NW 4, repair, 6 μήνες

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Διάβασε και ενημερώσου καλά λοιπόν, γιατί στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό
Συμφωνώ απόλυτα.. Αυτό προσπαθώ να πω σε κάθε νήμα. Να μην το κάνουμε καφενείο μήπως και στο τέλος μάθουμε κάτι.. και δεν το λέω ειρωνικά. Πίστεψε με.
 

oreo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα.. Αυτό προσπαθώ να πω σε κάθε νήμα. Να μην το κάνουμε καφενείο μήπως και στο τέλος μάθουμε κάτι.. και δεν το λέω ειρωνικά. Πίστεψε με.
Καταλαβαίνω τις προθέσεις ούτε εμένα μ ΄αρέσουν οι εντάσεις, αλλά θα δεις οτι όσο ενημερώνεσαι και βλέπεις πράγματα , θα αυξηθούν ανάλογα και οι απαιτήσεις σου (σε φυσιολογικά επίπεδα). Όταν γίνει αυτό θα δεις οτι τα μέλη πρώτιστα και ο οποιοσδήποτε γιατρός δεν είναι ο εχθρός. Εχθρός είναι η έλλειψη σωστής πληροφορίας.
 

Bigk

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τις προθέσεις ούτε εμένα μ ΄αρέσουν οι εντάσεις, αλλά θα δεις οτι όσο ενημερώνεσαι και βλέπεις πράγματα , θα αυξηθούν ανάλογα και οι απαιτήσεις σου (σε φυσιολογικά επίπεδα). Όταν γίνει αυτό θα δεις οτι τα μέλη πρώτιστα και ο οποιοσδήποτε γιατρός δεν είναι ο εχθρός. Εχθρός είναι η έλλειψη σωστής πληροφορίας.
Μαζί σου. Διαβάζω από το 2012.. τα νήματα των μμ τότε ήταν πολύ πιο μικρά και συνεπώς πιο "εύκολα ".. Προφανώς τώρα άλλαξαν το πράγματα και τα μέλη θέλουν πιο πολύ ένταση .. Πιθανόν και να είναι αυτό σωστό. Ίσως να μην είναι καλό μονο στα δικά μου μάτια.
 

oreo

Well-Known Member
Μαζί σου. Διαβάζω από το 2012.. τα νήματα των μμ τότε ήταν πολύ πιο μικρά και συνεπώς πιο "εύκολα ".. Προφανώς τώρα άλλαξαν το πράγματα και τα μέλη θέλουν πιο πολύ ένταση .. Πιθανόν και να είναι αυτό σωστό. Ίσως να μην είναι καλό μονο στα δικά μου μάτια.
Αυτό που άλλαξε, είναι η πληροφορία αλλά και τα αποτελέσματα που πλέον είναι εφικτό να πάρεις. Επιπλέον υπάρχουν μέλη που είχαν γνώση, έβαλαν το κεφάλι στον ντορβά, απέκτησαν επιπρόσθετη και ανέβασαν το level (apo ton moderator μέχρι κάποιους που διαπληκτίζεσαι). Εν κατακλείδι αυτά που ήταν υποθέσεις παλιά τώρα συζητιούνται με βεβαιότητα.
Αν παρατηρήσεις ο λόγος που υπάρχει ένταση , είναι το γιατί κάποιος να μην πάρει καλύτερο αποτέλεσμα απο αυτό που πήρε. Ουσιαστικά για κάθε κεφάλι αυτοσκοπός είναι το καλύτερο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@Bigk Δεν κάνουν τα ράσα τον παπά παντα

Πολυ ενδιαφερουσα ατακα.
Στην προκειμενη, αναλυσε το λιγο να καταλαβει και το μελος πως το εννοείς ΕΣΥ.

