από τον γιατρό, και η επέμβασή σου να έρχεται όταν γίνεται αναφορά από κάποιο μέλος ή από τον ίδιο τον γιατρό. Να επιλαμβάνεσαι, να βγάζεις ένα σύντομο πόρισμα, πχ, ban αεράτο :), ban γιατρό, κλείσιμο νήματος κοκ και να συνεχίζεται η ζωή.

Wishful thinking. Αναστασάκης και 5-6 από εδώ ίσον φωτιά με 100χλμ άνεμο, πρέπει να είσαι επιφυλακή 24 ώρες το 24ωρο και αν όχι 2-3 μέρες μετά για να τα μαζέψεις. Αυτό που θα γίνει είναι κάποιες μέρες ανοιχτό το κάθε νήμα, μετά εκκαθάριση από τα άσχετο και κλείδωμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στο συγκεκριμένο νήμα είναι επιτακτική η ανάγκη ο γιατρός να καταθέσει την αποψή του, σύμφωνα με την τροπή που πήρε , αφορά και το προσωπικό του ταξίδι στην μεταμόσχευση μαλλιών.

Πάντα υπάρχει μια ανάγκη, όπως πχ να μην κλείσει η αττική οδός για να μην διακοπεί ο ανεφοδιασμός. Η κατάληξη ήταν διακοπές στην Σιβηρία. Ο γιατρός θα επιστρέψει όταν οι συνθήκες θα είναι ευνοικότερες.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πάντα υπάρχει μια ανάγκη, όπως πχ να μην κλείσει η αττική οδός για να μην διακοπεί ο ανεφοδιασμός. Η κατάληξη ήταν διακοπές στην Σιβηρία. Ο γιατρός θα επιστρέψει όταν οι συνθήκες θα είναι ευνοικότερες.
Μέχρι τότε θα σαι πάγκοτέρμα mod ; Υπεύθυνος του φόρουμ αλλά θα παρουσιάζεις και τις μεταμοσχευσεις της κλινικής του γιατρού; Ή θα τις παρουσιάζει αυτός και μετά τέλος ο σχολιασμός του;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μέχρι τότε θα σαι πάγκοτέρμα mod ; Υπεύθυνος του φόρουμ αλλά θα παρουσιάζεις και τις μεταμοσχευσεις της κλινικής του γιατρού; Ή θα τις παρουσιάζει αυτός και μετά τέλος ο σχολιασμός του;

