ntinos04, fue 5113 grafts, 07/05/2019, ahc Θεσσαλονίκη

ntinos04

Member
Καλημέρα σε όλο το forum. Την Τρίτη 07/05/2019 έκανα μμ στην ahc Θεσσαλονίκης. Για προσωπικούς λόγους καθυστέρησα λίγο με την παρουσίαση, την οποία κάνω για να προσφέρω με τη σειρά μου στο forum αλλά και για να μου πείτε τη γνώμη σας πως τη βλέπετε οι πιο έμπειροι.

Στα της μεταμόσχευσης:

Το χειρουργείο και τις δύο ημέρες κράτησε περίπου 8-9 ώρες.

1η ημέρα: 2.585 grafts, τρίχες: 5.932, λόγος: 2.3.

2η ημέρα: 2.528 grafts, τρίχες: 5.562, λόγος: 2.2.

Η εξαγωγή κράτησε περίπου 4 ώρες και άλλες τόσες η τοποθέτηση.

Και τις δύο ημέρες ένα διάλειμμα μετά την εξαγωγή, προσέφεραν φαγητό και ρόφημα. Γενικός κανένα απολύτως παράπονο πολύ φιλικοί και προσεκτικοί σε όλα. Την μμ την έκανε η κα. Ανδριοπ**λου με άλλα 2 κορίτσια. Από την ομάδα πολύ ευχαριστημένος, με έκαναν και ένιωσα πραγματικά πάρα πολύ άνετος, μου πήρανε όλο το άγχος, πολύ προσεκτικές στο να μην πονέσω, γενικός επικρατούσε ένα πάρα πολύ καλό κλίμα. Από πόνο το μόνο που κατάλαβα ήταν το τσίμπημα για την νάρκωση (υποφερτό, ένα απλό τσιμπηματάκι), από εκεί και πέρα τίποτα άλλο.

Στα μετά: Ελαφρύ οίδημα το οποίο έφυγε όμως μετά από λίγες μέρες. Ψέκαζα αρκετά συχνά με φυσικό ορό. Καθάρισα σχετικά γρήγορα μετά από 7 ημέρες. Αποφεύγω ήλιο, εννοείται καπέλο και όσο γίνεται αποφυγή σωματικής άσκησης. Λούσιμο 2 φορές την ημέρα με σαμπουάν από την κλινική.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε ότι αφορά την όλη διαδικασία. Από πριν είχα κάποιες αμφιβολίες, αλλά από ότι βλέπω μάλλον οφείλονταν σε εμένα λόγου άγχους. Η υπεύθυνη (κα. Ιορδ**ίδου) συνεχώς σε επικοινωνία, σε ότι ζήτημα και να είχα ανταποκρίθηκε άμεσα και με πολύ υπομονή. Επίσης όσες φορές ζήτησα να μιλήσω με γιατρό για μετεγχειρητικές απορίες που είχα επίσης πολύ άμεση ανταπόκριση. Πραγματικά επαγγελματίες σε αυτό το κομμάτι.

Προχωράω παρακάτω..Τις περισσότερες φωτογραφίες μου (του πριν) μπορείτε να τις βρείτε στο αρχικό μου νήμα το οποίο είχα ανοίξει πριν κάτι μήνες.

Πριν τη μμ:
MM_1a.jpg R1_1.jpg B1_1b.jpg

2 μέρες μετά τη μμ:
MM_2.JPG MT1_2.JPG R1_2.jpg R1_3.JPG B1_2.JPG B1_3.JPG B1_4.JPG

Πλην τα παραπάνω όμως φυσικά μετράει η δουλειά, για αυτό θα ήθελα σχετικά με τη διαχείριση της δότριας και την τοποθέτηση των μοσχευμάτων την γνώμη των πιο έμπειρων εδώ μέσα. Σαν δουλειά πως τη βλέπετε; Πως την αξιολογείται;

Θα ανεβάζω φωτογραφίες ανά μήνα/ τρίμηνο ώστε να ενημερώνω το νήμα ανάλογα.

Ευχαριστώ θερμά
ntinos04
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καλή φυτρωση Ντίνο, έχεις καλά χαρακτηριστικά για ένα καλό αποτέλεσμα, αν έχεις φωτό χωρίς πηγματα και πριν πέσουν τα μμ μαλλιά βάλτες. Έτσι θα φανεί η τοποθέτηση καλυτερα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλη φυτρωση αρχικα. πολυ καλος ο αριθμος των μοσχευματων για την αραιωση που ειχες.. Η τοποθετηση φαινεται πολυ ωραια στη hairline και σε εχουν γεμισει σε ολες τις κενες περιοχες με καλη πυκνοτητα απο οτι φαινεται απο τις φωτο.
Επισης και η δοτρια σου ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Δεν φαινεται ζορισμενη καθολου ουτε διακρινεται καποιο pattern της εξαγωγης που εγινε. Αν εξελιχθει η φυτρωση στα υψηλα ποσοστα που βλεπουμε οτι εχει συνηθως η κλινικη πραγματικα θα εισαι αλλος ανθρωπος σε 6 μηνες. καλη επιτυχια.
 

ntinos04

Member
Καλή φυτρωση Ντίνο, έχεις καλά χαρακτηριστικά για ένα καλό αποτέλεσμα, αν έχεις φωτό χωρίς πηγματα και πριν πέσουν τα μμ μαλλιά βάλτες. Έτσι θα φανεί η τοποθέτηση καλυτερα
Ευχαριστώ πολύ Τάσο. Ελπίζω οι ακόλουθες φωτογραφίες να δίνουν μία καλύτερη εικόνα.

