Mouratidis, fut, 3139 grafts, 10/8/2011

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Ευχαριστω φιλε g-tsak οτι καλυτερο και με σενα.
Θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση στους φιλους που κατεχουν το αντικειμενο. Θα ηθελα να προσθεσω το fungoral στην αγωγη μου 2 φορες την εβδομαδα λογω πυτιριδας. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα στα μεταμοσχευμενα μαλλια? Το συνιστατε? Ευχαριστω
Οσο το ειχα ψαξει δεν δημιουργει προβλημα μετα τον δευτερο μηνα η οταν επουλωθει η πληρως η ληπτρια ετσι ωστε να μην ερεθισει την επιδερμιδα.Εγω το χρησιμοποιω μετα τον τεταρτο χωρις προβλημα,πιστευω πως ουτε και συ θα χεις αλλα αν σου δημιουργησει κνησμο η φαγουρα σταματα το.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Makedonas-64

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Ευχαριστω φιλε g-tsak οτι καλυτερο και με σενα.
Θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση στους φιλους που κατεχουν το αντικειμενο. Θα ηθελα να προσθεσω το fungoral στην αγωγη μου 2 φορες την εβδομαδα λογω πυτιριδας. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα στα μεταμοσχευμενα μαλλια? Το συνιστατε? Ευχαριστω

φιλε mouratidi, ποσο καιρο μετα την μεταμοσχευση μπορω να χρησημοποιησω minoxidil 5%. εσυ ποτε ξεκινησες και εβαζες 5% μετα την μεταμοσχευση σου.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Makedonas-64 είπε:
φιλε mouratidi, ποσο καιρο μετα την μεταμοσχευση μπορω να χρησημοποιησω minoxidil 5%. εσυ ποτε ξεκινησες και εβαζες 5% μετα την μεταμοσχευση σου.
Εμενα μου εφερε πολυ φαγουρα η μινοξιδιλη στο παρελθον και μου ερεθιζε την επιδερμιδα.Το scalp drop plus 2 στο οποιο μαλλον θα αναφερεσαι δεν το δοκιμασα καν γιατι φοβηθηκα οτι θα εχει τις ιδιες παρενεργειες που μου εμφανιζε η η μινοξιδιλη και περασα σε γνωστο dht blocker του εμποριου μετα τον τεταρτο και δεν μου εχει φερει φαγουρα μεχρι στιγμης.Ομοιως αν νοιωσεις φαγουρα και ερεθισμο σταματα το κατεθειαν (δεν θα πειραξει τα θυλακια απλα δεν ειναι καλο για την επιδερμιδα ουσιες που την ερεθιζουν).
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

τωρα τελευταια που μίλησα με την κλινική (πάλι) για το θέμα της ξυροδερμίας απο την μινοξιδίλη, μου πρότειναν αν μπορώ να βρω ένα σαμπουάν με βασικό συστατικό το σαλυκιλικό οξύ (αν το γράφω σωστά). βοηθά στην αντιμετώπιση αυτής της ξυροδερμίας που προκαλεί η μινοξιδίλη. έχω αρχίσει να το ψάχνω.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

g-tsak είπε:
τωρα τελευταια που μίλησα με την κλινική (πάλι) για το θέμα της ξυροδερμίας απο την μινοξιδίλη, μου πρότειναν αν μπορώ να βρω ένα σαμπουάν με βασικό συστατικό το σαλυκιλικό οξύ (αν το γράφω σωστά). βοηθά στην αντιμετώπιση αυτής της ξυροδερμίας που προκαλεί η μινοξιδίλη. έχω αρχίσει να το ψάχνω.

Αυτά τα 2 έχουν Salicylic acid:
http://www.neutrogena.com/category/hair/t-gel-.do
http://www.amazon.com/Sebulex-Medicated-Dandruff-Shampoo/dp/B0011EIZI8
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Εμενα g-tsak μου ειπαν καποιοι φιλοι για το stieprox το σαμπουαν 2 φορες την εβδομαδα, οτι κανει για την ξηροτητα και την πυτιριδα. Θα το δοκιμασω και θα σου πω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Εμενα g-tsak μου ειπαν καποιοι φιλοι για το stieprox το σαμπουαν 2 φορες την εβδομαδα, οτι κανει για την ξηροτητα και την πυτιριδα. Θα το δοκιμασω και θα σου πω

ευχαριστώ mouratidi!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Φιλαράκο πες μας και εσύ με την σειρά σου κανένα νέο αναφορικά με το αποτέλεσμα σου. Λογικά εισαι σε ακόμη καλύτερη μοίρα, θέλουμε φωτεινές και μεγάλες καθαρές φωτό!!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Καλησπερα σε ολους και καλο πασχα ευχομαι. Κανω μια ενημερωση του 8ου μηνα μετα και απο παρεκκλιση του φιλου danceworld. Τα σχολια μου ειναι οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα. Πρωτη φορα στην ζωη μου κουρευομαι τοσο κοντα και νεανικα :) /EDIT/. Ελπιζω οι φωτογραφιες αυτη την φορα να ειναι καλης ευκρινειας και φωτεινες
 

Συνημμένα

  • DSCN0230.JPG
    DSCN0230.JPG
    971.1 KB · Προβολές: 393

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Ειχα γραψει ενα ποστ προχτες και ειπα μπραβο στον φιλο καθως και σε HDC και Γεωργιου και σβηστηκε. Γιατι;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

danceworld_2001 είπε:
Ειχα γραψει ενα ποστ προχτες και ειπα μπραβο στον φιλο καθως και σε HDC και Γεωργιου και σβηστηκε. Γιατι;

Γιατί παραβίαζε του κανόνες. Αν ο τάδε γιατρός έχει "μαγικά χέρια" όπως λες τότε να πάει να γίνει ταχυδακτυλουργός!


Επίσης προς ενημέρωση του χρήστη Mouratidis οποιαδήποτε αναφορά στον αγαπημένο του γιατρό θα διαγράφετε άμεσα, ασχέτως αν του έκανε μεταμόσχευση. Λόγο υποψιών για όσα λογοκριμένα έγραψε στο παρελθόν. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3224.msg64128.html#msg64128

Το λάθος με τον χρήστη Mouratidis έγινε απο εμένα καθώς έπρεπε απο την αρχή να αποκλειστεί καθώς είχε δεύτερο λογαριασμό στον οποίο απολογήθηκε ότι τον είχε φτιάξει έτσι δοκιμαστικά και δεν τον χρησιμοποίησε ξανά και αποφάσισα να το αφήσω έτσι.

Πρόσφατα παρατήρησα ότι πρώτο του ποστ ο ίδιος ανέφερετε ονομαστικά ως ξεχωριστός χρήστης στον πρώτο του λογαριασμό (Mica) http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2729.msg48512.html#msg48512 και αναφέρει ότι αποσύρθηκε το θέμα που είχε. Δυστηχώς δεν μπορώ να το βρω το θέμα που είχε γράψει και γι αυτό το λόγο και μόνο δεν θα γίνει ban.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο χρήστης Mouratidis ΔΕΝ είναι αξιόπιστος.
 
Μπλουζα