Mouratidis, fut, 3139 grafts, 10/8/2011

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Καλησπερα παιδια κανω την ενημερωση του 5 μηνα αν και λιγακι καθυστερημενα λογω αυξημενων επαγγελματικων υποχρεωσεων. Περιμενω τα σχολια σας. Εγω παντως οφειλω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μεχρι τωρα εξελιξη.
 

Συνημμένα

  • SN850741.JPG
    SN850741.JPG
    518 KB · Προβολές: 390

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

WOW!!! δεν το ήξερα πως γίνεται μεταμόσχευση και στην περιοχή της φαβορίτας...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Μπράβο!!! Τρελό αποτέλεσμα.. μπράβο και στην HDC και στον Γεωργίου αλλά και σε εσένα για τις θυσίες σου!!!
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Το έχω ξαναρωτήσει Μουρατίδη.Πόσο κοντά πιστεύεις ότι μπορείς να κόψει τα μαλλιά σου στο πλάι. Σκάλα μηχανής και μήκος αν θες.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Συγχαρητηρια και απο μενα και μου αρεσουν τα πλαινα οπως δενουν με το αποτελεσμα.Εσυ την πυκνοτητα σου πως την βλεπεις στον ηλιο,εισαι ευχαριστημενος?Γιατι οπως ειπε και ο τροφεας στο νημα του ολες η φωτο παραπλανουν και οι δικες μου και οι δικες σου και ολων.Παντως δειχνει super το αποτελεσμα και εισαι μολις στον 5-6,ευγε..
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Φιλε Mouratidis πολύ καλό το μέχρι τωρα αποτελεσμα. αλλωστε εξαρχης θεωρω οτι δεν είχες και ιδιαιτερο προβλημα αραιωσης.
Αναφορικά με την φαρμακευτική αγωγή τι πλάνο ακουλουθείς μέχρι σήμερα;
 

MANKAR

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

φιλε Συγχαρητηρια και απο μενα , πραγματικα το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο!!!!8α η8ελα βεβαια να βαλεις και φωτο με περισσοτερο φως !!!!!καλη συνεχεια!!!! :hailing
 

n094

Active Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

πραγματικά δείχνει πολύ καλό…!!!! (λίγο δεξιά στο temporal pick αν το γράφω σωστά, δείχνει αραιό, αλλά ακόμα είναι νωρίς και είμαι βέβαιος πως θα βγουν και άλλες τριχούλες εκεί το επόμενο διάστημα). Συμφωνώ με τον Mankar…λίγο περισσότερο φως θα ήταν καλό για να έχουμε καλύτερη εικόνα.
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Συγχαρητήρια Mouratidi, πραγματικά φοβερό! Απο πυκνότητα πόσο περίπου..?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Πολύ καλά φίλε Mouratidi !!!
Σημασία έχει να είσαι εσύ ευχαριστημένος. Πάντως συγκρίνοντας με τις αρχικές σου φώτο δείχνεις "άλλος άνθρωπος" ;)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Συμφωνώ. πάααρα πολύ καλό αποτέλεσμα και είναι σε φουλ εξέλιξη. Αλλος άνθρωπος.
 