10η ημέρα
10μέρα_1.jpg 10μέρα_2.jpg

12η ημέρα
12μέρα_1.jpg 12μέρα_5_2.jpg 12μέρα_7.jpg 12μέρα_8.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntinos04

Member
Καλη φυτρωση αρχικα. πολυ καλος ο αριθμος των μοσχευματων για την αραιωση που ειχες.. Η τοποθετηση φαινεται πολυ ωραια στη hairline και σε εχουν γεμισει σε ολες τις κενες περιοχες με καλη πυκνοτητα απο οτι φαινεται απο τις φωτο.
Επισης και η δοτρια σου ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Δεν φαινεται ζορισμενη καθολου ουτε διακρινεται καποιο pattern της εξαγωγης που εγινε. Αν εξελιχθει η φυτρωση στα υψηλα ποσοστα που βλεπουμε οτι εχει συνηθως η κλινικη πραγματικα θα εισαι αλλος ανθρωπος σε 6 μηνες. καλη επιτυχια.
Σε ευχαριστώ φίλε μου Δημήτρη. Δότρια πήρανε από όλο το εύρος, κι εγώ αυτό βλέπω τη διαχειρίστηκαν αρκετά καλά, χαίρομαι που συμφωνείς. Πλέον έχει αρχίσει το shedding οπότε μακάρι η φύτρωση να πάει όπως μου εύχεστε. Για να μη γεμίσω το νήμα θα σας έχω ενήμερους με ανάλογες φωτό στο 3μηνο πάνω, εκτός και αν ζητηθεί από κάποιο μέλος κάτι διαφορετικό.
 

Adriano

Well-Known Member
Είμαι ο άνθρωπος που έχω κάνει την πιο σκληρή κριτική στην κλινική. Με χαρά λέω και χωρίς κανένα κόμπλεξ ότι η δουλειά η συγκεκριμένη είναι φανταστική.

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνε.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλη φυτρωση αρχικα. πολυ καλος ο αριθμος των μοσχευματων για την αραιωση που ειχες.. Η τοποθετηση φαινεται πολυ ωραια στη hairline και σε εχουν γεμισει σε ολες τις κενες περιοχες με καλη πυκνοτητα απο οτι φαινεται απο τις φωτο.
Επισης και η δοτρια σου ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Δεν φαινεται ζορισμενη καθολου ουτε διακρινεται καποιο pattern της εξαγωγης που εγινε. Αν εξελιχθει η φυτρωση στα υψηλα ποσοστα που βλεπουμε οτι εχει συνηθως η κλινικη πραγματικα θα εισαι αλλος ανθρωπος σε 6 μηνες. καλη επιτυχια.

Η κριτική μας βοήθησε Δημήτρη πάρα πολύ.
 

ntinos04

Member
Είμαι ο άνθρωπος που έχω κάνει την πιο σκληρή κριτική στην κλινική. Με χαρά λέω και χωρίς κανένα κόμπλεξ ότι η δουλειά η συγκεκριμένη είναι φανταστική.

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνε.
Adriano ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου. Είναι πραγματικά πολύ ενθαρρυντικό να διαβάζω από αξιόλογα μέλη του φόρουμ (όπως και παραπάνω) τέτοιου είδους κριτικές. Μακάρι και η φύτρωση να είναι ανάλογη.
 

tasos33

Well-Known Member
Είμαι ο άνθρωπος που έχω κάνει την πιο σκληρή κριτική στην κλινική. Με χαρά λέω και χωρίς κανένα κόμπλεξ ότι η δουλειά η συγκεκριμένη είναι φανταστική.

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνε.
Και δεν ήσουν ο μόνος, btw η δουλειά εκ πρώτης απόψης δείχνει πολύ καλή απ' όλες τις πλευρές της.
 

leas

Well-Known Member
Ισχύει παιδιά, από αρκετές φωτογραφίες που έχω δει με δουλειές της κλινικής φαίνεται η συγκεκριμένη περίπτωση είναι εκ πρώτης όψεως πολύ ικανοποιητική.. Μακάρι και το αποτέλεσμα να είναι δυνατό.. Επίσης πολύ καλές φωτογραφίες.. Καλή επιτυχία..
 

Adriano

Well-Known Member
Adriano ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σου. Είναι πραγματικά πολύ ενθαρρυντικό να διαβάζω από αξιόλογα μέλη του φόρουμ (όπως και παραπάνω) τέτοιου είδους κριτικές. Μακάρι και η φύτρωση να είναι ανάλογη.

Απέχω πολύ από το αξιόλογος στα της τριχόπτωσης αλλά σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Αν επιτρέπεις ποιο ήταν το κόστος της επέμβασης;
 

ntinos04

Member
Απέχω πολύ από το αξιόλογος στα της τριχόπτωσης αλλά σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Αν επιτρέπεις ποιο ήταν το κόστος της επέμβασης;
Φυσικά και επιτρέπεται, όπως έχω αναφέρει ήδη παραπάνω 6.000,- για τις δύο συνεδρίες.
 

ntinos04

Member
Ισχύει παιδιά, από αρκετές φωτογραφίες που έχω δει με δουλειές της κλινικής φαίνεται η συγκεκριμένη περίπτωση είναι εκ πρώτης όψεως πολύ ικανοποιητική.. Μακάρι και το αποτέλεσμα να είναι δυνατό.. Επίσης πολύ καλές φωτογραφίες.. Καλή επιτυχία..
Ευχαριστώ πολύ φίλε leas για τις ευχές σου. Πιστεύω οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πιο καλές, θα κάνω ό,τι καλύτερο στις επόμενες.
 
Μπλουζα