Διότι να σου πω ΕΓΩ τι καταλαβαινω τωρα που το λες!
Τα ρασα ειναι ένα άμφιο που το βάζει οποιοσδηποτε και ΜΟΙΑΖΕΙ με παπας.
Χωρις κανενα κόστος, καμια ευθυνη και μόνο ...προνομια!
Και ανα πασα στιγμη το βγαζει και δεν τον ξερει και κανεις!

ΑΛΛΟΥΣ μου θυμιζει ...αγαπητε, που ΦΟΡΑΝΕ ρασα και μάλιστα πλουμιστα, ΚΑΝΟΥΝ τους ...παπαδες, να μου σου πω και τους Πάπες,
και από καλογερική ουτε απέξω δεν εχουν περάσει από "μοναστηρι", εχουν απλα μαθει ενα-δυο τροπαρια που αναμασανε χρονια. (και υα λένε και λάθος, μιας και τα έχουν ακούσει άλλους ΜΗ-παπαδες!)

Αλλα πες μου ΕΣΥ για ποιον ...παπα μιλάς....
 

Gianney

Well-Known Member
Πολυ ενδιαφερουσα ατακα.
Στην προκειμενη, αναλυσε το λιγο να καταλαβει και το μελος πως το εννοείς ΕΣΥ.

Διότι να σου πω ΕΓΩ τι καταλαβαινω τωρα που το λες!
Τα ρασα ειναι ένα άμφιο που το βάζει οποιοσδηποτε και ΜΟΙΑΖΕΙ με παπας.
Χωρις κανενα κόστος, καμια ευθυνη και μόνο ...προνομια!
Και ανα πασα στιγμη το βγαζει και δεν τον ξερει και κανεις!

ΑΛΛΟΥΣ μου θυμιζει ...αγαπητε, που ΦΟΡΑΝΕ ρασα και μάλιστα πλουμιστα, ΚΑΝΟΥΝ τους ...παπαδες, να μου σου πω και τους Πάπες,
και από καλογερική ουτε απέξω δεν εχουν περάσει από "μοναστηρι", εχουν απλα μαθει ενα-δυο τροπαρια που αναμασανε χρονια. (και υα λένε και λάθος, μιας και τα έχουν ακούσει άλλους ΜΗ-παπαδες!)

Αλλα πες μου ΕΣΥ για ποιον ...παπα μιλάς....
Εγώ αυτο που θέλω να πω είναι το εξής.Εδω στην χώρα μας έχω δει πολλούς επαγγελματίες όπως πχ γιατρούς που έχουν πτυχίο από την ιατρική (ράσα) αλλά είναι πολύ κακοι στα καθήκοντα τους πχ όπως ανέφερε και ένα μέλος που πήγε σε έναν δερματολόγο και του έθεσε το ερώτημα για την φίνα ..η απάντηση του ήταν τραγική από το θα αυτοκτονήσεις κτλ.Αυτο γενικεύεται και σε άλλα επαγγέλματα σαφώς.Βεβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις η αυτός ο συγκεκριμένος γιατρός στο παράδειγμα ήταν μια από τις εξαιρέσεις.
 

george_hatzi

Well-Known Member

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγώ αυτο που θέλω να πω είναι το εξής.Εδω στην χώρα μας έχω δει πολλούς επαγγελματίες όπως πχ γιατρούς που έχουν πτυχίο από την ιατρική (ράσα) αλλά είναι πολύ κακοι στα καθήκοντα τους πχ όπως ανέφερε και ένα μέλος που πήγε σε έναν δερματολόγο και του έθεσε το ερώτημα για την φίνα ..η απάντηση του ήταν τραγική από το θα αυτοκτονήσεις κτλ.Αυτο γενικεύεται και σε άλλα επαγγέλματα σαφώς.Βεβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις η αυτός ο συγκεκριμένος γιατρός στο παράδειγμα ήταν μια από τις εξαιρέσεις.