bz

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Από τις φωτογραφίες δείχνει εξαιρετικό . 3140 μοσχεύματα για NW2 σε NW1 όμως έτσι ; Υπόψιν όσων έχουν μεγάλα νόργουντ και κάνουν όρεξη... :-[
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Καλησπερα παιδια και με συγχωρειτε που απαντω αργα λογω αυξημενου εργασιακου φορτου. Σας ευχαριστω ολους για τα θετικα σας σχολια. Φιλε τροφευς σου ευχομαι και σενα αυτην την φορα να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα και να μεινεις απολυτα ευχαριστημενος.
Εχεις δικιο, οντως νοιωθω αλλος ανθρωπος, η μεταμοσχευση αυτη ηταν το καλυτερο δωρο που εχω κανει μεχρι σημερα στον ευτο μου(ακριβο φυσικα!). Φιλε danceworld sου ευχομαι και σε σενα να κατασταλαξεις και να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα με οποια μεθοδο και αν αποφασισεις τελικα. Βλεπω οτι εισαι πολυ μελετημενος και ψαχνεσαι συνεχως και ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχεις απολυτα με την μελλοντικη σου μεταμοσχευση.
Kisko καλη επιτυχια! Hairdreamer: ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την πυκνοτητα. Σε αυτο ειχα πονταρει εξαρχης και απο οτι φαινεται εχει πετυχει 100%. Ακομη φυσικα η υφη της τριχας θελει βελτιωση αφου αλλες ειναι λεπτες και αλλες πιο κοντες. Θα βαλω και φωτος ημερας με την πρωτη ευκαιρια για να δεις οτι η πυκνοτητα δεν διαφερει, απλα δεν ειναι και τοσο ευκολο να δεις το φως της μερα ειδικα αυτην την περιοδο,εδω στην σουηδια που βρισκομαι.
Φιλε LOK η πυκνοτητα στην hairline ειναι κοντα στα 75-80 τριχ το τετραγωνικο συμφωνα με μια μετρηση που εγινε πριν φυγω απο την κλινικη. Αυτη ηταν και η πρωταρχικη συμφωνια που ειχα με τον γιατρο μου, δηλ η επιτευξη μιας πυκνης hairline που να συμβαδιζει με τα δικα μου μαλλια που διατηρουν ευτυχως ακομη μια καλη πυκνοτητα. Αυτη την πυκνοτητα απο την ερευνα και τα διαφορα consultation που ειχα κανει μου την εξασφαλιζε μονο ο Γεωργιου και ο Βισανγκα ενω o Hasson και rahal μου ελεγα για max 60-65 για hairline ισως γιατι ειχαν ως πολιτικη μια πιο συντηριτικη hairline.
N 094 σωστα εχεις διαπιστωσει οτι το δεξιο temporal pick ειναι το μονο που υστερει σε πυκνοτητα. Δεν ξερω αν εχω καθολου περιθωρια βελτιωσης ακομη εκει περα η θα πρεπει απλα να δεχτω οτι εκει υπαρχει μια μικρη αποτυχια στην εκφυση. Θα περιμενω να δω τους επομενους μηνες και αν δεν δω βελτιωση ισως να προσθεσω λιγα grafts εκει με FUE.
Andriano ακομη δεν εχω κανε πολυ κοντο κοψιμο πισω σκαλα1 η 2 για να δω ποσο με περιοριζει η ουλη. Θα το επιχειρησω ομως προσεχως τωρα που εχω την δυνατοτητα να κανω πιο μοντερνο styling αφου το μεχρι τωρα ηταν λιγο συντηριτικο. Συμφωνα με τον κουρεα μου η ουλη ειναι δυσκολοευρετη αφου κατα μηκος της περιοχη που εγινε η trichophytic closure εχει βλαστησει μαλλι. επανερχομαι αργοτερα σε αυτο το θεμα οταν αρχισω να πειραματιζομαι με τις νεες μου κομμωσεις.
Φιλε Koskar, ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Πριν την μεταμοσχευση εκανα αγωγη με φιναστεριδη και μινοξιδιλη για αρκετο καιρο και μετα προσθεσα και το fungoral. Μετα την μεταμοσχευση συνεχισα με φιναστεριδη και μινοξιδιλη αλλα τον τελευταιο 1.5 μηνα αναγκαστηκα να περιορισω παρα πολυ την μινοξιδιλη η οποια για παραξενο λογο μου δημιουργει ξηροδερμια, πυτιριδα και κνησμο πραγμα το οποιο δεν αντιμετωπιζα πριν την εγχειρηση. Δεν ξερω ποσο προσφερει σε αυτην την φαση η μινοξιδιλη στα μεταμοσχευμενα. Νομιζω οτι το ρολο της πλεον τον παιζει κατα κυριο ρολο στην διατηρηση των δικων μου μαλλιων αλλα δυστυχως δυσκολευομαι να την χρησιμοποιησω πλεον. Σκεφτηκα να δοκιμασω το Φουνγκοραλ παραλληλα για να δω αν καταπολεμα την πυτιριδα αλλα δεν ξερω αν βλαπτει τα μεταμοσχευμενα. Καποιο αλλοι μου προτειναν να κανω μια αγωγη με σταγονες κορτιζονης για καμοια εβδομαδα μεχρι να καταπολεμηθει αυτη η ξηροτητα/πυτιριδα και να προσπαθησω και παλι με μινοξιδιλη αλλα δεν ξερω πιο ειναι το καλυτερο. Αν καποιος εχει καποια αποψη η συμβουλη σε αυτο το θεμα θα του ημουν ευγνωμων να την ακουσω
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Πηγαινεις εκπληκτικα καλα..
Οσον αφορα την πυκνοτητα εχεις δρομο ακομα γιατι δεν εισαι καλα καλα στους 6 μηνες και ακομα δεν εχει τελειωσει η τριχοφυια ποσο μαλλον και η πυκνωση.Συγχαρητηρια φιλε χαιρομαι για σενα και καλη εξελιξη σου ευχομαι.Οι φωτο δεν μ ενδιαφερουν απο περιεργεια ρωτησα και δεχομαι αυτο που λες γιατι εσυ τα βλεπεις κατω απο ολες τις συνθηκες οποτε ξερεις καλυτερα.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Ευχαριστω πολυ φιλε hair_dreamer. Ξερω οτι κατεχεις καλα το θεμα των μεταμοσχευσεων και δεχομαι με ευχαριστηση τις συμβουλες και τα σχολια σου. Τις φωτος ημερος σκοπευω ουτως η αλλως να της βαλω για ενημερωση του φορουμ.
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Super Duper Mouratidis,

Τα αποτελέσματα μέχρι τώρα είναι εντυπωσιακά, καλή συνέχεια!!!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση H*C 3139 grafts strip

Ευχαριστω φιλε g-tsak οτι καλυτερο και με σενα.
Θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση στους φιλους που κατεχουν το αντικειμενο. Θα ηθελα να προσθεσω το fungoral στην αγωγη μου 2 φορες την εβδομαδα λογω πυτιριδας. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα στα μεταμοσχευμενα μαλλια? Το συνιστατε? Ευχαριστω
 
Μπλουζα