Neverwinter, FUE, 4310g, 07-08/08/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω αυτό που έχω καταλάβει από τότε που μπήκε στο παιχδιδι το μοτοραιζ βλέπουμε συνεχώς ταλαιπωρημενες δότριες ακόμη και σε εμάς.
Ξεκίνησε ο βεκρης το είδαμε το φαινόμενο και συνεχίζουν όλες.
Σαν το manual δεν έχει τελικά.
 

prothanks

Member
Εγω αυτό που έχω καταλάβει από τότε που μπήκε στο παιχδιδι το μοτοραιζ βλέπουμε συνεχώς ταλαιπωρημενες δότριες ακόμη και σε εμάς.
Ξεκίνησε ο βεκρης το είδαμε το φαινόμενο και συνεχίζουν όλες.
Σαν το manual δεν έχει τελικά.

Ναι μεν, αλλά...πήρε 4310g, διόλου ευκαταφρόνητο νούμερο. Θέλει χρόνο για να επανέλθει η δότρια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι μεν, αλλά...πήρε 4310g, διόλου ευκαταφρόνητο νούμερο. Θέλει χρόνο για να επανέλθει η δότρια.

Με manual σπάνια λέγαμε να επανέλθει η δότρια τώρα το λέμε σε όλα τα περιστατικά από όλες τις κλινικές αν καταλάβατε καλά.
Σίγουρα πήρε πολλά μοσχεύματα άλλα δεν θα ήταν και πάλι το ίδιο όπως με manual.
 

Medde

Active Member
Εγω αυτό που έχω καταλάβει από τότε που μπήκε στο παιχδιδι το μοτοραιζ βλέπουμε συνεχώς ταλαιπωρημενες δότριες ακόμη και σε εμάς.
Ξεκίνησε ο βεκρης το είδαμε το φαινόμενο και συνεχίζουν όλες.
Σαν το manual δεν έχει τελικά.
Γιάννη πρέπει να λάβει το μήνυμα η κλινική. Δεν γίνεται για χάρη της ταχύτητας να θυσιάζεται το πλάνο του ασθενή. Αν ηταν έτσι θα πήγαιναμε τουρκια. Πρέπει και συ να τους τα τονίζεις αυτα.
 

prothanks

Member
Με manual σπάνια λέγαμε να επανέλθει η δότρια τώρα το λέμε σε όλα τα περιστατικά από όλες τις κλινικές αν καταλάβατε καλά.
Σίγουρα πήρε πολλά μοσχεύματα άλλα δεν θα ήταν και πάλι το ίδιο όπως με manual.

Καταλαβαίνω τι εννοείς, προφανώς κανείς δε θέλει ταλαιπωρημένη δότρια. Πλέον και οι top tier κλινικές με motorized δουλεύουν.

Γιάννη πρέπει να λάβει το μήνυμα η κλινική. Δεν γίνεται για χάρη της ταχύτητας να θυσιάζεται το πλάνο του ασθενή. Αν ηταν έτσι θα πήγαιναμε τουρκια. Πρέπει και συ να τους τα τονίζεις αυτα.
Αν τους το τονίσεις , πιστεύεις εκείνη τη στιγμή για σένα θα αλλάξουν κάτι;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη πρέπει να λάβει το μήνυμα η κλινική. Δεν γίνεται για χάρη της ταχύτητας να θυσιάζεται το πλάνο του ασθενή. Αν ηταν έτσι θα πήγαιναμε τουρκια. Πρέπει και συ να τους τα τονίζεις αυτα.

Ότι γίνεται το μεταφέρω αρνητικό η θετικό.
Από εκεί και πέρα αυτοί είναι γιατροί εγώ ζω Ελλάδα δεν μπορώ να τους βάλω χέρι.
Οκ βλέπουμε και δότριες που μετά από εξαγωγή είναι λες και δεν πήρες. Αλλα έχουμε καταντήσει σε ολες τις κλινικές να λέμε περίμενε να στρώσει η δότρια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταλαβαίνω τι εννοείς, προφανώς κανείς δε θέλει ταλαιπωρημένη δότρια. Πλέον και οι top tier κλινικές με motorized δουλεύουν.


Αν τους το τονίσεις , πιστεύεις εκείνη τη στιγμή για σένα θα αλλάξουν κάτι;

Τα έχω τονίσει αρκετές φορές.
 

Medde

Active Member
Καταλαβαίνω τι εννοείς, προφανώς κανείς δε θέλει ταλαιπωρημένη δότρια. Πλέον και οι top tier κλινικές με motorized δουλεύουν.