Όχι φίλε, το έχεις αντιληφθεί εσφαλμένα. Απλά θα λέω την γνώμη μου όταν βλέπω πράγματα με τα οποία δεν συμφωνώ και δεν τα επισημαίνει κάποιος άλλος. Έτσι ο σχολιασμός θα είναι ολοκληρωμένος. Δηλαδή όταν κάποιος λέει κάτι που δεν βολεύει το γενικό κλίμα αντιπάθειας για τον γιατρό δεν πρέπει να μιλάει για να είναι αρεστός; Η κατάσταση είναι ξεκάθαρη. Ο γιατρός απλά θα ποστάρει, δεν θα σχολιάζει, εμείς θα σχολιάζουμε έτσι όπως έχω ζητήσει και τέλος. Μόνο έτσι υπάρχει ελπίδα ηρεμίας και κριτικής χωρίς διαμάχες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Όχι φίλε, το έχεις αντιληφθεί εσφαλμένα. Απλά θα λέω την γνώμη μου όταν βλέπω πράγματα με τα οποία δεν συμφωνώ και δεν τα επισημαίνει κάποιος άλλος. Έτσι ο σχολιασμός θα είναι ολοκληρωμένος. Δηλαδή όταν κάποιος λέει κάτι που δεν βολεύει το γενικό κλίμα αντιπάθειας για τον γιατρό δεν πρέπει να μιλάει για να είναι αρεστός; Η κατάσταση είναι ξεκάθαρη. Ο γιατρός απλά θα ποστάρει, δεν θα σχολιάζει, εμείς θα σχολιάζουμε έτσι όπως έχω ζητήσει και τέλος. Μόνο έτσι υπάρχει ελπίδα ηρεμίας και κριτικής χωρίς διαμάχες.
Δεν ξέρω τι έχεις πάθει.... Δλδ θα ποσταρει ένα πριν και μετά από τα καλύτερα του στο αρχείο χωρίς στοιχεία χωρίς τιποτα....θα ναι και μουγκα με τον "νόμο" τώρα που τον βολεύει εξαιρετικά κιόλας παρεπιπτόντως αυτό... Και θα συνεχίζουμε την διαφήμιση μας ωραιότατα και θα κάνεις και τον αντίλογο για εκείνον.... Ε οκ ... Τρομερο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Δεν ξέρω τι έχεις πάθει.... Δλδ θα ποσταρει ένα πριν και μετά από τα καλύτερα του στο αρχείο χωρίς στοιχεία χωρίς τιποτα....θα ναι και μουγκα με τον "νόμο" τώρα που τον βολεύει εξαιρετικά κιόλας παρεπιπτόντως αυτό... Και θα συνεχίζουμε την διαφήμιση μας ωρσιοττστσ και θα κάνεις και τον αντίλογο για εκείνον.... Ε οκ ... Τρομερο...
χαχα..Πραγματικά αυτό ειναι υπερ της κλινικής να έχει "τερματοφύλακα" τον CVIAL...ο γιατρός ευνοείται ακόμα περισσότερο με αυτή την εξέλιξη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
χαχα..Πραγματικά αυτό ειναι υπερ της κλινικής να έχει "τερματοφύλακα" τον CVIAL...ο γιατρός ευνοείται ακόμα περισσότερο με αυτή την εξέλιξη.

Δεν ξέρω τι έχεις πάθει.... Δλδ θα ποσταρει ένα πριν και μετά από τα καλύτερα του στο αρχείο χωρίς στοιχεία χωρίς τιποτα....θα ναι και μουγκα με τον "νόμο" τώρα που τον βολεύει εξαιρετικά κιόλας παρεπιπτόντως αυτό... Και θα συνεχίζουμε την διαφήμιση μας ωραιότατα και θα κάνεις και τον αντίλογο για εκείνον.... Ε οκ ... Τρομερο...

Ξέρω ότι δεν σας βολεύει αλλά τι να κάνουμε. Οι αλήθειες και οι αντίθετες απόψεις πρέπει να ακούγονται. Κανονικά τον αντίλογο (αν χρειάζεται) πρέπει να τον εκφέρει το οποιοσδήποτε λογικά σκεπτόμενο μέλος αλλά τέτοια (λόγω προφανώς και της ευθύνης του γιατρού) μέλη έχουν πλέον εκλείψει.
 

nick90

Well-Known Member
Ξέρω ότι δεν σας βολεύει αλλά τι να κάνουμε. Οι αλήθειες και οι αντίθετες απόψεις πρέπει να ακούγονται.
Δεν ειναι οτι δεν βολεύει εμάς. Αλλα βολεύει τον γιατρό αυτή η εξέλιξη. Δηλαδή όσο πάει ευνοείται όλο και περισσότερο στο φόρουμ ο γιατρός...Αυτό να ξέρεις οτι πυροδοτεί ακόμα περισσότερο το κλιμα και θα υπάρχουν όλο και περισσότερες αντιδράσεις όταν βλέπουν τα μελη να γίνεται αυτό το πράγμα και συνεχώς μια κλινική να ευνοείται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σώπα ρε Νικ που δεν σας βολεύει. Από πότε ένας διάλογος με επιχειρήματα και αντιθέσεις (κατά βάση αρνητικές) ευννοεί κάποιον? Σας εμπόδισε κανείς να κάνετε την όποια κριτική θέλετε?
 