Μπορει ναι μπορει και όχι. Πραγματι ΥΠΑΡΧΕΙ βιβλιογραφια που συνδέει αυξηση αυτοκτονιών και Φιναστεριδη.
Θεωρω πως δεν το γνωριζεις, σωστα?
Ουτε τα σφαλματα των μελετων, που οντως, δυσκολότατα διακρινονται...
Και ο συναδελφος μαλλον δεν τα εντόπισε και του έμεινε η περίληψη.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να χαρακτηριζεις τραγικό έναν ιατρό επειδη δεν συμφωνεις με την προσεγγισή του.
Στην τελική ασε κανα ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ του να τον κρινει, που μπορει να έχει διαβασει την βιβλιογραφια και αυτός και να ξερει και τον ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ αντιλογο. Εσυ, αλήεθια, αμα σου πεταξει τις μελετες που βασιζει την αποψη του απορω τι θα του πεις... (ειδες, τα καλα της ανωνυμιας και του μονιτορ....? ΠΟΤΕ δεν θα έρθεις στη θεση αυτη...)
Και εγω διαφωνω με τα συμπερασματα του αλλα τουλάχιστον εγω ΕΧΩ διαβασει την βιβλιογραφια ΟΛΗ και μπορω να συνομιλήσω μαζι του να τον ενημερωσω.

Φυσικά έχεις ΚΑΘΕ δικαιωμα να έχει άποψη για τον ιατρό που έχει επενδυσει ολη του ζωη για να ασκει Ιατρική και εσυ από το μονιτορ να τον βριζεις.
ΝΑΙ, ΕΧΕΙΣ το δικαίωμα.
Επίσης, ΕΧΕΙΣ το δικαίωμα να αφηνεις υπονούμενα για ρασα και παπαδες και πως υπάρχει περίπτωση κάποιος ΜΗ παπας μεσα σε ενα φορουμ να ειναι πιο ...παπας από τον πραγματικό παπα, πιο τιμιος, άγιος, γνωστης και καταρτησμένος από τον πραγματικό παπά.

Θα σου ζητησω να ασκείς το δικαίωμά σου να αμφισβητεις τους ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥΣ επιστημονες, ιατρούς και μη, σε ΑΛΛΑ νηματα.
Το θεωρω ασεβεια προς αθρωπους που δεν ειναι τελειοι αλλα τουλάχιστον έχουν μοχθησει, το θεωρω κομπλεξ, το θεωρω ιταμό (δικαιωμα μου ειναι και εμενα!) και θα σε παρακαλεσω να μην επαναληφθει ΑΝ θελεις να εισαι ευπροσδεκτος στα νηματα μου.
 

Bigk

Well-Known Member
Να το πάμε λίγο από την αρχή να μην χανόμαστε... Μπορεί κάποιος μέλος λοιπόν να παρουσιάζει τα αποτελέσματα της μμ που έκανε ο ίδιος? Φαντάζομαι πως ναι.. Μπορεί κάποιος γιατρός που έγινε επίσημα μέλος ( και δεν κρύβεται όπως θα μπορουσε μέσω κάποιου πελάτη) να παρουσιασει αποτέλεσμα μμ ? Φαντάζομαι πως είναι ίδια η απάντηση. Μπορεί στα μέλη να αρέσει η όχι το αποτέλεσμα? Τρίτο ναι λογικά.... Γιατί λοιπόν τέτοια φασαρία; Αν εγώ που είμαι πχ ξάδερφος το Παπανικολάου και έχω δικαίωμα να παρουσιάσω μμ ,δεν θα είναι πιο unfair το προμοταρισμα της δουλειάς του??
 

oreo

Well-Known Member
Πολυ ενδιαφερουσα ατακα.
Στην προκειμενη, αναλυσε το λιγο να καταλαβει και το μελος πως το εννοείς ΕΣΥ.