Αν τους το τονίσεις , πιστεύεις εκείνη τη στιγμή για σένα θα αλλάξουν κάτι;
Τι εννοείς για μενα? Αν δεν ακούνε την αγορα στο τέλος θα έχουν πρόβλημα..
 

jersey

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τι εννοείς, προφανώς κανείς δε θέλει ταλαιπωρημένη δότρια. Πλέον και οι top tier κλινικές με motorized δουλεύουν.


Αν τους το τονίσεις , πιστεύεις εκείνη τη στιγμή για σένα θα αλλάξουν κάτι;
Αυτό ισχύει... βλέπεις πλέον και οι καλές κλινικές να το έχουν γυρίσει σε motorised. Απλά η εικόνα της δότριας αργεί και περισσότερο να επουλώσει στις μεγαλύτερες εξαγωγές....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

prothanks

Member
Τι εννοείς για μενα? Αν δεν ακούνε την αγορα στο τέλος θα έχουν πρόβλημα..

Αυτό ισχύει... βλέπεις πλέον και οι καλές κλινικές να το έχουν γυρίσει σε motorised. Απλά η εικόνα της δότριας αργεί και περισσότερο να επουλώσει στις μεγαλύτερες εξαγωγές....

Νομίζω ότι δεν υπάρχει επιστροφή, το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μικρύνουν όσο γίνεται τη διάμετρο του punch.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εχουμε δυο μεταβλητες,την χρηση motorized εργαλειου και την αργη/κακη επουλωση δοτριας.Η μεταβολη της πρωτης μεταβλητης θα πρεπει να αποτελει την αιτια της μεταβολης της δευτερης για να μπορουμε να υποστηριξουμε οτι το εργαλειο ευθυνεται για την κακη επουλωση,κατι το οποιο δεν συμβαινει.Αυτο που υπαρχει οντως ειναι μια συστηματικη σχεση μεταξυ των δυο μεταβλητων λογω θετικης μεταβολης τους,δηλαδη συσχετιση,που ομως δεν αποδεικνυει αιτιοτητα.Η αιτιοτητα θα αναζητηθει στην υπαρξη μια τριτης μεταβλητης(το χερι που χρησιμοποιει το μοτορι και οι ικανοτητες του και εμπειρια του) που ειναι αυτη που προκαλει και την μεταβολη των πρωτων δυο.Με λιγα λογια,το εργαλειο απο μονο του δεν ειναι κακο(κανενα δεν ειναι,εκτος απο το artas ρομποτ λογω των φυσικων του αδυναμιων και limitations),ή αναποτελεσματικο,αντιθετως,η ελλειψη εμπειριας χρησης του ειναι αιτιο.Ειναι θεμα γιατρου,οχι εργαλειου
 

oreo

Well-Known Member
Εχουμε δυο μεταβλητες,την χρηση motorized εργαλειου και την αργη/κακη επουλωση δοτριας.Η μεταβολη της πρωτης μεταβλητης θα πρεπει να αποτελει την αιτια της μεταβολης της δευτερης για να μπορουμε να υποστηριξουμε οτι το εργαλειο ευθυνεται για την κακη επουλωση,κατι το οποιο δεν συμβαινει.Αυτο που υπαρχει οντως ειναι μια συστηματικη σχεση μεταξυ των δυο μεταβλητων λογω θετικης μεταβολης τους,δηλαδη συσχετιση,που ομως δεν αποδεικνυει αιτιοτητα.Η αιτιοτητα θα αναζητηθει στην υπαρξη μια τριτης μεταβλητης(το χερι που χρησιμοποιει το μοτορι και οι ικανοτητες του και εμπειρια του) που ειναι αυτη που προκαλει και την μεταβολη των πρωτων δυο.Με λιγα λογια,το εργαλειο απο μονο του δεν ειναι κακο(κανενα δεν ειναι,εκτος απο το artas ρομποτ λογω των φυσικων του αδυναμιων και limitations),ή αναποτελεσματικο,αντιθετως,η ελλειψη εμπειριας χρησης του ειναι αιτιο.Ειναι θεμα γιατρου,οχι εργαλειου
Τώρα μου θύμισες το ανέκδοτο: Πως λένε στην Λάρισα την πρόταση "Σας παρακαλώ πολύ, μπορείτε να επαναλάβετε αυτό που είπατε ? "
Η απάντηση είναι : Ααα?
 

seeker

Verified MM member
Nαι ρε Nik.Mos, πως μας εκαψες ετσι ρε φιλε.