nick90

Well-Known Member
Σώπα ρε Νικ που δεν σας βολεύει. Από πότε ένας διάλογος με επιχειρήματα και αντιθέσεις (κατά βάση αρνητικές) ευννοεί κάποιον? Σας εμπόδισε κανείς να κάνετε την όποια κριτική θέλετε?
Τον ευνοεί και πολύ μάλιστα. Γιατί πριν έρχονταν σε αντιπαράθεση με τα μέλη. Τώρα δεν θα αναγκάζεται να το κάνει. Θα έχει εσένα να απαντάς αντί για αυτόν και όλα κομπλέ. Ούτε θα εκτίθεται, ούτε τίποτα. Θα συνεχίζει ήρεμος την διαφήμιση του με εσένα τερματοφύλακα να απαντάς σε οτι δεν συμφέρει την κλινική. Απλά σου λέω αυτο που κάνεις εξαγριώνει ακόμα περισσότερο τα μέλη προς την συγκεκριμένη κλινική και λογικό ειναι...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και αυτό που γράφεις εξαγριώνει εμένα. Για αυτό μαζέψου και στο λέω φιλικά. Δεν θα μου κάνεις bullying και θα με απειλείς όταν θέλω να εκφράσω την άποψη μου όποτε θέλω με τα επιχειρηματά μου χαρακτηριζοντάς με "τερματοφύλακα" και ότι "απαντάω για αυτόν". Είπα, απαντώ μόνο όταν διαφωνώ σε κάτι, το κατάλαβες?
 

oreo

Well-Known Member
Πάντα υπάρχει μια ανάγκη, όπως πχ να μην κλείσει η αττική οδός για να μην διακοπεί ο ανεφοδιασμός. Η κατάληξη ήταν διακοπές στην Σιβηρία. Ο γιατρός θα επιστρέψει όταν οι συνθήκες θα είναι ευνοικότερες.
 

Συνημμένα

  • the-wait-is-unbearable.jpg
    the-wait-is-unbearable.jpg
    88.6 KB · Προβολές: 73

oreo

Well-Known Member
Το οτι απαντάει σε κάτι ο cvial και γίνεται διάλογος, δεν σημαίνει οτι μπαλώνει τα της κλινικής. Άλλωστε αν κάποιος δεν συμφωνεί σε κάτι παραθέτει την αποψή του και πάντα υπάρχουν οι εικόνες και τα video που μπορεί να εξάγει συμπέρασμα ο οποιοσδήποτε. Κακώς μπαίνουμε σε αυτό το τρυπάκι.
Επιπρόσθετα μέσα απο τέτοιους διαλόγους , ξεδιπλώνονται πολύ ωραία πραγματάκια, απορώ γιατί δεν το βλέπετε θετικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι να βλέπουν ρε συ Oreo? Δεν βλέπεις ότι υπάρχει μια μερίδα που απλά παρευρίσκονται για να μπαχαλοποιούν την κατάσταση και να κάνουν μανούρα? Δηλαδή θέλουν να γράφουν ότι θέλουν και αν κάποιος έχει μια αντίθετη (και πάντα τεκμηριωμένη) άποψη είναι "τερματοφύλακας" και "απαντάει για αυτόν". Αυτό κύριοι λέγεται γκεμπελισμός και δεν πρόκειται να γίνει ανεκτό για αυτό ξεκολλάτε. Προφανώς και δεν συμφωνούσα με τον τρόπο και το ύφος γραφής του γιατρού (αποψή μου) για αυτό και του ζήτησα να σταματήσει. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα φοβάμαι να λέω και την γνώμη μου μήπως και 3-4 με χαρακτηρίσουν. Αν έχετε αντίρρηση να απαντάτε σε αυτά που γράφω με τα επιχειρηματά σας και όχι με κραυγές, απειλές και υπαινιγμούς.
 
Μπλουζα