Διότι να σου πω ΕΓΩ τι καταλαβαινω τωρα που το λες!
Τα ρασα ειναι ένα άμφιο που το βάζει οποιοσδηποτε και ΜΟΙΑΖΕΙ με παπας.
Χωρις κανενα κόστος, καμια ευθυνη και μόνο ...προνομια!
Και ανα πασα στιγμη το βγαζει και δεν τον ξερει και κανεις!

ΑΛΛΟΥΣ μου θυμιζει ...αγαπητε, που ΦΟΡΑΝΕ ρασα και μάλιστα πλουμιστα, ΚΑΝΟΥΝ τους ...παπαδες, να μου σου πω και τους Πάπες,
και από καλογερική ουτε απέξω δεν εχουν περάσει από "μοναστηρι", εχουν απλα μαθει ενα-δυο τροπαρια που αναμασανε χρονια. (και υα λένε και λάθος, μιας και τα έχουν ακούσει άλλους ΜΗ-παπαδες!)

Αλλα πες μου ΕΣΥ για ποιον ...παπα μιλάς....
:D
 

george_hatzi

Well-Known Member
Κύριε Αναστασακη ξέρετε αν κάποιος είναι γιατρός ή οχι εδώ μεσα; Ή μήπως νομίζετε ότι τα μελη του φόρουμ είμαστε με απολυτήριο δημοτικου; Και επειδή ψάχνω απο συναδελφική περιέργεια ένα από τα πάμπολλα πτυχία σας, δεν μπορώ να βρω το PhD σας ούτε στο ΔΠΘ ούτε και στο Εθνικό Αρχείο Διδακτορικών Ερευνών. Θα μπορούσατε να μου υποδείξετε τον τιτλο; Θα ήθελα να το μελετησω. Ευχαριστώ θερμά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

obi one

Active Member
Εγώ αυτο που θέλω να πω είναι το εξής.Εδω στην χώρα μας έχω δει πολλούς επαγγελματίες όπως πχ γιατρούς που έχουν πτυχίο από την ιατρική (ράσα) αλλά είναι πολύ κακοι στα καθήκοντα τους πχ όπως ανέφερε και ένα μέλος που πήγε σε έναν δερματολόγο και του έθεσε το ερώτημα για την φίνα ..η απάντηση του ήταν τραγική από το θα αυτοκτονήσεις κτλ.Αυτο γενικεύεται και σε άλλα επαγγέλματα σαφώς.Βεβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις η αυτός ο συγκεκριμένος γιατρός στο παράδειγμα ήταν μια από τις εξαιρέσεις.
φίλε μου καλησπέρα, νομίζω ότι η εξαίρεση είναι ένας κακός γιατρός, ένας κακός δικηγόρος, ένας κακός πολιτικός,,, ( όχι συγγνώμη, εξαίρεση είναι ένας καλός πολιτικός ). Εν ολίγοις, θα έλεγα ότι τα ράσα κάνουν τον παπα τρόπον τινά,,,
 

Bigk

Well-Known Member
Γιατρος ειναι και ο Πολακης. :)

Και το paper να εχει διαβασει δεν αποτρεπεις καποιον απο το να παρει φιναστεριδη λογω αυτοκτονιας.
Χωρίς να το πάμε κομματικά, γνωρίζεις κάποιον από τους συναδέλφους του Πολακη που ήταν στο Νοσοκομείο Χανίων ή κάποιους από τους νοσηλευτές και σου είπαν κάτι. Γιατί εγώ όντως γνωρίζω κάποιους.. Μην καταπινετε σανο αμασητο...
 

Kostas97

Well-Known Member
Χωρίς να το πάμε κομματικά, γνωρίζεις κάποιον από τους συναδέλφους του Πολακη που ήταν στο Νοσοκομείο Χανίων ή κάποιους από τους νοσηλευτές και σου είπαν κάτι. Γιατί εγώ όντως γνωρίζω κάποιους.. Μην καταπινετε σανο αμασητο...
Εαν χρειαστεις το ο,τιδηποτε να τον επιλεξεις λοιπον.
 
Μπλουζα