Συμφωνω με τους προλαλησαντες και εχω την ιδια εμπειρια 4+ μηνες μετα τη ΜΜ με μετρια προς κακη δοτρια.

Δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερεις να κανεις με μοτορι κατα την αποψη μου το ιδιο που εκανες με manual γιατι πολυ απλα ασχολεισαι σημαντικα λιγοτερο χρονο με το καθε τριχοθυλακιο. Γινεται πολυ πιο ευκολο και να ενοχλησεις αλλα και, δυστυχως, να καταστρεψεις τα τριγυρω.

Αυτο που χαρακτηριζουμε εδω στο forum ως "καλη διαχειριση δοτριας", δεν πιστευω οτι μπορει να γινει με motorized.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αυτο που χαρακτηριζουμε εδω στο forum ως "καλη διαχειριση δοτριας", δεν πιστευω οτι μπορει να γινει με motorized.
Μια χαρα μπορει φιλε μου,σχεδον ολες οι μεγαλες κλινικες σε Αμερικη και Ευρωπη που ειναι συνεπεις σε επιπεδο διαχειρισης δοτριας χρησιμοποιουν σε καποιο βαθμο και motorized εργαλεια γιατι απλα αυτα διευκολυνουν το εργο τους.Μπορει ενας γιατρος να χρησιμοποιει 100% manual και να ειναι πολυ υποδεεστερος απο καποιον αλλον που χρησιμοποιει και μοτορι (ακομη και σε 60-70% motorized μαζι με ενα 30% manual οπως κανει ο dr Bruno Fereira ) ακομη και 100% motorized οπως εχει σε καποια περιστατικα του ο Couto,αν και εκεινος "παιζει" με τα ποσοστα χρησης αναλογα με τις συνθηκες και περιστασεις.Το θεμα μας ειναι κατα ποσο η εκαστοτε κλινικη/γιατρος ειναι εξοικειωμενη με την χρηση τετοιων εργαλειων.Aν ειναι,τοτε δεν υπαρχει κανενας κινδυνος.Το καθε εργαλειο ειναι απλα αυτο,εργαλειο,που προσθετει η αφαιρει αξια αναλογως την χρηση του.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Eπιβαλλεται να περιμενουμε λιγους μηνες ακομα,δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα απο τοσο νωρις, προς το παρων μπορουμε να επιδιδομαστε μονο σε εικασιες και υποθεσεις για την τελικη εικονα της δοτριας.Υπομονη
 

giannis88test

Active Member
Eπιβαλλεται να περιμενουμε λιγους μηνες ακομα,δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα απο τοσο νωρις, προς το παρων μπορουμε να επιδιδομαστε μονο σε εικασιες και υποθεσεις για την τελικη εικονα της δοτριας.Υπομονη
φυσικά για αυτό χρησιμοποιώ την λεξούλα κάρρεντ
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τώρα μου θύμισες το ανέκδοτο: Πως λένε στην Λάρισα την πρόταση "Σας παρακαλώ πολύ, μπορείτε να επαναλάβετε αυτό που είπατε ? "
Η απάντηση είναι : Ααα?
Kατα την περιοδο ΄70 στις ΗΠΑ,οι εισαγωγες ιαπωνικων αυτοκινητων(χ μεταβλητη) αυξηθηκαν και οι πωλησεις αμερικανικων αυτοκινητων(y μεταβλητη) μειωθηκαν.Ευκολα εντοπιζουμε την αρνητικη συσχετιση μεταξυ των δυο μεταβλητων(η μια πεφτει και η αλλη ανεβαινει).Αυτο που μας ενδιαφερει ομως ειναι να δουμε αν οι εισαγωγες των ιαπωνικων αποτελουν την αιτια της μειωσης των πωλησεων των αμερικανικων.Και οι εισαγωγες δεν ηταν η αιτια.Η αιτια ηταν η τεραστια αυξηση της τιμης του πετρελαιου (z μεταβλητη).Τα αμερικανικα αυτοκινητα απαιτουσαν υψηλα επιπεδα καταναλωσης καυσιμων,κατι που προκαλεσε μοιραια την στροφη των Aμερικανων καταναλωτων απο τα ασυμφορα αμερικανικα προς τα ιαπωνικα που ηταν πιο οικονομικα σε επιπεδα καταναλωσης.Επομενως,δεν προκαλει ουτε επηρεαζει η x την y ,αλλα η z και τις δυο.

Στην σχεση motorized - δοτρια , η μεταβλητη z ειναι ο γιατρος και οι ικανοτητες του :)
 
Μπλουζα